Celovka a drobne zamysleni

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod norman_64 » pát úno 17, 2006 10:15

ono právě to světlo když tě někde zklame tak jsi občas celkem v H*jzlu :sorac: - tohle považuju za jednu z nejduležitějších částí výbavy...podle mě...
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » pát úno 17, 2006 10:17

Neomlouvej se za slova, která to vyjádří přesně :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » pát úno 17, 2006 10:18

norman_64 píše:ono právě to světlo když tě někde zklame tak jsi občas celkem v H*jzlu :sorac: - tohle považuju za jednu z nejduležitějších částí výbavy...podle mě...


presne tak, navic kdyz dobra celovka nestoji zas az tolik - kolem litru - a clovek to ma na x let. kez by to se vsim outdoorovym vybavenim bylo stejny :((

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Bedrich » pát úno 17, 2006 10:41

Jooo svitit si sirkama nic moc:)
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod tulak » pát úno 17, 2006 10:53

Anonymous píše:add zachrana vrtulnikem: Jasne, ale to patri do te kategorie, o ktere jsem psal, ze opravdu vyzaduje slusne vybaveni. A na ceste do jabloneho ti staci koncove svetlo od kola (vyzkouseno). :mrgreen:

add nekvalitni LEDky: Prave proto je tam ta cast pro kutily. Nic nebrani nikomu v tom koupit Nichie a priplacnout je tam. I tak to vyjde nekolikanasobne levneji. :mrgreen:


ale kvůli cestě do jabloného si nebudu kupovat koncové svetlo ke kolu i když stačí, když mám slušné vybavení do vyšších hor ...... :mrgreen: do loňského roku jsem chodil s čelovkou "domo robo" obyčejná žárovka, plochá baterie, věčné opravy na cestě ........ ale ten luxeon je o něčem jiném prostě je lehký, svítí víc a déle ...... :mrgreen: a tak je to se vším ....... jak psal vena, nejsem tak bohatý abych kupoval laciné věci ...... dokonce jsem udělal zkušenost, že někdy se vyplatí spočítat náklady na provoz a rozloučit se i s "ještě" funkční věcí ..... :mrgreen:
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Rujir » pát úno 17, 2006 17:49

Tak si to zosumarizujme: Moderne trekove oblecenie ma svoje opodstatnenie hlavne vdaka pohodliu (odhliadnuc od extremov). Samozrejme, da sa bez neho zaobist, ale na nieco sa tie peniaze minut musia, tak preco nie na nieco, co mi robi moje hobby pohodlnejsim, bezpecnejsim a radostnejsim, vsak ano. Asi jedina oblast, kde sa podla mna nevymyslelo nic nove, co by stalo za zmienku su pohorky B/C. Koza je koza, a GTX je zbytocny. Vo vsetkom ostatnom vitam nove materialy, ktore sa osvedcili (funkcne termopradlo, membranove bundy, softshell, merino, atd...)

A co sa tyka celovky, tak ja celovku kupujem asi tak raz za desat rokov, takze na tych par usetrenych sto korunach mi nezalezi. Cas, ktory by som stravil vyrobou niecoho, co by bolo aspon spolovice tak funkcne ako kupeny produkt, radsej stravim na horach... Alebo pri pive s kamaratmi... :mrgreen:

Howgh! *

PS: Ospravedlnujem sa Venovi za predchadzajucu nepresnu formulaciu ohladne termopradla. Samozrejme, mi je jasne, ze pot sa don nevsiakne. Aj ked by sa dalo diskutovat o tom ci to najskor nenasiakne predtym, nez to ten pot odvedie... :twisted: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vena » pát úno 17, 2006 18:19

Rujir píše:... PS: Ospravedlnujem sa Venovi za predchadzajucu nepresnu formulaciu ohladne termopradla. Samozrejme, mi je jasne, ze pot sa don nevsiakne. Aj ked by sa dalo diskutovat o tom ci to najskor nenasiakne predtym, nez to ten pot odvedie... :twisted: :mrgreen:

nechci rejpat, ale nenasákne, protože vlákno (PP, PES) odvádí vlhkost po svém povrchu. * peace *
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Rujir » pát úno 17, 2006 18:25

Vena píše:
Rujir píše:... PS: Ospravedlnujem sa Venovi za predchadzajucu nepresnu formulaciu ohladne termopradla. Samozrejme, mi je jasne, ze pot sa don nevsiakne. Aj ked by sa dalo diskutovat o tom ci to najskor nenasiakne predtym, nez to ten pot odvedie... :twisted: :mrgreen:

nechci rejpat, ale nenasákne, protože vlákno (PP, PES) odvádí vlhkost po svém povrchu. * peace *


Vzdavam sa... :prayer: :prayer: :prayer: Ale aj tak - a v pripade termopradla z merino vlny? :shock: :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Návštěvník » pát úno 17, 2006 18:29

Vena píše:Ne vždy, ale většinou se řídím heslem: Nejsem tak bohatej, abych si kupoval levné věci.
Už několikrát se mi to potvrdilo (auto, PC komponenty, trekové vybavení, zařízení domku, apod.).

