Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod outthere » úte čer 5, 2012 6:45

Tak jsem si zakoupil nove sandale:

LIZARD RIDE

Ihned po vybaleni jsem zjistil, ze na jedne z bot se lehounce odchlypava kozena stelka od te gumove casti.

Obrázek

Muj selsky rozum mi hned napovedel- opravit vterinakem. Ale rad jeste nez se do cehokoliv pustim, rad bych poradil s vami- jak co nejvhodneji stelku pripevnit zpet. Nebot jsem si jist, ze jakmile bych venku pak chytil nedejboze destivo a dastala se tam voda- rozjede se to dal :(

Co tedy mam dnes koupit, abych si nove boty opravil? :D

diky
outthere
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv kvě 24, 2012 20:52

Re: Odchlypnuta stelka- vterinak?

Příspěvekod fps » úte čer 5, 2012 7:19

já doporučuji spíš chemoprén http://www.chemopren.cz/produkty/chemopren-obuv/
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Odchlypnuta stelka- vterinak?

Příspěvekod vonkreuz » úte čer 5, 2012 7:45

Případně polyurethan (používá tady Dallen). Nebo SeamSure/AquaSure od McNett. Každoápdně, dŕív, než začneš lepit - nanes kousílínek někam na spodek podrážky aby jsi zjistil, zda použité lepidlo neleptá materiál sandálu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Odchlypnuta stelka- vterinak?

Příspěvekod keijei » úte čer 5, 2012 8:50

Opravte nekdo ten nazev tematu. Tohle je fakt hrozny. Diky.
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod pavproch » úte čer 5, 2012 8:53

opraveno

@aplik: po dohodě modů máš volnou ruku, čekáme odbornou radu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Odchlypnuta stelka- vterinak?

Příspěvekod outthere » úte čer 5, 2012 8:54

omluva za ten "barbarsky obrat" :)

Nicmene dekuji. Zkusim ten pattex:

Kód: Vybrat vše
http://www.drogeriemartina.cz/technicka-drogerie/lepidla/pattex-chemopren-transparent-50ml-na-vodovzdorne-spoje,1063729.html


skoda ze ten McKnett je tak drahy, me staci kapicka :))
outthere
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv kvě 24, 2012 20:52

Re: Odchlypnuta stelka- vterinak?

Příspěvekod apuka » úte čer 5, 2012 9:30

Kapicka stacit asi nebude....

Jinak proc to nezaneses k nejakemu obuvnikovi, klidne i do nejakeho shopping centra at to zalepi. Popravde to bube drzet asi lip jak vterinakem a nerozlepta botu.

Ale neodpustim si poznamku - pokud jsi to koupil v kam. obchode, melo se to poradne prohlednout. Holt doba je takova, ze vsechno je treba zvrchu, zdola, zprava, zleva zkontrolovat, kdyz kupujes. A pokud jsi koupil pres net, ja bych to poslal zpatky.
Nejucinnejsi "reseni" by byla asi reklamacka - mohl by ses znovu cely mesic tesit, ze konecne budes mit nove boty :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod Aplik » úte čer 5, 2012 9:41

Tak jo, pokusím se o odborný náhled. Pro uvedení do kontextu, firma ve které pracuji vyrábí lepidla, trochu tedy vidím do obsahů plechovek.

Vezmu to obšírně, i s výchovou jak správně lepit. Ani jeden ze zmíněných produktů by botu nezničil (s výjimkou produktů od McNett, nejsem si jist jestli by to vůbec lepilo).

Všechny kyanoakryláty (vteřiňáky) mají hodně křehký spoj. nedomnívám se že by to byla požadovaná vlastnost na špičce boty, mezi pružnými materiály :? Dokonce i speciální vteřiňáky s gumovým plněním (mají černou barvu), o kterých výrobce tvrdí že jsou pružné mi nepřijdou pro toto použití vhodné. Osobně bych nerad viděl na svých sandálech pro kyanoakryláty pověstnou "jinovatku".

