Auto na cesty

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Auto na cesty

Příspěvekod Warkis » ned pro 29, 2013 19:02

Zdravím,
mám otázku pro lidi, co cestují autem.

Plánovali jsme ve třech stopování do VB a dál (cca na 14 dní). Vyskytl se ovšem problém s tím, že se náhle chce zúčastnit víc lidí, než je na stopování snesitelné. Teď přemýšlím, jak to vyřešit a napadlo mě, že ve větším počtu (třeba osm, nebo devět lidí) by se dalo rozumně složit na benzín.

Problém je, že bychom museli koupit nějaké prostorné auto z nějakého bazaru (co nejlevněji) dát jej dohromady a tak. No a v takových věcech jsem já poměrně nezkušený, tak se ptám, jestli je taková věc vůbec proveditelná, nebo je to jen hloupý nápad.

Jestli se dá sehnat pojízdné, nebo za rozumnou cenu opravitelné auto pro osm lidí do 15000.

Na bazarech se dají najít takové mikrobusy, kterým třeba skončila technická před třemi lety, ale přesto se tvrdí, že jsou stále pojízdné. Otázka pro lidi, co v tomto umí chodit - je to rozumné? Nebo by nás úpravy na obnovení technické (například nějaké malé koroze) stály víc prostředků, než samotné auto?

Jestli by se tu našel někdo, kdo už něco takového přes bazary dělal, tak bych byl rád za nějakou radu, nebo za odrazení od celé té věci, protože jak říkám, je možné, že jsem se zase příiliš zasnil.

Předem děkuji.
Co podpis, ale jmelí...
Uživatelský avatar
Warkis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát říj 12, 2012 14:27

Re: Auto na cesty

Příspěvekod progym » ned pro 29, 2013 19:24

....počítej, že s autem za 15t budeš muset zaplatit i eko-daň :-k
Auto za 15.000,- nejspíš nebude splňovat ani Euro1 a v tom případě připlatíš 10.000,-
Řekl bych, že v tom případě se Vám vyplatí vlak, bus.....pěškobus.

Osobně bych auto za 15t koupil tak max. na cetu do práce někde v místě s tím, že pokud to někde klekne, tak se až tak moc neděje, ale na cestování po evropě asi ne. :-k
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Warkis » ned pro 29, 2013 19:38

Dobře, děkuji mnohokrát.
Co podpis, ale jmelí...
Uživatelský avatar
Warkis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát říj 12, 2012 14:27

Re: Auto na cesty

Příspěvekod progym » ned pro 29, 2013 19:42

...pochopitelně nevylučuji, že auto za 15t nemusí dobře sloužit a opravit se dá cokoliv. :lol:
Pokud ovšem nikdo z party není trochu "fundovaný" tak bych se na to vyprdl [-X
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Wolfi » ned pro 29, 2013 20:36

Každopádně by to mohla být poměrně dobrodružná cesta. Ale pokud nemáš nějaké zkušenosti s opravama aut tak bych do toho nešel. I tak tě může lecos překvapit.

snadno se dá skončit takto :wink: :
Obrázek
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Warkis » ned pro 29, 2013 21:51

Je mi to jasné. Nějaké základní opravy bych se mohl do prázdnin doučit, ale s těmi poplatky a starostmi navíc se to asi nevyplatí. A za odtah v zahraničí bychom se nakonec mohli pěkně zruinovat.

Ještě mě napadlo si mikrobus na 14 dní půjčit. Spočítal jsem, že třeba do Edinburghu a zpět (+ jsem pro jistotu přičetl nějaké ty kilometry navíc) by to mělo i s pronájmem stát 4200 na osobu (v osmi lidech).

Což je stejná (respektive podobná) cena, jako by to stálo třeba od StudentAgency.

A nebo všechny ty lidi prostě odmítnout a jet ve třech stopem, jako jsme chtěli původně.
Co podpis, ale jmelí...
Uživatelský avatar
Warkis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát říj 12, 2012 14:27

Re: Auto na cesty

Příspěvekod vonkreuz » ned pro 29, 2013 22:00

Odmítnout je. Ty cestu naplánuješ, budeš s tím mít starosti a oni se povezou v tvém závěsu. Navíc teď jsou všichni nadšení a natěšení, ale postupem doby jejich zájem ochabne.

