rozlepené Garmont

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » pon dub 2, 2012 22:21

oodoow píše:Takže jestli to dobře chápu, tak třeba Hanwag Alaska váží pár dejme tomu 1.7kg. Můj pár bot váží cca 500g, rozdíl je tedy 1.2kg, po vynásobení to dělá 7.2kg v batohu. To už je pro mě docela velký důvod netahat pohorky tam, kam je nepotřebuji.

Na druhou stranu, kdyz je taham vsude, nohy jsou zvykle, a pak jim to nevadi tam, kde pohorky opravdu potrebuju. Chozeni po CR beru hlavne jako trenink na hory a ulehcovat si ho by bylo kontraproduktivi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » pon dub 2, 2012 22:29

timi.m píše:Ahoj, zítra půjdu zkusit znovu Hanwag. Dnes jsem koukal na převodní tabulku velikostí této značka kterou mají na hudy.cz a je to nějaký zvláštní.
Ty si měl několikatery tyto boty, že? Nemají nějaké jiné pojetí velikostí?

Kazdy vyrobce ma sve pojeti velikosti. Na cisla kasli, boty musi sednout. Mne Hanwag vylozene mimo neprisel. Vzdycky jsem mel boty 28.5 - 29, coz odpovidalo 43 - 44. Lehci Hanwagy mam 44, Alasky 45, protoze jsou na dvoje ponozky. U Meindlu mi to vychazelo uplne stejne, nizke 44 a Islandy 45. Zato La Sportivy jsem mel 46 a vlozka byla presne stejna, jako 45 u Alasek.

timi.m píše:Takže mi ta jejich tabulka přijde nějaký pochybnější než u ostatních značek. Zkoušel je původně Alasky 42 a docela mě překvapilo jak hodně místa mám ve špičce. To by v jejich pojetí vycházelo na 2cm rezervy. Asi bych měl zkusit ještě menší.

Najdi si nekde popis, jak se zkouseji pohorky. S ponozkama, co je budes nosit, a na jeden az dva prsty mista vzadu, kdyz nasunes nohu do spicky. Pri chuzi z kopce se nesmis dotykat prstama spicky. Pro mne jsou Alasky trochu uzsi, takze mne uplne do spicky nepusti a trochu mista tam mam taky. Beru to jako vyhodu, ale nesmi to byt pres miru. Zkousej ruzne velikosti a uvidis (u mne je zkouseni pohorek vzdycky tak na dve hodiny...).

edit: jeste dodam, ze trochu vetsi boty dorovnas ponozkama. S trochu mensima neudelas vubec nic a skoncis se ztratou v sekci Bazar ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod timi.m » úte dub 3, 2012 16:56

Dnes jsem zakoupil Alasky ve velikosti 41,5 EU. Prodavač mi ještě přibalil dvě zaručeně nejvhodnější impregnace, tak teď ještě musím načíst kdy to mám na boty začít patlat.
Nákup se povedl, takže všem děkuji za názory a rady.

Kupoval jsem je dopoledne, tak se před tím na půl hodiny naložil do horké vany. Asi to bylo zbytečný, ale alespoň jsem byl příjemně vykoupanej:-)
Vzal jsem si na nohy dvoje silnější ponožky highpoint (ač to normálně neplánuji nosit) a šel na to. Provnával jsem velikosti 42 a 41,5. V obou místa dost i ve dvojitých ponožkách. Na nakloněné plošině jsem měl pořád prostor pro pohyb mých dlouhých palců. V těch větších se mi při porovnání dost výrazně zvedala pata.
Po zakoupení jsem v nich ještě několik hodin zůstal a pohodička.

Pokud mi je tam nikdo neukradne tak mám snad na mnoho let klídek. Moc toho v pohorkách nenachodím. Ještě jednou dík.
timi.m
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř črc 30, 2008 8:44

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » úte dub 3, 2012 17:20

Skvele, gratuluju a pocitam, ze nebudes litovat. Velikost mas asi spravne, moc velka se pozna prave podle zvedani paty.

Dej jim aspon 200 - 300 km na rozslapnuti. Sice se muze zdat, ze to ani neni potreba, ale ony se prece jen usadi a rozdil je znat. K lepsimu, samozrejme. Zezacatku si davej bacha a nenos moc tenke ponozky, aby se ve spickach nezacaly ohybat ve spatnem miste. Jak uz se jednou "zlomi", tak uz je to jedno.

