Protáčení šroubů u koleček

život v jedné lajně

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Protáčení šroubů u koleček

Příspěvekod amadeus » pon bře 3, 2014 16:46

Ahoj, chci vyměnit kolečka u nových bruslí a ejhle, šroub se protáčí :( Bohužel šroub na druhé straně má jenom hlavu.
Co s tím? Díky
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: Protáčení šroubů u koleček

Příspěvekod Vachon » pon bře 3, 2014 18:50

Jsou-li nové tak snad jen reklamovat. Mně se to taky stalo, bohužel už u starších, a "originálně" se to opravovat nedá, jen nějakými samo-domo protimatkami s vložkou na ložisko odpovídající velikosti.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Protáčení šroubů u koleček

Příspěvekod amadeus » pon bře 3, 2014 18:59

Díky, jdou na reklamačku, uvidíme. Jako tohle je fakt vopruz :twisted:
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: Protáčení šroubů u koleček

Příspěvekod Vachon » úte bře 4, 2014 0:30

Předpokládám, že máš taky Rollerblade.
Tam je hlava šroubu zasazená do takových drážek ve tvaru kříže a když se strhnou, tak se s tím nedá dělat vůbec nic (aspoň se značkovými díly). Leda tam ty drážky znova vyfrézovat, nevím...
Bavil jsem se o tom se servisákem a ten o Rollerbladech (v tomhle ohledu) nechtěl ani slyšet, jen že třeba u K2 žádný problém není (mají to řešené jinak).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Protáčení šroubů u koleček

Příspěvekod amadeus » úte bře 4, 2014 10:36

Jj, to jsou ty značkový RB :) Kde jaký levnej šunt má oboustranný imbus na šroubech. Jdou na reklamačku, když tak koupím klasické šrouby a bude klid něco takového viz
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: Protáčení šroubů u koleček

Příspěvekod Vachon » úte bře 4, 2014 10:41

Jo, to jsem taky zkoušel, ale (nebudeš-li mít větší štěstí), takhle to nejde, prostě se liší kombinace délka/průměr (oni tam píšou "na většinu typů bruslí", ale myslej těch typů, co jsou konstrukčně řešené stejně).
Výsledek je, že tam pak cpeš nějaké podložky, ale stejně se to trochu viklá a prostě to je problém...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Protáčení šroubů u koleček

Příspěvekod zbuddy » úte bře 4, 2014 11:20

Vachon píše:Předpokládám, že máš taky Rollerblade.
Tam je hlava šroubu zasazená do takových drážek ve tvaru kříže a když se strhnou, tak se s tím nedá dělat vůbec nic (aspoň se značkovými díly). Leda tam ty drážky znova vyfrézovat, nevím...
Bavil jsem se o tom se servisákem a ten o Rollerbladech (v tomhle ohledu) nechtěl ani slyšet, jen že třeba u K2 žádný problém není (mají to řešené jinak).

Juraji, ten kříž snad ožužlat nejde, asi jsi strhl závit. To, že K2 mají šroub s vnitřním i šroub s vnějším závitem na iNbus, je možná blbuvzdornější, ale problém je, že pokud jedeš delší trasu a něco musíš dělat se kolečky (nebo se Ti uvolní matka), musíš mít sebou 2 klíče. Já sice mívám na delších výletech (v cizině) vždy dost vercajku, ale znáš to, když to potřebuješ, zrovna to nemáš.
Zažil jsem ale také v r. 2008 u kolegy na zájezdu, že právě u K2 se po sešroubování se nože stáhly tak, že brzdily ložisko. Je pravdou, že to nebyl topmodel.
Jinak bych se asi na reklamaci vy....., nový šroub stojí cca 39 Kč - Sportisimo aj., sada 9 magnesiových šroubů s podložkami v Bruslárně Brno 299 Kč.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Protáčení šroubů u koleček

Příspěvekod Vachon » úte bře 4, 2014 11:29

2zbuddy: Asi to vypadá divně, ale fakt nejde o stržený závit (to by se prostě jen vyměnil šroub), ale ten kříž (je hodně mělký, navíc na něm hlavička šroubu přiléhá tak, že tam vlastně není pořádná hrana). Nevím jestlis ten systém viděl, já taky myslel, že to bude jednoduchý, ale prostě není...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Protáčení šroubů u koleček

Příspěvekod amadeus » úte bře 4, 2014 11:46

tady foto šroubu
Přílohy
sroub.jpg
sroub.jpg (16.31 KiB) Zobrazeno 21491 krát
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: Protáčení šroubů u koleček

Příspěvekod amadeus » úte bře 4, 2014 11:50

@zbuddy na tom šroubu jsou výčnělky moc mělký a velice lehce se strhnou. Kolečka jsem ještě neměnil. Chtěl jsem je měnit včera po roce a ejhle, oni se protáčí, prostě se ten šroub nechytne a já ho nevytáhnu :( Je to možná tím, že z výroby to projeli. Na dámských RB vše ok. Uvidím co reklamace, když tak jim řeknu ať tam dají šroub, který má dvě imbus díry.