Chemoprén, pattex či jakákoliv prenová lepidla taky nedoporučím. Základem prenu je kaučuk, dobrá pružná látka. Nedosáhneš ale obvykle velké pevnosti. Pokud se ti odlepila jen špička a zbytek drží (i když za to chytneš a trochu zabereš), můžeš si ho tam asi dovolit dát. Počítej ale s nutností vrazit spoj do svěráku (či svorek) a taky s tím, že pokud použiješ základní pren, jistě ti ze spoje vyleze lepidlo, vyschlá oranžovo-hnědá hmota pak nevypadá vůbec dobře.

Doporučím něco jiného, Unilep D418 - http://www.lear.cz/lepidla-vyroba/na-obuv-a-kuzi/lepidla-rozpoustedlova/unilep-d418/. Je to lepidlo originálně vyráběné pro výrobce obuvi (už si někdo z vás myslel že je slušná obuv lepená Pattexem? :) ), je na bázi polyuretanu. Kůži ani gumu ti sesežere, držet bude pekelně. O delší povídání na toto téma si klidně řekni, nerad bych nudil za vlast. A cena naposled, bohatě ti na to bude stačit 15g lepidla v tubě, ty koupíš v našem eshopu či rovnou na prodejně v Brně za 13 Kč bez DPH ;) Kdyby se ti to nechtělo posílat a nebyl jsi z Brna, dej vědět odkud jsi, nejspíš dokážu zjistit kde se dá koupit nejblíž.

Postup lepení s Unilepem D418:


Očisti lepené plochy. NEZANEDBAT tento krok, bývá často fatální při lepení.

Nanes tekou vrstvu lepidla na obě plochy, případně jen na jednu a na tu druhou ji obtiskni

Fénem s horkým vzduchem (výrobci obuvi používají pícku při teplotě 70-90 °C) pořádně(!)

prohřej materiál i spoj. Vůbec se neboj foukat pár minut, neuškodí to ničemu. Kontroluj
součásti boty jestli se ti nezačínají tavit, u běžných fénů by neměl být problém

Poté spoj secvakni svorkou, nech odpočinout pár hodin.


Výsledný spoj je odolný vodě i teplotám (-30 °C - 70 °C), pokud by ti to bylo málo, můžeš použít tvrdidlo Leabond SBS. Dovolím si tvrdit že pro tvé použití by mělo být zbytečné, sám jsem ho použil až při "vlepování" celých dílků stélky do sandálí.

Pár kousků obuvi jsem už lepil, neváhej se na mě obrátit s dotazem. Máme k ruce i technologa, kdyby to byl nějaký zákeřný dotaz.
Aplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte čer 5, 2012 7:32

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod Skimpy » úte čer 5, 2012 10:35

AD Aplik
Dá se to lepidlo koupit i v drogerii? Nebo kde koupit v Ostravě, osobně potřebuji taky polepit boty, ale kanystr toho nepotřebuji stačila by tuba. :-)

Díky za info
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod Indy » úte čer 5, 2012 10:37

aplik, vyborne, je to radost potkat nehoho z oboru.

vsechno je presne jak pises.

pokud mas infralampu, je mozny misto fenu pouzit infralampu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod Aplik » úte čer 5, 2012 13:37

V drogerce bys hodně tvrdě nepochodil, jak již jsem pravil, ač je to dosti univerzální lepidlo, je primárně pro výrobce obuvi, tedy i prodejní cesty jsou takříkajíc průmyslové:)

Jak moc na Unilep D418 Skimpy spěcháš? V pátek to můžu dát do ruky obchodníkovi pro Tvůj kraj a on to zaveze do

Řemeslné potřeby s.r.o.
Ostrava - Přívoz
ul. Koksární 1152

nebo

COLORMIX, spol. s r. o.
Ostrava
Slívová 634.

Můžeš si vybrat, případně můžu nechat na výběr jemu aby to měl víc při cestě. Termín bych věděl nejdříve tento pátek. Větší balení než tubu bys už mohl hledat v různých řempách a Karsech... Tuby si obchody neradi berou, špatně se jim na to dává marže :?

