výměna podrážek

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: výměna podrážek

Příspěvekod apuka » čtv říj 20, 2016 12:26

Bacha na to, ze Restday Ti tam muze dat uplne jiny Vibram nez jsi mel original - teda pokud to neni znacka bot, pro ktere delaji znackovy servis. Takze se muze stat (stalo se i mne), ze tam daji dokonce mnohem mekci/vyssi/sirsi/uzsi/... podrazku nez byla puvodni, mne dali mekci, vyssi, sirsi, mnohem rychleji opotrebovatelnou.

@fps: Podrazka na Tvych Cubech uz dosla? Ze jsi ne tak davno ukazoval a tam jeste vypadala slusne - mezitim je pravda, zes byl min. v Zillertalu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna podrážek

Příspěvekod fps » čtv říj 20, 2016 13:16

- vzhledově podrážka nebyla nejhorší, v dobrých podmínkách bych na ní ještě nachodil asi dost, nejhorší byla na špičce, chození ve sněhu už ale nebylo úplně ono, a když jsem koupil nové La Sportiva Trango Cube při 100% navýšení HUDYpartner slevy, tak jsem je poslal na podražení
- tady je formulář co se dá všechno v Restday při opravě bot objednat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2016 15:07

apuka píše:Miku, to by me zajimalo, proc to ma by "pekna vizitka ceske prodejny Meindl k zakaznikum"???

Myslel jsem formu, ne obsah.

apuka píše:Jen pripominam, ze RestDay je ted uz autorizovany servis i pro Hanwag

Hmm, doufam, ze porad bude moznost vymeny u vyrobce. Posledni par Alasek se tak povedl, ze nehodlam podstoupit ani minimalni riziko, ze mi ho v Restday zmrsi. Uvidime tak za dva roky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2016 15:08

@fps: kolik jsi v nich nachodil? Nemas fotku, jak podrazka vypadala pred podrazenim?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod fps » pát říj 21, 2016 11:49

tady viewtopic.php?p=460315#p460315, foto před odesláním viz. příloha, měli nachozeno o 11 dní v Alpách na těžko navíc než co jsem psal v srpnu
Přílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » pát říj 21, 2016 14:50

Aha, to jsem zrovna byl na horach. Prijde mi, ze by to jeste par akci vydrzelo, obvykle menim podrazku, az kdyz tam skoro zadny vzorek neni.

Jestli spravne pocitam, tak vydrz nic moc, podrazka u Alasek mi vydrzi vic a to bych rekl, ze ji davam vic zabrat (narocnejsi tereny v Alpach).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod apuka » pát říj 21, 2016 17:24

Jo, LS Trango Cube jsous kvele boty s perfektni podrazkou, ktera skvele drzi na skale, dokonce ujde i na snehu - ale nesmi se moc pouzivat v terenu, na ktery jsou i podle vyrobce urcene. Max. tak na B teren, radeji A/B, potom asi vydrzi hodne. #-o
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna podrážek

Příspěvekod fps » pát říj 21, 2016 19:32

mike píše:Jestli spravne pocitam, tak vydrz nic moc, podrazka u Alasek mi vydrzi vic a to bych rekl, ze ji davam vic zabrat (narocnejsi tereny v Alpach).

za jak dlouho, po kolika dnech chození na těžko necháváš podrážet Alasky?

mike píše:obvykle menim podrazku, az kdyz tam skoro zadny vzorek neni.

tak to bych na ni ještě hodně nachodil, vzorek byl ještě dost výrazný, ale už neměl takové hrany, takže ve sněhu nebo blátě to už nebylo ono, do Alp, nebo do sněhu či bláta raději beru podrážku v nejlepší kondici

apuka píše:ale nesmi se moc pouzivat v terenu, na ktery jsou i podle vyrobce urcene. Max. tak na B teren, radeji A/B, potom asi vydrzi hodne. #-o

já chodím B a B/C, a dle mně to je směs podrážky B/C, mně ta tvrdost směsi podrážky sedí, méně klouže než směs na C podráže, ale samozřejmě že tolik nevydrží obzvlášť v Alpách v suti, jak jsem už psal, potřebovali by jste směs podrážky aspoň C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » pát říj 21, 2016 20:38

Nepocitam to na dny, ale na kilometry. Taky nerozlisuju natezko a nalehko, ani nevim, pri cem se podrazka opotrebovava vic. Natezko mam o 5 - 7 kilo vic, ale zas jdu vyrazne pomaleji, takze mozna podrazka dostane zabrat min. Rekl bych, ze zalezi hlavne na terenu a me zkusenosti tomu odpovidaji.