K autu - takto levné auto je vážně jen na cestování kolem "komínu". Pro větší cesty si bude vyžadovat další investice. Kdybys řekl do 30tisíc, tak je to jiná. * Třeba tenhle pohodlný kočár.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Indy » ned pro 29, 2013 23:05

podelim se o nabyte zkusenosti.

s autem to funguje zhruba takhle:

1. vse funguje. ty to odridis, nevyspis se, budes nuceny delat kompromisy ktere jsi nechtel, tedy podridit se ostatnim cestovatelum v tom jak by ro chteli oni ( napr zastavit protoze se chteji vychcat kdyz celou cestu chlastali pivo, najist protoze nasnidat se rano a udelat si svacinky je proste moc prace, z nejakeho jineho duvodu atd atd.), az prijedete na misto budes unaveny, nevrly a nevyspany, coz je ovsem vcelku nezajima. budes resit parkovani bud kvuli penezum, nebo kvuli tomu aby jste zpet nesli pesky ci v pruvanu od rozbityho okna vykradenyho auta... na zaver spocitate skutecnou cenu cesty, zaplatili jste nejakou dalnici navic, ujeli nejake km navic, cestovatele si ale dali obidek pivecko a neco malo nakoupili a ted se jim to zda moc penez, tolik to prece byt nemelo...a je tu handrkovani.

mozny reseni? despocie. pojede se tak a tak, na jidlo se nezastavuje, cena bude tolik a a tolik predbezne, zalohoa napr 120% pri nastoupeni, preplatek se pak vrati. vysledek? nekoho to odradi hned a dost lidi nepojede, ovsem ty by jsi pak taky neocenil... ber do uvahy ze jsou okolnosti ktery te ospravedlni rict jim ok, jestlize to jinak nejde, tak tady je pekny misto na stop, tady vystupujete.

2. auto funguje ale se neco pokazi a auto pak prekvapive nefunguje. ostatni tam nejak dojedou a nejspis te nechaji samotnyho, ty budes resit opravu/odtahovku (je taky mozny ze Ti nikdo z nich nepomuze, musi prece spechat na vlak aby stihli vylet jak si naplanovali...) a z akce pro tebe nic nebude, veskere vydaje nad ramec platis ty(!!) a v extremnim pripade cestovatele budou chtit vratit jizdne, kdyz teda jeli vlakem. bonus: dozvis se od lidi co te neznaji ze jsi neschopny debil a neni na tebe spoleh.

mozny reseni? jezdit s rozumnyma lidma na akce pohoda. tak jo, nedojedem do lezeckyho sekorou tam a tam, ale mame tady pobliz tenhle, tak ho berem a je to. improvizace, schopnost si uzit akci tak jak probiha, posluucast na hledani reseni, at uz treba servis, tak kde se zakempovat a co delat.

za lidi ktery vezes jsi odpovedny, kdyz to rozflakas, nebo se cokoliv stane. a to nezavisle na tom zda to s nima bylo supr jak v pripade lepsiho scenare situace 2, anebo jsi mel pocit jak autobusak v pripade nepodareneho scenare 1.

auto stoji vic nez za kolik se prodava, a ty penize na udrzby co prodejce neudelal (coz je duvod prodeje, auta za 15, ceka ho servis za 30-50, ale auto za vic neprodas, tak ho ojedes podle toho jak moc jsi odvazny a prodas ho PRED tim servisem). novy majitel bud musi byt jeste vice odvazny anebo se z toho posere. anebo o tom vi, je na tu investici pripraven a to konkretni auto proste chces.

provoz auta stoji vic, nez se budou lidi ochotni slozit jako cena cesty, zaplati ti palivo ale uz nejspis ne pneu, vymeny provoznich naplni, vymeny v ramci pravidelnyho servisu (pneu, brzdy, tlumice prvky napravy) nejsou levny. auto nejezdi jen na benzin a vodu do ostrikovacu. ze by jsi si provozem nasetril znovu porizovaci cenu je scifi. vypocet nakladu za pouziti vozidla pro firemni ucely je postaven tak ze dostanes ferove vse zpet, a prekvapive, kilometr stoji zhruba 3x palivo. pochopili vsichni?

obvykly argument je ale vlakem/busem to stoji tolik a tolik, vic nedam/nemam.

obvykla odpoved je "tak proc nim nejdes?"... s dodatkem tech 6skopku vcera Ti predplatili rodice?

pokud pracujes, na tu dotovanou hromadnou jsi jim uz prispel, pokud jsou to studenti tak jsi jim prispel 2x.

vybirej si s kym a kam pojedes, muze to byt skvela akce, a vyborni lidi, anebo to muze byt nekdo koho pak uz nebudes chtit videt.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Auto na cesty

Příspěvekod vonkreuz » ned pro 29, 2013 23:32

Indy má pravdu =D> - zcela jiný pohled má majitel vozidla/řidič a jinou vezoucí se osoba/y.
Vlastnictví takového "expedičního" vozidla je nevděčná role.
Vzpomínám si, jak se lidi vrhli v nějaké debatě na Kubu Turka, že jakou to má drzost započítávat amortizaci auta do ceny 1km.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Warkis » pon pro 30, 2013 2:53

Indy:

To jsou všechno skvělé rady, děkuji.