Mně se poslední dobou spíš stává to, že investuji víc peněz, abych měl kvalitu a ona tem není. Reklamuji tak často, že přestávám věřit na náhodu a nejde jen o outdoor, platí to obecně.
Návštěvník
 

Příspěvekod Mudžahedin » pát úno 17, 2006 18:32

Vena píše:Ne vždy, ale většinou se řídím heslem: Nejsem tak bohatej, abych si kupoval levné věci.
Už několikrát se mi to potvrdilo (auto, PC komponenty, trekové vybavení, zařízení domku, apod.).

Mně se poslední dobou spíš stává to, že investuji víc peněz, abych měl kvalitu a ona tam není. Reklamuji tak často, že přestávám věřit na náhodu a nejde jen o outdoor, platí to obecně.
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod Vena » pát úno 17, 2006 18:33

Rujir píše:
Vena píše:
Rujir píše:... PS: Ospravedlnujem sa Venovi za predchadzajucu nepresnu formulaciu ohladne termopradla. Samozrejme, mi je jasne, ze pot sa don nevsiakne. Aj ked by sa dalo diskutovat o tom ci to najskor nenasiakne predtym, nez to ten pot odvedie... :twisted: :mrgreen:

nechci rejpat, ale nenasákne, protože vlákno (PP, PES) odvádí vlhkost po svém povrchu. * peace *


Vzdavam sa... :prayer: :prayer: :prayer: Ale aj tak - a v pripade termopradla z merino vlny? :shock: :twisted:

technicky vzato, když se budem bavit o vláknu, tak to samozřejmě nenasáká, ale úplet z konkrétního vlákna vlastně tu vlhkost příjmout musí, aby ji odvedl.
Takže remíza :-).
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Mudžahedin » pát úno 17, 2006 18:36

Musím se přihlašovat dvakrát než se to povede. Příspěvek se odesílá 30 s, to tak blbne jenom mně?
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod Vena » pát úno 17, 2006 18:38

Mudžahedin píše:Musím se přihlašovat dvakrát než se to povede. Příspěvek se odesílá 30 s, to tak blbne jenom mně?

Přihlašování v pohodě, odesílání příspěvku trvá dost dlouho, někdy i déle než 30 s.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Vena » pát úno 17, 2006 18:41

Mudžahedin píše:Mně se poslední dobou spíš stává to, že investuji víc peněz, abych měl kvalitu a ona tam není. Reklamuji tak často, že přestávám věřit na náhodu a nejde jen o outdoor, platí to obecně.

Četl si Douglase Adamse? Nevím přesně v kterém dílu to bylo, ale byl tam chlápek - řidič kamionu, tam kde jezdil, vždycky pršelo, říkalo se mu "Bůh deště" :mrgreen: .
Možná poprosíme Vojtose, aby ti změnil nick. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil Vena dne pát úno 17, 2006 18:44, celkově upraveno 1
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Rujir » pát úno 17, 2006 18:41

Vena píše:technicky vzato, když se budem bavit o vláknu, tak to samozřejmě nenasáká, ale úplet z konkrétního vlákna vlastně tu vlhkost příjmout musí, aby ji odvedl.
Takže remíza :-).


:finga: To beriem! :smt023

PS: JJ, to odosielanie trva niekedy naozaj enormne dlho. Aj ked mam dojem, ze to je podla toho, kolko ludi sa prave snazi poslat spravu do toho isteho vlakna.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Rujir » pát úno 17, 2006 18:45

Vena píše:
Mudžahedin píše:Mně se poslední dobou spíš stává to, že investuji víc peněz, abych měl kvalitu a ona tam není. Reklamuji tak často, že přestávám věřit na náhodu a nejde jen o outdoor, platí to obecně.

