Kolečkové brusle - jaké si koupit?

život v jedné lajně

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Dena » pát črc 25, 2008 11:19

Na co klíč? Mechanik je půjčovací :wink: 8) , o víc se nestarám, jen jezdím jako ďas.
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Sirah » pát črc 25, 2008 11:21

Dena píše:Na co klíč? Mechanik je půjčovací :wink: 8) , o víc se nestarám, jen jezdím jako ďas.


tak to je fajn, Deno, jsem rada, ze mechanik je k zapujceni ;)
jinak doufam, ze se uvidime jeste pred 8. 8., abych vam dovezla ten pardubicky pernicek ;)
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Příspěvekod zbuddy » pát črc 25, 2008 13:36

Kurnik, já nejsem nějaké kolo z půjčovny, co na něm každý rajtuje :twisted: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » pát črc 25, 2008 13:40

zbuddy píše:Kurnik, já nejsem nějaké kolo z půjčovny, co na něm každý rajtuje :twisted: :mrgreen:


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

U nas sa tomu hovorilo bud "dedinsky bicykel" (zviezla sa cela dedina), alebo "triedna kobyla" (to iste v bledo-modrom). :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Sirah » pát črc 25, 2008 13:59

to zbuddy: neeeee, staci jen, kdyz propujcis obcas sve sikove rucicky a mozek mojim K2 ;)
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Příspěvekod Klíma » pon črc 28, 2008 7:14

Rujir píše:U nas sa tomu hovorilo bud "dedinsky bicykel" (zviezla sa cela dedina), alebo "triedna kobyla" (to iste v bledo-modrom). :mrgreen:

spoluzacka :(( :mrgreen:
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod zbuddy » pon črc 28, 2008 8:51

Konec OT :twisted: Pokud má někdo věcný dotaz či připomínku, tak je rád zodpovím. Ať se točí kolečka!!!
Obrázek
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » pon črc 28, 2008 11:40

OK, tak vecny dotaz. Drahej sa strasne pacia tieto korcule a vazne nad nimi uvazuje, ale tie koliecka sa jej zdaju byt strasne velke pre normalneho korculiara. Takze su strasne velke, alebo je to este unosne? Dakujeeem. :ú
Naposledy upravil Rujir dne pon črc 28, 2008 12:00, celkově upraveno 1
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » pon črc 28, 2008 11:54

Aké korčule? :mrgreen:
Obecně na takové to domácí klouzání a pro (věčné) začátečníky doporučuji velikost koleček do 82 mm. Ale připadá mi v poslední době, že v zájmu nízké ceny se dělají takové brusle sice již rovnou s 80 mm, ale bez možnosti upgrade (např. ty co má Sirah). Já sám mám jedny Rollerblade s originál kolečky 78 mm s max. vel. 82 mm...
Další nová móda jsou mixy velikostí koleček na jedné brusli, tam je třeba pečlivě sledovat opotřebení a včas měnit, protože na vzájemnou výměnu v jedné velikosti jsou celkem 4 nebo 6 ks koleček.
90 mm už "valí", jsou pro pokročilé a ty, co chtějí jezdit rychleji. Ale točivost je samozřejmě horší.
100 mm a více - ten, kdo si je chce pořídit, tak většinou už umí jezdit a ví zač je toho loket :D I když výjimky jsou, nebudu ji jmenovat :twisted: :mrgreen:
Naposledy upravil zbuddy dne pon črc 28, 2008 12:13, celkově upraveno 1
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » pon črc 28, 2008 12:01

zbuddy píše:Aké korčule? :mrgreen:


Som ichtyl a zabudol som doplnit link. Su to tieto. :mrgreen: Ale myslim, ze aj tak si zodpovedal moju otazku viac nez dost jasne. Odkazem drahej nech si nevybera len podla vzhladu. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » pon črc 28, 2008 12:11

