Kde opravit teleskopické hole?

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod stepanka » sob led 29, 2011 20:11

co se týká toho plastu, už jsem ho zkoumala detailněj než detailně
já už jsem z toho vedle a už se i porozmýšlím, že si koupím nové, protože tohle je nějaká záhadná závada na to, abych to stihla do odjezdu na dovolenou :|
stepanka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon led 24, 2011 12:26
Bydliště: žákava 151 nezvěstice plzeň-jih

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod pavproch » sob led 29, 2011 20:15

Dyž se mi na 2-D skilpohůlkách posral zámek (vnitřní), taxem nastavil správnou dýlku, vzal vrtačku a zafixoval šroubkem skrz. Hůlky sice už nejsou teleskop, ale zato už 4 rok fungujou bez problema....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod stepanka » sob led 29, 2011 20:29

taky mi to v jednu chvíli napadlo, ale ještě se to ve mě pere ty informace všechny :roll: :roll:
stepanka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon led 24, 2011 12:26
Bydliště: žákava 151 nezvěstice plzeň-jih

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod elcamino.cz » pát črc 8, 2011 15:06

Tak přesně tento problém teď řeším. Mám hůlky Gabel X-lander a asi 3 roky, fungovali perfektně až do teď. Úplně stejná věc, hůlka nejde utáhnout, jen jeden segment a po rozebrání vypadá vše v pořádku. Nejdřív jsem si myslel, že povolila gumička, co drží ty plastové rozpěrky a proto se protáčí trn. Tak jsem sehnal jinou, vyměnil a nic, stále stejné.
Pak jsem se začetl do tohoto fóra a zkusil vyčistit hůlky, pak zdrsnit styčné plochy a stále nic.
Až pak jsem si všiml rozdílu mezi zdravou a nemocnou hůlkou, je to v závitu. Zdravá se točí lehce a nemocná se šroubuje víc ztuha, zkusil jsem to promazat a nepomohlo to :-(
Takže řešení zbývá, buď sehnat kvalitní mazadlo, zkusím tu grafitovou vazelínu, nebo objednat od výrobce náhradní trn, který zatím nevím jestli půjde vyměnit a jestli se mi vůbec podaří ho od výrobce sehnat.
A když se nepovede ani to, tak pak vrtačka a šroub na pevno :-)
elcamino.cz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 8, 2011 14:52

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod Semo » pát črc 8, 2011 15:22

Netvrdim, ze je to tvoj pripad, ale vacsina ludi (v mojom okoli) ma obe ruky lave, co sa tyka manipulacie s tyckami a ked to nevedia okamzite utiahnut, tak ich hadzu do potoka a vykrikuju nieco o potrebe novych. To, ze zavit ide tazsie ma dosledok, ze sa plast "nezakusne" do vnutornej steny horneho segmentu a spolu so spodnym sa otaca donekonecna. Takze staci pri skoro vytiahnutom spodnom segmente (takze sa da plastovy expander pridrzat) ho utiahnut natolko, aby sa uz zakusoval, ale dost volne na to, aby pouzitim rozumneho nasilia sa dal zasunut az do svojej obvyklej hlbky. A tam dotiahnut uplne. Takze zlahcit chod zavitu urcite nie je na skodu, ale malokedy to byva jedina moznost, ako pouzivat tycky (alebo dokonca zrusit zasuvatelnost trvalym zafixovanim!).

Casto byva vybehana/vylestena len ta vnutorna cast horneho segmentu, kde sa casto utahuje, takze staci spravit "predutiahnutie" v inej casti, potom posunut a utiahnut uplne. Samozrejme nove funguju aj bez toho, ale kvoli tomu ich vyhadzovat alebo nejak inak kurvit...

Ten zavit, o ktorom si pisal som uz videl aj skorodovany tak (hlinik), ze to nebol zavit, ale hladka tycka. Tam sa uz fakt neda spravit nic rozumne, iba tomu predchadzat rozobratim tyciek po kazdej akcii a susenim.

