Správná velikost boty u inline bruslí

život v jedné lajně

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Správná velikost boty u inline bruslí

Příspěvekod georgeld » pát led 20, 2012 13:53

Ahojte,
mam dotaz odhledne brusli. Objednal jsem si tyhle brusle http://www.koleckove-brusle.com/p/5866/ ... oto-84-boa , delku moji nohy jsem si zmeril 26,6 a tak jsem si vzal velikost brusli udavanou 27,5cm... no co se nestalo, maji tam na webu chybu a brusle maji jen 27cm... no kdyz si je oblecu, vlezu se do nich, a kdyz si pritisknu patu uplne dozadu brusle, netlaci me spicka brusli, ale mam v nich nohu takovou ponekud stlacenou...(mam sirsi nohy a vysoky nart) kdyby se to aspon trosku casem roztahlo, mohlo by to byt ok...jenomze jsem zase taky cetl, ze pri brusleni noha otece a zvetsi se. Tak nevim. Nechce se mi je moc vracet, protoze jen tahle velikost byla v akci za 2700,- (z 5000,-)
Tak bych se chtel zeptat, jake mate zkusenosti s tim, jak se brusle roztahnou s jezdenim.

Diky moc
georgeld
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 20, 2012 13:47

Re: Objednal jsem si brusle - dotaz ohledne velikosti :-(

Příspěvekod Miras » pát led 20, 2012 14:29

K2 nemám, takže konkrétně k nim nic nenapíšu, jen obecně chci říct, že mě osobně na bruslích vyhovuje bota spíš menší, než větší. U bot na chození je nadměrek 1cm minimum, ale když mám brusle větší o víc jak 0,5cm, už mám pocit, že v nich plavu. Takže čistě takhle teoreticky bych řekl, že to co píšeš by mohlo být v pohodě. Ale každej to má trochu jinak... U K2 by si díky té jejich SoftBoot technologii měla botička ještě trochu sednout.
Zkus si brusle nazout večer k telce, dvě hoďky v nich zůstat a uvidíš, co na to budou nohy říkat.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Správná velikost boty u inline bruslí

Příspěvekod zbuddy » pát led 20, 2012 14:39

georgeld píše:Tak bych se chtel zeptat, jake mate zkusenosti s tim, jak se brusle roztahnou s jezdenim.
Jak roztáhnou? Brusle Ti sedí na noze tak dobře, jak ji máš utaženou, jak Ti na nohu sedne a co Tvoje noha vydrží. Zpočátku (začátečníci, začátek sezony, začátek jízdy) noha trochu bolí, ale zvykne si. Jak psal Miras, (vnitřní) botička se může trochu přizpůsobit a vytlačit, ale samotná bota se nehne. Lepší natěsno, než aby noha uvnitř plavala.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu


Zpět na In-Line v outdooru