Četl si Douglase Adamse? Nevím přesně v kterém dílu to bylo, ale byl tam chlápek - řidič kamionu, tam kde jezdil, vždycky pršelo, říkalo se mu "Král deště" :mrgreen: .
Možná poprosíme Vojtose, aby ti změnil nick. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Tak potom chcem ten nick zmenit aj ja. Ja reklamujem skor ci neskor prakticky vsetko. Tak ma napada, to je sprava, ktora ta asi velmi netesi, Veno, ze? :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vena » pát úno 17, 2006 18:47

Rujir píše:
Vena píše:
Mudžahedin píše:Mně se poslední dobou spíš stává to, že investuji víc peněz, abych měl kvalitu a ona tam není. Reklamuji tak často, že přestávám věřit na náhodu a nejde jen o outdoor, platí to obecně.

Četl si Douglase Adamse? Nevím přesně v kterém dílu to bylo, ale byl tam chlápek - řidič kamionu, tam kde jezdil, vždycky pršelo, říkalo se mu "Král deště" :mrgreen: .
Možná poprosíme Vojtose, aby ti změnil nick. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Tak potom chcem ten nick zmenit aj ja. Ja reklamujem skor ci neskor prakticky vsetko. Tak ma napada, to je sprava, ktora ta asi velmi netesi, Veno, ze? :mrgreen:

Proč, už máš s něčím problémy?
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Rujir » pát úno 17, 2006 18:55

Vena píše:Proč, už máš s něčím problémy?


Jasne, ze nie. Ale na zaklade hesla "skor ci neskor sa nieco pokazi..." :wink: Ale nebooj, ja viem, ako sa o svoju vystroj starat. :wink: *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vena » pát úno 17, 2006 19:01

Rujir píše:
Vena píše:Proč, už máš s něčím problémy?


Jasne, ze nie. Ale na zaklade hesla "skor ci neskor sa nieco pokazi..." :wink: Ale nebooj, ja viem, ako sa o svoju vystroj starat. :wink: *

takovejch zákazníků kdyby bylo více ... :)
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

celovka

Příspěvekod Vladan » pát úno 17, 2006 20:28

Dekuju za tip. Dneska jsem tuto celovku koupil u nas v Opave.Sice stala 250.- ale porad to neni 1000 a vic.Myslim ale ze neni vyrobena u nas.O puvodu vyroby tam neni nikde zminka.Jenom ze dovozce je prave Bateria Slany.
Koupil jsem si ji jako celovku kterou kdyz rozbiju tak me to nebude mrzet tak jako kdyz sem pred 2roky koupil za 1000 slavnou Ticu od Petzla a po tydnu zacala tahle celovka poblikavat tak ze sem musel reklamovat.Bohuzel reklamace neuznana.Tak sem se ji zbavil a venoval ji pritelkyni.
Tenhle kousek opravdu vypada poctive.Uvidime co bude delat po case.Libi se mi na ni tem vypinac co je schovany pod tou gumou.Pripomina mi to vypinac u lampicky co mam u postele :wink:
Ahoj Vladan
Vladan
 

Re: celovka

Příspěvekod teoretic » pát úno 17, 2006 20:47

Vladan píše:Koupil jsem si ji jako celovku kterou kdyz rozbiju tak me to nebude mrzet tak jako kdyz sem pred 2roky koupil za 1000 slavnou Ticu od Petzla a po tydnu zacala tahle celovka poblikavat tak ze sem musel reklamovat....


kenze to asi jeste nebyla tikka PLUS - v nich je docela rozdil - se starou tikkou byly casto problemy...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: celovka

Příspěvekod Karel_zakladatel_threadu » ned bře 5, 2006 10:28

teoretic píše:se starou tikkou byly casto problemy...


U znacky se plati nekolikanasobne vyssi cena prave za to, ze to bude funkcni, vyrobcem peclive otestovany model. Jestlize lze ale u znacky narazit na nekvalitne navrzeny vyrobek (ktery onen vsemi opevovany vyrobce dokonce odmitne reklamovat), pak ten znackovy vyrobce nijak nelisi od tech "nekvalitnich" - proste je to take sazka do loterie, ovsem za mnohem vyssi cenu tiketu.
Karel_zakladatel_threadu
 

Re: Celovka a drobne zamysleni

Příspěvekod fossil » čtv bře 6, 2008 21:30

Tak jsem si dal vyhledat tu firmu Bateria Slaný a musim říct, že čučim jak péro z gauče... mrkněte na link na jejich e-shop, maj v nabídce dvě čelovky kolem 200Kč a z toho jedna je tvořena 23!!!! LEDkama...
Docela o ní začínám uvažovat...:-) Co myslíte?
E-SHOP
Uživatelský avatar
fossil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte led 29, 2008 17:43
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Celovka a drobne zamysleni

Příspěvekod jedik » čtv bře 6, 2008 22:02

fossil píše:....a z toho jedna je tvořena 23!!!! LEDkama...
Docela o ní začínám uvažovat...:-) Co myslíte?