Co se impregnace tyce, precti si dlouhatanske vlakno, ktere tu na to tema mame ;-) Za mne rozhodne nevoskovat; jestli ti vnutil SnoSeal, tak ho dej na charitu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod timi.m » úte dub 3, 2012 18:08

Za dva roky by mohly mít našlapáno 200 km:-)
Odjíždím za necelé dva týdny a až do velikonočního pondělí jsem zadřenej v práci, takže už to nijak nerozšlápnu.
Plánuji do toho nosit jen jedny silnější ponožky. (pro mě silnější, jak sem tu byl již poučen)
Máme tam nějaký 5ti denní 100km dlouhý výlet kde se dostaneme do výška snad až 4,5tis. Ufff, už teď mi je z toho blbě, když sem četl o AMS. Netuším jak bych se dostal níže, když půjdeme pozvona pěšky.

Já se potím tolik, že vypadám neustále jak kdybych spadnul do vody. Nikdy jsem nevěřil v nějakou extra prodyšnost materiálů, pokud to není průsvitný a neprofukuje přes to vítr. Vždycky si říkám, že to musí bejt hroznej podvod ty membrány a jak kůže propouští pot. A u bot už vůbec ne. Když se kůže namočí, změní barvu. A já si nevšiml, že by mi nějak prosakoval pot napovrch. Jediný místo kudy to podle mě větrá je to tam kde vylejzá ponožka.

Jak se prosímtě to vlákno jmenuje to vlákno, jedná se o toto? jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?
timi.m
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř črc 30, 2008 8:44

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod timi.m » úte dub 3, 2012 18:22

To je tedy vlákno o té impregnaci. Já vždycky veškerou kuží mazal něčím, co mi přišlo hodně mastné. A to jen pro to, aby časem nebyla tvrdá a při ohýbání nepopraskala. Posledních pár let jsem používal obyč indulonu.

To mi prodavač vysvětlil, že je to úplně naho...

Dal mi dvě věci od Grangers, jedno měkký, druhé tvrdý. Mám to doma, nemohu se podívat.
Holka má z Alpsportu k Lowa Albula nějký sprej. Ten jsem tenkrát odmítl nacokoliv nastříkat. Bál jsem se, že nacokoliv to dám, tak to zaručeně musí ztvrdnout...
timi.m
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř črc 30, 2008 8:44

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » úte dub 3, 2012 18:26

U Alasek pot projde nejdriv takovym tim mekkym okem vzadu. Pak v ohybech ve spicce. Tam uz to moc casto videt neni, protoze stiha uschnout. Pozna se ale podle slanych skvrn na povrchu.

Jo, to je presne to vlakno. Mozne je lepsi cist ho od konce ;-) Indulona je opravdu pitomost a po spreji s kondicionerem kuze opravdu neztvrdne. Naopak, ztvrdne po vosku nebo kdyz ji neosetris vubec. S kremy od Grangers nemam dobre zkusenosti, se spreji celkem jo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod timi.m » úte dub 3, 2012 18:41

mike píše:Jo, to je presne to vlakno. Mozne je lepsi cist ho od konce ;-) Indulona je opravdu pitomost a po spreji s kondicionerem kuze opravdu neztvrdne. Naopak, ztvrdne po vosku nebo kdyz ji neosetris vubec. S kremy od Grangers nemam dobre zkusenosti, se spreji celkem jo.


Dobře, dík za info. Na skvrny od soli jsem tedy opravdu zvědavej. Dokud neuvidím, neuvěřím:-)

Tak mám tedy doma dva krémy, které mohu zahodit. Ještě že jsem se před tím podíval na internet a řekl si alespoň o internetovou cenu bot.

Ano, četl jsem to od konce, kde narazil na názvy mnou zakoupené impregnace.

Ještě tedy mrknu na sprej co máme doma a nechám si ho zde vyhledat. Určitě už to někdo řešil.
timi.m
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř črc 30, 2008 8:44

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » úte dub 10, 2012 22:15

oodoow píše:Bude záležet na počasí a jak moc sněhu bude na hřebeni Jizerek, těžko tipovat v kolik tam budou první. Konec je sice v 8 ráno, ale pořadatel určitě na každého počká, takže pokud to bude moc drsný, tak budou lidi docházet i po limitu.

Tak jake to bylo? Ja jsem se na nedeli kvuli pocasi vykaslal a dal si Luzicke hory v pondeli. Bylo krasne, trocha cerstveho snehu a spousta Nemcu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod oodoow » stř dub 11, 2012 8:40