Klidně se na mě Skimpy obrať PM, ať to tu moc nezaplácáme.)
Aplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte čer 5, 2012 7:32

Re: Odchlypnuta stelka- vterinak?

Příspěvekod outthere » úte čer 5, 2012 14:12

apuka píše:Kapicka stacit asi nebude....

Jinak proc to nezaneses k nejakemu obuvnikovi, klidne i do nejakeho shopping centra at to zalepi.


No jasny, ja bych byl radeji pro reseni to nekomu sverit. Nez kupovat nejaky lepidla a patlat to sam. Koneckoncu zbytecny kupovat cely lepidlo. Jenze komu boty sverit, to je otazka. Oslovil jsem par outdorovych kramu, ale nikdo mi to slepit nechce. Komu to tedy sverit?


apuka píše:Ale neodpustim si poznamku - pokud jsi to koupil v kam. obchode.....
Nejucinnejsi "reseni" by byla asi reklamacka - mohl by ses znovu cely mesic tesit, ze konecne budes mit nove boty :lol:


Prave, na nove boty se mi mesic cekat nechce, nehlede na to, ze tyto, ktere mi sedli, k me smule byly uz posledni...
outthere
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv kvě 24, 2012 20:52

Re: Odchlypnuta stelka- vterinak?

Příspěvekod apuka » pát čer 8, 2012 7:35

outthere píše:[Oslovil jsem par outdorovych kramu, ale nikdo mi to slepit nechce. Komu to tedy sverit?

Na tech sandalech neni zadna membrana, takze nemusis hledat nejaky "Restday". Pokud nenajdes uplne obyceneho normalniho obuvnika nekde v okoli, tak - alespon v Ostrave - je v kazdem shopping centru nejaky kramek, kde delaji leccos, klice, opravuji boty, atd. U nas je to MisterMinit, v Praze byva neco jineho. Tuto praci Ti tam urcite udelaji za par kacek. Jeste byvala v nekterych prodejnach Bati opravna, rozhodne muzes zkusit se zeptat v kterekoliv prodejne obycejne obuvi, oni mivaji "svoje" obuvniky, kam to davaji.
A pokud uz bych to chtel udelat doma, tak bych si nejspise koupil baleni "Chemoprenu na obuv" (tak je na tom napsane) a zalepil poradne. Pracuje se s tim lip nez se sekundovkou, teda pokud nechces nechavat nezalepene kousky.
A posledni moznost - vykasli se na to, vadit to chvili (asi) nebude a kdyby se to zvetsovalo, po sezone zanes na reklamaci, ze jsi si to nevsiml drive.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod spynfo » ned čer 24, 2012 10:42

vterinak urcite ne, ten nedrzi ve vode.
- www.ceys.cz --- MS-Tech = Lepidlo i na měkčené plasty = zustava pruzne. Lepi i pod vodou pritlacenim. --- nemuze polyEtylen a polyPropylen.
Kde se da koupit nejlevneji cliff cabana alias PortalEdge? i zanovni. Nebo alespon hlinikova kolena a téčka? Nebo nuz, ktery ma dlouhe rikaso? Mail: spynfo gmail com
spynfo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 1, 2011 11:09

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod Indy » ned čer 24, 2012 21:04

lepime porezni material na polyuretan.

ten normalni pristipkari casto neumi. na vetsi plochu by byl treba prednater.

takze, loterka ale mohlo by to vyjit.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod Aplik » ned čer 24, 2012 21:43

2 spynfo:

chudák! :) Chce zalepit plochu cca 4*10mm a má si na to kupovat kartuši lepidla? To teda potěš pánbůh :((

Originální autor vlákna má už doufám slepeno, bylo lepeno výše zmíněným Unilepem D418, na bázi polyuretanu. A stačila mu na to tuba za 14 Kč:)
Aplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte čer 5, 2012 7:32

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 11, 2016 6:04

tak mam unilep d418.

