Oprava stanu - help

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Rujir » stř kvě 7, 2008 12:35

Noemi píše:No, a k čemu máme československé fórum? :mrgreen: ....příště - domluvit se s někým, kdo bydlí poblíž - poslat věc, domluvit se, jestli bude mít někdy cestu na Slovensko, případně, ať to pošle normálně poštou....no, a peníze se taky nějak vyřeší - buď na srazíku nebo poštou v obálce, ne?

Podobnými postupy se dají třeba zachraňovat mikiny ponechané napospas osudu na chatách :lol: :mrgreen: :wink:


No jooo. Akurat toto bol pripad, kedy som uz fakt nechcel nikoho otravovat. Inak neustale terorizujem blizke aj daleko okolie. Neustale mi niekto nosi, prenasa, posiela, plati a pod. z CR na SK a naopak. Uz je to mierne unavne. :roll:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » pát kvě 23, 2008 18:54

nechci zakládat nové vlákno.
o prodl.víkendu v květnu se nám podařilo protrhnout podlážku stanu /o trčící kořen, nebo ostrý šutr/. je tam díra cca 2cm, není to vnějak extrémně namáhané oblasti.
včera jsem vlezla do Hudy a chtěla jsem koupit něco na zalepení- v plánu jsem měla todle
no a prodavačka v Hudy mě tvrdila,že uvedená páska není odolná vodě. což mě překvapilo- je přeci určená-cituji-Opravná samolepící páska na drobné opravy stanů, spacáků, bund, a jiného poškozeného vybavení. chtěla mi vnutit nějakou jinou , no name sadu, ve které byla tubička lepidla a na první pohled mi přípomínala lepení na samonafukovačky.jenže nabízené balení vypadalo strašně "jetě" nebo spíš že jim ne roky, ale deset let leží někde na pultu. tak jsem odešla s nepořízenou.
co tedˇ? mám odnést stan v Brně na Pekandu do Gemmasportu?
nebo to tou lepící páskou přelepit? samo že z obou stran?
díkec
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod ZbynekN » pát kvě 23, 2008 19:00

Na takhle malou díru by možná šla i ta GTX záplata na oblečení.
Ad. Rakoncaj: Myslim, že prodavačka se plete. Pochybuji, že taková firma by na opravu stanů a bund dala něco, co neodolává vodě :((
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod šíp » pát kvě 23, 2008 19:02

ZbynekN píše:Na takhle malou díru by možná šla i ta GTX záplata na oblečení.
Ad. Rakoncaj: Myslim, že prodavačka se plete. Pochybuji, že taková firma by na opravu stanů a bund dala něco, co neodolává vodě :((


právě-to by nedávalo smysl-nač by se pak používala na lepení stanů?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod ZbynekN » pát kvě 23, 2008 19:05

Souhlas. Takže já bych bral rakoncaj lepení. Ale do opravny bych ho dal buď před letní sezonou nebo až po ní. Aby stan dlouho nechyběl
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod sobb » pát kvě 23, 2008 19:06

šíp píše:
ZbynekN píše:Na takhle malou díru by možná šla i ta GTX záplata na oblečení.
Ad. Rakoncaj: Myslim, že prodavačka se plete. Pochybuji, že taková firma by na opravu stanů a bund dala něco, co neodolává vodě :((


právě-to by nedávalo smysl-nač by se pak používala na lepení stanů?

V nabídce jsou pásky normální i nepromokavé na gore-tex, aspoň mi oboje nabízeli v eliassu. Tou obyčejnou mám slepené všelicos - bundu, stan, spacák :lol: ... ale podlážku stanu bych možná nechala spíš spravit profíkům ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod šíp » pát kvě 23, 2008 19:15

OK, po neděli zkusím hodit stan do odborného servisu. do Švédska nám zbývá 6 týdnů, to by měli doufám stihnout
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Letec » pát kvě 23, 2008 20:04

Myslím, že na tak malou díru bohatě dostačuje Jurkova samolepící záplata. Já jsem díru po předchozím vyčištění a odmaštění podlepil z obou dvou stran a drží perfektně už dva roky.
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Víťa » pát kvě 23, 2008 20:34

