Čelovka Fenix HL20/21

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod mike » čtv bře 11, 2010 20:02

@Zdéňa: jo, zatim spokojenost. Vcera jsem cestou z prace neodolal a sel ji vyzkouset. Ve 4 rano jsem pobihal v Bohnicich po lesiku a plasil divocaky :twisted: Nastesti mne neodchytli a vypolstrovana cela jeste pocka ;-)

Dobre to je. Kuzel je siroky dostatecne, stejne, jako ma predchozi celovka. Sviti to opravdu hodne a mezi prvnima dvema urovnema neni z hlediska chuze temer rozdil, takze druhy stupen a delsi vydrz. Rozdil je jen v dosvitu, takze na nejvyssi jen kdyz budu zase nekde hledat znacku ;-) Na nejnizsi 4 lm se da v nouzi jit, sice nic moc, ale jde to. Asi jak s Petzl-like celovkami po 15 hodinach sviceni.

Difuzer rozptyluje hodne do stran, v mistnosti je to temer jako zarovka. Hodne zkracuje dosvit, na chuzi to asi nebude, ale neni to nutne, protoze na rozdil od jinych celovek to bez nej nedela soustredne kruhy. Kvuli nim jsem pouzival difuzer i na chuzi u predchozi celovky (ale ten nerozptyloval zdaleka tolik).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod Ryba » pon bře 15, 2010 20:11

Tak dnes dorazil i můj kousek a právě jsem se vrátil z výběhu. Jedním slovem: nadšení!
Komplet čelovka s popruhem a baterkou váží rovných 100 g. I když nemá horní popruh, při téhle váze sedí i při běhu na hlavě jak přibitá.
Ten nejslabší režim (4 lm) je dobrej tak na šontání po stanu, vaření a tak. Vynikající bude na čtení mapy, je to tak slaboučký, že to neoslňuje. Na chůzi by se dalo, ale tak po cestě.
Režim 48 lm už je regulérní světlo, na chůzi úplně v pohodě, s puštěným difuzérem se dá použít i na hledání ožralých kamarádů v celkem širokém pásu.

Ovšem PK (plný kule) režim, to už je pořádnej masopust (chci říct posvícení)! Nedoporučuji použití v létě, slabší soušky v okolí by se mohly vznítit! :mrgreen:
Na hledání značek na dálku super, s puštěným difuzérem na běh LUXUS!!! Koule světla neutrální barevnosti, dohled nějakých 25 metrů, po stranách tak 10, vidět je jak přímo pod nohy, tak perfektně dopředu na vybírání vhodné stopy. Prostě nádhera.
Ovšem každá sranda něco stojí, se starší, byť plně naládovanou baterkou GP 2300 vydržela čelovka svítit v tomhle autogenovým módu 59 minut. Pak zhasla a po opětovném puštění ze sebe vyloudila jen tu 4 lm bludici.
Nicméně, hodina je i potmě dobrých 10 kiláků pohodového běhu, víc já osobně nepotřebuju. A není samozřejmě problém vzít si ssebou jednu baterku o váze 22g navíc.

Jinak souhlasím s předchozími recenzemi, že to rozložení výkonu se dalo udělat i líp (třeba 6 lm - 20 lm - 106 lm) nebo ještě lépe zrušit SOS a dát 6 - 20 - 40 - 106.

Ale jak říkali soudruzi od PS:"Pozdě Brycha honit!"

Jo, a ten difuzér fakt odráží trochu světla do očí, budu ho muset zevnitř na krajích polepit černou fólií.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod mike » pon bře 15, 2010 20:52

To uz pomalu zacina byt na zalozeni sekce ;-) Jsem vedel, proc zakladam specialni vlakno.

Ryba píše:Jo, a ten difuzér fakt odráží trochu světla do očí, budu ho muset zevnitř na krajích polepit černou fólií.