Mam tycky uz asi 7 rokov a ked nie su vo vnutri uplne suche (obzvlast v zime, ked vhlkost namrznuta vnutri na stenach segementov adhezii fakt neprida, tak musim pouzivat "predutahovanie" v inej polohe, ale inak su celkom v poriadku, takze menit neplanujem
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod elcamino.cz » úte črc 19, 2011 11:09

Problém vyřešen. Nakonec jsem zjistil, že ten plastový závit je stržený, utahuje se do posledního momentu a pak přeskočí zpět...Pátral jsem po výrobci a zjistil, že Gabel má továrnu ve Vsetíně. Zavolal jsem tam a prý oprava bez problémů, ať jim hůlky pošlu. Posílal jsem je ve středu 13. a dnes je mám zpět, takže necelý týden. Cena opravy 66 Kč a celkem s dopravou mě to vyšlo na 269,- Kč (poslal jsem je poštou a vrátili mi je přes PPL).
elcamino.cz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 8, 2011 14:52

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod capo » čtv lis 1, 2012 19:00

Netušíte někdo kde sehnat nějaké slušné rukojeti? Stávající se mi rozpadly a nechce se mi kvůli tomu kupovat nové hole...
capo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát zář 7, 2012 14:20

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod pavproch » čtv lis 1, 2012 19:53

Hudy Banská Bystrica (horskamania.sk), tam sem asi 2 roky z5 viděl nejširší sortiment náhradních dílů na všeliké hůlky...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

náhradní díl na Black Diamond Trail hole

Příspěvekod AlesB » ned led 6, 2013 16:59

Zdravím. Dá se koupit náhradní i ten díl teleskopických holí, který je zapuštěný v rukojeti? (hole Black Diamond Trail) - bohužel jsem ho promáčkl kamenem a nepřišel jsem na to, jak to vyrovnat...a teď se do téhle trubky už nevejde ten dtřední díl.

Zároveň, kdyby náhodou někdo měl tenhle díl doma navíc, třeba po starých zničených hůlkách, moc rád bych ho odkoupil...klidně to může být i trochu jiný typ blackdiamondích holí...ty rozměry budou mít asi dost standardizované.
dikes
AlesB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 6, 2013 16:48

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod miro.pe » čtv led 10, 2013 17:11

Dovnitř strč ocel. tyčku o potřebném průměru a délce (se zaobleným koncem) a jemně poklepat .
miro.pe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv lis 20, 2008 21:29

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod lojzmen » stř úno 27, 2013 23:58

Už jsem se setkal s tím, že tvrdý plast uvnitř trubky, nechráněný před vlhkostí, nabobtnal.
Takže ten plastový konus může vlivem vlhka a asi taky nevhodného maziva (olej, vazelína) nabobtnat a přituhnout na šroubu.
To bobtnání je velmi pomalý proces a nejspíš se projeví na hůlkách nevhodně ustájených a nečištěných.
Anebo pečlivě mazaných :-) WD40, olejem, vazelínou.
Na závit doporučuji silikonovou vazelínu, jen nepatrné množství.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod Indy » čtv úno 28, 2013 0:07

vlhkosti Ti z pouzitych plastu nenabobtna nic.

to co pises spis svedsi na organicka rozpoustedla, coz jsou i mineralni oleje.

nestalo se nahodou ze to nekdo naolejoval klasickym olejem? a ano, trva to.

silikonova vazelina je fajn, WDcko taky nezklame, a ostatne ani grafitovemu prasku bych se nebranil.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

vrzajcici odpruzene hole

Příspěvekod rebi » pát bře 29, 2013 8:38

Ahoj,

predpokladam,ze hodne lamerskej dotaz,nicmene mi vrzou jedny noname odpruzene hole..
Da se to normalne rozebrat a slozit,nicmene me zajima,jakej olej/vazelinu na to
pouzit...

Diky za kazdej hint
rebi
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod pavproch » pát bře 29, 2013 8:52

nejjednodušší a 100% funkční řešení je z odpružených udělat neodpružené....

jinak nedoporučuju mazat, jak sa to dostane do svěrného mechanismu, je to vřiti, ty hole už budou navždy (vždy a furt a všude) teleskopické :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod martan » pát bře 29, 2013 16:54

navážu na pavprocha: a když se pak budeš ptát co s tím, tak ti poradíme vrtnout díru skrz a dát do ní nýt :wink:

teď vážně - třeba pomože je rozebrat a důkladně vyčistit od ALprachu i zevnitř trubek :-k
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod pavproch » pát bře 29, 2013 17:08

martan píše:navážu na pavprocha: a když se pak budeš ptát co s tím, tak ti poradíme vrtnout díru skrz a dát do ní nýt :wink:


máš asitak 2hodiny zpoždění (bya SZ rebimu) .... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod Happy » ned bře 31, 2013 18:52

