Off road brusle (kolečkové)

život v jedné lajně

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod VladaS » sob kvě 28, 2011 15:01

Vygooglil jsem teď plno bandáží a ortéz a vypadaly lepší, než co mi nabízeli v lékárnách (z hladkého neoprénu 3 nebo 5mm silného a potí se to stejně i v té originál objímce), ale bojím se objednat, že nejsou zrovna levné (kdybych nebyl nezaměstnaný, tak to neřeším...), i velikost "S" mi v lékárně byla velká a potřeboval bych to tedy raději před koupí vyzkoušet, abych pak (dost pravděpodobně) nemusel posílat zpátky, jestli by to vůvec použité vrátit šlo, že i (nechtěně větší) bych raději vyzkoušel přímo na Skike, jestli by to třeba při silnějším materiálu tak nevadilo ...
Jinak jsem narazil i na zajímavé "nástavce" na boty pro motorkáře, nebo na ježdění na koni (kožené), ale bohužel drahé a jestli by to zase neničilo tu objímku na Skike, anebo chrániče na florbal, ale také bohužel "hrbolaté".

Nárt mám zatím odřený (jak jsem teď asi utáhl moc), ale silný strup z levého lýtka šel včera dolů, dnes se nepříjemně honí mraky a fouká (bojím se vody do ložisek, i když v chladnu by se dnes jelo až na vítr lépe...), ale zítra nevydržím, porádně jsem prohlédl skříň a načel silnější podkolenky, co docela pruží (nové kompresní jsem zatím neviděl levnější, ale jen 900 až 1500 Kč, což je teď pro mne moc a jistota, že by pomohly, zatím není...), nahoře vyjdou pod brzdou ohrnout "dvojitě" bez faldů, tak je zítra zkusím, jen kdyby jak na potvoru nebyly zesílené od kotníku dolů, že v nich asi bude "teplíčko" :? ...

Ve Skike ty paty i špičky drží na sucháčích zatím dobře a vyhovují - špičku ani vyhodit nemůžu, protože "tlačí botu na vnější stěnu Skike" a bez ní by tedy bota jezdila do stran.
Patu bych na "zimní" (širší) boty musel také víc roztánout, ale na běžné boty (tenisky, polobotky a pod.) stačí jak "pruží" a je tedy docela univerzální.
Spíš jsem měl zpočátku dost "ostré" brzdy, když jsem měl botu co nejbíž k zadnímu kolu (dal jsem napřed kola s teniskami co nejblíž k sobě, jestli Skike nebudou "živější na zatáčení", ale pak se nevešly "lepší" mokasíny a špičky Skike přečnívající kolečka byly zranitelnější na nárazy, tak jsem kolečka vrátil zpět...), a tím jsem si občas nechtěně přibrzdil třeba v terénu, nebo při přednožení, takže jsem musel dát patu dál od zadního kola.
Teď mne napadlo, jestli kdybych dal patu ještě dál od kola, jestli by mi to třeba méně nedřelo lýtka, ale zase s tím nechci pořád hýbat (abych třeba neutrhl ty suché zipy, nebo pak nepřestaly držet..), jenomže se mi hlavně nelíbí, že to bych potom musel "štelovat brzdy tím zadním šroubem" (divím se, že to neudělali raději aby se dala brzda jemněji a spolelivěji štelovat "otáčením šroubem"...), tím už by nebyly "opřené o plech nadoraz" a moc tomu "patentu" nevěřím, aby se to potom někde v tu nejnevhodnější dobu nepovolilo ;-( ...

Mno jo "vymez hůlkou dištanc", ale když ti pitomci jedou tak blízko, že jsou i bez toho schopni tě zaháknout a já nechci tak rychle začít "couvat" :D
Asi raději hrst kamení (nebo takových těch "hvězdic na píchání gum") a hodit za sebe a když "vychovávají" oni mne (i přesto, že v tu chvíli nebruslím a jsem u kraje, co to nejvíc jde), tak si také "vychovám" alespoň ty, co stejnou cestou jezdí častěji :lol:

Z prudčího kopce (a hlavně, kde není vidět do zatáček) se také určitě cítím bezpečněji pravo, jen mám strach z těch "nevyzpytatelných brzd", že jak jsem viděl auta proti a slyšel za sebou, tak jsem chtěl raději ješte víc přibrzdit, brzdy zrovna brzdily "nepravidelně", takže mne to začalo "táhnout před za mnou jedoucí auta" a při odbrždění ven ze zatáčky a bylo mi tedy docela "horko" ;-( ...
Na rovinkách, kde ale vidím před sebe je to opravdu lepší vlevo, že nemusím mít strach, kdo mi zezadu "chytne za hůlku", porád mám přehled kdo a kdy mne bude míjet a můžu tak alespoň na ty největší blby zareagovat v nejhorším alespoň skokem do pangejtu, i když ne že by mne to zrovna lákalo [-X :D ...

Jo s výsměchem jsem se také setkal zatím jen od puberťáků, ale to neřeším.
Spíš se častěji ozývá "to je hustý", "mami, to chci taky" - rodiče těch dětí mne asi měli "rádi" :-D ...
Nerad ale jezdím kolem lidí hlavně proto, že jeden se samozřejmě nechce vyválet ani někde sám a natož ještě někomu "dělat divadlo" a pak se (alespoň mně) na tu jízdu ještě hůř soustředí ;-( ...
Uživatelský avatar
VladaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte kvě 3, 2011 13:48

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod lojzmen » sob kvě 28, 2011 21:25

Tak ten v prvním videu má nejspíš běžecké vysoké boty na bruslení.
V tom druhém videu má kožené pohorky a (to je zajímavé) má levé lýtko obalené nějakým modrým šátkem.
Vždy jsem měl v pohorkách totálně mokré ponožky a i v současnosti, ve větraných bruslařských Powerslide Phuzion, je to to samé.

Oděrky vznikají, když to tře po kůži. Takže nějak dosáhni toho, aby na kůži byla nepohyblivá vrstva a prokluz byl až nad ní. Vůbec to nemusí být něco drahého, co třeba pružný obvaz(a pod něj něco měkké)
Já tu objímku od brzdy nikdy neutahoval na pevno a začínal jsem v riflích.

Ty jezdíš docela dlouhé trasy, a taky je možné, že máš špatný styl. Já v začátcích studoval videa na YouTube a pomohlo mi to.

Kolečka jsem nepřemisťoval, nevycházelo to na délku boty, ty díry jsou asi na jiný průměr koleček, Nebo na parádu.
Ten štelovací šroub mne taky napadl, ale praxe ukázala, že to stačí jednou provždy nastavit.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod VladaS » sob kvě 28, 2011 23:19

Běžecké boty mám už bohužel stejně popraskané, teče mi do nich, když je mokrý sníh a brzy mne tedy nemine nákup nových, ale i když jsem to nezkoušel, tak bych řekl, že pod brzdu asi budou přecejen nízké.
Možná by byl dobrý ten zpevněnější kotník, ale zase se (alespoň zatím) většinou uprostřed cesty i projdu pěšky (lezu třeba zkoumat kopce, kam se špatně leze s kolem a někdy i na skály a pod.) a zároveň i proto, aby si odřeniny alespoň trochu odpočaly a to by se přecejen chodilo špatně - na samotné bruslení ale možná opravdu můžou být dobré a škoda, že potom nejdou rovnou Skike obout stejně rychle, jako ty běžky ...

Právě, asi by byla dobrá nějaká tvrdá skořepina s měkkým vnitřkem a na ní "ať si to klouže, jak chce", ale když se to nedře jiným lidem, tak asi opravdu bude nějaký problém u mne a uvidím, jak dopadnu zítra s těmi ohrnutými podkolenkami a když zkusím méně nahoře utáhnout - doufám, že tak navíc "nevyzkouším chrániče", jestli opravdu fungují ;-) ...

