Pravidla prodeje na OF

doporučení a rady ohledně příspívání do fóra

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pravidla prodeje na OF

Příspěvekod zbuddy » pát úno 26, 2010 8:32

PRAVIDLA PRODEJE NA OF


1. Inzerce na Outdoorforum.cz není určena ke komerčním účelům viz též Neplacená reklama na OUTDOORFORUM.CZ. Smyslem inzertní sekce je, aby se členové fóra mohli zbavit přebytečných, nepotřebných a nevyhovujících věci. Smyslem není nahrazovat funkci inzertních serverů a poskytovat možnost příležitostného nebo stálého výdělku.

2. Jméno vlákna musí obsahovat vhodné označení inzerovaného zboží; je žádoucí uvést i jeho velikost.

3. V inzerátu musí být uvedena prodejní cena a kontakt na prodávajícího tj. napriklad mobil, mail, SZ apod.

4. U použitého zboží je žádoucí vložit alespoň jednu aktuální fotografii zboží nebo odkaz na ni a popsat jeho stav či eventuální vady a poškození. U nového zboží je povinnost vložit fungující link na nabídku nebo foto.

5. Důvod prodeje: např. nesedí mi, koupeno na jednu sezónu, chci si koupit novější model, nevhodný dar, na kšeft...

6. Záruka ano/ne, účtenka ano/ne, pokud je záruka, jak dlouho ještě a kde bylo koupeno.

7. Moderátoři fora mají právo zasáhnout do diskuse, pokud se bude příliš vzdalovat od předmětu prodeje (např. "nekupuj XY , protože YZ je lepší"), diskuse o ceně je možná.

8. Provozovatel Outdoorforum.cz si vyhrazuje právo odstranit jakýkoliv inzerát, který by byl v rozporu s pravidly, na zboží podezřelého původu, popř. by byl svým obsahem neslučitelný s dobrými mravy, či jinak poškozoval dobré jméno fóra

9. Jeden člen fóra může mít maximálně tři aktivní inzeráty. Pokud chcete prodávat více věci, napište je do jednoho inzerátu, který můžete průběžně upravovat a měnit jeho název. Po skončení prodeje požádejte moderátory o zamčeni vlákna, čímž se inzerát stane neaktivním.

10. Předmět prodeje nesmí být prodáván za účelem zisku, tj. za vyšší, než pořizovací cenu plus reálné náklady (např. poštovné). Toto se netýká hromadného nákupu pro členy OF a následného prodeje za předem dohodnutou/stanovenou cenu. Sporné případy budou posouzeny kolegiem moderátorů.

11. Moderátoři si mohou podle uvážení vyžádat doplňující informace i nad rámec předchozích bodů.

(1.3.2014: za účelem upřesnění záměru moderátorů s inzertní sekci a předcházení nedorozuměním rozšířen bod 1 a přidány body 10 a 11)
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Zpět na Manuál pro použití OUTDOORFORUM.CZ