Posledne jsem menil po 2400 km, viz tady. Driv to bylo tak 3000 km, ale zas jsem min vazil a chodil v lehcich terenech. Podrazka po vymene uz je ochozena taky a mela pres 500 km v Alpach, celkem 38 dni, z toho 31 natezko. Plus neco u nas, ale tam fakt netusim, jelikoz jsem mel druhe boty a stridal jsem je. Dohromady mam za tu dobu 3400 km a druhe boty jeste maji pulku vzorku. Takze tipuju minimalne polovinu z toho. Rozhodne ale v Alpach odchazi podrazka mnohem rychleji, nez u nas, zvlast kdyz clovek nechodi po stezkach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Will » sob říj 22, 2016 17:11

Myslíte, že je možnost vyměnit na LS Trango Cube GTX jejich podrážku za podrážku typu C, co je například v Asolo Freney XT GV, Vibram Muaz?
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: výměna podrážek

Příspěvekod apuka » sob říj 22, 2016 18:49

@fps: u synovych Cubu byla drtiva vetsina terenu max. B/C ale i hodne B a min... A ty boty jsou urcene vyrobcem na technicke horolezectvi a feraty - no a u takoveho pouziti ta podrazka vydrzi fakt malo. Jinak je pravda, podrazka slouzi dobre - jen kratce.
Mimochodem, pises, ze chodis B a B/C tereny ale napr. Tvuj posledni vylet v Zillertalu byl z vetsi casti max. B, jen minimum B/C, rekl bych ze alespon stejne bylo i A/B. Pokud to podobne plati i pro ostatni Tve vylety, tak vlastne presne potvrzujes, co jsem psal...

@Will: urcite to jde, otazkou je, nakolik kvalitne a jak to bude drzet.Nemusi to stoprocentne pasovat. Dalsi veci je, ze v Restday Ti to asi neudelaji, prave proto, ze jsou autorizovani podrazeci LS a podle mne by si zmenou podrazky mohli dost zavarit...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna podrážek

Příspěvekod fps » sob říj 22, 2016 19:21

- když to přepočítám na kilometry, tak jsem v La Sportiva Trango Cube nachodil cca 1360 km, u nás 29 dní x 30 km = 870 km , Alpy 37 dní x 10 km = 370 km, Tatry 6 dní x 20 km = 120 km, a to se držím docela přizdi s těmi kilometry na den, spíš jsem v nich nachodil o několik stovek kilometrů víc, a kdybych v nich chodil až na nich nebude skoro vzorek, tak bych klidně na nich mohl nachodit 2000 km, takže to zase není tak špatné číslo
- v Restday mi na La Sportiva Trango Cube dají podrážku co na ně dává La Sportiva, na Vibram Mulaz jsem se jich neptal, ale když na ní vidím taky Climbing zone, tak nevím jestli bude v téhle části tvrdší? protože tohle je dle mně jediná problémová část co se týká odolnosti na podrážce La Sportiva Trango Cube, ale není problém se v Restday zeptat zda by na ně nedali podrážku Vibram Mulaz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Will » sob říj 22, 2016 20:16

to fps: napiš pak, jestli je tato možnost.

Také mám LS Trango Cube GTX, a nějak se začíná podrážka ošupovat, zatím mám v něch asi 100km. Jmenovitě Payer Hütte, Weisskugel Hütte,Douferspitze, něco v Beskydech..
Chystám se na Tatry.
Terén spíše B místama B/C, tak jsem zvědav, kolik vydrží, a postupně bych chtěl tvrší s větší
odolnosti což u Mulazu se dá očekávat.
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » sob říj 22, 2016 21:07

@fps: proc nemas presne kilometry? Vzdyt pouzivas GPS, ne? 2000 km neni nic moc, sam ses posledne divil, ze jsem mel u Alasek podrazku dohladka po 2400 km. A to ta u Cubu vypada na prvni pohled odolneji, ale asi neni.

fps píše:ale když na ní vidím taky Climbing zone, tak nevím jestli bude v téhle části tvrdší?

