Batoh na in-line brusle

život v jedné lajně

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Mini batoh na 15,6" notebook se slušným zádovým systémem

Příspěvekod Vachon » úte bře 27, 2012 12:44

já taky ne, neboj... ale i kdyby jo, tak by to tady snad (u mě i u něj) nevadilo, ne?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Mini batoh na 15,6" notebook se slušným zádovým systémem

Příspěvekod Miras » úte bře 27, 2012 12:50

zbuddy píše:P.S. nehodíme to do batohů na brusle, sekce inline?

No vidíš to, tohle téma už sem kdysi taky četl, ale teď na něj úplně zapomněl. Tak sem si ho prošel znovu a vidím, že se tam ruka sháněl po něčem hodně podobným co já a taky neuspěl. A to v tom chtěl vozit jen A4 a ne notebook...
Jo, tak to by se to nejspíš mohlo sloučit.

Ad ten Built - dělala se i menší varianta, ale ta už nějak k sehnání není.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Mini batoh na 15,6" notebook se slušným zádovým systémem

Příspěvekod zbuddy » úte bře 27, 2012 13:07

Vachon píše:já taky ne, neboj... ale i kdyby jo, tak by to tady snad (u mě i u něj) nevadilo, ne?

jistěěě :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Mini batoh na 15,6" notebook se slušným zádovým systémem

Příspěvekod šíp » úte bře 27, 2012 21:40

Vachon píše:Když se člověk koukne na tu Salewu a její specifikace (ale i spoustu dalších batohů vysloveně do města), nevěřil by, kolik jedinců chodí do školy či kanceláře s noťasem a cepíny (nebo si to aspoň výrobci myslí) ooo

Tak sem jste přesunuli vlákno o batohu na noťas.
Náhodou, na výše uvedené kombinaci nic není. Já bych například velmi ocenila batoh střední litráže s kapsou na notebook a možností upnutí sněžnic zvenku pomocí popruhů :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Mini batoh na 15,6" notebook se slušným zádovým systémem

Příspěvekod Buca » pát kvě 4, 2012 15:35

Miras píše:Potřebuju sem tam převézt na bruslích jen samotnej notebook (15,6", řečí centimetrů cca 37x25), nic víc. A protože se potím jak chro-chro, ocenil bych nějakej hodně větrací zádovej systém.
Ideální by byla kombinace něčeho ve stylu deuteřího Aircomfort systému, malýho objemu (20l max, čím míň, tím líp) a rozumně polstrovaný kapsy na notebook.
...Varianta strčit notebook do nějaký šprcky a pak až do batohu mi moc po chuti není, ale uvidíme, třeba bych se nechal ukecat

Sám mám stejný problém s tím pocením - stačí někde rychlejší chůze do schodů v teplotě nad 15°C a na triku pod batohem mokré kolo.
...ideál neexistuje, vždycky je to o kompromisu:-( Dokonce i batoh na NTB od Deutera má záda podstatně horší na úkor polstrování kapsy na komp, protože se předpokládá, že s tím půjdeš buď do MHD nebo auta nebo tak. Maximum bych tak tipnul - cyklistika na městském kole pohodovým tempem. Obecně, by asi batoh s perfektníma zádama a super vnitřním vybavením na noťas a kancelářské věci zaprvé stál nesmyslnou částku a zadruhé měl velmi úzkou cílovou skupinu na to, aby ho někdo rozumně zaplatil.
Sám jsem skončil u těchhle variant:
1) batoh na NTB a smířit se s tím, že nedrží na zádech a budeš se pod tím potit. - vyzkoušeno, nejlepší možnost, kterou jsem objevil, je Logitech Kinetik. Polstrování dostatečné a skořepina se zdá velmi solidní a trvanlivá (jezdím s tím i na motorce, když potřebuju brát NTB s sebou). Záda na městský batoh dost dobrá, a na to, jak vypadá, docela sedí, i když nemá bederák. A kromě NTB se tam vleze hromada příslušenství (externí disk, myš, i klasická klávesnice a třeba knížka/sešit na poznámky). Limituje spíš "plnitelnost" - kvůli stálým tvarům není nafukovací...
2) Sportovní batoh a neoprénovou "šprcku" - osobně nechápu, co se ti na té variantě nelíbí. Neoprén stojí pár stovek a k tomu máš dobrý sportovní batoh. Jediné, co pro to musíš udělat, tak jít do obchodu i s noťasem v neoprénu a zkoušet, do kterého konkrétního typu se vleze. Nejde ani tak o litráž, jako o tvar, což když chceš na záda síťku kvůli větrání, je dost podstatné. Sám takhle jezdím na kole na větší vzdálenosti lehčím terénem, kde mi příjde, že je důležitější, aby ten batoh pořádně držel a nevadil lítáním ze strany na stranu a dá se k počítači i přibalit víc věcí (hadry, sváča a tak).
3) Pokud máš možnost používat doma a v práci jiný počítač (případně nepotřebuješ PC doma a můžeš ho bez problémů nechat v práci), tak externí disk/velká flashka do camelbagu/ledvinky a synchronizace dat - trocha práce navíc v židli u počítače rozhodně stojí za ten lepší pocit při jízdě s lehčím batohem nebo úplně bez něj. - vím, o čem mluvím, žil jsem rok v Barceloně a jezdil i velké vzdálenosti a strmější kopce do školy. - Pokud to jen trochu jde, fakt nejlepší varianta :wink:

P.S.: u inline a aerobních sportů obecně se budeš potit vždycky. Jak už to tady psal tuším zbuddy dávno - zpocené hadry se řeší náhradním trikem a deodorantem v batohu :lol:
...let the good times roll...
Uživatelský avatar
Buca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: pát dub 20, 2012 16:13
Bydliště: Ostrava-Poruba

Předchozí

Zpět na In-Line v outdooru