Ten špatný styl nevylučuju (i na běžkách jsem samouk), videa se samozřejmě snažím studovat také a někde moc nechápu, jak dokážou jet tak rychle třeba po trávě ;-(
Na asfaltu se snažím myslet na to, aby se mi to nešoupalo (i když se to také občas pohne), ale jak přijde děravější cesta, anebo obrubníky apod., tak už za chvíli to pálí ;-(
Právě bych rád jezdil dál (po 30-ti km mám ještě síly dost, tak bych rád zkusil tak 40-50 km) a snad by to mělo jít, když prodejce mých Skike údajně denně jezdil na ceste k Baltskému moři kolem 100km.

Kolečka jsem přemístil jen přední a kromě toho, že jsem si při pádu odřel a ohnul ty špičky Skike to zřejmě na zatáčení nemělo moc vliv a jen se mi tam potom nevešly ty mokasíny, takže jsem je zase vrátil do prostřední díry.
Zadní kolečka opravdu posouvat nejdou a díry jsou tam asi jen pro přidělání blatníků.
Nevím, jestli ty brzdy nebude potřeba doštelovat, až se trochu ojedou, ale těm štelovacím šroubům, tak jak jsou (blbě) udělané moc nevěřím
a mám přecejen lepší pocit, když jsou teď opřené nadoraz a nemá se co povolit - možná potom místo toho raději posunu patu na tom suchém zipu blíž k zadnímu kolečku, ale doufejme, že se to zase tolik neojede a nebude to raději potřeba.
Uživatelský avatar
VladaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte kvě 3, 2011 13:48

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod VladaS » ned kvě 29, 2011 18:07

Mno nechci to zakřiknout, ale lýtka dnes vypadají po asi 29-ti km nejklidnější, jaká kdy byla, kupodivu nepálí a jak se ještě vlhkem strhly staré (slabé) zbytky strupů, tak jen doufám, že už se neudělají ...
Silné pružné podkolenky, ohnuté v půli lýtek dolů, aby to bylo silnější a lépe po sobě klouzalo, jen mi to asi po 6-ti km začalo pálit, že jsem si nevšiml, že mi to celé zalezlo dolů do Skike, tak jsem to ještě vylepšil, že jsem nahoře asi 2cm ohrnul přes okraj Skike a asi jsem zpočátku opravdu Skike nahoře zbytečně moc utahoval.

Jinak výlet hezký (zkoumal jsem pak ještě pěšky okolí mosteckého letiště, koukal na starty letadel, parašutisty atd.) a snad poprvé mne objela 2 auta (co jela za sebou) až do protisměru (kdyby to dělali všichni, tak bych ani nemusel přestávat bruslit, ale stejně raději vždycky přestanu, kdyby náhodou jelo i něco zezadu), a pak to zase dva "vynahradili", že jeden ve Fábii strašně rozhazoval rukama, asi jako že "co si to dovoluju jet po silnici" a pak další v Oktávii, co navíc nesvítil a nevím proč na mne troubil, když v obci nebyl chodník a já jel proti bez bruslení připažený (asi nějaký, co si koupil řidičák a také nevěděl, že ta silnice není jen pro něj).
Pak jeli proti i policajti, jak naschvál zrovna kanál, takže jsem raději před kanálem zastavil (skákat jsem si netroufl, i když na videích vypadalo, že by to Skike měly vydržet), ale ti jen spíš "koukali, co mám za mostrum" a neříkali nic.
Po tom prvním pádu si už raději netroufám jezdit naplno, ale jedné ženské (odhadem tak o 10 let mladší) na horském kole jsem ujel do kopce a z kopce později ještě předjel jednu "víc než silnější" holku tak 18-20 let (jela po děravém asfaltovém chodníku a já raději vedle po silnici) a to je tedy legrace :t:t :D
A pak mne ještě pobavilo, když za mnou nějací malí kluci křičeli: "hele, on se hůlkuje" :lol:
Uživatelský avatar
VladaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte kvě 3, 2011 13:48

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod VladaS » úte kvě 31, 2011 15:10

Tak dnes se přecejen pravé lýtko ještě trošičku odřelo (ale opravdu hodně málo, skoro to tentokrát nepálí a než odejdou slibované deště, by to určitě mělo být pryč), ale není se co divit, že pře tím jsem jel třeba 15km na Skike, 8km pěšky a 15km zpátky na Skike a pak nemohl jezdit minimálně týden (někdy i 2 až 3 týdny) a teď jsem jezdil v neděli a dnes už si dal 25km jenom na Skike a celou dobu je nesundal, takže to už je konečně "úspěch" :) ...

Jenom se mi dnes nechtělo k zámku Jezeří hodně děravou "smeťákovou cestou", kde jsem zatím po každé jízdě odřel Skike zespodu (a zpočátku i ta lýtka...), tak jsem to raději vzal normálně po silnici přes Horní Jiřetín čekajíc, že všechna auta už budou "odjeta v práci", ale nebyla, takže provoz byl docela velký, "trpěl jsem neustálým zastavováním" (většinou zbytečným a hlavně do kopce...) a stejně tak, když jsem to zpátky riskl druhou stranou kolem litvínovské chemičky, kde jsem se docala obával (krajnice ale byla nakonec širší, než se zdálo na kole, takže tam to v protisměru docela šlo), jen co už byla pře Litvínovem konečně cyklostezka (bohužel většinou plná skla od cikánů), tak tam se mi na Skike zálibně dívali "kovožrouti" - to věřím, že by se jim takový kus hliníku do sběru hodil !!! :D ...

Píšu to ale hlavně proto, že jsem přemýšlel, jestli já si to vlastně nedělám sám, že "ukážu dobrou vůli", uhnu až ke kraji a auta se pak nejen nenamáhají uhýbat, ale právě naopak mne ještě tlačí nebezpečně do šotoliny a děr na krajnici, kde se třeba z kopce dost nebezpečně brzdí ...
Tak nevím, jestli nebude lepší místo toho brždění a uhýbání raději předstírat, že jsem "ožralý" a že se na Skike "motám" a jestli pak třeba ta auta raději neuhnou sama :D ...
Vlastně ono to předstírání "motání" ani nedá moc práce, že někdy se ještě nějaký ten "nejistý krok" povede i sám od sebe a stejně se mi zdá, že se na nás kolemjdoucí občas dívají jako na "tak trochu ne úplně normální", tak proč toho nevyužít ve svůj prospěch a "děsit" tak ta protijedoucí auta - k tomu už jen nějaké "zajímavé oblečení" a to by bylo, že by se ti šmejdi nezačali víc vyhýbat !!! :mrgreen:
Uživatelský avatar
VladaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte kvě 3, 2011 13:48

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod hellca » stř čer 1, 2011 6:15

ahoj,
no já tě, Vláďo, dost obdivuju, že jezdíš po normálních silnicích s pravidelným provozem. Já se aut bojim, takže bruslim spíš po cyklostezkách. No, hlavně ti držim palce, ať tě nikdo nesmete.

Ohledně botiček na Nordicy - pořád mi moc nesedí (ale je fakt, že doma v nich nechodim :lol: ), trochu se to zlepšilo, když jsem si do nich koupila ortopedické vložky, taková ta srdíčka na podporu klenby. Nárt se mi tím trochu zvedl a už mi nejsou tak divně volné (utažené je mám na fest, na délku mi jsou akorát). Ono ta botička prostě neni vůbec mým nohám pohodlná, třeba narozdíl od jakýchkoli bruslí K2. Tak mě ještě napadlo, že ty origo boty Phusion sundám a koupim třeba i bazarové obyčejné K2 a prostě je našroubuju na rám od Nordiců. Všude píšou, že rozteč šroubů je standardní, takže by to mělo jít.