Climbing zone je vzdycky mekka, aby drzela na skale. Dost blby napad na botach, ktere by mely byt trochu univerzalni...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » ned říj 23, 2016 15:09

mike píše:Vzdyt jsi to pred lety sama takhle udelala. Si to pamatuju, protoze jsem ti tam boty nesl, myslim dokonce dvoje. Vysledek vypadal pouzitelne, protoze meli original dily.
Ti nějak nevím, jsem si tam tehdy boty zanesla a Ty jsi je vyzvedával. A měly se posílat na opravu do Německa.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna podrážek

Příspěvekod apuka » ned říj 23, 2016 15:21

Will píše:postupně bych chtěl tvrší s větší odolnosti což u Mulazu se dá očekávat
No nevim, Mulaz je na botech urcenych ke stejnemu vyuziti jako LS Cube. Takze predpokladam, ze smesy gum pouzitych na ni budou velice podobne... (Hlavne na posledni verze - mam totiz dojem, ze i Vibram "setri" a potichu meni smesi. Plus neco se vyrabi v Cine, neco v Evrope a mam dojem, ze jsem nekde cetl Vybramacky sheet prave o Mulazu, kde bylo napsano ze je Made in China, min. nektere verze, protoze je jich spousta. Stejne je to napr. i s Matonem.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna podrážek

Příspěvekod fps » ned říj 23, 2016 18:36

mike píše:proc nemas presne kilometry?

- počítat dny podle toho kde v botách chodím má větší vypovídající hodnotu o opotřebení bot, než počítat všechny kilometry dohromady, u nás a nebo v Alpách je opotřebení bot samozřejmě úplně jiné
- nevím jak bych z GPS spočítal ušle kilometry u La Sportiva Trango Cube, když za 26 měsíců co je mám jsme nosil i Dallape Marmolada, La Sportiva Trango Trek a La Sportiva Trango Ice Cube, a které jsme měl kde před rokem na sobě si tedy nepamatuji
Naposledy upravil fps dne ned říj 23, 2016 21:26, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: výměna podrážek

Příspěvekod apuka » ned říj 23, 2016 19:39

Ja Ti teda nevim, ale zrovna u Tebe mi Tvoje chodecke dny, alespon v Alpach moc velkou vypovidaci hodnotu nemaji. Vzdyt jsi sel obcas jednodenni bezny vylet tri nebo ctyri dny, nektery jsi snad neprosel ani 3 km.
Navic jak jsem pocital km u synovych Cubu, tak v Saastalu nektere dny nachodil dokopy min nez 5 (pet) km, coz ale byl celodenni vylet na nejakych 7 hodin - a nebyla to zadna ferata, ale vystup po znacene stezce na vrchol. I dalsi dny toho nebylo moc vice. Na druhe strane ve Vysokych Tatrach stejne dlouha tura, z hlediska opotrebeni podrazky velice podobny teren a den co den to bylo 20 - 25 km za stejnou dobu... Jakou potom ma vypovidaci hodnotu, ze jsem boty mel 20 dnu? Je to 100km nebo 500? Ponekud rozdil, ne?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna podrážek

Příspěvekod fps » ned říj 23, 2016 21:39

jestli si tohle všechno vydedukoval z toho co jsme sem jednou dal kudy jsme cca šel v Alpách, tak z toho nemůžeš vůbec spočítal kolik jsem toho ve zkutečnosti v La Sportiva Trango Cube nachodil, v Alpách většinou když ujdu naplánovanou trasu, a je ještě plno času do setmění, a je pěkné počasí, tak si nalehko vyšlápnu ňáký okolní kopeček, a u nás mi nedělá problém ujít i 50 km za den, takže to co jsem sem dal že jsem v La Sportiva Trango Cube cca "nachodil 1360 km, u nás 29 dní x 30 km = 870 km , Alpy 37 dní x 10 km = 370 km, Tatry 6 dní x 20 km = 120 km" platí, "spíš jsem v nich nachodil o několik stovek kilometrů víc", mi to připadá že ty víš líp než já kolik dní jsem v La Sportiva Trango Cube nachodit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: výměna podrážek