Ohledně těch černých scénářů - to by se asi nestalo. Nemyslím rozbité auto, ale to, že by ostatní jeli dál. Přeci jen to nejsou lidé domluvení přes internet, nýbrž lidé, které dlouho znám a vím, co od nich očekávat.
Myslím, že (ačkoliv to může znít naivně) bychom spíš strávili sedm dní ve stanech na louce někde v Německu, než že by někdo jel dál. Zvlášť, když nikdo krom mě většinou neví kam jet a co dělat :wink: .

Ohledně peněz už je to zajímavější. Ne, že by mě nechali vše zaplatit, ale rozhodně by to bylo nepříjemné a ve skupině asi i psychicky náročné.

Kompromisy se zastavováním mi nevadí, alespoň si skočím na cígo :wink: . A vůbec, tady se nikam nespěchá. Pokud nedojedeme až na sever Skotska, tak holt dojedeme jinam. Nejsme omezováni časem, nebo striktně upjatí na nějaký nezměnitelný plán akce. Celá ta cesta bude plná kompromisů a to nejen ze strany řidiče. Je lepší zažít špatnou cestu a užít si ji, než zažít špatnou cestou a dělat si z toho těžkou hlavu.

Parkování by mohl být problém. Zvlášť, když chceme na tři dny auto opustit a ztratit se s krosnama v horách. Alespoň tu ovšem máme jeden náhodný a nenaplánovatelný prvek navíc.

Dálniční poplatky, převoz na ostrov VB a tak si ještě musím zkontrolovat. Každopádně ohledně těch nákladů je to super rada. Pokud opravdu zkusíme ten mikrobus, tak holt budu muset napsat dopředu veškerá rizika a spočítat možnou bilanci navíc.

Auto už v žádném případě kupovat nehodlám. Tento jalový nápad mne přešel, pro naše potřeby to není vhodné. Buď si ho půjčit, nebo stopem.

Jinak k těm výměnám. Myslíš, že cesta do Skotska opravdu dokáže oddělat tolik věcí? Gumy, brzdy a tak? Je to cesta na cca 4000 kilometrů, to přeci není zas tak moc.

Každopádně díky. Jsem si jist, že ty scénáře bychom nějak zvládli. A i kdyby se stalo cokoliv (krom nějaké těžké havárie) alespoň bude na co vzpomínat. Bez problémů a nečekaných komplikací to není ono. Ještě teď na ty problémové cesty vzpomínám rád, zatímco na ty jdoucí přesně podle plánu a bez jediné nečekané překážky už jsem pomalu zapomněl.

Tak či tak jsi mi byl velmi nápomocen a teď vím, na co sebe a onu partu lidí v případě cesty mikrobusem předem připravit. Hlavně je musím dopředu srozumět se všemi riziky a možnostmi zvýšení ceny, což by bylo sice nepříjemné, ale nic, co by se nedalo po příjezdu odpracovat a splatit. Taky budu chtít řidiče navíc (jeden bude řídit tam a druhý zpět).
No a pak se uvidí.

Kdo ví, třeba to ty přebývající nadšence nakonec přejde a pojedeme ve třech jako vždy.
Co podpis, ale jmelí...
Uživatelský avatar
Warkis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát říj 12, 2012 14:27

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Indy » pon pro 30, 2013 3:59

na 4-5tis km pokud jsou vymeny naplni atd delane jak maji byt tak proste jen jedes, over si jestli mas olej pred vymenou a kolik ho ubyva, zkontroluj servokapalinu a brzdovku, esli je nafucena rezerva a jestli jdou povolit srouby od kol a to je tak vse.

ridic jeden tam a druhy zpet to nema logiku, se radsi stridejte po 500km max, ja uz taky nejsem terminator a tisicku v kuse sice asi dam, ale nechce se mi. a taky na to clovek musi byt vyspany coz se vzdy neda zajistit.

