Polyuretanovy tmel / lepidlo

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Polyuretanovy tmel / lepidlo

Příspěvekod lsdage » sob lis 12, 2011 17:07

Nabidnu tady :mrgreen:
Mam tu cerstve otevrenou kartusi polyuretanoveho tmele / lepidla, protoze jsem si potreboval opravit botu. Pochopitelne jsem spotreboval trosicku a spousta mi toho zbyla. Tedy:
chcete-li si neco zalepit / opravit, dejte vedet a stavte se.
Uživatelský avatar
lsdage
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: ned dub 17, 2011 18:44
Bydliště: Brno

Re: Polyuretanovy tmel / lepidlo

Příspěvekod qwak » sob lis 12, 2011 22:35

Hej, zrovna dneska jsem u bratrance automechanika lepil polyuretanem svoje botky... :mrgreen:
Ale mám v Brně jedny takové už přestárlé běhací botky, které sem ještě nevyhodil, páč než se jim začala odlepovat pata, byl jsem s nimi navýsost spokojen, tak uvidím, možná bych se stavil až budu v Brně...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Polyuretanovy tmel / lepidlo

Příspěvekod apuka » ned zář 23, 2012 8:57

Nechci otevirat nove vlakno, tak se ptam tady vetsich odborniku.
Myslite, ze PU tmel/lepidlo staci i na opravu, resp. zakryti takove diry v kuzi?
Obrázek
Nechci tim tu botu opravit plnohodnotne, jenom at do nej nenatekava pri desti a ve snehu. GTX pod kuzi hold uz po 7-mi letech neni stoprocentni. Ale na druhe strane, at to vydrzi (protoze je to v ohybu boty) a netlaci. No a vyslouzila zvykacka v zime asi nebude to prave orechove :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polyuretanovy tmel / lepidlo

Příspěvekod Aplik » ned zář 23, 2012 10:35

apuka: Nesnažil bych se to lepit, jen bych to tím polyuretanem "penetroval", aby přes tu prasklinu nešla voda. Bojím se že je tam tak výrazný pohyb, že by to polyuretan sám o sobě neudržel, potřeboval by nějakou podporu.

Na penetrování můžu doporučit Unilep D418, je na to akorát správně řídkej. Tubu seženeš pod dvacku, to už je skoro jak ty žvýkačky.

Viz http://www.lear.cz/lepidla-vyroba/lepen ... ilep-d418/
Aplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte čer 5, 2012 7:32

Re: Polyuretanovy tmel / lepidlo

Příspěvekod Indy » ned zář 23, 2012 11:17

to apuka... fungovat by to mohlo, je ale otazka zda se Ti povede kuzi odmastit, a take jak je to misto namahane.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Polyuretanovy tmel / lepidlo

Příspěvekod apuka » ned zář 23, 2012 11:52

Diky, staci uplne ta penetrace. Mozna s odmastenim fakt bude problem - nastrikal jsem tam impregnace s kondicionerem docela dost. Nastesti je to docasne, kym si manzelka nekoupi nove boty za vyreklamovane.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Jak co opravit

cron