Ještě dotaz - když jezdíte po asfaltu, tak na hůlkách máte bodce nebo ty gumové patky? Já zatim jezdila s bodci, ale zoufale kloužou. Většinou ve chvíli, kdy se potřebuju opřít, tak mi jedna podjede, já vrávorám, případné obecenstvo kolem (vždycky je, když mi to zrovna nejde, když jedu v pohodě, tak nikde ani noha :? ) se dobře baví. S těmi gumovými patkami se bojím, že tam moc nedrží, že je hned ztratím. Ještě je možnost je přilepit třeba páskou, ale zas nevim, jak bych s tím pak pořídila na udusané hlíně, to se asi neodrazim, co? ... to jsou problémy...
hellca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv kvě 5, 2011 20:58

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod VladaS » stř čer 1, 2011 14:38

Ahoj Helčo?
Mno upřímně řečeno mne to mezi těmi auty také vůbec nebaví a samozřejmě, že i já se bojím (navíc dnes sedí za volantem opravdu "kde kdo"...),
ale protože nejraději jezdím "odněkud někam" (něco "zkoumat") a pokud možno ne přád stejnou trasou, tak není moc na výběr :? ...
Auta opravdu jezdí skoro všude a co tu máme jedinou asfaltovou cyklostezku (tedy s lepším povrchem), tak vede kolem Lidlu a dál pak k domovu "nepřizpůsobivých", takže na začátku chodí hodně lidí (nemám rád "obecenstvo" a bývá to nebezpečné, zvlášť když jedu zezadu...), pak dál samá skla a "nevoňavé věci, na kterých bych mohl dostat smyk" :rolleyes: :lol: navíc místy zámková dlažba a ještě záplaty, takže ve finále jsem nakonec zpočátku trénoval až na jejím konci na "čerstvém vzduchu" před litvínovskou chemičkou, kde sice občas projelo auto, ale pěkně široká silnice bez záplat, kde jsem mohl trénovat do kopce a potom nacvičovat brždění z kopce ...
Auto si nikde netroufám nechávat - v Mostě před Matyldou, nebo u Hipodromu je vykrádají a navíc teď, co by nezaměstnaný, autem raději skoro nejezdím...
Teď tu ale konečně v Litvínově začali budovat pro cyklisty a bruslaře dráhu "Nové Záluží", tak jen doufám, že ji nějak "nedomrší", třeba špatným povrchem, že pro in-liny má být jen kousek a já bych rád na Skike jezdil dokola i po té "cyklistické části", že předpokládám, že asi bruslařská část (a hlavně zpočátku) bude možná přecpaná - no nechám se překvapit, mají to otevřít až v únoru a už se samozřejmě těším, tak doufám, že ne zbytečně ...

Jinak gumové patky jsem ještě nepoužil (přemýšlel jsem s nimi jen na delší zámkovou dlažbu, ale to by asi nevydržely a hlavně mám hůlky na suché zipy, takže se z nich obtížně "osvobozuje" a raději tedy po dlažbě jezdím bez hůlek, i když mi teď právě takhle do kopce bez hůlek na dlažbě na Skike nepříjemně vyskočila pata boty z toho železa, musel jsem zastavit a víc utáhnout, což už potom zase tlačilo a mám na nártu puchýř).
Všude tedy používám jedině ty "tvrzené" hroty a je opravdu důležité, aby byly zahnuté. Občas se sice také smeknou, ale málo kdy - stačilo, když jsem si nevšiml, že se mi povolila hůlka a hrot otočil na špatnou stranu a to byl opravdu rozdíl, jak to hned začalo podkluzovat ...

S tím "obecenstvem" to mám úplně stejně :D Když nikde není ani noha, tak také jedu v pohodě a jak mám pocit, že se na mne někdo dívá, tak mne to znervózňuje a hůř se soustředím, takže už jsem také takto párkrát nepříjemně zavrávoral a co si budeme povídat, český škodolibý člověk by se určitě rád podíval, jak se na Skike "nouzově zastavuje" =D> :lol: ...
Nebo se mi také stává zavrávoraní třeba když se nečekaně vyhoupne auto a musím se rychle "stáhnout ke kraji" (třeba ze "širokého" bruslení do kopce), nebo už jen tím, jak se přestanu soustředit na bruslení a soustředím se víc na to auto ...
Jo jo, úplně nejraději mám takové ty mírné sjezdy, kde zrovna nejedou auta a není děravá silnice (to je ale málo kde), takže není třeba brzdit, ani bruslit, tak nanejvýš se občas odpíchne, aby se udržela rychlost a ještě je čas se "kochat", tak doufejme, že se mi to "kochání" jednou nevymstí :wink: ...
Naposledy upravil VladaS dne sob čer 4, 2011 15:12, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
VladaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte kvě 3, 2011 13:48

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod VladaS » pát čer 3, 2011 14:19

Tak ještě, že jsem si dnes doma prohlížel, v jakém stavu mám na Skike brzdy - přecejen už jsou pneumatiky, i ty mosazné plechy, trochu obržděné "ke straně", ale v ruce to neohnu a stejně by to asi moc nepomohlo, že mi přijdou trochu křivé právě ty mosazné plechy a i pneumatiky mají malinko "nepravidelný profil" (na jedné straně jakoby trochu vyšší), tak to asi nemá cenu řešit a pak časem zpřeházet kolečka (na jaké straně jsou ventilky bude doufám jedno a záleží asi jen na směru rotace podle vzorku, takže pak asi nejlépe přeházet "křížem"...).

Co ale bylo horší a ještě, že jsem si všiml teď a ne až těsně před výletem (asi bych jej musel odložit), že jsem měl úplně nakřivo levý plech pod patou a ten když se posune dopředu, tak by bylo ještě horší to zjistit až třeba při brždění z kopce, kdy by levá brusle nemusela brzdit a nečekaně by mne to táhlo k pravé straně ...
Sám jsem nechápal, jak mi při bruslení do toho většího kopce se zámkovou dlažbou bez hůlek mohla vyskočit pata (možná jsem se do tohoho vlivem toho kopce bez hůlek navíc i "opřel trochu horší technikou"...), ale bylo i velké teplo, takže tím asi ještě víc povolilo lepidlo.
Suché zipy jsou lepené takovým "měkkým medvědím hovnem" :rolleyes: :lol:, takže se možná ještě časem něco odlepí, šlo to pěkně špatně dolů (i ředidlem a ještě od toho mám prsty), zatím jsem tedy lepil jen tu patu, která zatím (doufám jediná) nedržela a doufám, že to vteřinové lepidlo udrží ...
Naposledy upravil VladaS dne sob čer 4, 2011 14:44, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
VladaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte kvě 3, 2011 13:48

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod Ráďa » pát čer 3, 2011 22:08

Ahojte lidičky, tak pokud dovolíte, tak se k Vám připojí další "poděs" co se kamarádí se Skikamy. Mám je asi 2 měsíce. Dost jezdím v zimě na běžkách (teď už skoro jen skating) - žiju na úpatí Krušných hor, tak to mám kousek a stopy okolo Božáku - lábuš. Asi před půl rokem jsem slyšel o "kolečkovejch běžkách", kouknul jsem na internet, něco tam přečetl a život šel dál. Pak jsem zajel na veletrh For Bikes do Prahy a tam jsem je viděl. Slovo dalo slovo, ochotní prodejci mi je půjčili a už jsem jezdil po výstavišti. No a už mne měli. Tak jsem si odvezl jeden pár vč. rezervy a orig pumpičky. Shrnuto spokojenost a baví mne to. Mé postřehy: 1.Zhruba po měsíci jsem totálně ubrousil hroty na hůlkách co mám na běžky (projevovalo se to hlavně proklouzáváním holí na hladším asfaltu - dóst nepříjemné). Zkusil jsem hroty vyměnit za tvrdokovové (mám Swix se zobákem), superka, klouzání je skoro pryč. Po měsíci jsou hroty skoro netknuté. Jezdím hlavně po cyklostezkách, ale když je čas a chuť i po polních cestách. 2. Na veletrhu jsem pro zajímavost zkoušel Skike se sucháči a pak s novějším vázáním typu zubaté pásky s ráčkou jako na snowboardu. Musím říct, že sucháče mi seděly líp a tak jsem si je pořídil, moderna s pásky mne nezaujala. Ale je to na každym z nás. 3.Boty používám nízké kožené trekové "tenisky" co mi dobře sedí na noze, spodní sucháče utahuji fest (po chvíli ježdění ještě jednou přetáhnu), vrchní brzdová objímka nemusí dle mne být pevně přitažená. Toť asi vše co mne napadá. Ať se odřeniny věnují někomu jinému :t:t
Ráďa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát čer 3, 2011 19:15

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod VladaS » sob čer 4, 2011 15:11

Ahoj Ráďo,
já také běžkuju pod Krušnými horami, ale bydlím východněji, takže většinou Od Lesné po Cínovec, Dlouhá louka, Klíny, Německo kolem Seifenu atd.
Skike jsem náhodou našel na Internetu a hned věděl, že je musím mít, i kdyby "čert na koze jezdil", pořád jsem se zpočátku na Internetu díval na videa (hlavně, jak tam jezdili někde v Alpách v těch krásných jarních krajinkách bez aut) a nakonec si pro ně konečně jel v březnu do Liberce.

