Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

tuning MSR Elixir

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

tuning MSR Elixir

Příspěvekod remy77 » pon říj 8, 2018 10:28

Netusim, do ktoreho vlakna som to mal dat, tak som vytvoril nove tu. Ak ma niekto iny navrh, tak to presunte

Pred časom som, laboroval s predlzenim priecneho prutu u MSR Elixir tak, aby som dosiahol vyssiu pevnost pri bocnom vetre, pri ktorom sa horna cast predsiene, kde konci kratky priecny prut, tlaci dolu a akoby dnu. Vzhladom na to, ze pre strih stanu som nevedel dosiahnut, aby bol treti prut az po zem v obluku a rovny neprinasal zelany vysledok, tak ma napadlo podopriet nejako koniec kratkeho prutu trekovou palicou.

Podarilo sa mi to pomocou hlinikovej rurky a vysledok je prekvapivo funkcny. V silnom vetre som to este nestihol vyskusat, ale pri postaveni a podopreti je ta konstrukcia ovela pevnejsia. Je sice trochu nevyhoda, ze palica je kolmo cez otvor do stanu, ale rovnako je otvor do stanu predeleny aj u MSR Access. Fungovat by to malo na vsetkych stanoch obdobnej konstrukcie. Rurka ma 10 g.

PSX_20181007_230953.jpg

PSX_20181007_231106.jpg

PSX_20181007_231128.jpg
remy77
nadšenec
nadšenec

Re: tuning MSR Elixir

Příspěvekod Stani » pon říj 8, 2018 19:36

Tak čo, nikto nepochváli? :) My sme to - ak remy dovolí, že to spomeniem - už prebrali, ale budem rád aj za názory iných užívateľov MSR. Len zopakujem, že sa mi páči ako šikovne remy vyriešil fixáciu červeným popruhom.
Stani
účastník
účastník

Re: tuning MSR Elixir

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 9, 2018 13:13

hmm super mozna budu msr elixir kupovat do skotska a tam asi celkem o vitr nouze nebude tak zajimavej napad
Mawenzi
inventář fóra
inventář fóra

tuning MSR Elixir

Příspěvekod Michal82 » pon říj 29, 2018 20:28

Mawenzi - to záleží na tom kdy sem pojedeš a na jaké konkrétní místo.
Třeba ,,pevnina” je relativně ok. Pokud pojedeš na Hebridy nebo Orkneje tak ten vítr je jistej. Jestli pojedeš v létě mas šanci mít hezké počasí, jestli pojedeš v zimne mas velkou šanci ze budeš mít bezesne noci ;)
Michal82
nadšenec
nadšenec

Zpět na Jak co opravit