Aha, tak ty Electry zaujaly Denu u jedné holky na zájezdu. Ať již barvou ale i tím jakoby skeletem, terý pevně drží botu. Obecně můžu K2 doporučit, ale při výměně ložisek potřebuješ speciální nástroj na vyndávání ložisek. Ale Tvoja mladá by to stejně nedělala, že :D
Podívám se, ale myslím si, že to je zrovna ta kombinace 2 velikostí koleček. Jsou tam v tom noži takové plastové vložky, kterými lze měnit velikosti koleček (ty vložky samozřejmě mají tendenci spadnout při přehazování koleček do trávy apod) . Já zrovna totok zažil na tom zájezdu, kde jsem jedné holce točil kolečka v kombinaci 80 a 84 mm (K2 Alexis) :twisted:
Navíc ty Electry mají kolečka tvrdosti 85A,,což jsou hodně tvrdá kolečka a na tu vašu hrádzu :smt022 arm3 :protest:


Kup jí Athena Alu (má je teď nové Sirah a v trochu jiné barvě a s 80 mm), to jí stačí. Jsou nyní (u nás) ve slevě...Navíc mají měkká kolečka 80A a na tu hrbolatou hrádzu pro přecitlivělé ženské nožičky akorát. Ale je nutno kolečka rychle prohazovat, protože se rychle opotřebovávají, viď Sirah :wink:
Naposledy upravil zbuddy dne pon črc 28, 2008 12:17, celkově upraveno 1
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » pon črc 28, 2008 12:15

zbuddy píše:Kup jí Athena Alu (má je teď nové Sirah a v trochu jiné barvě a s 80 mm), to jí stačí. Jsou nyní (u nás) ve slevě...


Diky. To su vlastne druhe, ktore sa jej celkom pacili. :ú Inak ja mam K2 uz pekne dlho a uz by som potreboval vymenit koliecka. Akurat mam obavy, ze aj loziska. Oplati sa to vobec?

BTW Kupoval som ich v 2001 a uz vtedy mali rozdielne velkosti koliecok.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » pon črc 28, 2008 12:23

2001 jsem ještě neinlajnoval :cry: :oops: :mrgreen: Ty je máš určitě z USA, hej? Záleží na Tvém pocitu z boty...Nože kovové? Jaká kolečka?
Dnes se už i u nás prodávají speciál kombinace koleček pro daný typ nože/brusle. Vzhledem ke stáři ložisek bych je doporučil vyměnit, zvláště když už si zasloužíš nová kolečka :P Nejlepší z cenového hlediska je koupit již namontované komplet kolečka. Pokud bys je u Vás nesehnal a neměl zrovna balík z USA, tak se můžu u nás podívat...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » pon črc 28, 2008 12:37

zbuddy píše:2001 jsem ještě neinlajnoval :cry: :oops: :mrgreen: Ty je máš určitě z USA, hej? Záleží na Tvém pocitu z boty...Nože kovové? Jaká kolečka?
Dnes se už i u nás prodávají speciál kombinace koleček pro daný typ nože/brusle. Vzhledem ke stáři ložisek bych je doporučil vyměnit, zvláště když už si zasloužíš nová kolečka :P Nejlepší z cenového hlediska je koupit již namontované komplet kolečka. Pokud bys je u Vás nesehnal a neměl zrovna balík z USA, tak se můžu u nás podívat...


Nie. Nie. Vtedy som este do USA nechodil. :mrgreen: Kupoval som ich v Nemecku, vtedy este za tazke marky. :mrgreen: Inak noz je este plastovy (kovove stali sialene prachy) a s tym poslanim z US to nie je zly napad. :ú Pozriem sa na to, aj ked teraz to velmi nesuri, kedze tuto sezonu si uz asi prilis neuzijem. :roll:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod viňa » pon črc 28, 2008 14:53

Tak nějak jsem se nechal zlákat a uvažuji o koupi nějakých inlajnů. dnes jsem se byl zběžně podívat po nějakých a byly mi doporučeny Rollerblade Astro, cenová hranice je cca 3000,- max.
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod zbuddy » pon črc 28, 2008 16:45

