LED Lenser, Cree

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

LED Lenser, Cree

Příspěvekod Mařena » pon srp 24, 2009 9:15

Odděleno po dvojím upozornění na OT. Pokud někdo v již odděleném příspěvku mluvil o původním tématu, tak má smůlu, už to nebudu znova přesouvat :twisted: -ZB-edit: stejně jsem obě vlákna znova upravoval *

Zdéňa píše:....klidně bych ale bral radši něco s méně bateriema i za cenu nižšího výkonu..

já si před měsícem pořídil LED Lenser H7R - je na 3 AAA baterie, svítí parádně, ta plynulá regulace a zaostření jsou úžasná věc, lze loupit i levnější model bez dobíječky
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod kohai » pon srp 24, 2009 13:44

Mařena píše:já si před měsícem pořídil LED Lenser H7R - je na 3 AAA baterie, svítí parádně, ta plynulá regulace a zaostření jsou úžasná věc, lze loupit i levnější model bez dobíječky


Ahoj,
po nepříjemné havárii na kole jsem se rozhodl pořídit si lepší světlo.
Uvažuju právě o LL H7, mám ale pár otázek na někoho kdo ji vlastní:
Nevadí pouzdro na baterie při použití helmy na kole?
Šlo by s ní i běhat, nebo je už moc těžká?
Má smysl jít do verze H7R s nabíječkou a bateriemi, proč jsi se tak rozhodl ty?
Díky
kohai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř říj 29, 2008 17:53

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod Zdéňa » pon srp 24, 2009 13:47

Mařena píše:já si před měsícem pořídil LED Lenser H7R - je na 3 AAA baterie, svítí parádně, ta plynulá regulace a zaostření jsou úžasná věc, lze loupit i levnější model bez dobíječky

Tahle vypadá zajímavě..jen jsem si ještě nezvyknul na to mít baterky vzadu a čelovku vepředu, ale to je jen otázka zvyku :mrgreen:
nemáš srovnání s Tikkou XP? Alespoň přibližné..o kolik svítí více :ú
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod Mařena » pon srp 24, 2009 14:09

kohai píše:Nevadí pouzdro na baterie při použití helmy na kole?

Nevím, můžu ozkoušet, na horolezecké přilbě to nevadí
kohai píše:Šlo by s ní i běhat, nebo je už moc těžká?

Určitě s ní běhat půjde, je lehoučká
kohai píše:Má smysl jít do verze H7R s nabíječkou a bateriemi, proč jsi se tak rozhodl ty?

Pokud máš dobrou nabíječku, skladnou i na cestování, tak asi stačí verze bez nabíječky, já to chtěl mít všechno pěkně pokupě. Navíc jsem u H7 nepostřehl, že ji taky dodávají včetně baterií, takže jsem to bral u H7R jako další bonus. (Nebo to tak v době, kdy jsem ji kupoval, opravdu bylo - že H7R byla včetně baterií, zatímco H7 bez :(( )

@Zdéňa: srovnání s Tikkou XP osobní bohužel nemám, ale H7R má 3W diodu, zatímco Tikka XP 1W, takže by asi mohla svítit víc a dál
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

LED Lenser atd.

Příspěvekod Mařena » úte srp 25, 2009 6:37

Takže na přilbu na kolo se čelovka upevnit dá, vzhledem k tomu žebrování to není moc elegantní, ale zdá se, že to bude držet.
ad dobíječka: ano, možnost nabíjet právě 3 ks akumulátorů potřebných k napájení je docela praktická...
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod kohai » úte srp 25, 2009 10:35

Nevím teda, jak ji uchytit NA přilbu, spíš jsem myslel, jestli jde nosit pod ní.
kohai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř říj 29, 2008 17:53

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod @Martin@ » stř srp 26, 2009 19:18

Nechci vám do toho kecat, ale téma je Čelovka Fenix HP10. Takže o Led Lenserech a podobných si prosím založte svoje téma 8) OK? Dík
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod algy » úte zář 1, 2009 7:41