Tohle fakt naštve, o víkendu má být hezky :(
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: Protáčení šroubů u koleček

Příspěvekod zbuddy » úte bře 4, 2014 12:25

Vachon píše: Nevím jestlis ten systém viděl, já taky myslel, že to bude jednoduchý, ale prostě není...

Jestli jsem ho, kurva, viděl? Mám troje brusle Rollerblade, z toho jedny Marathony, tj. se "závodnickými" šrouby. Rozborku sborku jsem dělal x-krát :twisted:, šrouby nikdy nestrhl ani sobě ani nikomu jinému...

@amadeus: jsem zvědav, jak pochodíš. Jinak by sis to musel doma ustřihnout či odpilovat, což by nebyl problém.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Protáčení šroubů u koleček

Příspěvekod amadeus » úte bře 4, 2014 12:35

@zbuddy já jsem ještě kolečka neměnil, a šroub určitě nestrhl. Víc jak evidentní je to vada při kompletaci, prostě nějaký Ital to zatáhl víc jak měl a strhl to. Asi měl více špaget k obědu :)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: Protáčení šroubů u koleček

Příspěvekod Miras » úte bře 4, 2014 13:00

Na stávajících Rollerbladech jsem už kolečka taky sundával x-krát a zatím ťuk, ťuk, drážky hlavu šroubu drží bez problémů. Ale úplně dobrej pocit z toho nemám, neb na bývalých Filách byl systém obdobný a na nich se mi povedlo jeden šroub protočit. Musel jsem ho odvrtat a pak shánět náhradu s inbusem na obou stranách. Nechci kecat, ale pokud si dobře vzpomínám, pochodil jsem v JBSportu v Dlážděný, kde se nám povedlo najít šroub, co seděl dobře i bez podložek.
Ale je fakt, že na těch Filách byl rám plastovej, hliník na Rollerbladech působí přeci jen krapet bytelněji...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Protáčení šroubů u koleček

Příspěvekod zbuddy » úte bře 4, 2014 13:18

@Amadeus: možná jsi měl kolečka točit i dříve, záleží na tom, kolik a jakým způsobem jsi najel. Hlavně že to nebyly brusle, které jsi od novoty vytáhl podruhé po dvou letech od koupě.
Amadeus je z Brna, tak nemá cenu mu radit JB Sport, ale Bruslárnu, Hrazdíru, SUNSPORT aj.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Protáčení šroubů u koleček

Příspěvekod Miras » úte bře 4, 2014 13:59

No, Amadeus hlavně svůj problém už vyřešil, takže asi nemá moc smysl mu radit jakejkoliv servis, ale třeba se to v budoucnu může hodit někomu jinýmu, ni?
A krom toho nemá bydliště v profilu vyplněný a zas tak moc ještě místních členů znalý nejsem, abych o každým věděl zkama je :wink:
Každopádně jsem tím chtěl hlavně říct, že když už se podobná nehoda stane, je lepší zajít někam do servisu a vyzkoušet vhodnou alternativu na místě, je docela slušná šance narazit na šroub, kterej sedne i bez podložek. Objednávat to po netu je sázka do loterie a velmi pravděpodobně to může nějakým podložkováním skončit, jak píše Vachon...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Protáčení šroubů u koleček

Příspěvekod Buca » čtv bře 6, 2014 17:27

Co to je za RB? Mám Fusion X7 a ty mají 8mm osku zakončenou šestkou závitem do závitu v protější straně nože...
Jinak, na starých Filách, u kterých mi neuznali reklamaci, jsem to vyřešil M6 šroubem s velkou rovnou hlavou a pojistnou matkou s podložkou. I v drahém hornbachu celková cena ND na opravu 25 korun a zatímco už se na bruslích rozpadá ledasco, osky pořád drží a demontáž s montáží je bez problémů :-).
...let the good times roll...
Uživatelský avatar
Buca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: pát dub 20, 2012 16:13
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Protáčení šroubů u koleček

Příspěvekod Vachon » čtv bře 6, 2014 17:42

Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Protáčení šroubů u koleček

Příspěvekod amadeus » pát bře 14, 2014 12:54

Tak na počkání vyměněno v servisu, nové šroubky mají double imbus, takže je to ok i do budoucna, plus mám jeden bokem navíc :wink:
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58


Zpět na In-Line v outdooru