Batoh na in-line brusle

život v jedné lajně

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod libelius » sob úno 2, 2008 9:29

PS: chrániče okrem dlaní nenosím doteraz, nejako som sa s nimi ešte nevžil. :twisted:
libelius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon led 7, 2008 20:48
Bydliště: NITRA

Příspěvekod pripluv » sob úno 2, 2008 9:29

Já na tom stál asi dvakrát a to hned napoprvý jsem se rozhodl přeskočit povalenou popelnici (na bruslení jsem neměl nikdy extra nadání) ... nedopadlo to tak nejhůř (ještě že tam byla ta Judo příprava).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » sob úno 2, 2008 9:31

K chráničům ... chodím kolem bikeparku a skateparku (kde to ovládli taky bikeři) a vypadá to, že čím víc chceš být IN, tím víc chráničů musíš mít, fakt.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod libelius » sob úno 2, 2008 9:33

Přípluv píše:Já na tom stál asi dvakrát a to hned napoprvý jsem se rozhodl přeskočit povalenou popelnici (na bruslení jsem neměl nikdy extra nadání) ... nedopadlo to tak nejhůř (ještě že tam byla ta Judo příprava).


:D :D

To poznám--ja som minulú sezonu padol na rovnej ceste pri pomalej jazde--len tak z ničoho nič. Naštastie mám mäkký zadok :mrgreen:
libelius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon led 7, 2008 20:48
Bydliště: NITRA

Příspěvekod libelius » sob úno 2, 2008 9:36

Přípluv píše:K chráničům ... chodím kolem bikeparku a skateparku (kde to ovládli taky bikeři) a vypadá to, že čím víc chceš být IN, tím víc chráničů musíš mít, fakt.


To je tak--oni skáču cez prekážky a dole schodmi po zabradlí--na to ja nemam tie špecialne inliny. a tam treba úplne všetko aj prilbu.
Ja som zidem dole a hore schodmi a vyskočím na chodním ale opičky moc neskúšam zatial :-k
libelius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon led 7, 2008 20:48
Bydliště: NITRA

Příspěvekod zbuddy » sob úno 2, 2008 9:43

Věř mi, není to být IN. Ale být takto Obrázek po celém těle, tak nic moc. Já jim tak závidím ty chrániče prdele :D Jednou jsem se pěkně odřel hned na začátku inline zájezdu, protože jsem si nevzal chrániče :twisted: Od té doby si chrániče rukou a kolen beru téměř vždy...
Naposledy upravil zbuddy dne pon črc 28, 2008 10:56, celkově upraveno 1
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod libelius » sob úno 2, 2008 9:50

:smt023
libelius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon led 7, 2008 20:48
Bydliště: NITRA

Příspěvekod zbuddy » sob úno 2, 2008 9:52

A to se mi pak rozteklo po celém boku stehna až dolů. a několikrát jsem spadl opět na toto místo, naposledy nedávno na Ladronce :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod libelius » sob úno 2, 2008 9:57

No hej ked sa raz darí tak sa "milá štastena" potom drží dlho a néé sa jej zbaviť. :twisted:
libelius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon led 7, 2008 20:48
Bydliště: NITRA

Příspěvekod zbuddy » sob úno 2, 2008 10:37

Další pokec o inline zde Tady zase jen batohy, ledvinky a hydrosystémy na inline.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » sob úno 2, 2008 10:48

zbuddy píše:Mimochodem, při noční jízdě Blavou jsem viděl takové kousky u místní omladiny, že jsem čuměl a musím říct, že tamní baby jezdí jako královny. :smt023 A navíc vyčesané, načančané, namalované a zásadně téměř bez chráničů, bo by narušovaly kompozici :mrgreen: :mrgreen:


Jooo, Blava inline ma svoje caro. Niekedy je to fakt na zabitie, ako clovek nevie, kam sa skor pozriet. :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » sob úno 2, 2008 10:51

Další pokec o inline zde Tady zase jen batohy, ledvinky a hydrosystémy na inline.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zbuddy » sob úno 2, 2008 10:54