Nevím, kde Ti radili, zda Mirek v JB Sportu v Dlážděné :(( , ale s těmito nic nezkazíš, pro začátečníky dobré, navíc značka mých bruslí :D . Hlavně musí sedět, nutno vyzkoušet v ponožkách, ve kterých bys chtěl bruslit, být v nich na prodejně třeba čtvrt hodiny; nebát se odmítnout, kdybys měl dojem, že o půl čísla větší či menší by byly lepší, ani za cenu, že je zrovna v tom krámu nekoupíš ve slevě.
A tady Rollerblade Aero CX trošilinku lepší typ z r. 2007, větší kolečka (o 2 mm)
Naposledy upravil zbuddy dne pon črc 28, 2008 17:01, celkově upraveno 2
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod viňa » pon črc 28, 2008 16:52

Já byl jen ve Sportisimu a když jsem jim řekl že potřebuji velikost 47 tak tam měli jen tento model. A navíc mio tam vysvětloval něco o těch ložiskách že tam jsou válečky a že prý jsou lepší než ty ABEC, které už jsou prý zastaralé
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod zbuddy » pon črc 28, 2008 17:02

Co to bylo za cypa? v životě jsem neslyšel, že by v bruslích byly válečkové ložiska. Jdi buď do Gigasportu Zličín, Galerie Butovice (tam je kromě Snowboardelu a Intersportu nový obchod Montana, tam se také snaží) nebo Intersport na Novo Plaza (Novodvorská) - tam jsem kdysi viděl velký výběr bruslí. Hervis, Sportissimo nebrat, ikdyž lamy najdeš časem všude, já naposled v Helia Sportu. Každopádně výborný je Mirek v JB Sportu Dlážděná, Heliasport není marný, na Bubenské nábřeží se chystám už dlouho...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod viňa » pon črc 28, 2008 17:05

Já nevim ale tvářil se dost důležitě, ale určitě se ještě podívám
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod Dena » pon črc 28, 2008 20:27

Rujir píše:
zbuddy píše:Kup jí Athena Alu (má je teď nové Sirah a v trochu jiné barvě a s 80 mm), to jí stačí. Jsou nyní (u nás) ve slevě...


Diky. To su vlastne druhe, ktore sa jej celkom pacili. :ú Inak ja mam K2 uz pekne dlho a uz by som potreboval vymenit koliecka. Akurat mam obavy, ze aj loziska. Oplati sa to vobec?

BTW Kupoval som ich v 2001 a uz vtedy mali rozdielne velkosti koliecok.

To si piš, že oplatí- doval na sraz a uvidíš! :lol: Jsi již třetí v pořadí, takovéto fušky se vždy hodí do rozpočtu .. :wink: :ú
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod zbuddy » pon črc 28, 2008 22:46

Dena píše:To si piš, že oplatí- doval na sraz a uvidíš! :lol: Jsi již třetí v pořadí, takovéto fušky se vždy hodí do rozpočtu .. :wink: :ú

Ďurko má toho letos hodně a nové kolečka a ložiska si namontuje sám, až ne ně bude mít peníze a nechá si je poslat z Emeriky.
Ale já si teď myslím, že by si už možná měl koupit po sezoně nové K2 či Rollerblade ve slevě, jeho nohy by si to zasloužily. :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » úte črc 29, 2008 0:31

zbuddy píše:Ale já si teď myslím, že by si už možná měl koupit po sezoně nové K2 či Rollerblade ve slevě, jeho nohy by si to zasloužily. :wink:


Presne to som mal na mysli. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod jonza » úte črc 29, 2008 19:03

Mi jeden nouma tvrdil, ze moje brusle maji loziska titanove. Vysvetlil jsem mu ze ABEC norma je o rozmerech, ne materialech :)
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbuddy » úte črc 29, 2008 19:22