A paradoxně jsou ty novější typy Skike i těžší, i když bych čekal opak, ale také hlavně dražší, tak doufám, že nám starší typ se suchými zipy udělá úplně to samou službu a hlavně aby na nej i časem byly náhradní díly.
Nejvíc mne ale láká ten "Reverse Lock" a bohuěl je pro mne jeho cena (momentálně) vysoká :?
Musí to být paráda třeba v lehčím terénu, když to do kopce necouvá a nechápal jsem, jak mohli na některých videích tak pěkně vyběhnout kopec v lese (navíc neměli odřená, lýtka, jako já zpočátku, takže jsem trpěl i na děravé silnici...) a nevím, jestli neměli právě "Reverse Lock", ale i tak když se někde musí chvíli zastavit v prudším kopečku, asi bude příjemnější, když to pořád necouvá, nebo se nemusí stavět kolečky kolmo ke svahu, či pořád držet brzdu...

Tak jsem si říkal, že mne to vedro dnes nějak zmohlo (chce to příště víc vody a snad ji v ledvince uvezu) a teď jsem doma koukal, že to bylo asi 37km na Skike + 4 km pěšky a odřený už jsem naštěstí zase opravdu jen nepatrně (neměl jsem to ještě zcela zahojené od posledně a nevydržel, že zase slibují déšť...).
Zase jsem zkoumal okolí vrchu Kaňkova u Bíliny, ale teď už raději jinudy a stejně si nešlo nevzpomenout na mé "slintající kamarády", které už bych raději příště potkat nechtěl - mimochodem teď jsem nedávno v televizi viděl, že to byly argentinské dogy a vypadaly opravdu "kamarádsky", když mne s tím německým ovčákem obklíčili a jedna už mi skoro začala očuchávat hůlku ;-) ...
http://www.cz-pes.cz/atlas-dogo-argentino.php
Na druhé straně nad šachtou pak byla udusaná hlína od náklaďáků, tak jsem si říkal, že je nejvyšší čas zase obout Skike.
Sice to docela jelo, ale pak v té hlíně začalo být z kopce otiskaných víc a víc vzorků od pneumatik a v jednom úseku dokonce od zadních kol od traktoru, i když naštěstí jen mělce, ale vyhnout se nedalo (vedle bych chytal spodkem), takže z toho málem "vibruju" ještě teď :lol:
Uživatelský avatar
VladaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte kvě 3, 2011 13:48

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod VladaS » pon čer 6, 2011 17:55

Safra, to si tu teď ale nějak hezky "povídám sám se sebou" #-o :axe: :rock: :lol:
Tak mi dnes to teplíčko nedalo, abych to nejel prozkoumat, jaké to vlastně mají v Mostě na Matyldě (byl jsem tam zatím jen v zimě pěšky tam i zpátky na "šupinkových běžkách", takže si to také moc neužil a pak ještě hlásili, že ten den byly překročeny škodliviny 13x, takže jsem cestou za chemičkou "udělal něco pro své zdraví" :toimonster: :lol: ).
Auto bych před Matyldou samotné nenechal (každou chvíli píšou, že tam něco vykradli), přecpanou tramvají se Skike bez batohu také "nic moc", tak jsem raději jel po vlastní ose a cesta přes Komořany (silnice Litvínov-Most by byl ještě větší provoz) byla opravdu místy pro "otrlé povahy" a připadal jsem si "jako politik" (s hroší kůží), když jsem musel dělat, že občasné klepání na čelo v protijedoucích autech nevidím :? :D
Před Matyldou je totiž jen silnice "4-proudovka" a po hladké široké krajnici by se sice jelo pěkně (lépe, než po předchozí úzké krajnici), ale už jsem ta "klepání na čelo" nemohl vydržet a naštěstí se tam objevila souběžně taková "krosová" silnička (nepříjemně hrubý a děravý asfalt) a ve finále jsem takto ještě musel se Skike na nohou přecházet dost vysoký nadchod nad silnicí, kterému bych se jinak po široké krajnici té "4-proudovky" vyhl - mno nechtělo se mi před nadchodem Skike zouvat, když už to bylo k Matyldě kousek, ale asi by to bylo (mnohem) rychlejší :D ...
I když jsem si potom dal kolem Matyldy bohužel jen 2 kolečka (raději-čekala mne ještě cesta zpátky...), tak se tam ale jezdilo nádherně a škoda, že tam mám tak "komplikovanou" cestu (s velkým provozem), že jinak bych tam hned jel častěji, celkově to bylo asi 36km, takže tak akorát na takové "příjemné protažení" ...

Jen se mi zase objevil jiný problém, že už dříve jsem si všiml na levé Skike (dost) odřeného toho "umělého kolíčku, co drží suchý zip" a teď si všiml, že (hlavně do velkého) kopce chytám občas levou Skike o zem a nevím, jak se toho vyvarovat, i když se na to snažím soustředit a hýbat ještě víc tím "štelováním X-O" (pokud by to vůbec pomohlo) bych už ztrácel stabilitu a měl těžiště "moc vedle bruslí" :?
Uživatelský avatar
VladaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte kvě 3, 2011 13:48

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod VladaS » úte čer 7, 2011 14:16

Safra práce !!! :toimonster: :?
Kdyby jen ten "umělý kolíček", ale nečekal jsem, že budu muset prohazovat kolečka tak brzy (řekl bych, že mám odhadem najeto sotva 300km),
zadní kolečka se teď sjela nějak rychle a levé mělo "vnitřní podélný žlábek pláště" skoro pryč a jestli jsem do toho tepla ještě nenapumpoval moc (vždycky doporučovaných 100PSI, ale jak mi delší dobu drhne manometr na pumpě a promazání pomůže jen částečně a na chvíli, tak jsem teď nechal něco lehce přes 110PSI), takže se navíc na jednom kolečku udělaly dvě boule (naomak o dost měkčí, než jejich okolí, jakoby se pod nimi držel vzduch a jestli nepraskla vlákna pláště - dal jsem jej na levý předek, aby nejvyšší vzorky zůstaly na vnitřních stranách a ještě nevím, co to udělá s brzdami, než si zase "sednou", trochu hrbolaté kolečko upustil a doufám, že to někde nebouchne, hlavně ne na silnici, že teď jsem také chtěl "rychle nabrat rychlost bruslením, než se přiblíží auto, abych pak mohl připažit", zas mi vyskočila pata, sice se už neutrhla, ale jen tak tak jsem musel "skočit doleva na trávu", že mne to rozhodilo a "rozeběhlo"...).