hodi se navigace kterou mas zmaknutou a umis podle ni jezdit, a hodi se aj navigator.

trajekt stoji dost, a cena se da sklepat jen kdyz koupis od nekoho kdo zrusil cestu, anebo hodne dlouho dopredu. pokud najdes schopnou firmu v cz co Ti najde levny trajekt, dej mi vedet, me se to bude tykat az budu hledat na leto sardinii.

celkem plati ze radsi za levnejsi trajekt prodlouzit trasu ujetou autem nez kupovat idealni trajekt ktery je casto dost drazsi. je vhodne mit casovou rezervu, ne vsude jsou takovi ze kdyz ten objednany nestihnes tak te vezme dalsi.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Indy » pon pro 30, 2013 4:15

jo, a to s tim porizenim vlastniho auta v zadnym pripade nezavrhuju.

ALE:

jdes se vybavit necim co ma slouzit Tobe, ne skupine lidi, vetsinou budes jezdit sam, ve dvou, max 4-5ti. dodavku nezavrhuju, ale to co se nabizi bude silne ojezdeny. plus zrejme bude slozitejsi historie majitelu a pravidelnych servisu.

obecne plati tohle:

pokud mas kde parkovat aby ti to necorli, nerozebrali nebo neposkodili, idealne v garazi, pak ano.

pokud najezdis alespon 5-10tis rocne, a idealne budes na vylete kazdy vikend, pak ano.

pokud jsi pripraven na to ze se Ti zmeni filosofie presunu, tedy minusy jako resit kde v cili parkovat, jak se vratit k autu a tak, nastanou i plusy, na posledni chvili vyuzite vikendy, ktere mely mit spatne pocasi, kempovani a spani v aute coz je treba pro lezce idealni zakladna.

podrid svuj vyber tomu, aby jsi volil vyrobce, model a produkcni rok, motorizaci atd ktera je bezna a povazovana za spolehlivou. zadne extraburty ktere sice vypadaji na papire nebo v provozu kdyz zrovna jezdi impozantne, ale v realu stravi vic casu v servisu nez na ceste. dily musi byt dostupne, druhovyroba ci vrakace, a zcela bezne.

az to budes mit zmaknute, tak po pul, ctvrt roce pravidelneho jezdeni vychytas provozni zavady a vymeny na ktery se predem neprislo, tak pak vyjed na delsi cestu, riziko zavady v zahranici kde prece jen servis je drazsi, nebo odtahu za 10kc/km se tim prijatelne snizi.

jo, a dodavka ma este jednu vadu - nad 180cm vysky, ale to zavisi na prepravni spolecnosti - pojedes za draho s velkyma klukama.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Auto na cesty

Příspěvekod grco » pon pro 30, 2013 10:32

@Indy: Jezismaria, s kym to jazdis? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Auto na cesty

Příspěvekod pavproch » pon pro 30, 2013 12:39

15tka za auto +benzín na cestu = aspoň 25tka....

za pětadvacet sa dá už celkem bez velkého smlouvání domluvit mikrobus až do VB (třeba otěcko od kolegy z práce provozuje mikrobus pro 9 lidí za kačku na osobu za kilometr....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Auto na cesty

Příspěvekod progym » pon pro 30, 2013 12:55

Indy mě hodně nahrál... =D>

Vlastně po celou dobu až na pár vyjímek co jsem s kýmkoliv jel do kopců, tak se jelo mým autem. Řídím rád a sedět za "kolečkem" mě pořád baví.
Tak nějak to všichni brali automaticky, protože mám velký auto. Pochopitelně i já udělal nabídku, protože fajn patra v autě je dobrá a pokud se náklady dělí mezi 1x 7ks nebo dvě auta 3+4 tak je to levnější pro všechny.

Bohužel situace neochoty aby i někdo jiný vzal svoje auto mě přivedla k tomu, že jsem zavedl sazbu za km/os a započítal i onu "amortizaci". Vznikaly zajímavé situace, kdy moje žena potřebovala auto v termínu který kolidoval s mým odjezdem. Vyzval jsem osatatní, že řeším problém aby vzali svoje modely a dozvěděl se mimo jiné:

-moje auto by tam nedojelo
-to bych musel koupit zimní gumy
-nechci si kurvit svoje auto
-případně "tak nikam nepojedeme"

