rozlepené Garmont

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » stř bře 28, 2012 17:23

Jj, vevnitr je Coolmax potreba, aby odvedl pot do vnejsich. Stridam ted uvnitr stredni Lorpeny a Bridgedale. V obou je a funguje to stejne dobre. K Lorpenum se vracim proto, ze nove boty jsou o trosku mensi a s dvema BD jsou ted trochu tesnejsi. Zvlastni, ze v zime to nevadilo, asi mi v tom silenem horku ted natekaji nohy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod oodoow » stř bře 28, 2012 17:27

Taky někdy na delší túry nosím dvoje ponožky, někdy i troje a to v teniskách. Vnější sealzskins nepromokavé a vnitřní od highpoint buď merino anebo trek a pod nima ještě někdy injinji prstové. V létě jednu vrstvu vynechávám. Výhodou je větší komfort, člověk se vyhne puchýřům, nevýhoda je větší váha a že se s tím musí počítat při zkoušení bot.

@timi.m: Když jsi byl zvyklej chodit v sandálech, tak proč to měnit? Taky jsem zvyklej chodit v nízkých botech a nemůžu si představit, že bych všude najednou začal tahat nemotorný těžký pohory, který by mi svíraly nohu a nedovolovaly její přirozenou činnost. Raději mám prostě boty, které se přizpůsobí noze, než naopak. :wink:
Chápal bych to, kdyby ses chtěl vydat na místa, kde to bez pořádných bot prostě nejde.
Zarazilo mě, že se s přibývajícím stářím bojíš o kotník. Chůzí v sandálech ty kotníky každým krokem trénuješ a posiluješ, takže by měly být stále silnější. Pokud Ti teda už není tolik let, že nohy přestávají stářím pracovat úplně. Když začneš chodit v pohorkách, tak si sice kotníky zafixuješ, ale postupem času už pak bez pohorek nedojdeš nikam a budeš jako někteří z fóra, co v nich už musí chodit snad i do obchodu. :twisted: Podobné je to s trekovými hůlkami a dalšími pomůckami.
Jestli jsi s přibývajícím stářím najednou nepřibral i 20kg navíc a tím nezvýšil zátěž, tak nevidím důvod se bát.

@mike: Jo, to sloupávání taky někdy mívám a přesně jak říkáš, hlavně to nesloupat všecko. Jsem už několikrát neodolal a asi z nudy furt sloupával a sloupával... V poslední době už chodidla radši moc nezkoumám, pokud tam nic nebolí. Hlavně proto, abych neměl zas potřebu je nějak "vylepšovat". :roll:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » stř bře 28, 2012 17:37

Jj, jak jednou se sloupavanim zacnes, neda se prestat :twisted: Jeste ze je tam blbe videt ;-)

S kotnikama a trenovanim mas asi (skoro urcite) pravdu, ale vem si, ze jednak 10 kilo pribral (psal nekde vys) a jednak ponese 20 kilovy batoh. Toho bych se bal nejvic, setrvacnost je hrozna mrcha. Taky jde o tlumeni narazu, presel jsem na pohorky i v lehkem terenu hlavne proto, ze mne od lehkych bot bolivaly paty. S pohorkama to prestalo. Na druhou stranu jsem si vloni malem vyvalil kotnik v nizkych trekovkach. V pomerne lehkem terenu, akorat nebylo moc videt pod nohy a blbe jsem slapnul. V pohorkach bych si toho ani nevsiml, tohle docela bolelo. Holt se uz bez nich neobejdu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod timi.m » stř bře 28, 2012 17:41

Díky všem za názory.
Mám první poznatek z prvního zkoušení. Zkusil jsem co se dalo a úplně nejlépe jsem se cítil v Hanwag Alaska. Jsem zvyklej to zkoušet na té plošině. Super na můj vyžší nárt. A po přitažení i pata seděla. Potom mi vcelku dobře sedly Scarpy Nepal a i dražší Ladakh.
Jedině co se mi na té Alasce nelíbilo byla obsázka. Ty spoje na obou stranách vypadají jako když je to prasklé. A nejspíš to i někdo zkoušel odchlípnou což na růžku bylo vidět.