otazka zni: JAK ocistit botu od predchoziho lepidla z obuvnictvi? jedna se o ty moje boty, jejichz podrazka je tvorena "svrchni podrazkovou casti" + gumou prilepenou zespoda, kdy odpadla guma. Obuvnik slepil za 200 kc a po 20ti km odpadla na jedny bote ta podrazka uz skoro cela, na druhy se odchlipuje po okrajich, takze brzo odpadne asi taky.

chcu zkusit ten unilep, ale teda nevim, jak ocistim pripadne zbytky toho lepidla z obuvnictvni?

dalsi problem je v tom, ze nemam doma sverak a navic si nedokazu predstavit, JAK dat kotnikovou botu do sveraku tak, abych ji nemusela promacknout zezhora a neznicila ji tak. Nejaky sofistikovany reseni? dalsi problem je v tom, ze podrazka gumova ma dve casti, pod patou a druhou pod predni casti chodidla. Ta cast pod patou by snad vyresit jeste sla diky kominu boty, ale co ta cast v predni casti chodidla?

diky za rady...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod apuka » čtv srp 11, 2016 7:26

Moje rada je - reklamovat u obuvnika. Na opravu mas 3 mesice zaruky. Myslim si, ze by si ted dal vetsi pozor, lepe by plochy ocistil, lepe by slepil, mozna pouzil lepsi lepidlo...

Ale predpokladam, ze takovou radu jsi slyset nechtela :D.

Jinak pokud vtlacvis do boty vepredu novinovy papir a dobre to utlacis, tak v pohode muzes dat do sverky, neznicis ji. Pokud mas roztahovak nebo jen obycejneho (nejlepe dreveneho) panaka do boty, tak s tim v bote.
A pokud pouzijes PU lepidlo (coz pode prispevku jo), tak po mirnem zaschnuti jeste obe strany dobre profoukni fenem horkym vzduchem - bude drzet lip.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 11, 2016 7:51

apuka mam v planu se tam dneska zastavit a zeptat se na to - ale pro pripad, ze by mi rekl, ze to bylo jeho eso v rukavu chcu pouzit ten unilep. Ze me to s tou nacpanou spickou nedoslo, dik. (ps roztahovak co mam neni do vysokejch bot, jen do nizkejch, takze to je bohuzel pase:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod mike » čtv srp 11, 2016 17:20

apuka píše:A pokud pouzijes PU lepidlo (coz pode prispevku jo), tak po mirnem zaschnuti jeste obe strany dobre profoukni fenem horkym vzduchem - bude drzet lip.

Aplik tu myslim nekde psal navod a tohle tam urcite je. Unilep je dobry, ale obuvnici mivaji jeste lepsi lepidla. Jestli lepeni nevydrzelo, tak asi neco zvorali. Urcite bych to reklamoval a minimalne bych po nich chtel odstraneni stareho lepidla. Nechapu, proc platit za mizernou opravu a jeste si pridelavat praci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 12, 2016 5:49

jasne, celej navod od Aplika mam prostudovanej a hodlam se ho drzet.

Problem je v tom, ze pokud opravny pouzivaj lepsi lepidla, jak to, ze na starej botach mi lepeni vterinakem od muze vydrezelo 60 km a tohle lepeni od obuvnika jen 20? jinak sem se ptala a nic jinyho/lepsiho nema, pokud to cim to slepil vydrzelo 20km tak mi nemuze pomoct. Nejsu typ co by se moc hadal nebo to hrotil, takze tam na pripadny odstraneni lepidla poslu radsi muze.

