Odřená skla - sluneční brýle

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod šíp » pon bře 13, 2006 20:59

chyba to byla moje. název vlákna je výmluvný- sluneční brýle. :oops:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod tulak » pon bře 13, 2006 21:21

hodně záleží na druhu plastu. některé plasty se dají vyleštit. měl jsem poškrábanou čočku z plastu od diaprohlížečky a jeden asák na fakuli ji zkusil vyleštit. ten povrch po tom vypadal jako potrhaný. planimetrem změřil (asi se tomu tak říká) mohutnost čočky a pak ji leštil a leštil a dostal ji do perfektního stavu. povrchy přístrojů jsem leštil zubní pastou a používá se i na display digiťáků. tak by to mohlo jít i na plastové brýle. ale záleží na druhu plastu ......
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Borsa » pon bře 13, 2006 21:55

tulak píše:povrchy přístrojů jsem leštil zubní pastou a používá se i na display digiťáků. tak by to mohlo jít i na plastové brýle. ale záleží na druhu plastu ......

Jdu to zkusit, pak napíšu výsledek :)
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Tommy » ned kvě 14, 2006 21:10

šíp píše:taky mám svoje oči ráda a když jsem si nechávala dělat tyhle brýle, tak se mi v optice dušovali že se při rozbití rozsypou na jakési malé kulaté částice, které nepoškodí oko
Tomu bych radši moc nevěřil!!
Tommy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned kvě 14, 2006 18:49

Příspěvekod svacko » ned kvě 14, 2006 21:45

Borsa píše:
tulak píše:povrchy přístrojů jsem leštil zubní pastou a používá se i na display digiťáků. tak by to mohlo jít i na plastové brýle. ale záleží na druhu plastu ......

Jdu to zkusit, pak napíšu výsledek :)


hlavne bachana pastu s "mikrogranulami" lebo efekt moze byt aj opacny ;)
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod jarda » sob kvě 20, 2006 22:25

cau muj deda vsechny takove veci vylestil plavenou kridou nevim jestli se nekde jeste sezene ale normalni kridou rozmocenou ve vode jsme vylestily odreny dysplay u meho mobylu je to take plast tak by to mnelo jit a kdyby se to nepovedlo ta se to urcite nezhorsi protoze rozmocena krida je tak jemna ze nic neposkrabe jen lesti a kdyz je to hluboky tak ti u ty prace narostou hodne dlouhy fousy ale nic neposkrabes vic nez to bylo , lesti se kouskem mokre kridy pomoci kase z rozmoceny kridy jo vzpomnel jsem si ze to fungovalo na obektiv fotaku.
jarda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon bře 20, 2006 12:44
Bydliště: Cesky Raj

Příspěvekod teoretic » ned kvě 21, 2006 9:30

jarda píše:cau muj deda vsechny takove veci vylestil plavenou kridou nevim jestli se nekde jeste sezene ale normalni kridou rozmocenou ve vode jsme vylestily odreny dysplay u meho mobylu je to take plast tak by to mnelo jit a kdyby se to nepovedlo ta se to urcite nezhorsi protoze rozmocena krida je tak jemna ze nic neposkrabe jen lesti a kdyz je to hluboky tak ti u ty prace narostou hodne dlouhy fousy ale nic neposkrabes vic nez to bylo , lesti se kouskem mokre kridy pomoci kase z rozmoceny kridy jo vzpomnel jsem si ze to fungovalo na obektiv fotaku.

@jarda: takovejch hrubek pises naschval?

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod jarda » ned kvě 21, 2006 20:33

omlouvam se za svuj pravopis , ale nebavi mne skoumat jak co napsat spisovne a podle pravidel proste pisu jak mi to jde pod ruku , mimo to nejsem zadnej skolastik , cesky jazyk mne na ZS a ucnaku tak bavyl ze co do mne natloukli to jsem zapomnel, remeslo jsem zvladl dobre ,a od te doby delam sofera Tatry a jedinne co pisu je podpis, myslim si ze hrubky v pravopisu neznamenaj ze clovek je negramot ,pro mne je dulezity delat svou praci dobre , postarat se o rodinu , obcas na hory a pravopis fakt neresim jeste jednou se omlouvam za ten pravopis.
jarda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon bře 20, 2006 12:44
Bydliště: Cesky Raj

Příspěvekod norman_64 » ned kvě 21, 2006 20:41

jarda píše:omlouvam se za svuj pravopis , ale nebavi mne skoumat jak co napsat spisovne a podle pravidel proste pisu jak mi to jde pod ruku , mimo to nejsem zadnej skolastik , cesky jazyk mne na ZS a ucnaku tak bavyl ze co do mne natloukli to jsem zapomnel, remeslo jsem zvladl dobre ,a od te doby delam sofera Tatry a jedinne co pisu je podpis, myslim si ze hrubky v pravopisu neznamenaj ze clovek je negramot ,pro mne je dulezity delat svou praci dobre , postarat se o rodinu , obcas na hory a pravopis fakt neresim jeste jednou se omlouvam za ten pravopis.
teoretic to tak nemyslel....on obcas jen ceká na kom si zas smlsne ohledně pravopisu :finga:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod teoretic » ned kvě 21, 2006 20:59

jarda píše:omlouvam se za svuj pravopis , ale nebavi mne skoumat jak co napsat spisovne a podle pravidel proste pisu jak mi to jde pod ruku , mimo to nejsem zadnej skolastik , cesky jazyk mne na ZS a ucnaku tak bavyl ze co do mne natloukli to jsem zapomnel, remeslo jsem zvladl dobre ,a od te doby delam sofera Tatry a jedinne co pisu je podpis, myslim si ze hrubky v pravopisu neznamenaj ze clovek je negramot ,pro mne je dulezity delat svou praci dobre , postarat se o rodinu , obcas na hory a pravopis fakt neresim jeste jednou se omlouvam za ten pravopis.

rozhodne se nemusis omlouvat, tak jsem to vubec nemyslel ;) - ja jen, jestli treba neprovokujes nebo tak :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod sedlo » ned kvě 21, 2006 22:28

šíp píše:chyba to byla moje. název vlákna je výmluvný- sluneční brýle. :oops:

V minulosti jsem používal na leštění plastu zubní pastu,třeba na display digitálek apod...Jaká to ale byla značka zubní pastu už fakt nevím :evil:
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Příspěvekod uplne jinej martin » pon kvě 22, 2006 9:38

sedlo píše:
šíp píše:chyba to byla moje. název vlákna je výmluvný- sluneční brýle. :oops:

V minulosti jsem používal na leštění plastu zubní pastu,třeba na display digitálek apod...Jaká to ale byla značka zubní pastu už fakt nevím :evil:

ano, to mi radil tatik. Odol.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Předchozí

Zpět na Jak co opravit