K trénování kotníků. Budem se asi dost času vyskytovat ve 4 km výšce. Nevím jak to budu snášet. Snad pomůže čaj z koky. Ještě abych musel přemýšlet jak došlápnout abych si nevyvrknul kotník.
timi.m
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř črc 30, 2008 8:44

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » stř bře 28, 2012 17:48

Jestli ti Alasky sedi, tak nemas dal co resit. Boty jsou to skvele, uz mam treti. Obsazka je v pohode, proste je tam spoj a je v miste, ktere neni nijak namahane. Nemel jsem s ni nikdy problem a az ochodis podrazku (~3000 km u mne), tak se meni i s obsazkou. Jestli se ti nezda konkretni par, vem jiny, prodavaji je skoro vsude. Ale dobre odzkousej, jednotlive pary se trochu lisi. Posledni jsem kupoval na podzim a zkousel jich aspon pet, nez jsem nasel jeden, ktery opravdu sednul. Vyplatilo se, druhy den jsem jel do Dolomit a i bez rozslapnuti to bylo uplne v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod zdenki » stř bře 28, 2012 18:20

Všechny boty co jsi zkoušel jsou podle mně velmi dobré.Kup ty,ve kterých se už v obchodě cítíš nejlíp.Hlavně je zkoušej na tu nejsilnější ponožku,kterou v nich budeš(i v zimě)nosit.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod šíp » stř bře 28, 2012 19:06

timi.m píše: dražší Ladakh.

Mám už několik měsíců a jsem s nimi spokojená. Nosím do nich právě kombinaci dvou ponožek Bridgedale a nožky jsou jak v bavlnce. Zatím jsem neměla možnost je otestovat na nějaké delší výpravě, mohu hodnotit jen z hlediska českých kopečků.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod sobb » pát bře 30, 2012 10:02

timi.m píše:Nakoupil jsem velké množství HighPoint ponožek, těch silnějších. Někde sem vyčetl, že dobře odvádějí pot. Jen mě v těch garminech z nich tlačí noha. A teď je v tom docela teplo. Tak nosil nejsociálnější šedivý průsvitný jako za mladšich let.
pokud se v budoucnu rozhodneš pro opravu těch Garmontů, které jsou Ti malé, tak zkus místo šedivých průsvitných ponožek některé z "funkčních" - například tyto Humi Sun nebo krapátek silnější Humi Light, máme oboje a jsme nadšeni ... už nikdy ve vedru do pohor tlustý ponožky :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » pát bře 30, 2012 20:21

40% bavlna? :shock: Nezazil jsem smradlavejsi ponozky, nez z kombinace bavlny a umeliny ;-)

Si zas nekdo bude stezovat, ze modi davaji naprosto protichudna doporuceni :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod sobb » pát bře 30, 2012 20:25

asi to nebude ponožkama :twisted:
tyhle oboje jsou skvělý, ale každýmu vyhovuje něco jinýho, někdo zas rád nohy obalené v něčem tlustém a měkkém
moderátorská služba s tím nemá nic společnýho, to už snad bylo jasně vysvětleno :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » pát bře 30, 2012 20:30

Nebyla to jen moje zkusenost ;-) Samozrejme je treba ponozky porovnavat na jednom cloveku a ty s bavlnou fakt vysly nejhur. Pohodlne byly, ale uz po jednom dni se s nima nedalo v jedne mistnosti prezit a po dvou dnech to bylo na likvidaci protichemickou jednotkou ;-)

Bylo, jenze znas to, lidi chteji jasny a jednotny nazor :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod sobb » pát bře 30, 2012 20:35

Tak to tam taky možná nebylo ponožkama :wink: V těchhle se dá (v mém případě) týden v pohodě chodit a ještě si vyzout v letadle pohory aniž by bylo vynuceno nouzové přistání :twisted:

Jen ať si zvykaj :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » pát bře 30, 2012 20:46

B. s timhle problemy jinak nemivala ;-) Protoze nouzove pristani uz nema kdo vynutit a piloti jsou za hermetickyma dverma v kabine? ;-) Mozna to byla kombinace materialu, kdo vi. Nebo jsme vic chodili a tedy se i potili ;-)

Budes jim to vysvetlovat sama ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod sobb » pát bře 30, 2012 21:02

Když to říkáš :wink: , tak to byly třeba špatný ponožky, co já vím :wink: , taky mám jedny, který z původního určení do pohor degradovaly na normální nošení do běžeckých bot a podobně, bo dva dny jsou tak jejich použitelné maximum. O moiře, co někde omylem pořídil Laďa raděj ani nemluvím, to je tak leda hadr na utířání brýlí :mrgreen:
Nehrozí ani vzpoura spolucestujících a podobně, prostě je to ok :wink:

