Kde sehnat náhradní duralovou tyč ke stanu

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kde sehnat náhradní duralovou tyč ke stanu

Příspěvekod hrasek » stř črc 10, 2013 22:53

Vlastním stan Mountain Hardwear Light Wedge 2 s duralovými tyčemi. Na jednom segmentu se při velkém zatížení stanu (narval jsem do vnitřní horní kapsy na noc cca 5kg zátěže - docela blbost) objevila cca 5-ti centimetrová podélná prasklina (segment na jednom konci nemá při pohledu "do otvoru" kulatý tvar o, ale je natržený - do U).

Netušíte, kde by se dala sehnat náhradní duralová (není podmínkou) tenkostěnná trubka o vnitřním průměru 7,7 mm (musí být +- 0,1 mm přesně kvůli spojkám segmentů), vnější 9 mm (tento rozměr nehraje roli). Zkoušel jsem to v modeláři, tam mají hliníkové a mosazné tyče. Dělají se ovšem jen s vnitřním průměrem 8,1 mm / 9 mm vnější. Nouzově by se taková tyč použít dala (průměr spojky bych zvětšil o ty rozdílné 0,4 mm např. lepící páskou), ale chtěl bych problém vyřešit precizněji. Budu vděčný za jakýkoli tip. Díky.
Uživatelský avatar
hrasek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte lis 11, 2008 19:02

Re: Kde sehnat náhradní duralovou tyč ke stanu

Příspěvekod vonkreuz » stř črc 10, 2013 23:02

Zkus se obrátit na jurek.cz, campingaz.cz (dovozce Colemanu) nebo rockpoint.cz (myslím, že majitel je SportConcept v Plzni) a ti by ti snad mohli pomoci s náhradním dílem.
Případně zkus hudy.cz (info-a-hudy.cz) a ptej se, jaký mají vnitřní pruměr tyče u stanu Rock Empire Alaska, Alpin 2 a Alpin 3 (vnější je 9mm).
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kde sehnat náhradní duralovou tyč ke stanu

Příspěvekod hrasek » stř črc 10, 2013 23:38

Díky, maily odeslány. Pokud by se vám někomu doma náhodou válely duralové tyče (např. od rozbitého stanu)požadovaného průměru, rád je odkoupím.
Pro strojaře:
Kde byste sháněli trubku (dural, mosaz, atd.) o vnitřním průměru7,7 mm?
Uživatelský avatar
hrasek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte lis 11, 2008 19:02

Re: Kde sehnat náhradní duralovou tyč ke stanu

Příspěvekod vonkreuz » stř črc 10, 2013 23:42

Zkus jeste shánet trubku prumer treba 10mm a vnitřek 5-7mm s tím, že si ho rozšíříš vrtákem na požadovaný prumer.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kde sehnat náhradní duralovou tyč ke stanu

Příspěvekod hrasek » stř črc 10, 2013 23:52

Dobrej nápad. Že mě to nenapadlo - vola :oops:
Uživatelský avatar
hrasek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte lis 11, 2008 19:02

Re: Kde sehnat náhradní duralovou tyč ke stanu

Příspěvekod Indy » čtv črc 11, 2013 18:20

nahradni jak dural tak laminat tycky prodava za lepsi penize zde neoblibeny Husky.

prodavaj ale cely pruty, takze pokud nebudes mit stejnou jako nekterou z jejich delek, ceka te pilka na zelezo a pilnik.

pokud menis jen jeden segment, neoplati se to. ja menil cely laminatovy nekvalitni prut za jejich, zatim neposoudim zda jsou lepsi, ty moje se stipaly.

vlastni obchod a dodani bylo bez jakycholi vytek.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kde sehnat náhradní duralovou tyč ke stanu

Příspěvekod Víťa » čtv črc 11, 2013 21:10

Pokud to není standardní rozměr tyčky (a to dost často nebývá), tak bych napsal do Mountain Hardwearu, že se ti zlomila/praskla a jestli by ti neposlali novou. Mě takhle Marmot poslal novej celej prut a navíc zadarmo:)
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Kde sehnat náhradní duralovou tyč ke stanu

Příspěvekod hrasek » pát črc 12, 2013 14:49

Rozměr toho segmentu je 425 x 7,7 x 9 mm (délka x vnitřní průměr x vnější).
Na Mountain Hardwear jsem psal jako první. Odepsali mi, že je mrzí, že se to stalo a že se mám obrátit na lokálního prodejce. Víceméně mi napsali, že s koncákama nic neřeší. No a lokální prodejce mi ani neodpovídá na e-maily :(
Uživatelský avatar
hrasek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte lis 11, 2008 19:02