AHOJ. Podařilo se ztratit výměnný košík na holích Leki, konkrétně typ twister. Nevíte někdo, kde by se dal sehnat náhradní? Konkretně ten žlutý. Obrázek.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod pavproch » ned bře 31, 2013 19:06

dyž sem tady byl naposled, taxem tam viděl asi tři regály plné náhradních dílů na všeliké hůlky.... za optání nic nedáš...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod VasekR » ned lis 10, 2013 22:12

Nemate nekdo kontakt na dovozce Masters do CR? Mam Masters Rocks a prostredni dil jedne z hulek ma vuli a pri chuzi to zpusobuje cvakani/klepani a docela me to stve.

Predem diky, Vasek
VasekR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 22, 2012 21:36

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod apuka » pon lis 11, 2013 15:35

Kontakt nemam, ale zajdi do nejake prodejny, kde Mastersy prodavaji (pokud takovou najdes) a zkus se s nima domluvit na oprave. Jinak na Slovensku, na internetu se da najit kontakt. To bude na vymenu stredniho dilu (asi praskla trubka u spoje), mel jsem taky Masters Inca a menilo se to asi dvakrat v zaruce a potom jsem si uz koupil jinou hulku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod VasekR » pon lis 11, 2013 17:31

Praskla ta trubka neni, to jsem kontroloval jen vznikla vule na konci kde je nalisovany ten sroubovaci expander. Zkousel jsem to dulcikem rozklepnout, pomohlo to jen na chvili.
Kupoval jsem je v Ostrave v Eliassu, sice uz od nich nic neprodavaji, ale tohle by jeste vyresit mohli. Kazdopadne dik za odpoved
VasekR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 22, 2012 21:36

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod Semo » pon lis 11, 2013 18:58

To mam na svojich cca 8 rocnych uvolnene tiez. Uz aspon 3 roky a stale sa to da, len trocha viac cvakaju. Len moje su dnes uz nevyrabane 2-dielne Masters Snowtour, takze nahradny diel nebude. Az sa rozhybem, tak sa to chystam zaliat epoxidom alebo prevrtat a zaklepnut nejaku tycku skrz trubku a uvolneny trn. Alebo kombinacia oboch moznosti.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod apuka » úte lis 12, 2013 23:43

VasekR: Co popisujes, je uplne stejna chyba, jak jsem mel ja. Je to s nejvetsi pravdepodobnosti rurka, jenom to neni volnym okem videt. Ale co je dulezite - nejakou dobu (mozna i roky) Ti hulky dal budou fungovat i bez opravy, jenom budou klepat. Mne se nakonec uvolnily tak, ze se nedali zasroubovat. Ale az za par let.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod apuka » pát led 3, 2014 14:12

Asi to nepatri uplne se, ale naposled se probirali Masters hulky, tak proto zde.

Pokud ma nekdo zajem, po nadilce od Jeziska vyrazuji svoje stare Masters Inca hulky - vhodne na nahradni dily. Jedna je OK, ve druhe je spodni dil nejaky uondany - nelze jedoduse vytahnout a zasunout. mam k tomu vsechny tri talirky. Nabizim je zdarma, k prebrani osobne v Ostrave nebo za postovne postou. Pripadny zajemce at se ozve tady pomoci SZ.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod papun » ned zář 27, 2015 8:05

Zdar,

mám doma mé oblíbené hole Saltic Scale a na jedné je prasknutý svár středního dílu. Saltic bohužel nekomunikuje. Zkoušel jsem jiný díl s nějakých hypermarketových hůlek co měla máti doma a až na délku dílu by vše pasovalo.

Nemáte náhodou někdo doma nějaké poničené hůlky, kde by byl střední díl OK. Pokud ano a jste ochotni mi ho za nějaké rozumné peníze prodat, tak se ozvěte. Bude ale nutné předem zjistit délku a spůsob zámku jestli to bude pasovat.

Předem díky za nabídky.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Předchozí

Zpět na Jak co opravit