Muj ne, asi je to kus od kusu. Mozna bude stacit lehce zabrousit nejaky otrep, kvuli kteremu mirne odstava.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod Zdéňa » pon bře 15, 2010 21:04

Muj take ne.. ale zase kdyz ho mam sklopeny na celovce, tak uplne nedoleha, proste nedoseda celou plochou na to sklicko, ale je mi to fuk, na funknci to vliv nema :mrgreen:
Jj, koukam jak se ta celovka chytla :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod Aillas » čtv dub 22, 2010 5:08

Aillas
účastník
účastník
 
Příspěvky: 208
Registrován: stř lis 18, 2009 16:48
Bydliště: Vsetín

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod Ryba » čtv dub 22, 2010 12:37

S drobným odstupem pár dojmů z praxe.
Předesílám, že čelovku používám čistě jen na běhání.
1. Difuzér jsem zrušil - paprsek je dostatečně rozptýlený i bez něj a ostrřejší svštlo mi na čtení nerovností terénu vyhovuje líp.
2. Nadšení z intenzity světla krapet opadlo. První běhy jsem totiž dělal na cestě, která vedla pod stromama a mezi křovím, které část světla odráželo zpátky. Pokud ale člověk běží volnou krajinou (po loukách), už to není až zas takovej šajn.
Na běhání lesem, úplně mimo cestu to ale není, ani na nějaké rychlosjezdy na kole. (Taky to nebylo v plánu).

Mimořádná spokojenost nicméně s váhou a tuhostí nastavení směru reflektoru.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod budo » pon čer 14, 2010 9:16

Máme doma Zebralight H30-Q5 a Fenix HL20 R2.

Obě jsou vynikajícím pomocníkem, který zabírá minimální místo a je jednoduchý a rychlý k nasazení. Kdo se nechce tahat s čelovkou krmenou několika bateriemi z packu na týle hlavy a otravovat se s náročnějším nasazováním, rozmotáváním a větší váhou a objemem, ten s takovým řešením bude spokojený.

Kdo upřednostní druhé řešení, ať si ho vybere.

Takováhle reakce mi přijde trochu zbytečně afektovaná:

@Martin@ píše:
Filltos píše:Obrázky nových čelovek:
HP15
HL20


No HP 10 je z nich rozhodně nejlepší. Co sleduje Fenix těmato modela nechápu (zvlášť HL20 vypadá šíleně - baterie vepředu,...) - výkon nižší, výdrž nižší,... No nekupte to :finga:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod mike » pát říj 22, 2010 0:32

Pridam sve dojmy po par mesicich pouzivani HL20. Prvni celovka, se kterou jsem byl na horach opravdu spokojen. Bez difuzeru sviti dostatecne daleko i na stredni vykon, difuzer se zas velice hodi pri chuzi v obtiznem terenu a da se s nim i lezt. Celkem v pohode jsem s ni slezl nejakych 200 hm z hrebene Antelaa (skaly I - II). Difuzer totiz rozptyluje svetlo pekne dokola a je slusne videt i pod sebe. Plny vykon jsem pouzil jen nekolikrat, kdyz jsem hledal cestu v neprehlednem terenu.

Co mi chybi:
- indikator stavu baterky. Takhle mi baterka v celovce chcipla v Dolomitech po prvnich deseti minutach a dve nahradni se najednou nezdaly dostatecne (nakonec byly a se zarukou).
- vice rezimu vykonu nebo jine odstupnovani. 4 lm je docela malo i na taboreni a vareni, chtelo by to tak dvojnasobek. Naopak, 48 je pri chuzi po dobre ceste nekdy az moc. Idealni by bylo, kdyby si clovek mohl elektroniku naprogramovat podle sebe. Mozna by stacil pridat jeden rezim, rekneme 20 lm.

Naopak velmi ocenuju regulaci vykonu, kvuli ktere jsem ji vlastne chtel. Proti Petzlovskym bludickam sviti porad stejne a kdyz baterka dojde, tak porad jeste sviti na ty 4 lm, coz je s bludickama po stejne dobe minimalne srovnatelne.