Nemám potřebu a není ani důvod, si to moc bereš :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » pát bře 30, 2012 21:21

Asi je doma jeste nekde mam, muzu ti je venovat, ale asi by ti byly velke ;-) Na utirani bryli je lepsi neco saveho ;-)
Jasne, spolucestujici v komatu aspon neotravujou :twisted:

Ja ne, oni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod sobb » pát bře 30, 2012 21:28

Ani ne, díky, já už svoje našla :wink: Lepší na tohle než na nošení v botech :twisted:
To bys možná potřeboval při svých cestách s Tvým "oblíbeným" Wizzem, vyzkoušej :wink: , my se spolucestujícími někdy i rádi komunikujem :wink:

Ty si bereš, že si to berou oni :mrgreen:

Mno, tohle už není o rozlepených Garmontech, timi.m si už úsudek a zkušenost bude muset udělat sám a dospět k tomu, co je pro něj nejlepší, stejně jak my všichni ostatní :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » pát bře 30, 2012 21:33

Nektere veci je lepsi rovnou vyhodit ;-)
Zajimavy napad, ale bojim se, ze by si spis pripadali jako doma :twisted: Takove mam nejradsi, rusi vsechny okolo 8)

Nekomplikuj to ;-)

Asi tak, co clovek, to nazor a holt si kazdy musi najit sam, co mu vyhovuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod lojzmen » pát bře 30, 2012 22:22

Zápach oděvu i v podpaží je zčásti způsoben činností bakterií na substrátu z kůže a potu.
Každý má jinou směs bakterií, která se mění i na různých místech těla.
Takže někdo smrdí, jiný skoro ne. Někdo hned, jiný až zítra.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod fps » sob bře 31, 2012 15:08

šíp píše:
timi.m píše:Neumím si představit, že bych měl na noze silnější jak highpoint nebo nějaké moira trek.

To jsem si donedávna nedovedla představit taky, pak jsem na radu mika začala nosit dokonce dvoje ponožky, a to Bridgedale a od té doby na tuhle kombinaci nedám dopustit.

taky jsem zkoušel nosit dvoje ponožky, ale vůbec se mi nechodilo dobře, nedostatečný kontakt chodidla z podrážkou a následně se zemi
mike píše:Akorat mam po 40 - 50 km obcas cervene fleky na nohach od kotniku vys. Neco jako zarodek koprivky, ale nesvedi a obvykle do rana zmizi.

to je neuvěřitelné, ty máš snad nohy stejný jako já, mně se úplně to samé co popisuješ taky několikrát stalo
oodoow píše:Taky jsem zvyklej chodit v nízkých botech a nemůžu si představit, že bych všude najednou začal tahat nemotorný těžký pohory, který by mi svíraly nohu a nedovolovaly její přirozenou činnost. Raději mám prostě boty, které se přizpůsobí noze, než naopak. :wink:
Chápal bych to, kdyby ses chtěl vydat na místa, kde to bez pořádných bot prostě nejde.
Zarazilo mě, že se s přibývajícím stářím bojíš o kotník. Chůzí v sandálech ty kotníky každým krokem trénuješ a posiluješ, takže by měly být stále silnější. Pokud Ti teda už není tolik let, že nohy přestávají stářím pracovat úplně. Když začneš chodit v pohorkách, tak si sice kotníky zafixuješ, ale postupem času už pak bez pohorek nedojdeš nikam a budeš jako někteří z fóra, co v nich už musí chodit snad i do obchodu. :twisted: Podobné je to s trekovými hůlkami a dalšími pomůckami.
Jestli jsi s přibývajícím stářím najednou nepřibral i 20kg navíc a tím nezvýšil zátěž, tak nevidím důvod se bát.

kdysi jsem zkoušel chodit na tůrách v nízkých botách a nebo sandálech, ale těch nevýhod je docela dost
- druhý den o hodně více bolí nohy
- neujdeš tolik kilometru jako ve vysokých botách
- neustále máš plné boty kamínků, větviček a jiného bordelu co tlačí, takže se musíš neustále zouvat, a vyklepávat boty
- chodit třeba týden v nízkých botách a nebo sandálech deně okolo 50km je velké utrpení než ve vysokých botách
- musíš neustále koukat kam šlapeš aby sis neukopl palec, nebo nevyvrknul kotník nebo dokonce si ho nezlomil, a to i v lehkém terénu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » pon dub 2, 2012 17:22

fps píše:to je neuvěřitelné, ty máš snad nohy stejný jako já, mně se úplně to samé co popisuješ taky několikrát stalo