Nicmene otazka, jak se takovy lepidlo sundava porad plati + neumeli by to treba dobre slepit v restday? + sem zjistila ze muzum prastary sverak byl odklizen do vecnych lovist takze bych jeste potrebovala vyresit otazku toho sveraku...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod apuka » pát srp 12, 2016 6:40

Popravde receno, v Restday podrazky obcas slepi perfektne, obcas se to zacne docela rychle odlepovat. Ja mam zkusenost jenom s lepenim cele podrazky a odlepovanim z boku, takze to neni smerodatne, ale kdyz to tady na foru ctes, zkusenosti jsou opravdu ruzne.
Co se tyce sveraku, myslim, ze nepotrebujes mit v nem boty 24 hod. Pokud nechas obe lepene plochy obschnout (a ohrejes potom lepidlo), staci dat k sobe, pritlacit napr. na minutu a potom (mezitim?) napr. oblepit lepici paskou, ale stacit by to melo i bez toho. Ten lep se tam vytvori, bude drzet, jen maximalni pevnost bude mit az po tech cca 24 hod.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 12, 2016 6:51

apuka no me stacilo jak sem boty po vymene musela vyhodit protoze sem do nich uz nestrcila nohu, jak mi je zuzili, takze ja uz duveru jako ani moc nemam ale v principu bych cekala, ze budou vybaveny jinak nez bezna opravna obuvi, kam prijdou lidi s prilepenim kousku podrazky na polobotky ve kterejch chodi z auta do kancelare kde celej den sedi...

tak pokud nejde o to, ze by tam musel byt tlak ale jde jen o to, aby to drzelo u sebe, tak pak pohoda, to bych si doma v pohode mohla zaridit
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod fps » pát srp 12, 2016 13:25

apuka píše:Co se tyce sveraku, myslim, ze nepotrebujes mit v nem boty 24 hod. Pokud nechas obe lepene plochy obschnout (a ohrejes potom lepidlo), staci dat k sobe, pritlacit napr. na minutu a potom (mezitim?) napr. oblepit lepici paskou, ale stacit by to melo i bez toho. Ten lep se tam vytvori, bude drzet, jen maximalni pevnost bude mit az po tech cca 24 hod.

Pattex Chemoprén Extrém "Pro pevnost spoje je rozhodující síla stlačení, ne doba trvání tlaku."
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod mike » pát srp 12, 2016 19:07

Mawenzi píše:Problem je v tom, ze pokud opravny pouzivaj lepsi lepidla, jak to, ze na starej botach mi lepeni vterinakem od muze vydrezelo 60 km a tohle lepeni od obuvnika jen 20?

Tak asi jak ktera opravna :) Bavil jsem se na tohle tema s opravarem bot, co mame tady, a rikal, ze pouzivaji nejaka lepsi lepidla, ktera se bezne v obchodech nedostanou. A to, co mi slepil, drzi.

Nakonec, i vyrobci bot prece ty podrazky lepi a kdyby to vydrzelo 20 km, tak zkrachuji ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 13, 2016 7:29

no prave... bohuzel jak poznam lepsi opravnu je mi zahadou... v kazdym pripade sme jeste napsala dotaz aplikovi, jesyli teda lepit tim d418 nebo nemaj jeste neco jinyho - aby ten pokus byl z co nejvetsi pravdwpodobnosti vydrznej.

porad ale nevim, cim oxistit stary lepidlo, redidlem? diky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod apuka » sob srp 13, 2016 13:50

Kdyz ty zbytky zahrejes na vyssi teplotu, tak budou zase lepit :wink:.

Jinak receno, pokud nenajdes zpusob, tak to odstran, nakolik jde, nahrej to, dej tam nove lepidlo, nech odstat, zase zahrej, pritlac k sobe, slep/stahni lepici paskou nebo sverakem, nech vychladnout a den odstat.

Ze to moc nevydrzelo, muze byt i tim, ze sevc nemel dobrou pritlacnou plochu na sveraku a nekde se mu nepovedlo radne stlacit lep. Mohla se tam vytvorit bublina, dostat se necistota pod lepidlo, atd. Ale to vsechno jsou jenom spekulace, skutecnou pricinu nezname nikdo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odchlípnutá stélka- vteřinové lepidlo?

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 15, 2016 7:51

takze bublina tam muze vzniknout klidne i me... prece jen svec by mel byt sakra dobre vybavenej. Jeste premyslim, ze zavolam do restday a zeptam se tam - prece jen mam ty boty dvoje, takze muzu experimnetovat na obou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37


Zpět na Jak co opravit