Re: Kde sehnat náhradní duralovou tyč ke stanu

Příspěvekod honzi » pát črc 12, 2013 16:31

Mosaznou trubku podobného rozměru by jsi mohl sehnat v modelářských potřebách.Duralovou v OBI, ale není to moc pevné v ohybu.Ale to jen jako alternativu když neseženeš original.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Kde sehnat náhradní duralovou tyč ke stanu

Příspěvekod Indy » pát črc 12, 2013 16:38

kdyz pouzijes vetsi kus duralove trubky jako prevlecnou, zalepis to po odmasteni treba epoxidem nevidim problem s pevnosti.

napis MH ze na to lokalni prodejce sere, ze ti neodpovida, a ze takove zastoupeni se neslucuje s dobrou povesti znacky ve kterou doufas, treba ho zprudi.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kde sehnat náhradní duralovou tyč ke stanu

Příspěvekod vonkreuz » ned črc 14, 2013 23:02

Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kde sehnat náhradní duralovou tyč ke stanu

Příspěvekod hrasek » ned črc 14, 2013 23:11

Napsal jsem (mimo jiné) na pár českých výrobců stanů. Jeden u nich má velice podobné rozměry tyčí (sedí vnitřní průměr, což je důležité) a jsou ochotní mi tyč zaslat. Už jsem objednal a pomocí pilky a pilníku to nařežu na správnou délku.

vonkreuz: To je tyč, potřebuji trubku (dutou tyč :) )
Indy: Asi jo. Teď to musím vyřešit rychle, protože do týdne odjíždím, ale řešit to s nima budu. Jsem ochotný si zaplatit za náhradní díl, ale jaksi mi ho nemá kdo dodat.
honzi: Tam už jsem pátral. Modeláři mají mosazné a hliníkové trubky průměru (9 / 8,1 mm - vnější / vnitřní). Já potřebuju vnitřní 7,7 mm.
Uživatelský avatar
hrasek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte lis 11, 2008 19:02

Re: Kde sehnat náhradní duralovou tyč ke stanu

Příspěvekod Indy » ned črc 14, 2013 23:48

tak oprava by mela jit jak pomoci prevlecne trubky tak pomoci navliknuti na spolecny trn.

at Ti to klapne.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kde sehnat náhradní duralovou tyč ke stanu

Příspěvekod mifr » úte črc 16, 2013 6:58

hrasek píše:vonkreuz: To je tyč, potřebuji trubku (dutou tyč :) )


Mají tam i trubky...Ale délka 4 metry je dooost nepotřebná :(( :wink:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Náhradní duralová tyč k Husky Flame 2

Příspěvekod Andreika » stř črc 24, 2013 21:42

Vlastníme super stan Husky FLame 2, je fakt výborný, ovšem na letošním výletku nám v noci nějaká dobrá duše vrazila do stanu a ráno jsme objevili, že máme zlomenou tyč :/ bohužel tak, že se již nedá opravit. Husky prodává náhradná sadu tyček ke stanu za 1800 Kč, tak se chci zeptat, jestli náhodou neměl někdo někdy taky tento stan a nějak se mu třeba potrhal a nemá doma náhradní tyčky?? Zadarmo to samozřejmě nechci :)

Uiááááá! :axe: Druhé téma hned od shora se jmenovalo "Kde sehnat náhradní duralovou tyč ke stanu ".
vK
Naposledy upravil vonkreuz dne stř črc 24, 2013 21:47, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno s vhodným tématem.
Andreika
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 24, 2013 21:37

Re: Kde sehnat náhradní duralovou tyč ke stanu

Příspěvekod vonkreuz » stř črc 24, 2013 21:49

Máš tři možnosti:
1, Akceptuješ cenu prodejce
2, Pokud je to jen zlomené jakože zlomené, ale ne rozlomené po délce, tak si seženeš druhou duralovou trubku a tu použiješ jako převlečnou "dlahu"
3, Seženeš náhradní tyčku na některém z odkazu, které jsou výše napsány.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kde sehnat náhradní duralovou tyč ke stanu

Příspěvekod Chmeld4 » čtv črc 25, 2013 8:43

Hmm ... když sem ještě vlastnil Husky Beast a zlomila se mi tyčka, tak sem zašel do Husky krámu a přes paní za pokladnou sem si to objednal přímo na krám. Stálo mě to asi 400Kč. Enomže to ještě neprodávali náhradní díly přes eshop. Možná se mi tam ještě někde nějakej kus povaluje, ale na Flame bude mít jiné rozměry, takže asi bohužel ...
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy


Zpět na Jak co opravit