Myslim, ze tam akorat dali nizkovykonove (cti levne) ledky a proto je jich treba tolik a je to tak levne ;)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Celovka a drobne zamysleni

Příspěvekod jirik » pát bře 7, 2008 8:57

fossil píše:Tak jsem si dal vyhledat tu firmu Bateria Slaný a musim říct, že čučim jak péro z gauče... mrkněte na link na jejich e-shop, maj v nabídce dvě čelovky kolem 200Kč a z toho jedna je tvořena 23!!!! LEDkama...
Docela o ní začínám uvažovat...:-) Co myslíte?
E-SHOP


23 je strasne malo, to chce aspon 72! :lol:

Obrázek

Záleží co od toho čekáš, za tu cenu to nějak svítit bude, ale kvalitním (a drahým) čelovkám s jednou výkonnou ledkou se to zdaleka nevyrovná a barva světla bude hodně do modra.
jirik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: čtv říj 11, 2007 22:23
Bydliště: u Turnova

Příspěvekod teoretic » pát bře 7, 2008 9:04

to je taková pytlovina jako holící strojek se 14 břity - lepší jedna kvalitní LED ;)
Obrázek

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod omik » pát bře 7, 2008 9:12

mne to len neda nereagovat na ten priklad VW Transporter vs BMW :). U aut sa rozlysuju dva pojmy ohladom bezpecnosti. Aktivna a pasivna. Airbagy, tuhost karoserie, deformacne zony... to je vsetko cim auto chrani pri samotnom naraze a je to pokladane za pasivnu bezpecnost. Potom su tu ale brzdy, jazdne vlastnosti, vykon motora a podobne prvky a to je aktivna bezpecnost. Tym, ze sa investuje do aktivnej bezpecnosti sa zabranuje samotnemu vzniku krizovej situacie, pripadne narazu. A to je, ako vsetci urcite uznate, vyrazne lepsie riesenie, ako minimalizacia nasledkov narazu. V tomto porovnavat Feldu a BMW nejde a VW Transporter a BMW tiez nie.

No a teraz sa vratme k vybaveniu do hor. Ked budem niekde v zlozitej situacii, tak k prezitiu nutne potrebujem nespravit chybu. A ked sa budem pritom nekontrolovatelne klepat kosou, tak riziko, ze tu chybu spravim, sa podla mna zvysuje. Davka komfortu, ktoru mi moze poskytnut dobra vybava nutne neznamena, ze prezijem, ale podla mna zvysuje pravdepodobnost prezitia.

A k celovke s 23 diodami...;).... to je skoro ako cim viac pruhov tym viac adidas....
omik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 194
Registrován: úte led 22, 2008 16:36
Bydliště: Praha, ked nie tak Martin (SR)

Příspěvekod RUMcajs » pát bře 7, 2008 10:20

Pri koupi vyrobku si nekupuju jen "vec" ale i pocit z dobreho nakupu.
Koupim-li si celovku za polovicni cenu, nez "znackovou" a ona mi bude padat z helmy, nebo si zlomim nehet pri vyndavani baterii, tak z toho akorat budu nastvanej.

Spacak o 40%levnejsi s nekvalitnima zipama, stan 90% levnejsi u ktereho se utrhnou poutka u koliku, boty ktere se rozpadnou par mesicu po te co je rozchodim..... Tak z toho jsem vyrostl!

P.S. U celovek bych porovnaval dosvit, a provedeni, ne cenu. Pomer cena/uzitna hodnota je mi na prd.

A jeste k celovkam: mam Silva L1 s 3W luxeonem, kamarad nejakou jednodiodovku za 200kc. Pri sestupu z kopce po tme by jsme rozcestnik a tyce na 30m hledali s tou jeho hodne spatne. Myslim, ze to co jsem za Silvu dal neni zdaleka tolik, co by stal zasah HS, kdyby jsme sesli z cesty.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod brhel » pát bře 7, 2008 14:56

teoretic píše:to je taková pytlovina jako holící strojek se 14 břity - lepší jedna kvalitní LED ;)
mam male svititko (ze se vejde do zluteho kinder vejce) s jednou super led a svti naproso skvele a nic nevazi (a porad se ztraci a porad ho hledam)
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod sobb » pát bře 7, 2008 17:19

taky máme jednu malou čelovku za nějáký dvě stovky, shodou okolností vlastníme i originál Petzl, jehož je to napodobenina .... a musím říct, že v něčem se provedení té levné čelovky ukázalo jako lepší (konkrétně vypínač a kontakty) :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky