Kolečkové brusle - jaké si koupit?

život v jedné lajně

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod OndraVas » ned kvě 24, 2009 8:05

Ahoj,

jsem úplný začátečník a chci si pořídit in-line brusle. Líbí se mi tyto Worker Madrid. Najde se prosím někdo, kdo by začátečníkovi poradil, zda jsou vhodné? Děkuji Ondra
OndraVas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:47

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » ned kvě 24, 2009 8:26

Jsou.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » stř čer 3, 2009 6:30

"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod martins » stř čer 3, 2009 16:59

Já nějak nemám teď moc času a ještě k tomu je hnusně, tak čekám na příjemnější cenu Rollerblade SPEEDMACHINE 6.0, je to loňský model a pořád nic... :((
V pátek jedu do Českých Budějovic a v pondělí do Prahy, neporadí mi někdo, kde by je mohli v Praze nebo Českých Budějovicích mít?
Jinak je budu muset koupit v Heliasu... :-k
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away... ;-)
Uživatelský avatar
martins
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: pát lis 24, 2006 7:39
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » ned čer 7, 2009 7:50

@ Martins: koupils? Bo v Dlážděné mají jen vel. 42, 45, 47,5. V hypouších je budou těžko mít, navíc teď nemám čas se Ti do těch nejdůležitějších podívat. Takže zůstává jen Heliasport. A pokud jsi si jistý velikostí, tak nějaký e-shop...Zkoušej hledat, good luck :supz:

Megatest bruslí, který pořádal Sportobchod.cz. Je příznačné, že první místa obsadily brusle Rollerblade :finga: \:D/ :prayer: :supz: . Kdyby někdo chtěl koupit brusle Rollerblade Spark Pro, tak radím v rámci bonusu za 1 Kč koupit ložiska SG-9 + klíč.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod martins » ned čer 7, 2009 8:15

@zbuddy: Ještě sem nekoupil...
Jsem pevně rozhodnutý pro loňský model Rollerblade SPEEDMACHINE 6.0, v případě nižší ceny i novější model Rollerblade SPEEDMACHINE 90, rozdíl je jen v barvě...
Potřebuji velikost 44.5 (290mm), takže sem hladal i na netu a zatím to vypadá na Helias, tedy pokud je v pondělí náhodně neobjevím v Praze...
Zkoušel sem i Rollerblade CROSSFIRE 360, ale nesedí mi dobře na noze a taky mě nepřesvědčil systém zapínání... za to SPEEDMACHINE je přesně na můj tvar nohy a má klasické tkaničky.. :supz:
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away... ;-)
Uživatelský avatar
martins
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: pát lis 24, 2006 7:39
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod horis » ned čer 7, 2009 9:50

Já kupoval loni v Hervisu nějaké Rollerblady... i s Al nožem... a bývají tam právě supr akce na brusle... Cena byla z nějakých 5tis na 3tis myslim...
Uživatelský avatar
horis
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: pon úno 23, 2009 11:29
Bydliště: Havířov (Ostrava)

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » ned čer 7, 2009 10:20

@ Martins: jasně, fitnessové (Crossfire 360) mají jinou botičku (a vázání) než "maratonky" - Marathon, Speedmachine 6.0., prostě karbonky :supz: Pokud nebudou v Heliasportu, tak zkus tu Dlážděnou - tam mají dobrý výběr, ale nejsou vždy levní - a na ten letošní model u nich dáváš vlastně odkaz.... V těch hypouších je to ve vlnách, člověk tam může dobře nakoupit (ale spíš fitness než maraton a speed), ale jsou období, kdy tam mají ho... Kdysi jsem viděl výborný výběr v Intersportu Drapa v Novo Plaza, zkus i obchody v Galerii Butovice.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod martins » stř čer 10, 2009 14:32

@ zbuddy: Dík za tipy, ale nějak sem v pondělí v Praze neměl čas, byl jsem jen v Intersportu Na příkopě...
Nebudu to už řešit a koupím je v Heliasu... :wink:
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away... ;-)
Uživatelský avatar
martins
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: pát lis 24, 2006 7:39
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod martins » sob čer 13, 2009 20:18

Dnes sem byl poprvé projet své nové Rollerblade SPEEDMACHINE 6.0, ujeto asi 15km, botička SUPER, pervektně sedí na noze, nikde nic netlačí, ovladatelnost taky dobrá, myslel sem že to bude s ovladatelností horší... ;-)
Jen sem snad čekal, že pojedou rychleji... možná bych si dnes raději koupil 100mm kolečka neboli Rollerblade SPEEDMACHINE 100... :((
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away... ;-)
Uživatelský avatar
martins
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: pát lis 24, 2006 7:39
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod krtenek » úte čer 16, 2009 16:05

Dneska jsme si koupili Rollerblade Astro 7.0 a Wing 7.0. K tomu zadarmo helmu na kolo v hodnotě 1,5 k. Tož neber to.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod mvaldo » čtv čer 25, 2009 4:02

ved prave, nezober to :mrgreen:
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » čtv čer 25, 2009 8:56