Dělají se ložiska s titaniovými či keramickými kuličkami, to je pravda. Záleží, který ňouma a kde Ti to řekl. Myslím, že někde mi někdo řekl, že ne každé titanium (nebo titan) je doopravdy tím, co se o něm tvrdí. Např. U hrnků tipu Double Mug (Primus, Optimus a spol.), píšou, že vnitřní povrch je titanový, nepřipalující, snad i nepoškrabatelný, ale to je šméčko, bo to je normální teflon, akorát ne od DuPontu, takže tu ochrannou známku nemohou používat při popisu svého výrobku.
Zpět k ložiskům, to je celá věda. Albert, majitel Inline shopu na Donauinsel mi sám řekl, že ta ložiska s titanovými kuličkami sice déle vydrží, ale zase nejedou tak rychle. Tak babo raď. Já sám mám mj. dvoje ložiska Labeda Titanium ABEC 7, ale že tam je titan či titanium, to bych rád viděl. Na Gabčíkovu jsem s nimi jel cca 20-25 km v dešti, hned vymontoval, zvenku vysušil a ráno se některá netočila :twisted: (Na večerní jízdu Blavou jsem jel s jinými). Měl jsem je tenkrát aspoň rozebrat formou sundání krytek a vysušením uvnitř. Zrovna tady u toho typu je výhodou, že mají gumové prachovky z obou stran, takže se rychle dají sundat :smt023 Já to tenkrát netušil :oops: :twisted: ....
Takže zpět k tématu, ABEC je přesnost, se kterou jsou ložiska vyrobena, přičemž ale např. SKF ABEC 5 je lepší než většina jiných ABEC 7....
ABEC 9 nebo ILQ9 od nějakého jak říkali mí čeští Bulhaři o různých nekvalitních rakijích "gipsy underground bottled" nevydrží ani na kraj lesa :twisted: :smt082
Další téma na hodiny je rozebírání, čištění, sušení a mazání ložisek :twisted:
Jo, abych nezapomněl, kromě materiálu kuliček, klecí, prachovek je také důležité, aby matroš ložiska byl z Cr oceli, ne uhlíkaté (pozor na Powerslide !).
Naposledy upravil zbuddy dne úte črc 29, 2008 21:23, celkově upraveno 1
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Klíma » úte črc 29, 2008 20:14

jenom doplnkove info pro Sirah:
vod ty doby co rekla ze v Pardubicich nikde neprodavaj brusle vzdycky kdyz neco shanim maj tam hadejte co? :mrgreen:
ted naposledy nejake ty zbuddyho rollneco :wink: slevnene ze 7ky na polovinu :mrgreen:

Sirah nechces zacit shanet matros na lezeni (slevy by se hodily)...
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod chonga » čtv črc 31, 2008 9:24

v Hervisu jsem koupil ty roller..... za 50% dle rady Zbuddyho.
zatím co jsme jezdili tak OK uvidíme co vydrží
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod zbuddy » čtv zář 4, 2008 16:09

Sirah píše:tak mam K2 ;) z giga sportu
kovovy nuz, kolecka 80, abec 5, vymenitelna brzda, model "alu power" ze 4.000 zlevnene na 2.800, akorat nejsou cervene... :cry: :D
no jako barva...barevne to neni podle mych redstav, stribnoseda OK, ale ta fialkovoruzova...nastesti ji tam neni malo...jenze barevne pekne, stribna, seda, zelena...model velocity...za petku no :( a tak nemusim mit vsechno...tak jsem usetrila a koupila si konecne helmu na kolo (stribrno-cervenou :P )

Toto přesně odpovídá zkušenosti s bruslemi Sirah:
"Zdravím, mám brusle K2 Power Alu, kolečka 80 mm, 80 A. Bota je dost pohodlná, bruslí se v nich dobře, ale kolečka jsou měkká, velmi rychle se opotřebují a jsou dost pomalá. Takže bota dobrá, kolečka nedoporučuji. Budu je muset vyměnit a to je investice navíc."

Kolečka sračky, bo Sirah je taková éterická a kolečka se jí ošmajdala předčasně :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod ZbynekN » čtv zář 4, 2008 18:33

@zbuddy: Dotaz, jak je to s nosností koleček u bruslí? Abych je nerozšlápl :mrgreen:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod zbuddy » čtv zář 4, 2008 18:44

ZbynekN píše:@zbuddy: Dotaz, jak je to s nosností koleček u bruslí? Abych je nerozšlápl :mrgreen:

neboj, jsou vyrobena i na vyšší hmotnosti
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod ZbynekN » čtv zář 4, 2008 18:50

Tak to je fajn. Jsem si řikal, že když na kolo teď nesednu kvuli ruce, tak bych zkusil něco jinýho.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

PředchozíDalší

Zpět na In-Line v outdooru