@mike: Počasí bylo dost šílený. Prvních 20 přes hřeben Jizerek bylo ve znamení brodění se ve sněhu s občasným propadnutím do potoka pod sněhem, takže mokro v botech zaručeno. K tomu přeháňky, sem tam voda, sem tam sníh, vlhký vzduch, trochu foukalo a hlavně hustá mlha. Kolem Ptačí Kupy se mi podařilo udělat nechtěné kolečko, kdy jsem seběhl dolů, pak ztratil cestu, pak lezl někam nahoru, pak uviděl dole čelovky, tak seběhl dolů k nim a zjistil, že jsem zase na Ptačí Kupě #-o Jak jsme přešli Jizerky, tak už to bylo lepší, člověk se nebořil do sněhu. Zima byla sice pořád a sem tam i sněžilo, ale rychlost pohybu šla nahoru. Naštěstí mě napadlo vzít si aspoň tenké rukavice. Zaskočilo mě potom až stoupání na Luž, kde jsem myslel, že asi vypustím duši. Trasa vedla přímo nahoru severním svahem. V cíli ve Valdeku regulérně sněžilo a těsně před Vlčí horou na nás ještě začla padat taková ta krupice nebo jak to nazvat. Sníh, co vypadá jak polystyrén, spousta malých tvrdých oddělených kuliček. :)
Celkově mi to trvalo 19:54 a to jsem fakt spěchal a nikde moc nepauzoval. Takhle rychle to dalo jenom pět lidí, pak byly asi dvě hoďky pauza, než došel někdo další.
Poslední došla Katrin z Německa za 39,5 hodin. =D>
Celkově dokončila přesně polovina lidí, 30 ze 60 startujících.
Jo a většinu trasy jsem běžel s jedním Maďarem, který měl kotníkové la sportivy, nikdo tomu nechtěl věřit. Maďar doběhl jen pár minut za mnou. Nakonec to není až tak o botech, ale spíš o lidech, co je nosí. :)
Opravdu pěkná akce, jen škoda toho počasí. Kdyby bylo něco vidět, užil bych si trasu víc, i když vím, že jsem tu psal, že moc kolem nekoukám.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod mike » stř dub 11, 2012 19:27

:smt023 =D> dost dobry a cas sileny, zvlast v takovych podminkach.

oodoow píše:Zaskočilo mě potom až stoupání na Luž, kde jsem myslel, že asi vypustím duši. Trasa vedla přímo nahoru severním svahem.

Zrovna tenhle vystup mam docela rad a v pondeli jsem si ho vylozene uzil ;-) Da se stoupat celou dobu stalym a optimalnim tempem, vzdycky mne nabudi. Od Hvozdu prvni slusny kopec a mozna nejlepsi v celych Luzickych horach. Ale chapu, ze je to jine na petadvacatem kilometru a jine na petasedmdesatem nebo kolik jste meli, to bych asi zdechnul ;-)

oodoow píše:Nakonec to není až tak o botech, ale spíš o lidech, co je nosí. :)

Tak nejak ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod budo » stř zář 25, 2013 19:49

Zdravim. Dotaz zkusenosti s opravami ci vymenami (napr. v Restday).
Mam Garmont Tower lite http://tinyurl.com/pbwcuoz
Nosim je cca 6 let, obcasne pri spatnem pocasi na bezne chozeni nebo na vylety. Mohou mit nachozeno odhadem 3tis. km. Jsou pohledove velmi zachovale, ale ve spici v miste, kde je nalozena podesev ke svrsku, v te uplne spici, kde se spojuji, boty protekaji. Pohledem to neni videt, ale uz tam je mechanickym namahanim material v nedostatecne kondici, zrejme mirne rozlepeny. Jinak vzorek podrazky je jeste vyborny. Je v takovem pripade nutna vymena cele podesve? Nebo tuto zavadu umi servisy nejak zalepit? Cekal bych, ze spolehlivejsi bude asi vymena komplet, uz kvuli tomu, aby material nevyhnival zevnitr. Na druhou stranu pomer ceny noveho paru a ceny za opravu mne nuti tento dotaz polozit. Dekuji. Foto mohu dolozit.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod apuka » čtv zář 26, 2013 22:12

Myslim si, ze bys dostal kvalifikovanejsi odpoved, kdybys napsal primo do Restday s popisem problemu, pripadne i s fotkou. Za 1-2 prac. dny Ti urcite odpovi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod budo » pát zář 27, 2013 6:04

to jsem udelal pred polozenim dotazu zde, ale mam rad nazory z vice stran
Naposledy upravil mike dne pát zář 27, 2013 19:17, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: rozlepené Garmont

Příspěvekod lojzmen » pát zář 27, 2013 22:32

Ech, to bude neobvyklá závada, nečekej rozhřešení od nás laiků a zeptej se obuvníků.

Já si v Restday nechal vyměnit podrážku s obsázkou, požádal jsem o Vibram Fuora(či Foura?) a byl jsem spokojen, i když bota se mírně změnila, podpatek byl nepatrně vyšší, řešil jsem to jinou vložkou.
Fuora neklouže, přesněji klouže velmi málo, ač je dosti tvrdá a vhodná na kamení.

Tak se zdá, že ve Zlíně je více opravářů, je třeba hledat.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Předchozí

Zpět na Jak co opravit