Buď to zalep seamgripem - viz .http://www.lowa.cz/default.aspx?l=5&clanek=57 nebo použij klasický chemoprén (nejlépe ve verzi extrém). No a pokud bys chtěla kus hadru na podlážku tak stačí prakticky cokoli se zátěrem nebo tak, prostě co neproteče.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvekod rafan » ned led 25, 2009 20:51

šíp píše:OK, po neděli zkusím hodit stan do odborného servisu. do Švédska nám zbývá 6 týdnů, to by měli doufám stihnout

Jak to dopadlo ? Resim ted na Hannah Arktan malou diru (ani ne tri ctyri milimetry) uprostredpodlazky, premyslim ze to prelepim volnou sadou na lepeni karimatek, co vy na to? Budu topak cele jeste impregnovat, podlazka si to zaslouzi. Je to dobry stan, jeste vydrzi dva dny deste, nechci ho odepsat.. :)
rafan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte zář 30, 2008 10:47
Bydliště: rafan.net

Re: Oprava stanu - help

Příspěvekod Víťa » ned led 25, 2009 21:30

Na zalepení prakticky jakýkoli díry ve stanu stačí normální chemoprén, jedná výhoda Seamgripu je, že je čirý (což už ale teď chemoprén taky). Hlavně podlážku je pak dobré lepit z obou stran. Většinou spíš bývá problém sehnat vhodný materiál na zálpatu - jaký se použije lepidlo už je fuk. Jinak pokud je díra někde, kde je látka hodně namáhaná, tak je nejlepší přilepit záplatu zvenku, nechat zaschnout, pak obšít a pak nalepit o kousek větší záplatu z druhý strany, čímž se zalepí vpichy po jehle. Takhle opravuju díry skoro na všem nepropo oblečení a nikdy nebyl problém. Místo opravy je pak mnohem odolnější než okolní materiál:)
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Re:

Příspěvekod šíp » ned led 25, 2009 23:38

rafan píše:
šíp píše:OK, po neděli zkusím hodit stan do odborného servisu. do Švédska nám zbývá 6 týdnů, to by měli doufám stihnout

Jak to dopadlo ? Resim ted na Hannah Arktan malou diru (ani ne tri ctyri milimetry) uprostredpodlazky, premyslim ze to prelepim volnou sadou na lepeni karimatek, co vy na to? Budu topak cele jeste impregnovat, podlazka si to zaslouzi. Je to dobry stan, jeste vydrzi dva dny deste, nechci ho odepsat.. :)

zalepili jsme to jednou záplatou koupenou v Eliáši, vyrábí ji Jurek, roztřihli jsme ji napůl. jedna část zevnitř,druhá zvenku. Prověřeno v Laponsku, kde nám denně pršelo a zatím OK
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Oprava stanu - help

Příspěvekod terkad » ned led 25, 2009 23:47

Asi to není úplně doporučené řešení, ale když jsem jednou spala pod širákem mimo stan a potvora myš se mi prokousala skrz podlážku do stanu (mrcha nadělala asi 3 díry cca 2x2cm), tak jsem to zalepila z obou stran kobercovkou a stan ještě rok používala. Kobercovka vydržela, voda dovnitř nešla, bylo to rychlé a levné :wink:
Takže pokud nestanuješ v potoku, klidně bych to zkusila a pro jistotu to teda ještě přetřela chemoprenem.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Oprava stanu - help

Příspěvekod Rujir » ned led 25, 2009 23:52

terkad píše:Takže pokud nestanuješ v potoku, klidně bych to zkusila a pro jistotu to teda ještě přetřela chemoprenem.


