Kolečkové brusle - jaké si koupit?

život v jedné lajně

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » pon zář 12, 2011 9:22

Brusle-korčule: nepochopilas vtip, to je jedno.
Kup si co chceš, brusle pro dospělé za 50€ jsou pod moji rozlišovací schopnost.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod brb » úte zář 13, 2011 21:00

Prepac, ale ...o com???
To ako ked korcule zlacneju na polovicu, uz su pod tvoju uroven, alebo ako tomu mam rozumiet ?
Ked nemas naladu riesit nase, pre teba zjavne primitivne otazky, tak neries a nemusis mat ironicke odpovede.
Nastastie sa zivim niecim uplne inym ako rozmyslanim nad tym, ktore korcule su lepsie, tak som myslela, ze tu najdem aspon ake take pochopenie a radu.
brb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 14, 2010 16:21
Bydliště: bratislava/praha/banska stiavnica

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod Miras » stř lis 16, 2011 11:05

Tak se odpoledne stanu majitelem krásných nových Rollerblade Crossfire 100. Juchů :supz: No, teď už jich asi moc neužiju, ale o to víc se budu těšit na jaro *

Vybíral jsem mezi K2 Mach 100 a právě těma Rollerblade, ale K2 mi nějak neseděly. Ve velikost EU 41,5 (MP 265) se mi zdálo, že už dost plavu, velikost EU 40,5 (MP 260) mi asi po půl minutě odkrvila nohu takovým způsobem, že mě brněla ještě půl hodiny poté. Rollerblade ve velikosti EU 41 (MP 265) sedly parádně hned napoprvé.

Pár postřehů ze zkoušení a lehké srovnání K2 vs. Rollerblade:

Systém utahování K2 BOA vs Rollerblade 360:
Boa u K2 mě nějak nezaujalo, v podstatě se mi nepodařilo s využitím rozumné síly tu botu pořádně utáhnout. S tkaničkama jsem dosáhnul lepšího stažení. No, ale to mohlo být i tím, že mi ta bota až tak neseděla, co jsem pátral po netu, lidi si to vesměs jinak chválili.
Ten systém utahování 360 od Rollerblade se mi zdá krapet zajímavětší, je potřeba za přezku taky trochu vzít, ale oproti Boa mi to přišlo rychlejší a lepší.
Jediný, čeho se malinko bojím je, co by se dělo, kdyby to lanko za jízdy prdlo. U K2 je bota v nártu stažená ještě aspoň sucháčem, Rollerblade drží pohromadě jen to lanko a nic víc... No, snad to něco vydrží a tohle v praxi nevyzkouším.

Ráčnová přezka nahoře je u Rollerblade taky k nezaplacení, oproti klasice fakt super.

Vzadu na botě je u Rollerblade sucháč pro jemný doladění velikosti, což je fajn. Klasicky mi jedna bota sedí líp, druhá malinko hůř, tímhle se to nechá dobře srovnat.

Rollerblade má vnitří botičku narozdíl od K2 vyndávací, to se taky občas může hodit.

Suma sumárum - vzhledem k tomu, že K2 nebyly v potřebný velikosti za rozumnou cenu nikde k sehnání, stejně mi moc neseděly a Rollerblade jsou za krásných 3500 českých, nebylo o čem 8)
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » stř lis 16, 2011 11:25

Gratuluji, za tuto cenu a vůbec, není co řešit! :prayer: :supz:

Proč by lanko za jízdy prdlo? K žádnému takovému namáhání boty do krutu během jízdy nedochází, skákat na nich nebudeš...Mně prdlo za jízdy, no za jízdy, při otočce, lanko, ne ocelové, ale taková šňůrka na utahování, ale byla za ta léta značně prodřená, až na jedno vlákno, takže žádný div....A než to lanko prodřeš, to spíš prodřeš očka atd.

Vyndávací botka je pro mne u fitnes bruslí základ...