Osvedcily se mi lithiove baterky L91. Celovka na ne vydrzi vic, nez uvadene casy. V Dolomitech mi jedna vydrzela celou dobu (6 veceru), vetsinu casu na stredni vykon; dohromady rozhodne vic, nez 5.5 hodiny. Navic jsou lehke a kapacita by nemela klesat s teplotou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod Zdéňa » pát říj 22, 2010 7:37

@Mike:výborný popis, se kterým musím souhlasit, opravdu tomu chybí režim kolem 20ti lumenů, tich 48 je občas až moc a žere to zbytečně baterku. Našel jsem ale jednu malou negativní drobnost..už se mi párkrát stalo, že se mi čelovka sama rozsvítila..což je mi divné, protože to tlačítko se mi zdá celkem tuhé :((

Já zatím používám Sanyo Enloop, ale o tich lithiovych taky uvažuju..minimálně do záasoby a jako náhradní..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod sx02 » pát říj 22, 2010 8:36

Jenom vsuvka - bacha na ty lithiové baterky - zrovna tahle (jak jsem o víkendu zjistil) mi polo-vytekla. Byla sice starší (třičtvrtěrok) ale v této cenové kateogii a od týhle značky bych očekával něco jiného. Teď abych svého fenixe čistil štouchátkem do uší. :-(
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod mike » pát říj 22, 2010 18:11

@Zdéňa: tomu se nevyhnes, nekdy se proste veci v batohu oprou o sebe docela silne. Stara celovka se mi takhle zapnula nekolikrat, obcas se mi zapne mobil (ten je nastesti slyset) nebo odemkne GPS. U HL20 tomu muzes predejit, staci otocit kryt baterky o par zavitu. Jenze by si na to clovek musel vzpomenout, taky to nedelam #-o

@sx02: hmm, taky bych to necekal. Doufam, ze to byl jen vyjimecne vadny kus. Jak moc byla vybita?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod jirik » ned říj 24, 2010 19:26

sx02 píše:Jenom vsuvka - bacha na ty lithiové baterky - zrovna tahle (jak jsem o víkendu zjistil) mi polo-vytekla.


Máš nějaké fotky? Vyteklou lithiovou baterii jsem ještě neviděl. Na rozdíl od alkalických by vytékat neměly.
jirik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: čtv říj 11, 2007 22:23
Bydliště: u Turnova

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod sx02 » pon říj 25, 2010 8:23

Byla klasicky voslizla a lepkava. Vzhlem k tomu ze do ty baterky davam od koupe jenom lithiovky (Energizer, koupeny u skody) tak to musela byt ona. Mozna to byla jen nahoda, za ca 1,5 roku se mi tam vystřídaly tak 4.
Vybití už bylo značné, občas ani nešla zapnout.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod mike » úte úno 1, 2011 3:31

V nedeli jsem zazil nepeknou zkusenost s baterkama. Dosly mi zasoby lithiovych, a tak jsem narychlo koupil jakesi alkalicke v DeBille. S tim, ze na nedelni vylet budou dve bohate stacit.

Po setmeni jsem vymenil baterku a zapnul stredni vykon, jako obvykle. Svitila normalne, ale asi po hodine jsem zacal mit pocit, ze blbe vidim. Taky ze jo, svitila jen o malo vic, nez na nejmensi vykon. Dal jsem tedy druhou a tentokrat uz cas hlidal. Zeslabovat zacala po 50 minutach a po hodine uz opet svitila jako bludicka. Jesteze uz jsem schazel z Lovose a znam to tam skoro poslepu.