Zmínka o tom, že si někdo nechce "kurvit svoje" byla tím posledním a řekl jsem dost.
Ročně se najezdilo okolo 10.000km na hory a níkdo neřešil gumy, oleje, filtry.......vše co každé auto bude běžně spotřebovávat. Dal jsem do toho svou práci řidiče, který odřídí třeba 12hod cestu, zatímco ostatní můžou spát, odpočívat nebo si číst. Dal jsem do toho risk havárky a toho, že když se něco podělá a já to opravím svým nákladem, ale běžný provoz jsem odmítl nést pouze na svých bedrách. ](*,)

Buď to funguje systémem jednou já a podruhé ty nebo musí ostatní přispívat na běžný provoz a ne jen na PHM a dálniční známku. A nevidím na tom nic špatného. Osobně si taky rád jen hodím bágl do kufru a vyvalím se do sedačky a by někdo jiný odřídil z Alp domů. :prayer:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Auto na cesty

Příspěvekod pavproch » pon pro 30, 2013 13:06

jj, progym má pravdu.... + u %na le rozhodl o tom, že sme přestal dělat taxikaře do hor jiný argument - dyž sa mi raz po cestě do TA3 (z FM) už v čadci celá posádka ožrala na šrot...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Indy » pon pro 30, 2013 13:11

Grci, jak by rekl Kennedy, neptej se me s kym jezdim, ale s kym nejezdim :)

v 90 kach skoro nikdo nemel auto a tak vsichni resili s kym jet, cim jet, a bylo zajimave ho mit.

v 2000kach mel kazdy auto aj penize, takze byly k videni takovy situace jako treba vtacnik, 130km od zli, sobota rano, prijizdi tam 6lidi ze stejnyho horolezeckyho klubu...4ma autama. vecer jedou dom, prespat nechteji, nepohodlne a tak. v te dobe proste zvitezilo ego a kokotismus.

nyni to vypada tak ze kazdy sice uz skoro auto ma, ale penez neni nesnesitelny prebytek, ega ovsem este je dost, a tedy domluvit (jednoduse) spolecnou akci je spis problem.

spolu napr s generacni obmenou zde. i dobre a zavedene akce provozuje pet a pul lidi dohromady, zda se mi.

uvidime jak to bude dal.

9kz za km, to berte. je to dobra cena.

pokud ale to auto za 15 neni totalni krap, ale perspektivni kus (verte mi ze v nynejsi divne dobe je mozne vsechno), tak po skonceni akce mu tak nejak zbude - na rozdil od penez zaplacenych za mikrobus. ovsem mikrobus, ten, na rozdil od toho zminenyho auta za 15tis dojede celkem 100pro tam i zpet.

volba tedy zalezi od konkretniho kusu auta a od toho jaci jsou dobrodruzi.

edit - ano, Progym ma pravdu.

opila posadka, ktera ale udrzi zpetnou klapku mi az tak neva, dokonce jsem absolvoval nekolik akci s Tckem kdy za sedackou rodice byl narazeny pivni sud, ze ktereho se behem cesty tocilo. moc jsem si pral aby nas zastavili policajti jen kvuli te bizarnosti. ale pavprocha chapu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Auto na cesty

Příspěvekod grco » pon pro 30, 2013 13:15

Tak ja som si amortizaci nikdy nepocital, ani nic ine, cisto len benzin. Pretoze som to vzdy bral tak, ze ked sa ku mne do auta nik neprida, tak to cele zaplatim sam, ked sa niekto prida, tak mi aspon zaplati cast benzinu, stale je to pre mna vyhodnejsie ako ist sam.

Ale zas nevozim hocikoho, a od kamaratov si amortizaci pytat nebudem. Niekedy si nepytam ani plnu sumu za benzin...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Auto na cesty

Příspěvekod vonkreuz » pon pro 30, 2013 13:18

Grco jako naivní snílek.
To chce zapsat a zapamatovat si to. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Auto na cesty

Příspěvekod grco » pon pro 30, 2013 13:20

Tak ja som vnutri velky dobrak, to len vy sudite knihu podla obalu :P

Ked idem napriklad do DK, tak dam za benzin 2000kc, keby so mnou ale sli 2 ludia, tak im poviem po 500kc a som spokojny. :)

PS: OK, mozno po 600 :)

Samozrejme pocitam s tym, ze je to niekto znamy a mne nestoji par stovak za to, aby som mal nejaku neprijemnu debatu s kamaratmi.
Naposledy upravil grco dne pon pro 30, 2013 13:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Auto na cesty

Příspěvekod vonkreuz » pon pro 30, 2013 13:21

Taky to nepočítám na setinky přesně.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Auto na cesty