Boa bych nechtěl, už jsem tady o tom, i o opravě utahovacího systému psal.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod Miras » stř lis 16, 2011 11:47

S tím lankem je to fakt, jezdím v klidu, žádný vylomeniny, takže asi opravdu žádnej důvod k prasknutí nemá...

Abych jen nepěl chválu, zapomněl jsem napsat jednu věc, která mi na těch bruslích bude chybět. Moje ex Fily měly vzadu nahoře na botě krásný, velký, měkce polstrovaný poutko, za který se parádně nosily. Na těch Rollerbladech nic takovýho není, tak budu muset ještě nějak vykoumat, za co je budu nosit :((
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » stř lis 16, 2011 12:59

Poutko na obrázku vidím, sice ne polstrované, ale nosit se za něj na krátkou vzdálenost dá, ni?
Na nošení bruslí máme hafo batohů a tašek...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod Miras » stř lis 16, 2011 13:36

Jakýsi poutko tam je, ale dost malý, to bude fakt jen na chvilku. Ze stezky k baráku to mám tak čtvrt hoďky pěšo, to už se ty brusle pronesou...
Batoh sem měl, na přenášení samotný celkem fajn věc. Ale když v něm brusle nebyly, tak mě spíš štval a nakonec to skončilo tak, že batoh ležel doma ve skříni a brusle sem radši tahal za ty poutka - celkově to bylo prostě pohodlnější. Nemluvě o tom, že dost často potřebuju mít na zádech jinej batoh, než "in-line"
Tak možná nějakou tu tašku přes rameno/do ruky? No, uvidíme. Dá se to rozumně sbalit, nevíš?

Jak transportuješ brusle ty?
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » pát led 20, 2012 14:49

Jak jsem psal, máme hafo batohů a tašek. Používal jsem je podle okolností (inline zájezdy, vlastní doprava, MHD, batoh sebou na brusle či ne,...), některé více, některé méně. Máme např. takové geniální skládací batohotašky od Salomonu, nejčastěji jsme ale používali takové ty trojúhranné tašky á la na lyžáky...
V Tvém případě bych si na 1,5 km cesty koupil síťovaný pytlík a hodil si jej přes rameno.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod jimmike » úte led 24, 2012 16:20

Ja som mal prve korcule roces a bol som s nimi vcelku spokojny a nove som si potom kupil K2 mach 90 http://korcule.com/kolieskove-korcule/fitness/panske a som spokojny. Na kolieskach uz mam spraveny asi tak 350 km a stale dobre drzia. loziska som uz ale musel menit, zmokol som. stalo sa vam to uz? ja som svoje tak akurat mohol rovno vyhodit. teda, neviem ci sa s tym vlastne da daco robit.
zmokli ste uz v korculiach? cistili ste potom loziska? kamarat mi vravel, ze sa to robi v benzine, ale dako si to neviem predstavit co by som s tym mal akoze robit :D
jimmike
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 18, 2012 21:32

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » úte led 24, 2012 16:59

Psal jsem to tady někde. Zmokl jsem na hrádzi. Nutno ihned rozebrat a hlavně vysušit. Pokud se zároveň s vodou do ložisek nedostalo smetí. O čištění a mazání ložisek je toho na netu hafo. Snad jsem to tu také psal
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod amadeus » ned dub 15, 2012 13:09

Ahoj,

prosím má někdo zkušenosti Rollerblade Igniter 84. Je to speciál na zakázku dělaný pro uvedený e-shop. De facto nástupce Spark 84. Já ve výběru zůstávám u Spark 84, sice se nevyrábí, ale dají se sehnat za slušnou cenu :) Jestli se oplatí připlatit, nebo raději zůstat u Spark 84.

Díky,

PS: prosím jaký je rozdíl mezi Spark 84 a Spark Pro 84?
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » ned dub 15, 2012 13:36

Četl jsem až po odeslání SZ, ale na obsahu SZ trvám.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Jaké vybrat brusle?