Podle vyrobce ma na stredni vykon baterka vydrzet 5.5 hodiny. Lithiova vydrzi minimalne 7, spis vic, ale nemeril jsem. Tohle tedy nevydrzelo ani sestinu toho, co slusna baterka a min nez osminu lithove. Pricemz ta rozhodne neni 8x drazsi. V nedeli mozna nebylo nejtepleji, kdyby to vydrzelo polovinu, tak fajn, jeste tretinu bych snesl, ale tohle je moc. Bylo na tom napsano clever, ale to si o sobe tak leda muze myslet podvodnik, ktery takovy sunt nekomu proda. Co se mne tyce, tak naposled. :axe:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod Aranwe » úte úno 1, 2011 6:35

jsi si jisty, ze to byly alkalicky ? ... nebyly to zinkouhlikovky ? (doufam, ze teda debilla nepise na ZnC baterky Alkalicky :) )
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod @Martin@ » úte úno 1, 2011 16:32

mike píše:V nedeli mozna nebylo nejtepleji, kdyby to vydrzelo polovinu, tak fajn, jeste tretinu bych snesl, ale tohle je moc.


V mrazu baterky odcházejí velmi rychle! Je otázka kolik bylo pod nulou. Ale u levných baterek koupených v supermarketu bych se tomu nedivil. Kdysi jsem měl celkem dobře nabitou hornickou "nifku" a se speleologama jsme přecházeli v mrazu mezi jeskyněma (cca půl hodiny venku). Akumulátor totálně odešel (myšleno nikoli zničil, ale nebyl schopen dodat prakticky žádný výkon). Jeden z hlavních důvodů, proč nechci pouzdro s bateriema na hlavě (venku).
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod mike » úte úno 1, 2011 18:58

@Aranwe: radeji jsem se jeste kouknul. Pod debillnim napisem clever je napsano alkaline. Co je vevnitr samozrejme netusim. Datum spotreby je 12/2012, coz sice na alkalicke neni moc, ale zinkouhlikove by do te doby nejspis samovolne vytekly.

@@Martin@: vim. Bylo neco okolo -10, misty tepleji. Nepocital jsem, ze by jedna vydrzela dyl, nez 3 hodiny, kdyby dve, tak ani neceknu. Ale 50 minut je fakt sila.

Pouceni pro priste: nekupovat levny sunt a zvlaste ne ten hypersupermegaznackovy (normalne to nedelam...). A do mrazu radej lithiove baterky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod teoretic » úte úno 1, 2011 23:57

Clever používám max. do ovladačů :)

Jo a jsou od nich výborný mignonky, ale myslím oplatky ;)
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod suslos » ned úno 13, 2011 21:15

Už jsem pevně rozhodnut, že se stanu také majitelem HL20 :D Ještě bych se chtěl zeptat majitelů jak drží/sedí na lezecké helmě? Mám tuto: Petzl Meteor Tak kdyby někdo měl zkušenost tak prosím napiště :ú
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod suslos » stř bře 16, 2011 20:21

Tak je tedy po dlouhém bádání a dumání doma :D
Z krabice se vyndavala teda fakt hrozně :twisted:
První použití - na kole, na max osvit bezva! Nemůžu chtít snad ani víc :) Na střední šajn se dalo v pohodě také :) Difuzér mě trošku zklamal, čekal jsem, že přes něho projde více světla - směrem do dálky, ale to je zatím jediné negativum. Hold ho nebudu používat :mrgreen: Časem editnu o nové zkušenosti :) Jinak všem děkuju za pomoc ve výběru \:D/
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod budo » úte srp 16, 2011 8:25

suslos píše:.... Difuzér mě trošku zklamal, čekal jsem, že přes něho projde více světla - směrem do dálky, ale to je zatím jediné negativum. Hold ho nebudu používat :mrgreen: Časem editnu o nové zkušenosti :) Jinak všem děkuju za pomoc ve výběru \:D/


http://cs.wikipedia.org/w/wiki.phtml?search=difuzor
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod pepek » úte srp 16, 2011 9:53

suslos píše:Difuzér mě trošku zklamal, čekal jsem, že přes něho projde více světla - směrem do dálky...