Příspěvekod progym » pon pro 30, 2013 13:23

...pozapoměl jsem na úklid modelu po cestě: :lol:

-vyházel bordel jako plechovky od piva, sáčky mezi sedačkama, plný popelníčky kapesníků, žvýkaček....
-vyklerpat a vystříkat gumy pod nohama
-umýt vnitřek dveří od blata
-komplet vyčistit kuft, blato, jehličí, zakutálený petky...
-vyčistit okna ulepený od spících obličejů nebo umatlaný od rukou, když se zamlží a nestačím rychle podat dozadu "clarinku"

Tohle všechno mě navadí, jen když budou lidi slušní a nebudu nikoho ještě 3 měsíce po akci nahánět se zaplacením 400,- za naftu.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Auto na cesty

Příspěvekod grco » pon pro 30, 2013 13:25

Inac to mal Indy dobru poznamku s tou zalohou... Za vlak clovek tiez plati dopredu, to asi zavediem... aj ked so mnou aj tak nikto nechce nikam ist :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Auto na cesty

Příspěvekod progym » pon pro 30, 2013 13:25

To Grco:

Grco, 10let jsem nemyslel na to, že bych počítal provozní náklady.... [-X
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Indy » pon pro 30, 2013 13:29

Tak velkoryse jako skryty filantrop Grco (to to trvalo nez se to provalilo...) to delam ale ne pro kazdeho.

a ano parkrat za rok si reknu jo jel bych tam stejne, pojedte za symbolicky peniz nebo klidne zadara.
dokonce jsem na jizdomat takovy akce vypsal, ale asi byly mimo moznosti pochopeni psaneho textu dnesni wikiinzenyrsky generace.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Warkis » pon pro 30, 2013 14:35

Jako nejvýhodnější na půjčení jsem shledal tohle http://www.sp-pujcovna.cz/index.html. Krásné ceny, snad v tom není háček (o 2,50 navíc za každý kilometr překračující denní limit 300 km vím a i tak je to asi nejlevnější).

Podle toho, co jsem srozuměl, Německo pro podobná vozidla žádné poplatky nemá. Takže nejdražší bude převoz do Anglie. Myslím, že zpáteční vyjde cca na 600,- na osobu.

V ostatních věcech, jako jsou opilí spolucestující, bych zas takový problém neviděl, pokud neponíčí interiér vypůjčeného vozidla.

Mimochodem, tato stránka je celkem zajímavá - http://www.autoroutes.fr/en/routes.htm vypočítá vám útratu za cestu.
Co podpis, ale jmelí...
Uživatelský avatar
Warkis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát říj 12, 2012 14:27

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Warkis » pon pro 30, 2013 14:39

Tohle vlastně vyjde ještě výhodněji[url]
http://www.euroauta-pujcovna.cz/vyberte-si-vuz[/url]

Bohužel je zde podmínka jednadvaceti let, zatímco mně, jakožto řidiči, je dvacet. V podmínkách té první nic takového nepíšou (snad to není tak, že to tam jen zapomněli uvést).
Co podpis, ale jmelí...
Uživatelský avatar
Warkis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát říj 12, 2012 14:27

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Indy » pon pro 30, 2013 15:45

uz to tady jednou bylo, ze jsem nabizel odvoz jedne takove expedici..

kdyz mi posles propozice mozna se domluvime.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Warkis » čtv led 2, 2014 19:44

Indy:
Už to máme všechno zařízené a domluvené. Každopádně díky za nabídku.
Co podpis, ale jmelí...
Uživatelský avatar
Warkis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát říj 12, 2012 14:27

Re: Auto na cesty

Příspěvekod womastec » čtv led 2, 2014 22:31

Dělam v jednom takovym ústavu (nebudu hanit ani jmenovat, ale všude je to podobné), a za 1. fotky vesměs neodpovídají skutečnosti, za 2. o ceně se dá všude smlouvat, 3. kilometrovný se dá taky prominout... vidím to u nás ( jsou rádi za rychlý prachy...) jen ta vratná kauce bejvá vysoká...věk 21 let sme tedy nikdy neřešily, ale chápu. A doporučuji se podívat na auto dopředu, než bejt pak zklamanej celou cestu, a mít strach že vás to někde nechá :lol:

ještě pak doporučuji si auto řádně nafotit kvůli poškození které pak můžou hodit na vás při vrácení... (nepřebírat za tmy)... Bohužel je to tak... né vždy je to nová kára...
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Další

Zpět na Jak co opravit