Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Oprava odlepenych podlepenych svov na GTX bunde

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Oprava odlepenych podlepenych svov na GTX bunde

Příspěvekod apuka » stř čer 13, 2018 7:09

lojzmen píše:Po použití běžné stříbrné 3M lepicí pásky je vhodné to chránit před zahřátím. Nechal jsem podlepenou pláštěnku za sklem, lepidlo povolilo a jaksi lepí nejbližší okolí pásky.
Existuje konkrétní páska s odolnějším lepidlem?
Obavam se, ze toto nedi odolnosti lepidla ale tim, ze je tam PU lepidlo - a to se pri vyssich teplotach (uz kolem 65 - 70 stupnu) zmekne. No a potom "povoli". Jednou hodne davno jsme susily boty Alasky za oknem na slunicku ( #-o ) a kdyz po nejake dobe jsem se na ne kouknal, najednou zralok jak hrom - odlepena cela podesev. Nastesti stacilo dat pryc z okna, poradne pritlacit a po mirnem vychlazeni uz drzelo bez problemu dalsich 6+ let.
Taky ty zaplaty na GTX a pod se doporucuje po nalepeni jeste zpracovat teplem - projit pod papirem zehlickou na stupen 1 nebo jak to delavam ja, polozim na to prave zality hrnek caje. PU lepidlo takovym tepelnym zpracovanim lepe prilne k povrchu a pote drzi jeste pevneji nez bez toho.

Ve Tvem pripade sis to lepidlo nechat zmeknout prilis dlouho nebo jej tam bylo vic nez bylo treba. A mekke malo rozteklo.

@sobb: myslim, ze duct tape se odlepovat nebude a pokud to potrebujes na sever, asi ani teploty nad 60 stupnu nehrozi. Do tropu zase to mas jedno, kazde lepidlo/tmnel na bazi PU udela to same.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Re: Oprava odlepenych podlepenych svov na GTX bunde

Příspěvekod sobb » stř čer 13, 2018 22:20

apuka: dík, asi to nakonec fakt slepím tou stříbrnou páskou. Je to nejjednodušší, bo ji mám doma a ohledně ostatních lepidel se stejně nikdo znalý nevyjádřil, tak v tom tápu, co by bylo možno s úspěchem použít
Toitu te whenua – Leave the land undisturbed
sobb
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Jak co opravit