Difuzéry dodávané s čelovkami jsou určeny na blízké svícení, např si posvítit na ruce při práci, nebo jsou vhodné na čtení. Pravdou je, že občas by se hodilo něco mezi, částečně ponechat dobrý dosvit, ale rozptýlit úzké intenzívní ohnisko tak, aby tolik neoslňovalo. Pro tento účel si lze vystřihnout kolečko z frosted fólie nebo z fólie s drobnými hrbolky.
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod Aranwe » úte srp 16, 2011 11:54

na cteni je ten difuzer (aspon pro me) naprd - pri sviceni na cteci vzdalenost jde silene videt ten "rastr" toho difuzeru ... ja ho zkousel pouzit ze zacatku ... neprisel jsem na zadny kloudny vyuziti, tak se ted vali nekde na policce mezi jinejma kramama :finga: :twisted:

@budo: :) ... podle wiki by to mel byt refraktor :shock: ... co uz, nikdo to stejne takhle nepouziva \:D/
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod mike » úte srp 16, 2011 17:45

Jsem si nevsiml a to ho bezne pouzivam kdyz jsem nekde na bivaku. Mozna ctu z vetsi dalky ;-)

Jinak se velmi hodi v obtiznem terenu a zvlaste kdyz clovek musi za tmy slezat po skalach. Tam je neocenitelny, jelikoz je s nim pekne videt kolem a hlavne pod sebe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod pepek » úte srp 16, 2011 19:09

Já jsem si toho také všiml, že difuzéry dodávané k čelovkám Fenix dělají flekaté světlo :) ale dá se s tím žít. Někteří jiní výrobci používají difuzéry z matovaného či pískovaného skla, které žádný "rastr" nevytváří.
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod budo » stř srp 17, 2011 21:26

@Aranwe: WIKI: "Svítidlo (část Difuzor)
Difuzor: Rozptyluje světlo tak, aby svítidlo působilo jako plošný zdroj světla. Využívá se difúze - rozptylu světla. Zpravidla je difuzor ...
9 kB (1 011 slov) - 8. 8. 2011, 17:25"
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod Aranwe » stř srp 17, 2011 22:32

@budo: difuzor je to co psal pepek - z piskovanyho skla atp. ... teda aspon tak jsem ten wiki clanek pochopil ja :)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Čelovka Fenix HL20

Příspěvekod budo » sob srp 20, 2011 18:04

No, nevim, jak jsi co pochopil. Tu čelovku mám přes rok doma. A co je difuzor a jaká je jeho funkce bych, myslím, taky měl vědět, protože má práce je toto. Jen jsem reagoval odkazem na wiki na vysvětlení podstaty a účelu difuzoru na poznámku:
suslos píše:
.... Difuzér mě trošku zklamal, čekal jsem, že přes něho projde více světla - směrem do dálky, ale to je zatím jediné negativum. Hold ho nebudu používat Časem editnu o nové zkušenosti Jinak všem děkuju za pomoc ve výběru

Čelovku teda mám sklápěcím difuzorem osazenou trvale. S difuzorem na blízko a nějaké drobné činnosti jako hledání věcí ve stanu, čtení, ale i práce s koštětem, lopatou či hráběmi za tmy. Bez něj pak při potřebě svítit na dálku. Čelovka je to skvělá a při použití lithiovek se skvělou výdrží a funkčností i při mrazech. Ovšem v extrému jsem s ní nebyl, tam bych si vzal kvůli mrazu a krmení spíše svoje jiné mazliky klik a klik a klik
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Čelovka Fenix HL20/21

Příspěvekod karitapepe » pon úno 6, 2012 14:15

Taky jsem se stal majitelem Fenix HL21 R3. Dostal jsem k němu náhradní těsnění ve tvaru prstenu,ale nevím,kde patří?
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Čelovka Fenix HL20/21

Příspěvekod Aillas » stř úno 8, 2012 21:13

Těch možností moc není. Jediné těsnění je tuším u závitu pro uzavření baterie.
Aillas
účastník
účastník
 
Příspěvky: 208
Registrován: stř lis 18, 2009 16:48
Bydliště: Vsetín

Předchozí

Zpět na Světla a čelovky

cron