Příspěvekod apuka » pon říj 24, 2016 7:41

fps, neber to tak osobne. Ja jsem reagoval na Tvoji poznamku, ze
fps píše:počítat dny podle toho kde v botách chodím má větší vypovídající hodnotu o opotřebení bot, než počítat všechny kilometry dohromady
. A popsal jsem, ze podle mych zkusenosti je to naprosto zavadejici. Kdybych ten vypocet km kvuli reklamaci nedelal, tak me to ani nenapadne, ale "delka" nekterych celodennich tras me hodne prekvapila.
Ano, Tebou napsane km by byly vice vypovidajici, kdybys nepocital (hlavne v Alpach) ty prumery... Ja nevim, kolik si toho nachodil, ale si nemohu pomoci, podle informaci, ktere sem na OF davas mi nektere Tve vypocty jednoduse nesedi.
Na posledni Zillertal jsi sem dal na 11 dnu trasu (a co jsi dal psal), ktera celkove s rezervou meri do 65 km, tj. prumer nejakych 6km za den. Neznam ji po nastup do hor, z Ginzlingu ji ale znam az na cestu na Maxhutte pres sedlo, ale jeji cast jsem si dobre prohlednul (i dalekohledem) az skoro po sedlo, kdyz jsem sedel u Maxhutte, z druhe strany stejne tak z cesty, ze ktere jsi odbocil jsem ji videl az skoro po sedlo pod Simonyspitze takze jakouz-takouz predstavu mam. A taky vim, ze z velke casti te cesty neni moc moznost si jen tak vyslapnout na jaky okolni kopecek, teda pokud nepocitas za kopecek kazdou vyvyseninu. Proto mi (na tuto cestu v Zillertalu!) nesedi Tvuj prumer 10km, kdybys vyslapal 2/3 sve denni cesty jen tak nalehko, mel bys docela velke prevyseni k plusu a k tomu casto v terenu, ktery Ti uz prijde (podle Tvych popisu zde) na nebo az za hranici rizika, vetsinou tezkou sut, skalu nebo dobry krpal z udoli.
A bohuzel po teto trase sedi i to, ze nemuzes pocitat X km v Alpach = X km v tezkem B/C terenu. Z Tve trasy je B/C hodne jen mensi cast - soude podle Tve trasy. A hrnaicni teren, AZ na ktery jsou podle vyrobce LS Trangi Cube urceny jsi vlastne nesel vubec.

Jedine proto jsem psal, co jsem psal. Ne proto, ze bych vedel lip nez Ty, ze co a kolik jsi v nich nachodil. Jinak, vlastne prave kvuli tomu, bohuzel, musim znovu zopakovat, ze Cuby jsou skvele boty, podrazka cloveka podrzi skvele - ale pokud v nich chodis v terenu, na ktery jsou urcene, tak je vydrz podrazky hodnem opravdu hodne slaby.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » pon říj 24, 2016 16:29

fps píše:počítat dny podle toho kde v botách chodím má větší vypovídající hodnotu o opotřebení bot, než počítat všechny kilometry dohromady, u nás a nebo v Alpách je opotřebení bot samozřejmě úplně jiné

Ano, ale nic ti nebrani si vest zaznamy o tom, kde jsi chodil a v cem ;-) Ja mam to prvni, takze neni problem rozdelit kilometry na Alpy a zbytek, otazka par kliku v Excelu. Boty si k tomu bohuzel nepisu, ale ani to by nebyl problem.

Ono je to tezke. Zalezi na terenu, vzdalenosti, zatezi... skoro bych rekl, ze kdyz chce clovek jedno vypovidajici cislo, tak to nejspis bude cas pohybu. Pozdeji to zkusim ze svych zaznamu vytahnout a porovnat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » ned lis 6, 2016 22:39

sobb píše:Tvrdý Céčka, odlepuje se podešev od boty, zatím jen na špičce jedné boty, ale když s ní zkusím trochu zahýbat, tak se zdá, že se odlepuje v celé délce. ...
Tak mám botu (nakonec šla na opravu jen jedna, druhou strhávat nechtěl, že vypadá, že drží dobře) od ševce doma. Lepení vypadá dobře, ale to se teprve ukáže, i když mě švec ujišťoval, že lepidla jsou kvalitní a bude držet. Ale průšvih je ve změně tvaru boty. Původně úzká bota je nyní po celé délce roztažená a je jak papuča. Zároveň je vepředu po bocích trochu srolovaná podšívka, sice to netlačí, ale mám obavu z prodření. No, a to "nejlepší" na závěr, jak se bota rozšířila, tak vpředu se zároveň výrazně zploštila, takže mi teď tlačí trochu na nárt a hlavně na prsty. Má s tímhle dodrbáním bot někdo zkušenost? Pomůže nějaký napínák?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » pon lis 7, 2016 1:17

