"Snurky" na zipech

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pripluv » pon říj 2, 2006 19:00

Ne, to doma nemam jiny snury :)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod conny » úte říj 3, 2006 12:16

no dobre, ze pises, ja som uz chcela prist na navstevu :twisted: :twisted: :twisted:
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod packy » ned říj 8, 2006 20:44

Tak si predstavte, ze mi v patek volali na mobil(!) z DA, omlouvali se, ze mi tam "zipacky" nedali a ze mi je poslou postou :) Tak jsem rad.
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod pripluv » pon říj 9, 2006 5:44

poiko píše:heh, co to je repka?


Obrázek

Ukradnuto ze stránek Lanexu :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Tomáš F. » sob říj 13, 2007 18:53

Výborný vlákno!

Tady to toho doktora Vlacha (z nejmenované, leč již zmiňované české literální klasiky), opravdu velice připomíná. Pozoruhodnou vlastností diskusi s doktorem vlachem bylo, že rozhovor, který začne.... (už fakt nevím čím)... skončí u téhož, ačkoli se po celou dobu hovořilo o lovu pstruhů na umělou mouchu.

A Přípluva chápu. Taky kdykoli potřebuju provázek, najdu doma jen kusy repky či lavinovku... Takže mi na nich také visí všelicos. A děti mají pocit, že to tak je normální, takže když potřebují provázek, jdou a seberou mi kus repky.
A má dítka také vědí, jak se "hubený" repky (tedy do tří mm) krátí na patřičnou délku. Prostě se udělá uzlík dle potřeby, a pak se zapalovačem (ze mírného tahu za zbytek šňůry) repka přepálí, neb je to syntetika snadno přepálitelná, a zároveň se rovnou zataví konec... Pro silnější repky je nutné použít postup popisovaný ve vlákně o krácení (a zatavování) lana.
:mrgreen:

P.S. Jsem ještě z té generace, která narozdíl od tehdejších výrobců věděla, že šňůra na zipu je užitečná. Tož jsme byli zvyklí si tam tu lavinovku namontovat sami - dneska to výrobci dělají rovnou, čímž zapřičiňují, že zádveřáci jsou prdlajs invenční, páč na spoustu věcí nemusí přijít sami. A potom ani nevědí, jak krátit repku na patřičnou dýlku. Kdykoliv a kdekoliv.
:mrgreen:
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod Rujir » sob říj 13, 2007 19:21

@ Tomas F.: Strasne sa mi paci ako vytahujes stare vlakna a znovu ich ozivujes... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Tomáš F. » sob říj 13, 2007 20:56

Rujir píše:@ Tomas F.: Strasne sa mi paci ako vytahujes stare vlakna a znovu ich ozivujes... :mrgreen:


Na tom není nic divného a překvapivého :-)
Jsem trošku zvídavý, a OFkem se cítím býti fascinován. Co se tady nenajde za skvosty... Leč zapadlý v hluboký historii.

Ještě se máte na co těšit, odhaduju, že jsem toho zatím prošel sotva třetinu...
To víš, jsem tady novej
:D
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod chonga » sob říj 13, 2007 22:12

Tomáš F. píše:Ještě se máte na co těšit, odhaduju, že jsem toho zatím prošel sotva třetinu...
:D


fandíme ti v oživování, jsou tam perly i poklady.
:wink:
mám pocit, že poslední týdny se řeší jen velkokapacitní almary na záda a SSSSSSSSS bundy. :((
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod tuso » ned říj 14, 2007 9:02

@Tomáš F.: škoda, že se tady nepočítá délka příspěvků- na ebookforum.cz podle délky příspěvků dostáváš tzv. písmenka. Sice netuším k čemu jsou, ale kdyby to bylo tady, tak jsi král. :smt023

Jinak taky se rád znova začtu do starých vláken, které vytáhneš. Taková nostalgie. :D
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » ned říj 14, 2007 9:53

tuso píše:..Jinak taky se rád znova začtu do starých vláken, které vytáhneš. Taková nostalgie. :D
to mi povídej - občas teď uroním kroupu.. :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod zbuddy » ned říj 14, 2007 10:44

conny píše:no nesmejte sa, ked som kupovala latku na zavesy v galanterke, tak som poziadala babu, aby mi nastrihala pasy na zavesy - bolo toho 5m a urobila z toho styri kusy. trvalo jej to pol hodinu a ani okom nemrkla.

pojdem to vecer vyskusat - tych dvadsat korun obetujem :D aj tak ma v treksporte systematicky nasieraju tym, ze ked tam pridem priamo z prace (v kostyme a lodickach), nebavi sa s mnou ani klucka na dverach.