Nevím, jestli jsem opravdu neměl Skike moc do "A" (při bruslení jsem se tak cítil stabilnější, hlavně po tom, co jsem "přepadl" přes tu levou brusli, ale soupaž to vypadalo blbě a jen nohama jsem to rovně neudržel, tak nevím, jestli je mám tak "křivé"...), teď jsem tedy dal štelovací šrouby až úplně nadoraz dovnitř, zatím venku nezkoušel, ale mám z toho hrůzu, abych zase "nepřepadl" a nevím, jestli to bude rovnější a pláště se zase tak rychle nesjedou #-o ...
Uživatelský avatar
VladaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte kvě 3, 2011 13:48

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod lojzmen » úte čer 7, 2011 22:18

Nemám čas to tu číst, natož psát. Snad příští týden.
Boule na pneumatice znamená její konec.
Já mám kolíky za začátku sucháčů z hliníku a je v podstatě jedno, z čeho jsou. Taky je už mám obroušené a až Skike zprovozním, nahradím je.
Ty paty mám přišroubovány malým šroubkem. Stačí to.
Jízdou po silnici riskuješ. Na "silnici pro motorová vozidla" a dálnice nesmíš, neb jedeš méně, než 80km/hod a cyklisti/chodci tam nesmí.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod VladaS » pát čer 17, 2011 17:02

http://www.inlinemap.net/route/1050721
Mno, tak se mi zastesklo po místech v Krušných horách, kam normálně v zimě chodím na běžky a chtěl jsem zkusit také nějaké ty kopečky (jak je vidět ve výškovém profilu, abych úplně "nezlenivěl"...) a chvíli jsem i emigroval k německým soudruhům - jen jsem ty soudruhy vymyslel až nahoře, takže ještě pořád ani nevím, jestli se i u nich vůbec smí bruslit po silnici a jestli také vlevo ;-)
Dole v Janově na mne hulákal "pomáhat a chránit" jestli "vím v jakém mám jet pruhu", tak se smál, pokecali jsme, protože byl jen zvědavý na Skike :-), nahoře z protijedoucí V3S proti mne letěly 2 asi 20 cm kameny, které se pak za mnou ještě kutálely po silnici, takže jsem měl štěstí že mne, ani nikoho jiného netrefily a než to bruslení nahoru spíš víc bolelo to nekonečné brždění při sjezdu z Klínů do Litvínova.
To jsem raději jel vpravo, ale občas dost nepříjemné díry, někdy i v zatáčkách (navíc celou dobu skoro žádná auta, ale tady už zase jezdila), takže příště si tuhle trasu raději odpustím, protože není zrovna bezpečná, i když jinak se mi na těch horách moc líbilo.
Uživatelský avatar
VladaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte kvě 3, 2011 13:48

Re: Off road brusle (kolečkové) - tlačí boty

Příspěvekod lojzmen » ned čer 19, 2011 22:30

VladaS - napiš mi v SZ(soukromá zpráva) poštovní adresu, pošlu ti mé dvě ještě použitelné kolečka ze Skike, já je určitě nepoužiju.

Helča - boty Powerslide Phuzion - mám je akorát, tlačí mne na kotníky, trochu se to zlepšilo, když jsem pod původní vložku dal pod patu vložku z 10mm tvrdé pěnovky. Před patou se klínovitě snižuje do asi 1/3 délky boty.
Doteď jsem s kotníky v botě problém neměl, takže hádám, že ta bota je divná.
Nyní jsem odvrtal/odstranil z blízkosti kotníku průvlak na tkaničku, ale moc to nepomohlo.
Standardní rozteč šroubů podvozek-bota asi není.
K2 mají jiné upevnění, to nepůjde namontovat(snadno).
Tento web http://www.inlinesport.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=412&lngDepartmentID=22
někdy uvádí rozteč, zde 195mm. Nordic Trainer má asi 165mm.
Naposledy upravil lojzmen dne stř srp 3, 2011 23:04, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Off road brusle (kolečkové) náhrada koleček

Příspěvekod lojzmen » ned čer 19, 2011 22:57

Powerslide kolečka (a Skike také, jsou ve středu užší).
Zopakuji - originál jsou nafukovací, plastový ráfek, autoventilek, průměr 160mm, pneu snese tlak 6bar. Je nutno to hustit k těm 6ti barům, jimak to nejede. Odhaduji cca třetinový dojezd v porovnání s inline bruslemi.

Koupil jsem si originální tvrdé kolečka Powerslide Roadrunner. Fakt to jede!!! I z nepatrného svahu. Ale houby brzdí, z kopců dolů nevhodné.
Nevhodný materiál brzdového špalíku = odolný plast. (viz později - obalil jsem špalík kůží)
Tvrdé kolečko je dodáváno bez ložisek a je v náboji užší, takže bude pasovat do Skike(vyzkoušeno- viz dále). Ke každému kolečku je přidána jedna distanc mezi ložiska, dva kroužky na osičky(na vymezení toho užšího náboje) a dvě vložky-redukce na tenší hřídel.

Chrániče - vyzkoušel jsem chrániče - dost vadily.
Naposledy upravil lojzmen dne sob lis 24, 2012 23:52, celkově upraveno 5
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod VladaS » pon čer 20, 2011 16:45

Ahoj a děkuju moc Lojzmenovi za nabídku.

Bohužel teď musím být rád i za obyčejná kolečka, ale jinak mne ta tvrdá (snad jednou...) ještě kromě reverse locku (a který zase nebude jako na potvoru na tvrdá kolečka...) také moc lákají :? ,
ale jestli jsem dobře pochopil, tak k nim dodávají vše potřebné, z původních Skike se vezmou jen hřídelky a ložiska a dají se i do Skike rovnou použít?

Nebrzdí to tedy po asfaltu hlavně tím, že jsou kolečka moc tvrdá a ne tím, že si "nerozumí s brzdou" ?
Na Skike se trochu obávám právě i v té brzdě, jestli by to víc neklouzalo, ale zase by to možná (až by si to trochu sedlo) mohlo brzdit plynuleji, i když bohužel asi také trochu méně.
Teď je ještě otázka rychlosti opotřebení (i brzdy) a jestli na ně půjde alespoň i najet víc km, než na ta pumpovací ...
Z těch pumpovacích docela rychle mizí tlak (ze všech a ventilky vypadají, že těsní), takže i po týdnu už dopumpovávám
(raději odpustím, a pak pumpuju, že se mi zadrhává manometr a velkou pumpou musím po malých kouscích, abych nepřefoukl)
a kromě vyšší rychlosti už jen proto, by se mi víc líbila ta kolečka plná ...

Už mám oboje běžky dost poškrabané (tedy turistické šupinkové "kameňačky" skoro bez skluznice, nejedou už nejen z kopce, ale i kloužou do kopce a skate jsem letos také nepříjemně poškrábal, když jsem jezdil nejen na horách) a díval jsem se samozřejmě na videa, co by měly (když je málo sněhu) zvládnout Skike.
Asi se na nich bude špatně brzdit na menší vrstvě sněhu a do hlubšího sněhu to (bohužel) nebude určitě, takže škoda, že to asi také nebude moc "univerzální", anebo že by takováto úprava fungovala v mělčím i hlubším sněhu ???
http://www.youtube.com/watch?v=JaUaoOtY ... ture=feedf

Tak už nevím, jestli mám "každou nohu křivou jinak" :? , ale jak se mi kolečka nějak rychle ojela a zdála se mi moc do "A" (samozřejmě jsem se snažil na nohy soustředit a aby i při soupaži byly rovnoběžně a ne do pluhu...), tak teď jsem dal štelovací šrouby až na doraz, pravá noha už byla trochu do "V" a levá pořád do "A" a ještě jsem na ní párkrát takto nepříjemně "zavrávoral" #-o
Vrátil jsem to tedy (kvůli pravé noze) asi o 0,5cm (snad už to bude akorát), nechci mít každou brusli jinak a být na levé nestabilní, tak jsem ji vrátil stejně, ale asi si jedině zlámat a ohnout celou levou nohu :rolleyes:

Tak se mi konečně přestala odírat ta lýtka (ale když jsem jel 3x ob 3 dny asi 35km, tak to už jsem je trochu odřel a po týdnu už zase bylo dobré), ale "pro změnu", co jsem měl ty jediné vhodné (dostatečně dlouhé a pružné) podkolenky, tak mne teď trochu dřely v botě na patě.
Já to podcenil a pokračoval v cestě, až doma zjistil, že mne dřelo "vyšité číslo velikosti ponožky", takže jsem měl zastavit a narovnat to.
Mno bohužel jsem to neudělal, za hloupost se platí, na patě mám puchýř do krve, takže se zase musím nějaký čas na Skike jen dívat :? ...
Uživatelský avatar
VladaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte kvě 3, 2011 13:48

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod lojzmen » pon čer 20, 2011 22:38

z původních Skike se vezmou jen hřídelky a ložiska a dají se i do Skike rovnou použít?