Třeba Deuter, Vaude nebo CamelbaK :smt023
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod ruka » sob úno 2, 2008 14:26

Vidim ze se to tu pekne zvrhlo :-)
V pondeli bych ,mel dorazit konecne do Brna, tak se pak skocim podivat do toho Alpsportu a snad si vyberu. Pak dam vedet s cim na zadech jsem skoncil ;-)
ruka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 27, 2008 17:09

Příspěvekod ruka » stř úno 13, 2008 16:04

Takze jsem se byl podivat v Alpsportu, ale bohuzel zadny batoh jsem si nevybral. Par peknych kousku tam bylo, ale pro me potreby je to vsechno moc velke (i 20l se mi zdaly velke pro me potreby). Asi se budu muset podivat v prodejnach cyklistiky nebo nevim.
ruka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 27, 2008 17:09

Příspěvekod zbuddy » stř úno 13, 2008 16:24

Pokud se Ti 20 L batoh zdá velký, dá se sehnat i menší, ale už do něj nedáš A4. Stále se dle mne nabízejí různé batohy VauDe, Deuter a CamelbaK.
Edit: to v brněnském Alpsportu neměli VauDe, co by Tě zaujal? Tak to zkus v RP na Masaryčce. V pražských RP mají i slušný výběr cyklobatohů VauDe, Hydrapak, CamelbaK, Lowe Alpine, ap. Ale Tvá orientace na cykloobchody je samozřejmě správná...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod ruka » čtv úno 21, 2008 20:31

Jj. Uz jsem pochopil, ze ze sveho idealu vlezouci se A4 musim vzdat a pravdepodobne i sitky na zadech.
Na vyber je toho porad dost, ale musim zavitat do jinych obchodu, nez jsem hledal doted.
ruka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 27, 2008 17:09

Příspěvekod Sodík » čtv úno 21, 2008 21:36

zbuddy píše:Vape neznám, sleva možná zajímavá, ale zná zde někdo jejich kvalitu?

Kup cokoliv, ale Vape prosim ne. Jeden jsem měl (nějakej Vapík) a byla to hrůza, těsně po záruce se totálně rozpadl plastovej zádovej systém a zbyl z toho takovej hadr na vyhození.
Na tvym místě bych nešetřil a koupil Deutera, Bolla, Lowe Alpine nebo něco podobnýho.
Sodík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř srp 8, 2007 19:58

Příspěvekod Umiaki » čtv úno 21, 2008 21:41

Sodík píše:Kup cokoliv, ale Vape prosim ne. Jeden jsem měl (nějakej Vapík) a byla to hrůza, těsně po záruce se totálně rozpadl plastovej zádovej systém a zbyl z toho takovej hadr na vyhození.

Jo, taky bych ten svůj s tím plastovým systémem zahodil... a už jsem slyšel že praskl, mně ještě ne a nešetřím ho - už nosil párkrát i přes 10 kilo.
Jestli jsi z Ostravy tak víš, že Vape tady jistou dobu měla obrovská část lidí. Pořád vidím lidi na horách nebo ve městě v outdoor hadrech s vapem 32 na zádech... bohužel jeho hvězda už vyhasla :(
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Batoh na in-line brusle

Příspěvekod zbuddy » pon srp 17, 2009 12:09

Zvláště pro nynější letní vedra na inline vyjížďky "nalehko" s návratem doporučuji tento vysokokapacitní (3L) "pure" hydrobatoh. Výhodou je bedrák, který v této velikosti "camelbagů" i CamelbaK-ů není běžný...
Obrázek
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Mini batoh na 15,6" notebook se slušným zádovým systémem