Příspěvekod xXx » pát kvě 4, 2012 10:17

Dobrý den,
mám v plánu kupovat brusle a potřeboval bych poradit které. Vybírám z těchto dvou: jedny a druhý
Děkuji za rady
xXx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 4, 2012 10:15

Re: Jaké vybrat brusle?

Příspěvekod Vachon » pát kvě 4, 2012 14:22

Podle mě se víceméně liší jen kopytem, tzn. zkusil bych je na nohu (jseš-li z Prahy a můžeš zajet do Vršovic) a volil podle toho, která ti líp sedne. Tempish má slušné brusle, i když bych intuitivně šel do nepatrně vyšší cenové kategorie, ale pokud toho moc nenajezdíš, tak bude cena-výkon OK.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » pát kvě 4, 2012 14:33

Opravdu kvalitní dotaz jednorázového návštěvníka. Nerozčiluji se a slučuji.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod y2000rtc » ned kvě 11, 2014 18:59

Zdarec lidi, jako všichni, potřebuju poradit. Sháním dámské brusle a po přečtení jsem našel tyto: http://www.heliasport.cz/eshop/in-line/ ... park-alu-w Dvě otázky k ním. Jsou ok za tu cenu? Velikost bot je 39 v EU a tam mají 40,5. Někde jsem četl, že o číslo větší je správně, ale je ok o číslo a půl? Nebude problém? A druhá otázka je na zbuddy-ho: "který baťoh na brusle (brašnu,...) by jsi doporučil?" Sháním dámské inline na 56 kg, výška 164 cm a začátečník (ohledně těch koleček, ale s výhledem na větší). Děkuji za pomoc. Jinak ohledně obchodů, jsem z Krakonošova - Trutnov. : o )
y2000rtc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 11, 2014 18:03

Jaké inline brusle?

Příspěvekod BeamerBenzorBentley » ned črc 6, 2014 15:59

Zdravím,
chtěl bych koupit inline brusle na rekreaci na léto, popřípadě místo kardia, takže ježdění jednou, dvakrát týdně výhradně v létě.. Bohužel si s výběrem bruslí, nevím žádné rady, chtěl bych jezdit s kamarádem a ten má K2 Velocity sport M, takže bych zase nechtěl abych byl někde vzadu a on na mě čekal.. Na internetu jsem našel jako nejprodávanější pánské brusle Tempish F21, Tempish Delta stříbrné, Botas Red Bat 90, Powerslide Phuzion 6, Tempish I-Max II 90, Botas Vertigo 800, Tempish Airline II 90 atd. . + jsem našel srovnání inline bruslí http://inline-test.cz/, kde cena výkon vyhrál model Tempish
Elur Just, ještě jsem se stačil podívat na brusle K2 F.I.T. X PRO 2014 ale absolitně nevím jaké vzít .. mohli byste někdo poradit s výběrem ?

Děkuji
BeamerBenzorBentley
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 6, 2014 15:37

Re: Jaké inline brusle?

Příspěvekod petrbw » ned črc 6, 2014 16:37

petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod Lula » čtv dub 16, 2015 12:12

Čo môžeme my odporúčiť a s ktorými máme naozaj skvelú skúsenosť sú korčule od Tempish. Kupovali sme naposledy Tempish F21 na <spam_link_smazan> a syn si ich nevie vynachváliť. Vraciame sa k tejto značke neustále.
Lula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 16, 2015 12:05

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod donlabuznik » stř pro 12, 2018 23:24

Určitě bych si nekupoval nějaké levné plastové in-line brusle ze supermarketu. Nejenže je za chvilku budeš moct vyhodit, protože se zkrátka rozpadnou, zničíš si tím i nohy, což bych rozhodně neriskoval. Takovou zlatou střední cestou jsou podle mě kvalitnější značkové brusle co něco vydrží, co třeba: <spam_link_smazan>
Naposledy upravil mike dne stř pro 12, 2018 23:57, celkově upraveno 1
Důvod: Vanoce, svatky spamu...
donlabuznik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 12, 2018 19:25

Předchozí

Zpět na In-Line v outdooru