Nee, měl jsem na mysli vložit do ložisek původní Skike vložky(vyzkoušeno = OK). Dodané vložky ne, podívej na obrázek, průměr na posuvném měřítku je asi 6,5mm. Skike má M5 šroubek jako osku.

Brzda na Powerslide Nordic Trainer je z odolného plastu, takže není divné, že to na plastových kolech(mimochodem, dost tvrdých) nebrzdí. O prokluz na asfaltu nejde. Takže na mosazné brzdě Skike to bude ještě méně zabírat.

Dofukování - jakmile jsem vyměnil duše(protože jsem píchnul) přestaly kolečka Skike ztrácet tlak tak rychle.
Dal jsem tam, co jsem sehnal, nějaké Barum 7, nebo dokonce 8 palců, šlo to tam nacpat.

Lyže na Skike? Chacha. Ale jen na tvrdý uježděný sníh.
Přílohy
IMG_1051b.jpg
Naposledy upravil lojzmen dne sob lis 24, 2012 23:56, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod VladaS » úte čer 21, 2011 15:02

Šroubek teď bohužel nevím a ta kolečka na obrázku opravdu vypadají lákavě (úplná "formule", ale na hrubším asfaltu to asi musí být "kruté", někdy dost vibrují i ta nafukovací kolečka :t:t ), ale jestli se to opravdu tak "nekamarádí" s tvrdou brzdou, tak na sjezdy, jako jsem jel na posledním výletu (raději bych se jim vyhl, ale když jeden jede nahoru, tak pak musí i dolů a pěšky se nechce, když povrch cesty dovolí jízdu...) by to asi opravdu vůbec nebylo dobré - už tak jsem před zatáčkami vždy maximálně zpomalil a protože i některé (navíc ostré) zatáčky byly z kopce, tak jsem nevěděl, jestli mám přešlapovat, anebo při tom ještě brzdit. Samozřejmě jsem se snažil brzdit i odšlapovat současně, místy už to skoro šlo, i když jsem asi jel pomaleji, než krokem, ale ještě na té technice tedy mám co "pilovat" __II ...

Na ten sníh v zimě jsem zvědavý (jen mi dělá starosti, že se asi dostane do ložisek, nebo jestli přes ložiska alespoň udělat nějaké krytky...),
ale v době, kdy by běžky "moc rychle ubývaly" to určitě bude stát alespoň za vyzkoušení.
Na videích jezdí i na měkkém sněhu na normálních (neupravených) Skike, i když asi jen 2 až 3 cm (to by se běžkám moc "nelíbilo"...), jen odraz a brzdná dráha asi bude "poněkud horší" ...
To by mne zajímalo, jestli s těmi přídavnými lyžemi to má nějaký význam (do hlubšího sněhu jsou hlavně dost krátké), nebo jestli je tam ten maník má spíš jen tak "pro legraci" :) ...
Uživatelský avatar
VladaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte kvě 3, 2011 13:48

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod lojzmen » sob čer 25, 2011 22:43

Tvrdost pevných koleček - Skutečně někdy to jsou děsné vibrace :lol: , teď soucítím s těmi, co mají průměr 80mm oooo
Brzdy nebrzdy - obrátím to, dám na brzdový špalík něco gumového. Ještě nevím jak a co. ](*,)
Jezdím raději na nafukovacích, neb se ještě necítím dobře při vyšších rychlostech. Ale to příjde!! :twisted:
V neděli další pokus.

Na tvrdých kolech jsem vyjel z Hvězdy na Praděd, v podstatě jsem měl rychlost pomalých cyklistů, sklon cca 700m/10km.
Dolů jsem jel na podhuštěných nafukovacích. Musel jsem několikrát chladit a ojel jsem zadní pneumatiky tak asi o 100km.

Zatáčky - na projíždění povlovnějších zatáček s velkým rádiusem používám techniku upozaděné vnitřní brusle, jde to regulovat přitlačením předního kolečka, kola jsou trochu ve skluzu. Dá se při tom mírně přibržďovat přední bruslí. Ale pozor, právě takhle jsem havaroval, přepadl jsem přes vnější brusli. Musí být kvalitní povrch vozovky.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod VladaS » ned čer 26, 2011 14:40

Z Pradědu jsi tedy dobrý šílenec :t:t :D
Já to jel z Jeseníku a zase zpátky jen s jednou krátkou "vynucenou" ;-) zastávkou na svém silničním kole a byl jsem rád, že tam mám (pro takovéto případy) i "nesilniční" převody 30/26 a od Hvězdy se hodil dokonce i 30/30, ale dolů na bruslích si to moc představit nedokážu, to bych asi měl holé ráfky !!! :D

Tak včera mi napřed malinko zkazili výlet cajti (až doposud jsem měl štěstí na samé "chápavější") - viděli, jak jsem kolem nich prosvištěl, tak za mnou vyrazila "kobra 11" :D , čekal jsem, že budou nadávat, že jsem nevyužil souběžný chodník (sice asfaltový, ale chodí tam lidi a tak děravý, že je opravdu přinejmenším "o zdraví"), ale nakonec jen že prý mám jet po druhé straně (vpravo), tak jsem jim vysvětlil, že ve vyhlášce je, že mám jako chodec jezdit vlevo (asi to nevěděli), nakonec se s nimi dalo kupodivu i docela rozumně mluvit a pochopili, že vlevo je to bezpečnější (samozřejmě jen v menších rychlostech, z větších kopců do zatáček také raději jedu vpravo) a asi jsem měl štěstí, že si nakonec řekli, že s tím "bláznem na kolečkách moc nemá cenu mluvit" a skončilo to jen slovy: "chlape, jestli se ještě dnes setkáme při nějakém maléru, tak si mne nepřejte" =D> :lol:

Mno to jsem ještě nevěděl, že před tou samou vesnicí (ale při zpáteční cestě) pojedu z kopce poněkud rychleji (taková přehledná široká zatáčka z kopečka, tak jsem neodolal a vyjímečně to nechal trochu rozjet, ať zbytečně pořád neobržďuju kolečka), jenže se to "nešťastně" sešlo, že já jel vlevo, zezadu pomalá V3S, zepředu Fábie, mno a proč by se namáhala brzdit, když jsem jí asi překážel a vytlačila mne až do (navíc mokrého) písku na krajnici ;-(
Tedy škoda, že to někdo nenatáčel na kameru, muselo to asi vypadat "úžasně" :lol:
Samozřejmě jsem v tom mokrém písku a takové rychlosti utíkat nestačil, pod Fábii se mi ani trochu nechtělo, takže jsem proběhl (nebo spíš proletěl) zkrz asi 60cm vysoké křoví, za ním naštěstí byla tráva, takže jsem dopadl měkce, jen dotáhl levou brusli (zase mi v tom běhu vyskočila pata) a mohl jsem pokračovat dál.
Protože ta auta ale normálně odjela a ani nezastavila (nevím, jestli mne vůbec viděli, nebo si jen nevšimli, co se stalo, anebo právě proto potom spíš raději "nechtěli vidět"...), tak jsem za tím křovím také mohl třeba ležet ještě teď - opravdu mne to mezi těmi auty ani trochu nebaví, ale nic lepšího tu zatím nemám, ani abych mohl jezdit alepoň "dokola", i když nejraději jedu "odněkud někam" a ne pořád stejnou trasu ;-( ...
Uživatelský avatar
VladaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte kvě 3, 2011 13:48

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod VladaS » úte čer 28, 2011 14:23

Grrr, tak nejen s kolečky od Skike se dá zažít "adrenalin" #-o
Tak jsem si včera udělal takový hezký výlet 137km do kopečků na Děčínem pro změnu na kole, ale on se nakonec "tak trochu pokazil" ;-(
http://www.bikemap.net/route/1074149#

Vloni jsem najednou začal skoro na každém výletu píchat (kolo), plášť byl ale skoro nový a tak jsem v něm jen na 5-ti místech podlepil viditelné dirky a rok byl klid.
Včera na Cínovci najednou měkké zadní kolo, tak jsem to zalepil ve stínu před naštěstí opuštěným "salonem" (jinak bych asi odháněl "zákazníky") :D a na Dlouhé Louce bylo (najednou) kolo měkké zas.
Koukám, duše na několika místech zpuchřelá, že neměla cenu lepit (dost velké plochy, nějak se to nesneslo se záplatami na plášti), už jsem tedy nelepil, ale dal jinou duši.
Chci se rozjet a duše začala utíkat - nevšiml jsem si, že jak jsem ji vozil dlouho v brašničce (v papírové krabičce), že u ventilku byla asi 3 mm díra a až jak jsem napumpoval a pohl ventilkem, tak to uteklo - mno zalepil jsem to a teď zase mám hrůzu, jak budou vypadat další výlety ;-( ...

