Kolečkové lyže

život v jedné lajně

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kolečkové lyže

Příspěvekod mara1212 » pát čer 19, 2009 11:52

ahoj mel bych zajem si koupit koleckovy lyze.
Ma s nima nekdo zkusenosti? Muze poradit?
Bydlim u lesa jsou v nem asfaltove silnice, ne zrovna nejhorsi kvality, spis normalni. Je to vhodne pro lyze?

diky moc.
mara1212
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte kvě 27, 2008 11:39

Re: koleckove lyze

Příspěvekod zbuddy » pát čer 19, 2009 12:00

Jaký typ máš na mysli? Spíš kolečkové lyže nebo terénní brusle? Kde se nechází ta lokalita? :wink: Důvod, proč uvažuješ o tomto typu a ne o normálním inline? Pak bych se pokusil posoudit.,, Co se týče Skike, tak tady je jediná uživatelka OF, o které vím, že má s něcím podobným zkušenosti. Kdyžtak si pročti inlinové website.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové lyže

Příspěvekod mara1212 » pát čer 19, 2009 12:53

no chtel bych zkusit koleckove lyze. Protoze brusle me posledni dobou uz moc neberou:( a pres zimu jsou lyze pro me sport 1. Bydlim v jiznich cechach.) Jsem se prestehoval z mesta na vesnici a za barakem mam mensi kopecky:) fakt ale male:)) ale si myslim, ze pro lyze by to mohlo byt:) na bruslich jsem tam byl parkrat a pohoda:)
A pak:) Vcera me predjel borec co je mel:) a docela tomu daval:)
Neco jsem uz cetl a vypada to docela fyzicky namahave.Brusle mi prijdou jednodussi aspon podle toho co jsem cetl.
mara1212
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte kvě 27, 2008 11:39

Re: Kolečkové lyže

Příspěvekod zbuddy » pát čer 19, 2009 13:04

Jsou sice namáhavější, musíš asi furt makat, i rukama, ale je to komplexnější sport (to znáš i ze zimního běžkování), ale proč ne? Já mám lehkou fobii z pádů (budu muset řešit jednu "padací" kyčel), takže by se mi líbily spíše ty "terénní brusle", zejména Skike, které zdá se dobře brzdí. Laicky bych vedl hranici mezi kolečkovými lyžemi a terénními bruslemi dle toho, zda mají volnou či pevnou patu.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové lyže

Příspěvekod mara1212 » pát čer 19, 2009 14:08

na koleckovych lyzich se nebrzdi:))) musis vyuzit proti kopce:)
Tohle mi rikal jedne borec vcera kdyz jsem mu volal.Jsem premyslel si je nekde pujcit a vyzkouset na ruznem povrchu,ale nemuzu nikde nic najit a kdyz volam, nikdo je nema.
mara1212
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte kvě 27, 2008 11:39

Re: Kolečkové lyže

Příspěvekod Mařena » pát čer 19, 2009 14:40

zbuddy píše: Laicky bych vedl hranici mezi kolečkovými lyžemi a terénními bruslemi dle toho, zda mají volnou či pevnou patu.

Nevím teda, co je přesně míněno terénními bruslemi, ale kolečkové lyže jsou prostě kus železa s kolečky na obou koncích a na tom kusu železa je namontovaný klasický běžkařský vázání NNN nebo SNS, normálně na to cvakáš běžkařskou botu.....takže pata je každopádně pohyblivá.
Kolečkové lyže má brácha, já na tom zatím ani nejel, ale podle toho, co jsme se bavili, tak je to vyloženě jako trénink na běžky přes léto. Jako samostatná aktivita asi nic moc, chce to perfektní povrch (kolečka jsou menší, než na inlinech) a žádný prudký kopce.
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: Kolečkové lyže

Příspěvekod vonkreuz » pát čer 19, 2009 16:06

Mařena píše: ...chce to perfektní povrch (kolečka jsou menší, než na inlinech) a žádný prudký kopce.

To vysvětluj bláznum, z Nového Města Na Moravě, když to valí od Skihotelu nahoru do kopce na Tři studně a hlavně pak dolu... :mrgreen: :skialp:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kolečkové lyže

Příspěvekod rollerski » stř črc 22, 2009 17:00

Rozlišujeme kolečkové lyže na bruslení a na klasiku. Typy pro bruslení mají všechna kolečka volně otočná, klasické typy mají v jednom kolečku (někdy i ve dvou) antireverzní mechanizmus, který umožňuje odraz. Na kolečkové lyže se montuje běžecké vázání, používají se běžecké boty a běžecké hole osazené koncovkami s tvrdokovem. Rychlost a tedy i namáhavost jízdy ovlivňuje nejvíce materiál koleček. Nejpomalejší lyže, určené především pro zvyšování kondice, jsou osazeny čtyřmi gumovými kolečky. Lyže s předními gumovými a zadními polyuretanovými kolečky jsou znatelně rychlejší, rychlostí a délkou skluzu velmi dobře simulují jízdu na sněhu. Použitím čtyř polyuretanových koleček získáme velmi rychlé lyže, určené k volné pohodové jízdě. Jsou vhodné i pro subtilní jezdce. Jsou ale velmi rychlé i při sjezdech! Kolečka jsou širší než u bruslí, vyhovují všechny povrchy na kterých se dá jezdit na bruslích. Samozřejmě čím lepší asfalt tím příjemnější jízda. Základní modely mají kolečka průměru 70 nebo 80 mm, pokročilejší jezdci používají modely s kolečky průměru 100 mm. Kolečkové lyže jsou delší než brusle, běžná délka pro bruslení je 600 mm, pro klasiku 700 mm. Nevýhodou kolečkových lyží je vyšší investice - lyže, vázání, boty a hole - ušetří ten, kdo má zimní výbavu na běžky, příjemné je, že můžete svůj oblíbený sport provozovat i když si zima dává se sněhem na čas. (nemusíte vozit sníh z Jizerek :) .
rollerski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 22, 2009 16:00

Re: Kolečkové lyže

Příspěvekod zbuddy » stř črc 22, 2009 17:52

Díky za popis odborníka.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu


Zpět na In-Line v outdooru