To bude spis tim, ze chodime podobne vzdalenosti (40+) a po 10 hodinach ve stazenych botach se to nejspis bude delat kazdemu druhemu. A taky je to mozna podobnym vekem, po ctyricitce si uz telo stezuje trochu vic, nez u mladochu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod timi.m » pon dub 2, 2012 18:20

Díky za tip na ponožky. Nějaké tenké si plánuji koupit. Ty průsvitné šedivé o kterých jsem psal a které si vzal jen náhodou sem střídal s letními tenčími highpoint a i to bylo vcelku v poho. Jen jsou na můj vkus nízké, končily s výškou boty.

K novým. Ještě jsem žádné nekoupil a už se začímám obávat, abych to stihnul.
Zkoušel jsem i ty zmiňované Scarpa Nepal. Byly za zajímavou cenu. Přišlo mi takové měkké co se týče kotníku. Jinak sedly dobře. Ale možná se mi to jen zdá jak tam mají na něm takovou měkčí kůži. Ale důvěru to moc nebudí.
timi.m
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř črc 30, 2008 8:44

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod oodoow » pon dub 2, 2012 20:17

@fps:
- Nohy bolí víc jen proto, že na to nejsou zvyklé, používáš totiž přitom svaly, které Ti v pohorkách dlouhou dobu nepracovaly.
- Že neujdeš tolik kilometrů určitě není pravda. Z energetického hlediska jsou vysoké kotníkové boty jasnou nevýhodou a všichni, kdo chodí dlouhé pochody, to vědí a nosí nízké boty. Někde tu dokonce byl odkaz studii, která dávala do souvislosti váhu, co nosíš na nohou a váhu, co nosíš v batohu. Myslím, že to vycházelo, že váha na nohou stojí 4x více energie. Teď o víkendu půjdem tuhle trasu a věř mi, že drtivá většina účastníků bude mít tenisky. Můžeš přijít zkusit štěstí v pohorkách, ale moc šancí na dokončení Ti nedávám.
- Kamínky lezou leda do sandálů, do tenisek vůbec, pokud je nemáš o pár čísel větší.
- Proč by mělo by mělo být chodit denně 50km v nízkých botách utrpení? Má to mnohem menší nároky na energii, jak jsem psal výše.
- To koukání je pravda, ale já koukám vždy pod nohy, když chodím v terénu. Je to velmi vhodný zvyk, který jsem si za ta léta vypěstoval. Vždycky se dívám kam šlapu, tak se mi nestane, že by mi ujela noha a někam jsem slítnul, pokud se chci rozhlížet a kochat krajinou, tak zastavím.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » pon dub 2, 2012 20:45

oodoow píše:Proč by mělo by mělo být chodit denně 50km v nízkých botách utrpení? Má to mnohem menší nároky na energii, jak jsem psal výše.

Ze by proto, ze:
oodoow píše:Nohy bolí víc jen proto, že na to nejsou zvyklé, používáš totiž přitom svaly, které Ti v pohorkách dlouhou dobu nepracovaly.

:twisted:
Pro mne byla delsi trasa v nizkych botech utrpeni i kdyz jsem nebyl na pohorky zvykly. Naopak, pohorky byly vysvobozenim, prestaly mne bolet paty, se kteryma jsem mel do te doby nejvetsi problemy.

Pekna trasa, taky chci na Velikonoce tim smerem vyrazit, v Luzickych horach je na zacatku jara pekne. Ale nejdriv v sobotu, takze se s ucastniky pochodu nesrazim a v pohorkach si dam tak 70 - 80 km v pohode za dva dny i s prespanim. Jestli teda nebude hnusne.

