pranie spacaku Pinguin Safari

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

pranie spacaku Pinguin Safari

Příspěvekod Bezdak69 » úte bře 9, 2010 20:32

Zdravim,
rad by som sa opytal ako vyprat spacak Pinguin safary, (vonkajsi material Nylon DWR, napln Hollow fibre1, vnutorny material bavlna-polyester) na stitku ma uvedene ze prat pri 30*C, ale neviem aky prasok mozem pouzit.

alebo ho racej neprat ?

Dakujem.
Bezdak69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: sob črc 4, 2009 16:18

Re: pranie spacaku Pinguin safary

Příspěvekod Umiaki » úte bře 9, 2010 23:51

Pokud nemusis, tak ho radsi neper. Jinak pouzij nejaky technicky prasek - neco od Nikwax nebo Atsko - koupis v outdoorovych obchodech.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: pranie spacaku Pinguin Safari

Příspěvekod zbuddy » stř bře 10, 2010 7:43

@bezdak69: co takhle se podívat na stránky výrobce ? :twisted:

"Hollowfibre 1 jsou spirálově stočená polyesterová vlákna, která mají jeden kanálek....Dutá vlákna výborně izolují i při vysoké vzdušné vlhkosti, jsou nenasákavá, rychle vysychají, jsou nealergická. Snadno se udržují, lze je klasicky prát a sušit."

Speciální prášky nepotřebuješ, vyper v obyčejném pracím gelu, dle mne použij i aviváž a vysuš v sušičce. Ke spacáku byl určitě návod k použití, žeby tam nebyla cedulka údržby?

Mimochodem, u takového dekového spacáku za cca 1000 Kč bych se s tím moc nepáral.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: pranie spacaku Pinguin Safari

Příspěvekod Borek » čtv bře 11, 2010 9:38

Žiadny prášok, ale tekutý prací prostriedok a bez aviváže. Sušenie (najlepšie v bubnovej sušičke) alebo volne- ale potom často pretriasať aby sa získal zasa loft.
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Re: pranie spacaku Pinguin Safari

Příspěvekod Bezdak69 » čtv bře 11, 2010 13:23

ja som trubka, ](*,) vobec ma nenapadlo ze sa pozrieta na stranku vyrobcu.
Listok od spacaku nemam, ani tam nebol. Len na spacaku stitok a tam je ze sa da prat v pracek na 30*C.
Dakujem Vam.

PS: Nabuduce sa viacej posnazim a slubujem ze sa uz neopytam taku blbost.
Bezdak69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: sob črc 4, 2009 16:18

Re: pranie spacaku Pinguin Safari

Příspěvekod zbuddy » čtv bře 11, 2010 13:40

@ Borek: co se týká aviváže, četl jsem Tvůj názor na SO, u peří asi nezbývá než souhlasit, myslíš ale, že se to týká i dutého vlákna? Protože např. vnitřnímu materiálu výše uvedeného spacáku (BA/PES) by změnkčení a zmenšení nasákavosti nevadilo.
Dalším googlováním jsem našel: "Obecně by se spacáky neměly ždímat, aby se nenarušila jednotlivá vlákna nebo vnitřní struktura náplně. Doporučuje se pokud možno rovnoměrné sušení, nejlépe rozložením spacáku na zem." Tak nevím, do sušičky by to šlo sice dát, ale nedoplatíš se na proudu... (Pinguin: "klasicky sušit")
Rada zní: pokud není spacák fakt zas*án, v zimě raději neprat, jen očistit zvenku. Nebo chemická čistírna - např. 93 Kč ve Valmezu, 130 Kč v Práglu...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: pranie spacaku Pinguin Safari

Příspěvekod Borek » ned bře 14, 2010 8:59

Zbuddy: Bez aviváže preto, aby sa nezmekčilo samotné vlákno (náplň). Samozrejme , vnútornej tkanine by to prospelo v tom zmysle, že by bola mäkšia a príjemnejšia na dotyk. Ja osobne keď periem spacák, či už plnený perím, alebo syntetikou, tak vždy ich dám program aj s odstredením . A to mám na pračke až 1 400 otáčok! No a potom do bubnovej sušičky a za hodinku a pol je to suché a elegantne načechrané. Nemám s tým naozaj žiadny problém.
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica


Zpět na Jak co opravit