A jezdils?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod mvaldo » čtv čer 25, 2009 9:42

ja jo :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod krtenek » pát čer 26, 2009 17:43

Jezdil:
"Celkem asi 10 km, jsem kapku rozlámanej. Ještě nedokážu udržet rytmus, občas vypadám jako velká ožralá můra."
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod mvaldo » úte črc 7, 2009 18:38

tak jsem hodil tlamu, odniesla si to prava noha, od kolena dole zodreta :(
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » úte črc 14, 2009 10:45

Místo a důvod tlamy?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod mvaldo » úte črc 14, 2009 10:55

vjel sem do ryhy, ked som bocil do prava a samozrejme nepozornost, az to nehadzem iba na asfalt :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod Luci Luc » pát črc 17, 2009 10:02

Letos sem zakoupila nové, protože na starých tempishkách se mi začal rvát jazyk a pořídila sem totok : http://www.bruslarna.cz/in-line-brusle/ ... %5B0%5D=93
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod Umiaki » ned črc 19, 2009 22:25

Co si myslíte o Urban/free style bruslích? Resp. jaký bude rozdíl mezi nimi a fitness? Jen pevnost nože?
Mám teď hódně staré Bauery, co mají najeto pár set km (až se divím, že kolečka jsou pořád v pohodě) s 76 mm a koukám po kolekcích tak nějak na příští sezónu (nebo možná vánoční dárek pro sebe bo doba je těžká ;) )

A ještě k hlinikovému noži: jeden prodavač kamarádovi při nákupu řekl, že Al nože nejsou vhodné pro začátečníky, protože se snáze ohnou než plastové... docela mi to dává smysl.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod Dena » pon črc 20, 2009 8:26

A já zase plastu a soudruhům nejen z NDR moc nevěřím, což je o mně známo :wink: . Nedávno nás překvapilo, že jsme na KL ve městečku za výlohou Intersportu viděli moc pěkné brusle se 100vkami kolečky Rollerblade za velmi příznivou cenu. Už tam nejsou, asi je nějaký drak odtud koupil na ježdění po dráze na Sletišti. .. a že jsem viděla, že se tam prohání i hodně bab s kočárky .. :-k :)
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » pon črc 20, 2009 8:40

Umiaki píše:A ještě k hlinikovému noži: jeden prodavač kamarádovi při nákupu řekl, že Al nože nejsou vhodné pro začátečníky, protože se snáze ohnou než plastové... docela mi to dává smysl.

Takovou cypovinu jsem už dlouho neslyšel.

Umiaki píše:Co si myslíte o Urban/free style bruslích? Resp. jaký bude rozdíl mezi nimi a fitness? Jen pevnost nože?
Pokud myslíš např. Rollerblade Fusion, tak jde hlavně o to, že jsou pevnější, tj. na městskou dlažbu a tak. Mívají je instruktoři inline, protože jsou jak již bylo dříve řečeno pevné, dá se v nich i delší dobu stát, jak mi kdysi jeden instruktor (s Twistery) řekl, dělat freestyle triky (to já neumím a nikdy nebudu umět), ale na delší jezdění a hlavně na celý den nejsou. Také se v nich noha asi víc potí. Jak vidíš, dělají se hlavně s 80 mm kolečky, 1 typ i s 90 mm, nože mají relativně krátké, už kvůli těm trikům. Záleží na tom, kde a jak se pohybuješ. Na přejezdy po Ostravě jsou určitě vhodné.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod Umiaki » pon črc 20, 2009 12:55

zbuddy píše:Pokud myslíš např. Rollerblade Fusion

Jo, přesně tyhle... tak to by docela vyhovovaly. Jezdil bych po městě a semtam na stezkách. Celý den na bruslích si nějak nedokážu představit - asi bych si říkal proč nemám radši kolo ;)
Jediné, co mi vadí je ten stupidní grafitti nebo rádoby skate design... Prostě hnusná teniska vlepená do rámu.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » pon črc 20, 2009 14:01

Umiaki píše:Jediné, co mi vadí je ten stupidní grafitti nebo rádoby skate design... Prostě hnusná teniska vlepená do rámu.
Však kupuješ Rollerblade Fusion a ne ty hnusné K2, ni?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » pon srp 17, 2009 12:24

Teď je nejvhodnější doba na koupi bruslí, krámy jsou sice probrané, ale zejména majitelé ploutví si díky cenám přijdou určitě na své.
Tip: např. Intersport - viděl jsem na KL Rollerblade Crossfire 360 za tuším 3000 Kč, Crossfire s normálním vázáním za 2500 nebo takňák. Prostě choďte, zkúšajte, kupujte, jezděte. V dešti a na listí to už pak není ono.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » stř zář 2, 2009 9:07

z jednoho serveru:
"Prodám dámské Rollerblade Aero II TFS W white/lilla model 2008, velikost 40. Ložiska SG 7, velikost koleček 82mm, tvrdost koleček 82A, Eco hliníkové chassis, rychlý utahovací systém TFS - přezka s ráčnou (TFS power systém umožňující bleskové upevnění a uvolnění brusle na noze).
Speciální prvky:
- Specialized fit, materiál zajišťující výrazný paměťový efekt boty brusle.
- Struscture + Pls, je lehká a pevná konstrukce brusle pohyblivá v kloubu.