Příspěvekod Miras » pon bře 26, 2012 13:36

Potřebuju sem tam převézt na bruslích jen samotnej notebook (15,6", řečí centimetrů cca 37x25), nic víc. A protože se potím jak chro-chro, ocenil bych nějakej hodně větrací zádovej systém.
Potíž je ta, že asi všichni výrobci na nějaký "sportovní" výkony s notebookem na zádech moc nemyslí a naopak myslí na to, jak s notebookem odstěhovat i půl kanclu. Takže zatím všechno, co sem kde potkal, má zádovej systém naprd a je to zbytečně velký.
Ideální by byla kombinace něčeho ve stylu deuteřího Aircomfort systému, malýho objemu (20l max, čím míň, tím líp) a rozumně polstrovaný kapsy na notebook. Varianta strčit notebook do nějaký šprcky a pak až do batohu mi moc po chuti není, ale uvidíme, třeba bych se nechal ukecat.
Jo a samozřejmě cena. Řekněme do 2000? Ale i tady samozřejmě platí, že čím míň, tím líp :-)

Nenapadne někoho něco?
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Mini batoh na 15,6" notebook se slušným zádovým systémem

Příspěvekod vonkreuz » pon bře 26, 2012 14:12

Salewa Vector Hike. Mně je už krátký, tobě by mohl sedět dobře. Má odvětrávaná, předepjatá záda. A číslo Hudy mojí karty taky máš, ne? :-k
A že má v názvu 32litru se nelekej - až ho uvidíš zjistíš, že je to tak 20-25litru max.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Mini batoh na 15,6" notebook se slušným zádovým systémem

Příspěvekod Perrund » úte bře 27, 2012 1:38

Miras píše:Ideální by byla kombinace něčeho ve stylu deuteřího Aircomfort systému, malýho objemu (20l max, čím míň, tím líp) a rozumně polstrovaný kapsy na notebook.


Toto je zaujímavý rébus, pretože batoh, ktorý by spĺňal všetky tieto podmienky, možno ani neexistuje. Ideálny by bol asi nejaký cyklistický batoh so sieťkou, ale tie bývajú pri takýchto objemoch príliš úzke a polstrovanie pre notebook nemajú vôbec. Najmenší s polstrovaním, do ktorého by sa ten notebook vošiel, je z tých, čo poznám Deuter CrossCity. Ale nemá sieťku a má 25 litrov.

Pravdepodobne by sa vošiel do 16l Vaude Tracer, ale ten nemá sieťku ani polstrovanie.

Vaude má ešte jeden 20l model so sieťkou, do ktorého by sa ten notebook vošiel. Je to Tacora 20+4, ale opäť bez polstrovania (pláštenku má ale vo vrecku na dne batohu, čo by mohlo tlmiť nárazy pri skladaní batohu na zem) a údajne je to ženský model, takže asi má vykrojenejšie popruhy, ale má to systém F.L.A.S.H., takže ich dĺžka sa dá nastaviť. Možno by to stálo za vyskúšanie.
Perrund
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned čer 12, 2011 21:31

Re: Mini batoh na 15,6" notebook se slušným zádovým systémem

Příspěvekod Miras » úte bře 27, 2012 8:01

@vk: dík za tip, hodím na něj oko!

@Perrund: jak píšeš, nejspíš si opět vymýšlím něco, co nemá řešení bez (podstatných) kompromisů :-) Zkusím někde mrknout na tu Tacoru, ale taky to asi úplně to pravý ořechový nebude...

Velikostně je pro moje potřeby naprosto ideální Built Laptop Backpack, jen přihodit trochu polstrování navíc a zádovej systém a nemá to chybu *
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Mini batoh na 15,6" notebook se slušným zádovým systémem

Příspěvekod zbuddy » úte bře 27, 2012 8:44

Miras píše:Potřebuju sem tam převézt na bruslích jen samotnej notebook (15,6", řečí centimetrů cca 37x25), nic víc. A protože se potím jak chro-chro, ocenil bych nějakej hodně větrací zádovej systém.