Pouzitelne len ak nestanujes na snehu. V mraze sa kobercovka odliepa. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Oprava stanu - help

Příspěvekod terkad » pon led 26, 2009 0:05

Proto zmiňuju ten chemopren, ten by to už mohl zvládnout, ne?
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Oprava stanu - help

Příspěvekod rafan » pon úno 16, 2009 13:03

Prilepil jsem to nejakym sajrajtem na lepeni karimatek a zaplatou z nahradni sady. Zatim drzi (testovano na snehu v Jizerkach).
rafan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte zář 30, 2008 10:47
Bydliště: rafan.net

Re: Oprava stanu - help

Příspěvekod šíp » čtv úno 19, 2009 18:49

naše záplata taky přežila testování na sněhu =D>
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Oprava stanu - help

Příspěvekod michail » ned bře 22, 2009 8:27

tak som sa nejak dostal k tomuto clanku, na zaciatku ste riesili nieco s preposielanim medzi SR a ČR. keby ste niekedy potrebovali, tak ja byvam na Slovensku (Skalica, hned na hraniciach s CŘ) a jazdim skoro kazdy vikend do Brna. Takze by nebol problem cokolvek priviest alebo preposlat. to len tak OT.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Oprava stanu - help

Příspěvekod vita » pon dub 12, 2010 11:01

Na opravu stanu (díry, trhliny kdekoliv na stanu) je super lepidlo kitefix. Trhlina se spojí spec. síťkou a přetáhne lepidlem, které je do 20 min suché. Celá oprava mi trvala asi 30 min Oprava pak drží lépe než originál, není skoro poznat, nepromokne stojí to pár kaček a hlavně to můžeš opravit i venku. Už jsem to otestoval i na svoji goretexku a taky maximální spokojenost.
vita
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 12, 2010 10:50

Re: Oprava stanu - help

Příspěvekod imala » ned dub 18, 2010 21:45

Ahoj. Chtela sem se zeptat,co delat. Muj verny stan Acko(nesmejte se pls) sem vloni pujcila na vikend kamosce. Dovezla mi stan sice se vsema kolikama,coz me prekvapilo,ale s 5-ti propalenejma dirama ve dne. Nejak nevim,jak to opravit,nechce se mi ho vyhazovat,ale nemam moc penez na opravu...je mi vernej uz 4 roky a vejdu se tam i se psem,coz se mi u iglu nedari... Dik za radu
imala
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob úno 6, 2010 23:44

Re: Oprava stanu - help

Příspěvekod Jožka » pát srp 13, 2010 16:20

Ahoj, mám asi 5 let starý stan Rock Empire Alaska. Bohužel se mi začalo odlepovat podlepení švů na tropiku. :? Myslíte, že je vhodnější opravu svěřit profesionálům (Gemma, 70Kč za 1 m) nebo jste to už někdo opravoval vlastnoručně nějakým lepidlem. :((
Díky za rady
Uživatelský avatar
Jožka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř led 4, 2006 7:47
Bydliště: Palkovice/Rožnov p.r.

Re: Oprava stanu - help

Příspěvekod sobb » ned srp 15, 2010 23:12

Taky zrovna vymýšlím, co s protrhávající se páskou na švech u podlážky Jurka (já tušila, že to šití na podlážce bude dělat problémy :evil: ), cena u Gemmy je příznivá, jen jim tam stan dopravit a obejít se bez něj než to spraví .... Kluci ještě zmiňovali v tomhle vláknu kromě chemoprenu i lepidlo McNett, možná by to mohlo fungovat?
Nebo má někdo jiný tip, jak pásku překrývající švy opravit/nahradit?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Oprava stanu - help

Příspěvekod pripluv » pon srp 16, 2010 7:45

imala píše:…s 5-ti propalenejma dirama ve dne. Nejak nevim,jak to opravit,nechce se mi ho vyhazovat,ale nemam moc penez na opravu...

Jeste na minule vode jsem byl taky s Ackem :D
Jestli jsou diry propalene od cigara, nebo podobne velikosti, koupil bych v hudy nebo RP za stopade samolepky na opravu goracovejch hadru (koupil bych i na opavu negoracovejch, ale to nevim, jestli vubec existuje), lepi to jako cert, normalne bych to tim zaplacnul a je to.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Předchozí

Zpět na Jak co opravit