Ze Skike už jsem z plášťů také šťoural skla z docela velké hloubky, skrz zatím naštěstí nebylo nic, ale jak se tak kolečka sjíždí, tak teď asi také budou k píchnutí náchylnější ...
Uživatelský avatar
VladaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte kvě 3, 2011 13:48

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod VladaS » stř črc 6, 2011 17:48

http://www.youtube.com/watch?v=7dVGHxYTuPQ
To vypadá dobře do terénu, ale jeden aby byl rád alespoň za Skike :wink: ...

Takový hezký výlet do kopečků jsem si udělal, hezky se tam dýchalo (až na mokré silnice od mrholení), ale vůbec nebylo příjemné, když jsem se nechtěl vracet od zamčených horních vrat obory (sice jsou prázdniny a byl svátek, ale obora je asi opravdu otevřená jen o víkendech), takže jediná možná "taktika" byla otočit ledvinku na břicho, lehnout na záda do té (jediné) louže, co byla právě pod vraty a protáhnout se ven i se Skike na nohách, takže jeden se musí nakonec "vyválet", i když zdrovna (kupodivu) neupadne za jízdy =D> :D ...
http://www.inlinemap.net/route/1089729
Uživatelský avatar
VladaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte kvě 3, 2011 13:48

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod lojzmen » pát črc 8, 2011 23:06

No jo. Velké kolečka. A karbon!! Ale všimni, na těch skike má asi něco menšího, než naše 150ky. To je pak rozdíl. Myslím, že to je už neohrabané.

Vyzkoušel jsem kombinovanou trasu - po silnici s tvrdými koly, po lesní cestě nafukovací kola. Jde to, ale to přehazování trvalo 20min a kola tížíla v batohu.

Vyzkoušel jsem obalit brzdu gumou. Bylo to lepší i na nafukovacích kolech, na tvrdých kolech to bylo výtečné.
Ale houby výdrž. Budu bádat dál. S tou gumou brzdy nevibrovaly.

Viděl jsem ve Sportisimo nordic hůlky Leki. Mají dva vidiové(karbidové) hroty. Max délka hůlek na prodejně byla 150cm. Cena cca 2 500Kč.

Teď budu týden jezdit na kole poblíž Máchova jezera. Tuším, že to je písčitý kraj, takže brusle jen na silnici.
Naposledy upravil lojzmen dne stř srp 3, 2011 23:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod VladaS » pát črc 15, 2011 19:10

Takový hezký výlet (nějaké ty voňavé smrčky už v Krušných horách zase máme) a doma jsem nakonec dostal vyndáno,
že prý mi to trvalo "moc dlouho" - mno jo, skoro 54 km, hodinky jsem neměl, často do kopečka, ale hlavně někde byly tak hrbolaté silnice,
že to nechtělo jet ani z kopce (hlavně okolo Dlouhé Louky, kde jinak jezdím v zimě na běžkách).
http://www.inlinemap.net/route/1114328#

Škoda, že jsem ještě měl nějaké ty kopečky před sebou a jěště navíc se do těch kopců zase trochu odřel na lýtku, i když trochu vedle, než dřív,
protože na hrázi Flájské přehrady byl tak pěkně hladký asfalt a navíc tam nesmí auta, že bych tam nejraději zůstal bruslit.
(zkoušel jsem jiné, nižší ponožky a neměl je tedy ve dvou vrstvách klouzajících po sobě, protože minule jsem měl dvojitě ohrnuté nové podkolenky a ty mi pořád zalézaly dovnitř a nutily tedy pořád stavět a natahovat a ještě jsem trochu přihnul obrubu brzdy, takže levá kolečka už konečně jedou rovněji, ale pravá noha teď dře na jiném místě, takže příště zas ty delší podkolenky, abych zjistil, jestli je problém v jednoduchých ponožkách, anebo jestli to chce přihnout jinak...)

Jinak nevím, jestli nemám "zlozvyk", kterého se nějak nedokážu zbavit a jestli to něčemu neškodí (třeba rychlejšímu sjíždění koleček, nebo mne to zbytečně nezpomaluje), protože jak jsem se díval na videa, každý tam položí na zem brusli kolmo a i se tak z ní odrazí a já mám pocit, že ji vždy (a hlavně do kopce) sice také položím kolmo, ale před odrazem postupně nakloním (jako běžky na hranu před odrazem...) a ať dělám co dělám, jinak se nedokážu pořádně odrazit.
Vadí to, nebo se musím ještě víc snažit polepšit ? ;-(
Uživatelský avatar
VladaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte kvě 3, 2011 13:48

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod lojzmen » stř srp 3, 2011 22:21

lojzmen píše:Teď budu týden jezdit na kole poblíž Máchova jezera. Tuším, že to je písčitý kraj, takže brusle jen na silnici.

Brusle jsem ani nevytáhl. A na kole jsem si zranil zápěstí, takže nyní s hůlkama nejezdím.

Pořídil jsem si normální inline brusle.
Po prvním dni na cvičišti :-) prohlašuji: Skike a Poverslide Nordic Trainer jsou úžasný vynález a velmi snadno se na nich jezdí (a brzdí). Co na tom, že to, v porovnání s normálními inline, nechce zatáčet. Ale dá se to v pohodě zastavit!
Zítra pokračuji na bruslích v tréningu brždění.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod VladaS » čtv srp 4, 2011 17:11

Jo jo, sice in-liny bohužel nemám a nikdy jsem na nich nejel, mám jen staré "quad" z dětství, než jsem koupil Skike, tak jsem je vytáhl, na hrbolatém asfaltu (který je skoro všude) to bylo "peklo", takže zlatá velká kolečka a ani na tu brzdu také nedám dopustit, i když si někdy (když brzdí "nepravidelně" třeba v šotolině) také dokáže hezky "zašpásovat" :lol: ...

Safra už aby nám tu konečně dodělali tu dráhu "Nové Záluží", už jsou tam takové pěkné kusy nového asfaltu, že to láká, ale zatím je "vstup zakázán" a mají to otevřít až v únoru, což asi nevydržím #-o
Napřed chtěli dělat osvětlení, které by stejně "dlouho nevydrželo", teď si jej snad rozmysleli, ale dřív asi neotevřou, tak zatím jezdím pořád ty (nebezpečné) silnice, protože i když budu potom rád, že si můžu zajezdit kde nejezdí auta, tak stejně nejraději jezdím "někam zkoumat" a naposledy jsem jel třeba tohle: http://www.inlinemap.net/route/1155837

Mám v plánu další "masochistickou" trasu přes 50km do hor Pyšná, Lesná, Nová ves.
To zas bude určitě odřené lýtko, i když je to už mnohem lepší, než na začátku, ale jezdím teď delší trasy ...
(trochu jsem Skike nahoře přihnul a kolečka už mám konečně kolmo k silnici, když to nešlo jen těmi štelovacími šrouby a ještě se snažím ohýbáním "vychytat" to lýtko, aby i na ty delší trasy vydrželo ...)
Uživatelský avatar
VladaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte kvě 3, 2011 13:48

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod VladaS » pon srp 15, 2011 11:25