Mně se ten Tvůj tip na minimalistický neoprenový batoh líbí. Kolik km s tím noťasem pojedeš? Stejně se zpotíš, při jízdě se pot stačí na zádech dejme tomu do určité míry odpařovat, ale po zastavení a vychladnutí zpozoruješ, jak se Ti na těle tvoří kapičky.
Já bych nestřílel z kanonu na vrabce a bral ten Tvůj. Je sice dražší (1900 Kč), ale v Tvém limitu. Neopren není levný.
Já osobně mám poslední model, který CamelbaK vyráběl na brusle (25 L), má i kapsu na NB. Pak CB přestal kapsy na NB dělat, nyní je opět dělá. CB nedělá vysloveně síťová záda, ale má takové modifikované systémy (N.V.I.S., dále můj prac. název N.V.I.S. s kapsou), které odvětrávají, přizpůsobují se zádům, není tam taková ztráta prostoru vedle NB u napjatých síťových systémů. Ale tyto systémy dělají spíše u větších (v jejich měřítku) batohů.
I když Vaude (a možná i jiní, nevím), dělají síťové systémy s modifikací předepnutí. Můj tip je tedy nějaký Vaude se síťkou + neoprenový obal na NB. Vaude Gomera 18 - neviděl jsem, ale rozměry snad pasují...Nebo Hyper 14+3..
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Mini batoh na 15,6" notebook se slušným zádovým systémem

Příspěvekod Vachon » úte bře 27, 2012 9:05

Když se člověk koukne na tu Salewu a její specifikace (ale i spoustu dalších batohů vysloveně do města), nevěřil by, kolik jedinců chodí do školy či kanceláře s noťasem a cepíny (nebo si to aspoň výrobci myslí) ooo
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Mini batoh na 15,6" notebook se slušným zádovým systémem

Příspěvekod Miras » úte bře 27, 2012 10:18

@zbuddy: využil bych to občas jen na přejetí ze Zbraslavi k Vyšehradu, potažmo zpátky, takže cca půl hoďky. A pokud možno ne nijak často, takže plně souhlasím s tou myšlenkou o kanónu a vrabci...

Ona ta moje snaha dostat notebook dál od zad neplyne ani tak z toho, že by mi nějak zvlášť vadilo, když mám pod batohem záda durch mokrý. Ale spíš mám pocit, že to nemusí úplně dobře dělat tomu těsně sousedícímu notebooku, kterej když z batohu vyndávám, je na vrchu taky nehezky mokrej.

Tak uvidíme, zkusím obhlídnout něco z toho, co tu padlo a nechám si to projít hlavou. Jestli to nakonec nevyřeší notebook před vložením do batohu zabalit do igelitky :((
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Mini batoh na 15,6" notebook se slušným zádovým systémem

Příspěvekod zbuddy » úte bře 27, 2012 10:29

@ Miras
Teď mne napadly 2 připomínky k tomu Builtu:
1. je na 17" NB, tj. příliš velký
2. nemá bederák, takže se Ti noťas bude dost házet

@ Vachon: dobrá připomínka :D Ale Poldík chodí běžně po městě s cepíny na batohu, dokonce i jako host na svatbu, mačky na nohou jsme mu zakázali.
Obrázek

P.S. nehodíme to do batohů na brusle, sekce inline?

Už jsem našel, co jsem hledal. Taškobatoh Deuter Commute Case, už se nevyrábí, viděl jsem kdysi v Hudy Havlíčkova a Slezská, když měli pár věcí v Hudy Limited Edition, tuším už nemají.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Mini batoh na 15,6" notebook se slušným zádovým systémem

Příspěvekod Vachon » úte bře 27, 2012 12:40

2zbuddy: O tom nepochybuju, že jsou taková individua. Já jsem taky kravaťáky dost poděsil, když mi loni vypadl cepín z tašky na dozorčí radě jedné pojišťovny. Ale překvapuje mě, že se to vyplatí jako cílový trh.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Mini batoh na 15,6" notebook se slušným zádovým systémem

Příspěvekod zbuddy » úte bře 27, 2012 12:43

@Vachon: s poldíkem je to nadsázka, běžně tak nechodí :D Ale chodí i ve spacáku (ne po městě) :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

PředchozíDalší

Zpět na In-Line v outdooru