Nejdřív jsem myslel, že myslíš Treksport na Smíchově, ale vím, že pracuješ na jiné Praze :ú Pak jsem pročetl toto vlákno ke konci, a zjistil jsem, že je to jedno z těch, oživených Tomášem F.
Ale v Praze už problém s lodičkami a kostýmkem v outdoorobchodu, např. v Rockpointu na Chodově asi nemáš, že? Já jsem kolikrát zažil v rúzných Hudy v PH, jak přišel kravaťák (často slovenského původu) a kupoval si výbavu na ferratu, bo měli teambuildingovou akci :twisted: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Tomáš F. » ned říj 14, 2007 15:01

Ahá, to jste zpátky u těch "uniforem" co bez nich nevzbudíte pozornost v zádveřním krámu...
Nojo, taky vzpomínám na doby, kdy ve městě byl jeden krám. A protože se horolezci ještě znali prakticky všichni, tak pán mohl do krámu přijít se šlajfkou, dáma v kostýmu... Bylo to fuk :-)
Pak přibyl další krám. To ještě bylo dobrý, tam byli mlaďoši vesměs absolventi nějakého z mých kurzů. Pak druhý krám téže sítě... Třetí... No, teď chodím jen do jednoho a předem si telefonem zajistím, aby pan vedoucí měl požadovaný předmět připravený. A pak ještě chodím do Kiwi, kde v podstatě postupuje stejně :-)
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod conny » pon říj 15, 2007 9:02

zbuddy píše:Ale v Praze už problém s lodičkami a kostýmkem v outdoorobchodu, např. v Rockpointu na Chodově asi nemáš, že? Já jsem kolikrát zažil v rúzných Hudy v PH, jak přišel kravaťák (často slovenského původu) a kupoval si výbavu na ferratu, bo měli teambuildingovou akci :twisted: :mrgreen:


V Rockpointu na chodove s tim problem nemam, protoze tam nechodim :mrgreen:
ale vseobecne s tym v Prahe problem nie je, lebo tuna predavaci celkom presne chapu, kde je sever. ked niekto chce vyhodit x desat tisic na ohoz, ktory vyuzije raz do roka, je to koniec koncov jeho vec a predavac ma plesat radostou, ze spravi kseft tyzdna a nie ho komentovat ako cepra.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Tomík » ned lis 4, 2007 1:17

conny píše:... ked niekto chce vyhodit x desat tisic na ohoz, ktory vyuzije raz do roka, je to koniec koncov jeho vec a predavac ma plesat radostou, ze spravi kseft tyzdna a nie ho komentovat ako cepra.


Hejže. Ale na druhou stranu, býti za cepra je celkem sranda. Já v této roli vystupuju docela s potěšením :-)
Ostatně není větší sranda, než poslouchat několik jedinců, kteří se snaží udělat dojem jací že jsou tvrďáci... A v těch krámech to funguje ještě líp. Tam se zase snaží člověku, který na sobě nemá tu správňíckou bundičku vnutit něco, co rozhodně nepotřebuje a ještě pár drobností navrch. A obvykle se snaží volit vždy buď nejdažší alternativu, nebo výrobek určité značky (zvlášť u Hudečka jsou posedlí těmi svými dceřinými spoečnostmi, co pro ně šijí i dodávají kovárnu).
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod pripluv » ned lis 4, 2007 12:26

Je pravda, že občas nakupu stylem, že se zeptám na danou věc, pak na jejich názor, pak jiné doporučení ... jen je smytný, že občas to nevydržím a musím je opravit.

A věta v jednom kšeftu, "máme jen Hannah a Tilak, ono to je úplně stejný..." mne dostala :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zbuddy » ned lis 4, 2007 12:47

Přípluv píše:Je pravda, že občas nakupu stylem, že se zeptám na danou věc, pak na jejich názor, pak jiné doporučení ... jen je smytný, že občas to nevydržím a musím je opravit.

A věta v jednom kšeftu, "máme jen Hannah a Tilak, ono to je úplně stejný..." mne dostala :mrgreen: .


Ano, obojí je bunda :twisted: Viděl jsem SS Hannah za 6000 Kč. To už mám Millet či Marmot, za české ceny, o amerických nemluvě :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Tomík » pát lis 23, 2007 0:01

Přípluv píše:A věta v jednom kšeftu, "máme jen Hannah a Tilak, ono to je úplně stejný..." mne dostala :mrgreen: .

:mrgreen:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Předchozí

Zpět na Jak co opravit