To vypadá dobře. Mám L2D, je výborná. Slušná svítivost, kvalitní zpracování, vodotěsnost do 3 m odzkoušená, to se číňanům povedlo. S difuzorem osvětlí stan parádně. Mám i popruh k upevnění jako čelovku, ale popravdě to už není úplně ono, umístění světla na boku mě moc nesedí. Pro toho, kdo hledá kvalitní klasickou čelovku s vysokou svítivostí, je HP10 určitě dobrá volba.
Uživatelský avatar
algy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 24, 2009 20:44
Bydliště: Brno

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod Novakj24 » úte zář 1, 2009 8:51

algy píše:To vypadá dobře. Mám L2D, je výborná. Slušná svítivost, kvalitní zpracování, vodotěsnost do 3 m odzkoušená, to se číňanům povedlo. S difuzorem osvětlí stan parádně. Mám i popruh k upevnění jako čelovku, ale popravdě to už není úplně ono, umístění světla na boku mě moc nesedí. Pro toho, kdo hledá kvalitní klasickou čelovku s vysokou svítivostí, je HP10 určitě dobrá volba.


O tom poopruhu na hlavu jsem také uvažoval. S tím, že bych na blízko dal ještě dopředu nějakou 8-12 LEDkovou čelovku od číňanů. Brácha takovou má (vyježděná u OMV - je to čína s nápisem HITEC) a na kratší vzdálenost svítí líp než Tikka XP, do dávky je Tikka lepší. No musím to řešit teď na podzim, pač to potřebuju na noční běžkování.
Novakj24
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon črc 14, 2008 10:43

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod algy » stř zář 2, 2009 7:47

To umístění na středním pásku bude pro normální použití určitě lepší než z boku, hlavně ale aby to při běhu nesklouzávalo dopředu.
Na některý aktivity bude holt čelovka vhodnější. Mám ještě silvu L3, ale její svítivost se nedá s fénixem srovnat, navíc je bez regulace a zdá se mně, že úbytek tam nastupuje dost brzo. A to funguje na 4x AA. V L2D mám 2 eneloopy, takže téměř žádné samovybíjení.
Uživatelský avatar
algy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 24, 2009 20:44
Bydliště: Brno

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod zbuddy » stř zář 2, 2009 9:15

budo píše:
@Martin@ píše:Nechci vám do toho kecat, ale téma je Čelovka Fenix HP10. Takže o Led Lenserech a podobných si prosím založte svoje téma 8) OK? Dík


=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

No bohužel pánové jaksi tvé upozornění absolutně ignorujou ....


Všiml jsem si, jsou i dámské moderátorky, snad si toho mladá krev všimne :-..
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod terkad » stř zář 2, 2009 9:18

Jistá dámská moderátorka se v čelovkách nevyzná a jediné, co rozlišuje, jsou ty od petzlu.
Takže se tváří, že tu není, což jí asi neprochází :oops:

Absolutně netuším, kde bych to měla odstřihnout :oops:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod zbuddy » stř zář 2, 2009 9:23

Řekl bych, že OT rozjel lumpík Mařena 24 srp 2009 10:15. Pak je to ale promixované, oddělit OT bude dost pracné...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: LED Lenser

Příspěvekod budo » stř zář 2, 2009 10:07

Co se týče diskutované kombinace náhlavní svítidlo a cyklohelma, stačí jakákoliv slušná svítilna, kus suhého zipu a přidělat svítilnu přímo na helmu. Netřeba vybírat čelovku tak, aby se vešla do helmy.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: LED Lenser, Cree

Příspěvekod hlp3 » stř črc 6, 2011 14:56

Zdravím.

Před časem jsem si pořídil novou čelovou svítilnu LED Lenser H7R a tady je malá video recenze.

http://www.youtube.com/watch?v=ut7kfcQE6_s
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice


Zpět na Světla a čelovky