Auto na cesty

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Auto na cesty

Příspěvekod progym » pát led 3, 2014 7:57

to Womastec: pěkný pohled do zákulisí :lol:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Skimpy » pát led 3, 2014 13:22

Nechce se mi nějak číst celou diskusi, ale za mě auto je úplná kravina, jeďte vlakem, busem, letadlem. Auto za 15 tis, je jedna věc, kde je potřebný servis, nové náplně, rozvody, pneumatiky, pojištění. I kdybych měl 100 tis na auto, tak bych neměl odvahu jet s autem takovou dlouhou trasu aniž bych ho neměl pár měsíců odzkoušené a po řádném servise. Nemluvě o tvoji zodpovědnosti jakožto řidiče za ostatní spolucestující v případě, že by se něco stalo.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Indy » pát led 3, 2014 13:27

a to zas ja jo. ale je dobry, nebo spis nutny vedet co clovek kupuje.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Skimpy » pát led 3, 2014 13:38

A to je ten problém skoro nikdy nevíš při koupi staršího auta co vlastně kupuješ. To člověk odhalí až po nějaké době a pár tisících kilometrech, samozřejmě totální šrot se pozná - akorát u auta v ceně 15 tis to budou všechno totální šroty, pominuli nějakého Favorita nebo Felicii, ale to není auto na dlouhou cestu v plném obsazení. Ale i pěkné auto má své mouchy, nemusí to být fatální věci, ale je dobré mít to odzkoušené už jenom pro svůj dobrý pocit :-).

Přidám vlastní zkušenost: kupoval jsem auto loni, nechal jsem udělat servis s autem sem už tři měsíce jezdil a vše OK. Měli jsme jet na dovolenou v pondělí ráno a auto v neděli přestalo reagovat na plynový pedál. Diagnostika hlásila vadný plynový pedál, koupil sem rychle pedál, v pondělí ráno vyměnil a auto jelo. Pořád jsem nad tím přemýšlel nakonec (po návratu z dovolené) jsem zjistil, že na krytu eboxu je uvolněná matka a zatekla tam při mytí voda, která toto způsobila. To je jenom taková drobnost, ale dokáže to potrápit. Asi by se to už dostavilo dříve, ale tehdy moc nepršelo. Tak mám doma jeden funkční plynový pedál navíc :-).

ps: dočetl jsem celou diskusi, takže koupě auta se zavrhla :-) OK.
Naposledy upravil Skimpy dne pát led 3, 2014 13:55, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Indy » pát led 3, 2014 13:54

michas auto za 15 a auto za 100 coz neni uplne stejna kategorie.

jinak jistotu nemas ani u novyho vozu, ale tam pravda mas vetsinou asistencku.

samozrejme a to jsem uz psal, kdyz kupujes, je dobry si to auto trochu proverit provozem nez se pojede nekam dal.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Skimpy » pát led 3, 2014 13:59

Myslel sem to tak, že problém může nastat i u auta za 100 tis a více viz moje zkušenost, co potom čekat od auta za 15 tis tam to bude téměř jistota, že se něco vysere, toť vše. Jinak s tebou samozřejmě souhlasím.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Auto na cesty

Příspěvekod progym » pát led 3, 2014 14:09

Problém může nastat i u úplně novýho auta....
U auta za 15.000,- je to více než pravděpodobné.
Navíc tazatel myslím psal, že nikdo žádnými zkušenostmi mechanika nevládne....

Osobně bych se střepem za 15 na cestu k anglickým soudruhům nevyrazil.
Takový auto bude dost magnet na silniční kontroly...
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Auto na cesty

Příspěvekod apuka » pát led 3, 2014 14:18

"Takový auto bude dost magnet na silniční kontroly..."

Toho bych se asi nejvice obaval. Na Zapad od nasich hranic jsou ponekud jinak nastavena meritka na technicky stav auta jako u nas a nase znamka z STK jim stacit na potvrzeni skveleho stavu nebude stacit. Netesnosti a olejove fleky, koroze, svitivost, atd, atd. - to vsechno muze zpusobit, ze i kdyz bude auto "pojizdne", tak se bude muset zpatky az na hranice nechat odtahnout. Nebo opravit, co by tam vyslo mozna na vic, nez tech 15KKc.

Takova streka by byla vhodna pro automechanika s pulkou auta nahradnich dilu a to jeste se staryma "mechanickyma" autama, kde je minimum elektroniky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Auto na cesty

Příspěvekod AlexBeck » pát led 3, 2014 15:04

15K ? Felicia 1.3 MPi kombajn LPG. Pravda řešení spíš pro 2 (vč spaní :twisted: ) Jede to sfižnějc než kdejaká Fobije. Těch 120km/h to stabilně fičí ač už nejde slyšet radijo :D 500+km štreky pro ostré piloty není rozhodně problém. Skoro žádnou elektriku to nemá a než uletí mechanická věc tak to jde většinou slyšet, že se Vás chystá opustit :lol:
Papká to 1.40kč za km (LPG 7lit/100km + N95 0,5 lit/100km)!!! Amortizace 0kč bo se khára přecik dojíždí :P Náhradní díly ? Stokoruny na nejbližším CZ/SK vrakovišti. Nic se neopravuje, ale mění se rovnou celé díly 8) Na opravu/výměnu stačí pár klíčů, kleště a velké kladivo :mrgreen: Opravu zvládne kde kdo případně každej opravář zemědělských strojů :D

Nevýhoda jediná... Každé jaro vykvete do krásy :mrgreen: Dle stavu uzrání pak svářečka nebo kit a konečné řešení kamufláž plastovými lemy :wink:

Hlavní výhoda starých střepu je, že se nemusíte bát vykradení/krádeže. Samo že nenechám válet cenné věci po sedadlech.
Parkovaní taky nebývá problém. Chce to jen trocha píle a gratis flek se vždy najde. Samo, že ne přímo v centru, ale máme přeci nohy ne ?
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Indy » pát led 3, 2014 15:19

auta ktery koupis za 15 se na netu snazi prodat za 25.

pokud akceptujes cenu okolo 25-30ti, s tim ze prodavajici zacne pod 40, muzes byt velmi spokojen.

plati to pro auta ktery lidi nekupuji protoze jsou blbi. kdyz to neni skodovka, a ma to nejaky vetsi benzinovy motor, napriklad. vsichni si reknou velka spotreba (u naftovyho zaplati rozdil na servisu), drahy dily (bejvavalo) drahe povinne (neumi hledat)

a tak jsou stalicemi skodarny a golfy, po x majitelich, s naftovymi motory pres smrti nebo s benzinovyma miniaturama.

to o cem pises, cili hruzy na prvni pohled je kategorie zejmena malych aut nebo kombi pro zedniky, a tam se bavime o cene cca 5tis.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Auto na cesty

Příspěvekod progym » pát led 3, 2014 17:08

...pravdou je, že jsem chvíli jezdil s kámošovým golfem, kterej měl 500.000km a jezdilo to parádně.
Byla to klasická ropa bez turbíny, tedy žádnej oheň....žádný TDI, pokousalo to i vyjetej olej z fritury, ale nikdo to nehonil a věřím, že to ještě dnes někde jezdí. :supz:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Auto na cesty

Příspěvekod Indy » pát led 3, 2014 18:03

jo to byla doba kdy to fungovalo dobre a samospadem, ale v honbe za vykonem spotrebou s emisema je atmosfericky diesel minulost. aspon podle marketingu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Předchozí

Zpět na Jak co opravit