K bruslím přidám zdarma kompletní sadu chráničů Powerslide Basic (v ceně 400,- Kč).
Stav: téměř nepoužité a v záruce
Cena: 2.200,- Kč (původní cena 3.000,-)

eva.rosenberg@seznam.cz, 722 761 210"
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod skodik » pát lis 27, 2009 22:52

Zdravicko,
prekvapive sem pisu, neb bych si chtel take poridit koleckove brusle :) Bruslit umim celkem velmi zdatne, ale na koleckovych jsem jeste nestal, ovsem nejsem zas clovek, co si je pujde za 600Kc koupit do Kauflace :) takze jsem narazil na tuto hezkou diskusi, kterou jsem peclive procetl, ale puvodne jsem myslel ze bych se vesel treba do 2000Kc na porizeni tehle legrace, coz se tady vubec tyhle cenove relace nediskutuji. Je mi jasne jake znacky volit K2 ci Rollerblade, zameril jsem se zatim na Rollerblade a libi se mi treba Rollerblade ASTRO 500 (http://shop.heliasport.cz/index.php?tre ... emid=75062) ci mozna i nejaky levnejsi model?? je to opravdu znat i kdyz koupim takhle lepsi znacku? Jako uz ne zrovna puvodne zamyslene reseni jsem vybral nejelevni Rollerblade z rady Fitness - Rollerblade AERO II TFS - http://shop.heliasport.cz/index.php?tre ... emid=75095. Je tedy velky rozdil mezi tim Astrem a Aerem? Dalsi levnejsi modely jsou na tom obchode v sekci Recreation.

To, ze by to mel byl Alu ram, lozisky aspon 5 a >=80mm kolecka nemusim asi ani rikat. Ale kdyz jsem u toho jsou lepsi SG7 ci ABEC 7 ci jak to vubec moho porovnat ABEC s SG?

-> mohl by mi nekdo doporucit/rozmluvit nejake modely do 2000Kc? Ci pripadne zda mozna nekde neni nejaka akce? :)

Diky moc za rady a preji hezky den, Dom!
skodik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 27, 2009 22:42

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod skodik » ned lis 29, 2009 17:14

Je to tady vubec aktivni, chodi sem nekdo? :)

Diky
skodik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 27, 2009 22:42

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » ned lis 29, 2009 19:39

Vydrž, chystám se odpovědět. Nemám čas pouze sedět na OF, starám se o rodinu, zahradu...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečkové brusle - jaké si koupit?

Příspěvekod zbuddy » úte pro 1, 2009 0:26

Mám starší model Rollerblade Aero, bohužel ještě s kompozitovým nožem. Noha je výborně odvětraná, trochu lépe než moje Cross Fire4D; botička byla tenkrát ještě coolmaxová. Aero má TFS, což je výborný, mnou oblíbený rychloupínací systém, zatím mi vydržel, Heliasport běžně opravuje. Je možné, že klasické šňůrky lépe utáhnou nohu, záleží na výšce nártu tvaru nohy vůbec. Aero má oproti Astru navíc kloub na botě, Astro je nižší řada. Rozdíl mezi ložisky dle mne není žádný v točení, SG je jen firemní značení ložisek Rollerblade, které jsou pevně zapouzdřené, pro normálního smrtelníka nerozebratelné a více těsné než ložiska s jinými krytkami (to je zase na jiné povídání). Ložiska tedy neřeš, záleží tedy na preferenci vázání event. jiných detailech (kloub, odvětrání boty). Max. velikost koleček je stejná, co mně vadí u těch nových modelů nižších řad Rollerblade, jsou ty "prověsy" v noži mezi kolečky, Aero má dokonce dva, je to dobré akorát na bordel a vlhkost. Boty jsou dle mne stejně tvarované a vnitřní botička zaměnitelná , nicméně to chce pořádně na prodejně vyzkoušet. Ale někdy se Ti puchýř udělá stejně nečekaně po několika hodinách tam, kde bys ho nečekal a příště vůbec ne nebo jinde. Jábych šel do Aero, Astro nezavrhuji, na domácí klouzání stačí obojí. Ceny jsou výborné, zajeď si do Heliasportu. Někdy je dobrá nabídka v Intersportech, já dokonce své Aero koupil výhodně v Gigáči Zličín. Ale nyní nemám čas šmejdit po obchodech , abych mohl kdykoliv, když si někdo vzpomene, od pasu vystřelit, kolik kde stojí jaké brusle, já sám jich mám dost a zničit jsem je nestačil. Howgh.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

PředchozíDalší

Zpět na In-Line v outdooru