Inline v outdooru

život v jedné lajně

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Inline v outdooru

Příspěvekod zbuddy » čtv čer 23, 2011 14:43

@ homer.tom: tazatel tu byl pouze v den registrace. Bohužel typické...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Inline v outdooru

Příspěvekod homer.tom » pát čer 24, 2011 8:23

Tak to asi nešlo o život :mrgreen:
homer.tom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 20, 2010 16:50

Re: Inline v outdooru

Příspěvekod Army » sob čer 25, 2011 17:57

Zdravím bruslaře a měl bych otázku... V zimě jsem pořídil RollerBlade Crosfire 90 XR. Jsou to skvělé brusle a jsem spokojen téměř se vším. Až na styl mojí jízdy :mrgreen: Po X letech jsem se vrátil k inlajnění a to co předvádím ani nemůžu prezentovat na žádné dráze... Sem tam ztrácím balanc, technika jízdy taky nic moc a brždění je kapitola sama pro sebe... celkem problém. Vím, jak vše dělat správně, ale problém je, že mi to nějak nejde... už jsem z toho vyšel a po těch letech to nějak zatim nemůžu dostat zpět. Myslíte, že by pomohlo pro začátek vyměnit 90 kolečka (pro mě v tomto případě asi víc než dost rychlý) za nějaké menší a tím pádem pomalejší a nižší? Jaké byste doporučili pro začátečníka? Protože tak si prostě v tuto chvíli připadám :shock: :mrgreen: Je to vesměs otázka na Zbuddyho jakožto inline rádce :prayer:
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Kolečka mimo osu (těžiště)...?

Příspěvekod Ruzul » ned črc 29, 2012 23:17

Zdravím,
jsem tu poprvé a snad zadávám dotaz do správného tématu. Jsem méně, než sváteční jezdec - byl jsem na tom zatím jednou a chytlo mě to a myslím, že tomu přijdu na kloub rychle, protože techniku bruslení jsem i bez zásadnějších rad pochopil.
Problém mám ale s bruslemi samotnými (Rollerblade Astro RX) a tady prosím o radu (pochopím, vzhledem k dotazu adekvátnímu mému začátečnictví, když bude "jakákoliv" :D ):
když si stoupnu na jednu nohu/brusli (pro vysvětlení např. pravou), tak mám pocit, jako by kolečka byla namontována na botě příliš dovnitř (doleva), protože mírně přepadávám ven (doprava). Musím tak v botě tlačit chodidlo hodně doleva, abych udržel rovnováhu. O tomhle jsem nikde nic nenašel, tak nevím, jestli je taková chyba u bruslí možná nebo se mi to asi jen zdá a nebo jestli to tak dokonce má být.
Za jakékoliv vysvětlení děkuji :wink:
Ruda
Ruzul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 29, 2012 22:05

Re: Inline v outdooru

Příspěvekod zbuddy » pon črc 30, 2012 9:37

U některých dražších bruslí lze nastavit polohu nože vůči botě, ale Ty máš starší typ fitnessové řady RB, takže nepředpokládám, že by to šlo. Polohu nože vůči botě ale řeší jen profíci nebo draci. Nemáš botu širokou a tím pádem málo utaženou a Ti noha ujíždí na stranu? V první řadě vyzkoušej třeba ponožku navíc (2 tenčí raději než 1 tlustou), pak uvidíš. Kdysi mi jeden instruktor řekl, že by se mělo správně jezdit spíše po vnější straně koleček, to ale souvisí i s technikou jízdy, což je u Tebe trochu předčasné. Záleží asi také, jaké máš nohy, pokud do O, tak se nediv :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kolečka mimo osu (těžiště)...?

Příspěvekod Ruzul » úte črc 31, 2012 11:47

Díky :)
V botě vůli téměř nemám. A nohy do O nejspíš taky ne - rozdíl mezi koleny cca 2 cm... :D Dokonce jsem zkoušel brusle prohodit, levá/pravá a nejspíš je to namontováno správně, tedy přesně na prostředek, protože výsledek je téměř stejný. Co mi z toho jedině vychází, jestli by to nemohlo mít souvislost s příčně plochým chodidlem, který možná bude šejdrem i co do rozložení těžiště, s čímž se teda pan stvořitel dost sekl a moc mu za to děkuju :D Ale vzhledem k tomu ježdění po vnějšku bych si na to mohl zkusit zvyknout. Koneckonců nejvíce je to znát ve stoje, při jízdě už to tak nápadný není, ale říkám si, jestli mi to nemůže škodit, když s tím začínám - abych se díky tomu nenaučil nějakýmu zlozvyku při tom chytání rovnováhy...
A nedalo by se to třeba posunout vyloženě natvrdo novou montáží v nějakým servisu, nezvládl-li bych to sám? Odšroubováním a omrknutím situace asi nic nezkazím :wink:
Ruzul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 29, 2012 22:05

Re: Inline v outdooru

Příspěvekod zbuddy » úte črc 31, 2012 11:55

Jedna fotka je lepší než tisíc slov. Nevím, jak ten typ zespodu vypadá, jestli to půjde přenýtovat či co.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Inline v outdooru

Příspěvekod y2000rtc » ned kvě 11, 2014 21:06

Zdar lidi. Zkuste poradit. Má cenu udržovat (měnit kolečka, shánět brzdu,...) na inlinech Salomon Motion 5? Mám se snažit na to něco sehnat nebo raději koupit něco od Rollerblade? Jak se na nich jezdí nemohu srovnat, protože jsem na jiných nejezdil. Třeba to dokážete někdo srovnat s něčím novým.
y2000rtc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 11, 2014 18:03

Předchozí

Zpět na In-Line v outdooru