Kdyz uz jsme u toho, ta studie tvrdila, ze faktor je 6. Po letosni zime musim uznat, ze na tom neco je. Jezdil jsem kazdy vikend na sneznice, coz je skoro kilo na kazde noze navic. Prvni vikend bez nich (a ve stejnych pohorkach ;-)) jsem se doslova vznasel a sel znatelne rychleji, nez jindy ve stejnem terenu. Takze skvely trenink 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod oodoow » pon dub 2, 2012 21:04

@mike: No, možná jsi nějaký atypický, že Tě zachránily pohorky. :-k Paty moc nechápu, to jsi na ně dupal? Já pokládám nohu spíš více vodorovně, rozhodně žádný nárazy na paty, to bych daleko nedošel. Kdyby bylo pravidlo, že pohorky jsou na delší trasy lepší, tak by je lidi na dálkáčích nosili. Ještě je ale možnost, že se tihle lidi zařadili do okrajové a statisticky bezvýznamné kategorie už tím, že se něčeho takového účastní. To potom z toho nejde dělat závěry.
Jo, váha na nohách je skvělý trénink, znám to ze skialpů, tam mám na každé noze cca 4kg a i když nohy moc nezvedám a snažím se jenom šoupat po sněhu, tak to hned poznám podle potu, co ze mě teče. :)
Do Lužických hor se dojde až v sobotu večer a někteří asi až v neděli ráno. Přes víkend mají být prý přeháňky a má se ochladit, ale tomu stejně vlastně nevěříš. :twisted: Se uvidí co budou říkat ve čtvrtek.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » pon dub 2, 2012 21:09

oodoow píše:To koukání je pravda, ale já koukám vždy pod nohy, když chodím v terénu. Je to velmi vhodný zvyk, který jsem si za ta léta vypěstoval. Vždycky se dívám kam šlapu, tak se mi nestane, že by mi ujela noha a někam jsem slítnul, pokud se chci rozhlížet a kochat krajinou, tak zastavím.

Jeste k tomuhle. Ja vetsinou teren vnimam jen periferne, pokud neni obtizny tak, ze vyzaduje stalou pozornost. Driv nebo pozdeji se bud propadnu do "jineho stavu vedomi" nebo naopak koukam po okoli, kdyz je pekne a/nebo zajimave. Cestu resi autopilot a podpora pohorek se obcas hodi. Ty to mas mozna jinak; jestli jsem to spravne pochopil, tak krajina te az tak moc nezajima a jde hlavne o vykon a endorfiny ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » pon dub 2, 2012 21:23

oodoow píše:@mike: No, možná jsi nějaký atypický, že Tě zachránily pohorky. :-k Paty moc nechápu, to jsi na ně dupal? Já pokládám nohu spíš více vodorovně, rozhodně žádný nárazy na paty, to bych daleko nedošel.

Ze jsem atypicky nevylucuju, kdyz uz ve spouste veci, proc ne v tomhle :twisted: Popravde, nevim, uz je to docela dlouho. Mozna to jen byly spatne boty. Vim ze mne to vzdycky zacalo bolet kdyz jsem sel rychleji po tvrdem povrchu. Pohorky to zachranily zrejme proto, ze maji dobre odpruzenou patu (a vyssi podpatek).

oodoow píše:Kdyby bylo pravidlo, že pohorky jsou na delší trasy lepší, tak by je lidi na dálkáčích nosili. Ještě je ale možnost, že se tihle lidi zařadili do okrajové a statisticky bezvýznamné kategorie už tím, že se něčeho takového účastní. To potom z toho nejde dělat závěry.

Jj, peclive vyselektovana skupina, je to docela dobre mozne. Normalni clovek by do neceho takoveho nesel ;-)

oodoow píše:Do Lužických hor se dojde až v sobotu večer a někteří asi až v neděli ráno.

Jak to? Vzdyt tam pisou, ze konec je v nedeli v 8:00 a ten je uz kus za Luzickymi horami. Ty u mne zacinaji u Hradku nad Nisou a cekal bych, ze tam budete uz kolem poledne.

oodoow píše:Přes víkend mají být prý přeháňky a má se ochladit, ale tomu stejně vlastně nevěříš. :twisted: Se uvidí co budou říkat ve čtvrtek.

Asi tak. Ridit se podle predpovedi z pulky tydne, tak vcera nevylezu z domu a pritom bylo uplne krasne. Az na ten ledovy vitr, ktery taky nefrefili ani 12 hodin predem, prestoze tvrdi, ze ho predpovidaji nejpresneji. Snezeni v Krusnych horach jsem si taky nevsiml a to jsem na ne videl celou dobu. Skoda slov ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod timi.m » pon dub 2, 2012 21:53

to mike:
Ahoj, zítra půjdu zkusit znovu Hanwag. Dnes jsem koukal na převodní tabulku velikostí této značka kterou mají na hudy.cz a je to nějaký zvláštní.
Ty si měl několikatery tyto boty, že? Nemají nějaké jiné pojetí velikostí?

