boty - roztržená nit

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

boty - roztržená nit

Příspěvekod mitau » ned říj 9, 2011 11:16

Dobrý den,
na botech HW Banks GTX se mi roztrhla nit spojující dva kusy nubuku (viz obr).
Nemáte někdo tip na nějakého šikovného obuvníka v Praze, který by to zvládl spravit? (možná se zbytěčně bojím, ale nevím, co je potřeba dodržet při opravě gtx bot).

O Rest-day ve Zlíně jsem si tu přečetl, ale roztržení jedné nitě mi připadá jako dost malá závada na to, aby bylo nutné posílat boty do Zlína.
Přílohy
nit.jpg
nit.jpg (115.45 KiB) Zobrazeno 7464 krát
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: boty - roztržená nit

Příspěvekod vonkreuz » ned říj 9, 2011 11:21

Vzít něco jako toto lepidlo a zalepit šev dva cm na obě strany od poškození. Tím zamezíš dalšímu vyvlékání nitě a víc neřešit.
Takto mám probroušenou nit na pohorách s kterými lezu v horách. Zakápnuto podobným pružným lepidlem a drží... *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: boty - roztržená nit

Příspěvekod sobb » ned říj 9, 2011 12:30

v záruce je už, předpokládám, nemáš? kdyby ano, tak reklamovat, u Banksů zřejmě Hanwagové používaj nekvalitní nitě, přítulovi se stalo to samé, dokonce na více místech
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: boty - roztržená nit

Příspěvekod DAV » ned říj 9, 2011 12:35

Mi Hanwagy udělaly to samé ještě v záruce, následoval nekonečná oprava, jedna dvě procházky a opět ta samá vada, následovala nová bota a tu jsem prodal. :evil:
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: boty - roztržená nit

Příspěvekod mitau » ned říj 9, 2011 13:07

Bohužel záruka skončila letos v červnu ](*,)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: boty - roztržená nit

Příspěvekod fps » ned říj 9, 2011 15:13

určitě z tím chce něco udělat, nebo se ti to bude párat dále, když to necháš opravit u normálního obuvníka, tak ti to asi prošije i skrze gtx podšívkou, a tim pádem tudy bude asi téci voda, to lepidlo by byla asi dobrá volba
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: boty - roztržená nit

Příspěvekod DAV » ned říj 9, 2011 16:26

U Hanvagu mi také při první opravě místo pouze podlepili, ke všemu v onom místě ještě vznikla jakási nepříjemná prohlubeň, patrně od kopyta na kterém boty opravovali. Když jsem uviděl jak byla tato oprava provedena, ještě ten den jsem neváhal a šel se večer projít s pořádným batohem na nejbližší kopec. Pak jsem v té botě ještě celý den chodil v práci a bylo vymalováno. ](*,) Můj názor, podlepení švů je dobrá věc, ale je to pouze oddálení konce.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: boty - roztržená nit

Příspěvekod sobb » ned říj 9, 2011 16:33

nevím, jaký je to lepidlo, na které odkazuje vK, možná lepší než použili v rámci reklamace na opravu mých nízkých Lacknerů, nicméně tehdy oprava vydržela asi podobně dlouho jak Davovi ... po další reklamaci to sešili a od té doby je pokoj (membránu to sice má, ale to mě nějak zvlášť netrápí, v případě těch Banksů je to pitomější)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: boty - roztržená nit

Příspěvekod mike » pon říj 10, 2011 18:39

Ja vam nejak nevim... Tohle je misto, ktere neni nijak zvlast namahane. Rekl bych, ze nit prerizla nejaka ostra hrana (kamen?), ono je to videt i kus pod tim. Takze bych to proste prelepil, aby se to dal neparalo, a neresil. Jak uz psal vK.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: boty - roztržená nit

Příspěvekod R-A-V-E-N » stř říj 12, 2011 17:24

Zdravim vsetkych. Na mojich Mammutoch monolith (C topanka) sa mi odparal sev na boku pri spicke v dlzke asi 3 cm. Reklamacku mi neuznali vraj im konci zivotnost na co prisli vraj podla ochodenej podrazky a okopanych spiciek. Podotykam ze maju rok a dva mesiace. Otazka znie ako to opravit? Prisit to nepojde koli GTX, tak ma napadlo to prilepit, ale kedze to je koza / textil nevime cito to bude drzat.
R-A-V-E-N
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř říj 12, 2011 16:54

Re: boty - roztržená nit

Příspěvekod Indy » stř říj 12, 2011 18:23

stiznost, obchodni inspekce, kontaktovat jak mistni zastoupeni tak vyrobce primo s dotazem jestli jde o nejakou novou formu reklamy kdyz poslou zakaznika do kelu s genialnim zaverem ze boty ve kterych se chodi se prece mohou i parat...

tak tohle deda ne. nenech si to libit.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: boty - roztržená nit

Příspěvekod mike » stř říj 12, 2011 18:34

Chtelo by to sem hodit fotku. Toho svu.

Parat samy od sebe by se boty nemely, ale u pohorek se vetsinou nit prerizne nebo roztrhne o nejaky kamen. Co s tim asi tak muze vyrobce delat? Bud delat boty beze svu snad jedine kevlarove nite.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: boty - roztržená nit

Příspěvekod fps » čtv říj 13, 2011 10:06

podle mě je párající se šev výrobní vada, a tim pádem se na to vztahuje záruka, takže minimálně by měla být oprava zdarma, je to jejich chyba že používají nekvalitní nitě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: boty - roztržená nit

Příspěvekod mike » čtv říj 13, 2011 14:52

Pripad od pripadu. Kdyz se sev para, protoze nit v namahanem miste nevydrzela, tak urcite. Kdyz se miste vystavenem oderu predre, tak nejspis taky. Oba pripady jsem nekolikrat uspesne reklamoval. Jenze kdyz ji nekde prerizne ostry kamen, tak problem vyrobce je jedine v tom, ze tam vubec nejaka nit byla a to vidis uz pri koupi. Protoze neco takoveho vydrzi snad jedine ten kevlar.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: boty - roztržená nit

Příspěvekod sobb » čtv říj 13, 2011 20:15

kevlarová nit? u spešl pracovního oblečení se používá, u bot taky?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: boty - roztržená nit

Příspěvekod mike » čtv říj 13, 2011 21:50

Netusim. Mam ji (pry) v jednech rukavicich a je pravda, ze se paraji mimo svy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: boty - roztržená nit

Příspěvekod sobb » pát říj 14, 2011 8:41

právě, o oblečení i rukavicích vím (tedy pracovních, ale proč by ji nemohli použít i jinde, i když koukám, že výsledek je stejně krapet pofidérní ), jen mě zaujaly ty boty :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: boty - roztržená nit

Příspěvekod mitau » sob bře 31, 2012 21:57

Tak na jedné botě se roztrhla nit v místě ohybu u špičky a na druhé už na tom samém místě odchází nit také. Protože boty už nejsou v záruce a lepidlu na takto namáhaném místě nevěřím, tak bych měl dotaz na nějakého šikovného obuvníka.
První možností je RestDay, ale je otázka, zda s tím dokáží něco lepšího než kdokoli jiný - tj. prošít to skrz membránu. Nevíte někdo o šikovném obuvníkovi v Praze? Samozřejmě asi nebude specializovaný na outdoorové boty, ale aby když už to prošije, tak ať to alespoň udělá kvalitně a ať to drží. Sám vůbec netuším o žádném obuvnictví, takže každý tip je dobrý.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56


Zpět na Jak co opravit