:shock: #-o zanes mu to zpatky, at to da doporadku. Napinak by mel mit a snad to aspon trochu pujde. Kdyby se cukal, tak mu naznac, ze existuje neco jako odpovednost za skodu a kolik takove boty asi stoji. A ze mas druhou botu na porovnani, takze dokazat by to nebyl problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » pon lis 7, 2016 7:54

to víš, že se tam chystám, hned jak pojedu do Brna, ale raděj prve sonduju zkušenosti tady
blbý je, že nemám žádný doklad, ale doufám, že s tím (snad) problém nebude
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » stř lis 23, 2016 12:13

hm ... tak mám botku od ševce zpátky, byla na napínáku. Teď ji mám obutou při sezení u počítače a nějakou významnou změnu k lepšímu nepozoruju :evil: Prý ji mám pár dní každej den chvíli nosit, tvrdil, že se přizpůsobí noze, nevím, jak moc tomu věřit, každopádně to zkusím, jen doufám, že mi nesleze nehet na palci :?
A když ji nebudu mít na noze, tak asi zkusím ještě něčím vycpat a stáhnout z boku :(( Nic jinýho už mě nenapadá, změkčovat a tvarovat kůži se mi nechce, taky by z toho mohly vzniknout Céčkový tenisky. Někdo nějakou radu, co ještě s tím?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 23, 2016 12:30

vyhodit :D no lituju te, zkus v mokrejch tlustejch fuskach tam vlezt. Ja uz jedny boty i kdyz teda sem mela brutal zuzeny obe z restdaye musela vyhodit, 1500 v tahy a boty v popelnici ](*,) tak drzim palce, at ti to trochu povoli jeste
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » stř lis 23, 2016 13:01

já věděla, že před slovo radu mám ještě dopsat "dobrou" #-o :mrgreen:

momentálně je mám vycpaný a lisuju, na noze už mě tlačily, musela jsem to sundat, tak uvidím, co to udělá
jak píšeš tu mokrou ponožku, tak mě napadlo boty trochu promáčet, pochodit v nich ... ale pak je asi zas nějak vycpat na tvar, který chci. Kdysi jsme tak boty tvarovali, ale to byla trochu jiná kategorie.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 23, 2016 13:48

trochu povolit by kuze mohla, kdyz se dost namoci takze zkusit to muzes... ale pokud te tlaci tolik ze si v nich nezvladla doma sedet, to podle me tlacej moc... no tak drzim palce, at povoli dostatecne:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » stř lis 23, 2016 16:36

](*,) pitomec by zaslouzil nakopat. Profikovi by se tohle stat nemelo. Dej ho na blacklist, at neznici boty jeste nekomu jinemu.

Natahovani evidentne nepomaha, na nohach taky nepomuze. Chce to zmekcit kuzi, asi nejlip Limmerem, a pak v botach chodit. Dobra zprava je, ze to postupne povoli. Spatna, ze uz to nikdy nebude jako predtim a bude se to vracet, jak bude kuze vysychat. Takze Limmer zavcas, klidne jen na kriticke misto a okoli. Taky to muzes namazat a pak zkusit natahnout, vycpat necim zevnitr, a az pak chodit.

Povedlo se mi neco podobneho s jednim parem Alasek, lepil jsem podrazku ve spicce a stahnul jsem to tak blbe, ze se kuze nad prsty taky promackla (ale ja se tim nezivim a delal jsem to poprve...). Resil jsem to tak, jak pisu vyse, staticke natahovani jsem zkousel a taky moc nepomohlo. V botach jsem pak nachodil jeste aspon 2000 km celkem bez problemu. Kdyz to zacalo vadit, tak jsem to zas namazal a kuze povolila.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » pon pro 5, 2016 14:09

Holt švec na sídlišti, žádná velká odborná firma, asi to byla taky moje chyba, neměla jsem tam botku dávat. Ale tvářil se zcela seběvědomě, že to není problém :evil: Nemuselo by se to stát u každých bot, ty moje jsou poměrně úzké. Laďovi už spravoval dvoje nízký trekovky a v pohodě.

Zdá se, že trocha "domácího násilí", ve formě vycpání ve špici a sevření svorkou, na botce zabrala. Obešlo se to zatím bez vody i mazání.
Celkový tvar je sice jiný, je roztaženější a volnější a lepší to nebude. Ale špice se tímto zvedla a zůžila, takže netlačí a je tam dost místa. Uvidím, jestli to bude držet nebo mít tendenci vracet se zpátky, zatím to po každým nošení zase vycpávám. Kdyžtak budu muset vozit na vejlety vycpávku a svorky :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Jak co opravit