Měřil jsem velikost chodidla v cm. Vezmu úhelník a když se dotke špičky palce a špičky paty a změří tyto dva body v silné ponožce, jsem na čísech 25,8 a 25,9 cm.
Když se podívám na hudy.cz na tabulku velikostí Hanwag a najdu si v ní 26 odpovídá to velikosti UK 5,5 což je v EU 39.
Pokud jsem si to samé udělal pro značku Scarpa, jsem vyšla mi velikost v EU 41, které jsem měl dnes na noze jako tenisku.

Takže mi ta jejich tabulka přijde nějaký pochybnější než u ostatních značek. Zkoušel je původně Alasky 42 a docela mě překvapilo jak hodně místa mám ve špičce. To by v jejich pojetí vycházelo na 2cm rezervy. Asi bych měl zkusit ještě menší.
timi.m
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř črc 30, 2008 8:44

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod oodoow » pon dub 2, 2012 22:00

@mike: Jo, krajina mě moc nezajímá a po okolí taky nekoukám. Bohužel si pak ani nepamatuju, kde jsem všude byl a co tam všecko bylo, to pak vidím až na fotkách od jiných a divím se. Orientuju se ani ne tak na výkon, protože ten pořád za moc nestojí, ale spíš si užívám tu chůzi a nebo lehký běh terénem. Je to takový pěkný klouzavý pocit, nějaký endorfiny v tom budou, protože jde o pohyb. I když v mém případě nijak rychlý, snažím se pokud možno moc nezadýchat, prostě takovej relax. S tím jiným stavem vědomí to máme podobný, jen můj se orientuje na to pozorování cesty, jak ubíhá pod nohama.
Vlastně to nemusím popisovat, když to za mě udělal už Jack Kerouac v Dharma Bums: “Try the meditation of the trail, just walk along looking at the trail at your feet and don’t look about and just fall into a trance as the ground zips by."

A kde tedy ty Lužické hory končí? Kousek před cílem je Vlčí hora, to už nejsou Lužické hory? Já to tam moc prochozený nemám. Bude záležet na počasí a jak moc sněhu bude na hřebeni Jizerek, těžko tipovat v kolik tam budou první. Konec je sice v 8 ráno, ale pořadatel určitě na každého počká, takže pokud to bude moc drsný, tak budou lidi docházet i po limitu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod oodoow » pon dub 2, 2012 22:17

mike píše:Kdyz uz jsme u toho, ta studie tvrdila, ze faktor je 6.

Takže jestli to dobře chápu, tak třeba Hanwag Alaska váží pár dejme tomu 1.7kg. Můj pár bot váží cca 500g, rozdíl je tedy 1.2kg, po vynásobení to dělá 7.2kg v batohu. To už je pro mě docela velký důvod netahat pohorky tam, kam je nepotřebuji.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » pon dub 2, 2012 22:18

Tak to mame nejspis temer stejne, az na to, ze ja moc nevnimam tu cestu pod nohama. Spis se propadnu nekam dovnitr a necham myslenky se volne toulat. Rekl bych, ze endorfinu v tom bude dost, proto ten mirny trans ;-) Ale kdyz je okolo pekna krajina, typicky v horach, tak se pritom stiham rozhlizet. Tim chci rict, ze te naprosto chapu, ale neni prece jen trochu skoda se okolo sebe obcas nekouknout? ;-) Zvlast kdyz je po cem.

Vlci hora uz ne, Luzicke hory konci nekde u Kyjova. Ale mas pravdu, do cile uz to neni daleko. Puvodne jsem spis myslel, kdy do nich vstoupite. Protoze ja asi pujdu ze stejne strany, a tak mi utecete. Kolik vlastne jde lidi a jak poznaji trasu? Je v terenu nejak vyznacena?

V Jizerkach nejspis snih bude, nahore ho bylo jeste pred casem hodne a byl pekne hutny, ten hned tak nezmizi. Nejvyssi usek mezi Cernou horou a Ptacimi kupami urcite. Jestli tam jeste budou bezkari, tak vas umlati hulkama ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Jak co opravit