Tak už jsem v sobotu konečně navečer trochu projel to naše Nové Záluží (to už se tam nepracuje, tak jsem doufal, že mi nikdo nevynadá, když je tam zatím vstup zakázán, ale už kusy nového asfaltu...), ještě se zatím nikde nedá jezdit souvisle kolem, ale jen "tam a zpátky" (není to ještě dokončené), ale už tam lidé stačili naházet kamínky, klacky (asi aporty pro psy, kamínky tam jěště nějací puberťáci házeli do rybníka a občas některé doletěli právě na novou stezku co tam byli na motorkách, tak ještě "schází" čtyřkolky a auta), sem tam nějaké to psí ho... :( tak jak to tam asi bude vypadat až se to bude plně využívat :? ...
Večer ale už jsem tam byl konečně úplně sám a nedělal nikomu divadlo, tak jsem se to odvážil rozjet i rychleji a při tom už byly i ty malé kamínky a větvičky v zatáčkách docela nebezpečné, protože někde to bylo mírně z kopečka, do zatáčky, rychlý hladký asfalt a kde jsem se odpoledne odvážil jen soupaž, tak už jsem večer i z kopce do zatáček bruslil a byl to pěkný fofr, takže už se těším, až to bude dokončené a doufám, že to tam lidé nezaneřádí tak, že to nakonec nebude zase lepší po silnicích ...

Mnojo, ale nemůže být jen radost, už se mi podruhé na hůlce utrhla ta "rukavička", tak přemýšlím jestli nedám jen samotné tkalouny jako mám na běžkách (bylo by to i rychlejší oblékání, ale v tech slabých rukavicích se obávám puchýřů, že teď se to jinak drží opravdu dobře, jen pomaleji svléká a obléká a nedá se to jen "vyháknout", jak jsem viděl asi u nějakých dražších hůlek)

A ten ještě horší průšvih, že už jsem se chystal domů a najednou začala "nápadně podkluzovat" hůlka a než jsem si všiml, tak se do ní párkrát pořádně opřel a tím to ještě "vylepšil" :? ...
Samozřejmě vyštípnutý hrot z umělé hmoty a ta ještě k tomu naprasklá, tak jsem tam potom ještě zajel na kole a hrot naštěstí našel.
Už 2. den to mám stažené ve svěráku, zkusil jsem to vteřinovým lepidlem (uvažoval jsem u epoxy, ale nakonec i kobylka u kytary jím kdysi nevydržela a vteřinovým drží už několik let), ale dělá mi starosti ta prasklá umělá hmota, abych hrot neztratil definitivně, nebo jestli to navrch třeba ještě něčím omotat (režná nit a zalaminovat vteřinovým), je to do kužele, zeslabbovat vrtáním ani pilováním to nechci, omotaný drát co by to nejlépe stáhl by asi sjel a zhora nevypadal moc hezky, i když důležitější je pevnost a spolehlivost, takže nevím, jestli to mám teď zkoušet jen "neomotané", abych to opravdu neznižil, nebo neztratil úplně (nové hroty za 200 Kč nevím, jestli jeden, nebo oba a jestli na hůlky "roller scater" ještě budou k sehnání a zatím se snažím volit "levnější cestu" :? ...)
Uživatelský avatar
VladaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte kvě 3, 2011 13:48

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod haty » pát srp 19, 2011 9:52

Ahojte vsichni fandove tehle svebytne a krasne in line odnoze. Jezdim uz nejakou chvili a vim jak tezke je ziskavat informace. Krome tohoto fora toho moc dohledat nejde.
Rad bych se podelil o par zkusenosti ziskanych vetsinou vyzkumnou metodou slepych ulicek. Nektere rady uz tu nekdo rekl, omlouvam se jestli budu neco opakovat.Jezdim na bruslich Powerslide nordic trainer.
Oblibenym problemem je brzda....puvodni lankovou jsem predelal, bovden jsem vytahl az k pasu (volny pohyb bovdenu jsem umravnil prichycenim suchacem mezi lytkem a kolenem) u pasu mam cyklistickou packu.
Jako brzdenou nohu pouzivam nohu neodrazovou (pro snowbordisty - ta predni)telo ji intuitivne ve sjezdu mirne predsadi a tim dochazi i k malinko vyssimu brzdnemu ucinku.
Zatim je to nejefektivnejsi zpusob brzdeni co jsem vyzkousel - krome T krizovemu brzdeni.To ale hrozne zere gumu a musi se to dobre umet. Kolecka pouzivam nafukovaci,
foukam na povolene maximum kompresorem - pumpickou to jde relativne spatne. Gumy doporucuji originaly Kenda-road star nebo cinu (znacku si nepamatuju, ale je jen jedna).
Ted cekam az mi prijdou gumy BLACKARMADA - specialky, nenasel jsem je na ceskym trhu ale na nemeckem ano. Rozhodne nedoporucuji sede rubeny, cena dobra ale nemaji
zesilene bocnice a maji i dost mekou gumu - da se na nich najet max 70km. Duse od rubeny jsou bezproblemove.S defekty mam spousty zkusenosti. Vymena plaste ci oprava defektu
neni jednoducha, ale da se to casem naucit. Bohuzel si to neumim predstavit v terenu, pouze v dilne. S uspechem pouzivam sverak, mydlovou vodu,teplovzdusnou pistoli, a 2 kvalitni montpaky.
Duse lepim standartnimi cyklistickymi zaplatami. Proti defektu se branim i pouzitim "slizu" v dusi. Hole mam hlinikove s vidiovym hrotem - zobak - musi byt natoceny po smeru jizdy.
Obcas se vylomi, vozim hroty HAVEN, jsou na klip a vzdy vozim jeden nahradni, vymena je otazka par sekund. Poutka mam bezna, pri dlouhych sjezdech je sundavam a stridam ruce pro brzdeni.
delku holi mam k ocim a jsem spokojeny. Chranice nenosim, uz jsem sice nejakou tu kuzi obetoval, ale nenasel jsem zatim na trhu takove abych je po kazdem kilometru nemusel rovnat. Prilba je samozrejma,
obeceni - jedine z funkcniho pradla, s dobrym odvodem potu - zadna bavlna. Rukavice doporucuji dlouhe, nebo alespon s delsimi palci - na nich jsem puchyri trpel nejvic.
Jezdim vzdy v lyzarskych silnejsich dlouhych ponozkach, ve slabych jsem trpel otlaky. Jezdim s malym cyklistickym batuzkem se zapnutym bedernim i prsnim paskem. Dobre odvetrana zada jsou velkou vyhodou.
S sebou vozim vzdy cele nahradni kolecko (nenafukovaci)+imbusy+nahradni hrot+bidon+energybar+vetrovka+vetnamky+popruh s 2 karabinkami na noseni brusli+penize+mobil. Jezdim nejradsi streky okolo 30km prevyseni neresim, problemy nastavaji
ve sjezdech s vice jak 10%, vse mirnejsi se da odbrzdit. Preferuji asfalt vseho druhu, na lesni a sotolinove cesty se moc nehrnu, pokud to je ale nezbytne - jde to, ale dre to.
Idealni jsou malo frekventovane silnicky 3.tridy nebo malo pouzivane asfaltove lesni cesty. Jezdim vpravo, nedokazi si predstavit, ze jedu se svou prostorovou narocnosti v protismeru.
Nikdy jsem nepotkal nikoho kdo by mou pritomnost kdekoli vnimal nelibe. Pro planovani jizdy v nezname oblasti doporucuju http://www.cykloatlas.cz. Jsou tak klasifikovane cesty podle sjizdnosti
a navic lze merit presne vzdalenost i prevyseni vyletu.
Snad me zkusenosti nekdo vyuzije a najde v nordic skatingu zalibeni stejne jako ja:-).
Haty z Jizerek
Naposledy upravil haty dne pát srp 19, 2011 14:57, celkově upraveno 3
haty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 19, 2011 9:45

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod zbuddy » pát srp 19, 2011 10:00

Ahoj Haty, díky za zkušenosti. Jak jsem pochopil, jezdíš na Powerslidech Nordic, že...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

PředchozíDalší

Zpět na In-Line v outdooru