Celovka a drobne zamysleni

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Celovka a drobne zamysleni

Příspěvekod lojzmen » stř dub 17, 2013 23:26

natooristka píše: radšej nech nežere veľmi baterky..Nejaké odporúčania :)


natooristka - na www.kronium.cz jsou samozřejmě i jiné čelovky, než doporučená HL30.
Vybírej podle toho, na co to použiješ.
Já osobně si myslím, že pro mne nejlepší poměr cena/výkon má HL21. Mám ji, svítí daleko, užší paprsek.
Testy svítivosti těch lepších jsou třeba zde .

Ale, pokud s čelovkou nebudeš jezdit na kole, běhat, hledat cestu v noci, stačí ti cokoli s pohodlným ovládáním.

A taková je přesně ta čelovka, o níž začala tato diskuze v roce 2006. Například zde
čelovka 12LED .
Toto je jen příklad, bývají i v různých elektroprodejnách, pod různými značkami.
Je poměrně velká, na dvě baterky AA, odolná proti stříkající vodě, velké tlačítko pod gumou, má kloub. Určitě ji vyrábějí v Číně a má mnoho verzí.
Ta moje první, 7LED, značky Bateria, vydržela 5 let velmi častého používání, nyní zlobí vypínač.
Další s 1LED 1W výkon byla do stanu oslňující, ale na kolo to bylo docela dobré, pak mi ji ukradli.
Další s 1LED asi 0,6W je šmejd hnusný, vypínač se viklá, gumy kolem hlavy jsou tak měkké, že se vyvlékají z přezek a plast je křehký, polámala se.
Další s 1LED svítí méně, je z Decathlonu za 149Kč, prý má svítivost 19 lumen. Kvalita je velmi dobrá, do stanu a na chůzi dobrá, dosvit slabý.

Pohodlné ovládání - co tím myslím? Tlačítko najdeš i potmě a zmáčkneš v rukavici.
Má minimum světelných režimů.
Nesnáším, když musím nehtem několikrát mačkat miniaturní tlačítko, aby to začlo svítit, nebo aby to zhaslo.

A ten popruh/guma kolem hlavy, ten musí být tuhý, nesmí se kroutit.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Předchozí

Zpět na Světla a čelovky