Čelovka Fenix HP10

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod Filip » stř pro 29, 2010 16:18

Ahoj,
HP10 mám a vyzkoušel jsem ji už na pár akcích. Na přilbě je ok úplně, na hlavě je to poznat, že to je velká mrcha. Ale měl jsem ji na hlavě tři noci po sobě pokaždé cca 10 hodin a přežil jsem to. Takže pokud je pro tebe ten výkon důležitý, šel bych do ní. Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod Army » stř pro 29, 2010 19:00

Díky díky! Asi jí objednám a nebudu se tý velikosti bát. Chci jí používat téměř na vše. Hory, kolo, běh, běžky...atd. S bývalou hypermarketovkou jsem na kole často musel při rychlejší jízdě dost zpomalovat, protože na kole mám jen na řídítkách takovou bludičku, abych byl vidět :) No a běžky jsem zlomil při nočním sjezdu, když jsem s hypermarketovkou přehlídl příkop. Myslím, že u HP10 bude výkon pro mé potřeby akorát :ú Takže jdu do ní 8)
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod Filip » stř pro 29, 2010 23:17

Ahoj,
jdi:) A dokonce pokud chceš, nechám ti svoji se slevou 300.- pod nákupkou. Je skoro nová, v záruce. Koupil jsem si ji těsně před tím, než Fenix vydal HP20 R5 - což je to samé, ale s dlouhým kablem. Akorát teda za 2200:) A tu bych chtěl víc, jenže už teď mám doma nějakého Pezla, tu HP10, někde jsem ztratil po bytě Lucido a taky mám Black Diamonda. Herdek když to tak čtu, na chudého studenta jsem osvětlen velmi.
Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod Army » čtv pro 30, 2010 11:57

@Filip: Poslal jsem SZ.
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod niio » pát pro 31, 2010 12:42

mam fenix HP10 uz asi rok. spokojnost maximalna. velmi doporucujem difuzor.
ako baterie pouzivam sanyo eneloop. spominany problem s cudlikom som riesil tak,ze treba ten cudlik stlacit z boku a s tlakom do strany, takze so zapinanim a prepinanim rezimov nemam ziaden problem.
pripadne otazky poslite sukromnou spravou
niio
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 31, 2010 12:34

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod nebulus » pon led 24, 2011 21:39

Ja som si ten difúzor zakúpil a zatiaľ som dosť sklamaný. Vonku a pod zemou je to celkom nanič, hrozne to tlmí svetlo.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod niio » úte led 25, 2011 0:35

ja ten difuzor pouzivam hlavne, ked chcem celovku vyuzit ako nesmerovy zdroj svetla, napriklad pri oprave auta:zaklopim difuzor, polozim celovku na otvorenu kapotu a necham ju svietit do motora....nemozem si vynachvalit :)
niio
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 31, 2010 12:34

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod fandaS » čtv úno 3, 2011 23:19

Pridávam sa ako čerstvý užívateľ čelovky HP10 a HP20. Ku kúpe som sa odhodlal aj na základe tohoto fóra a potrebe získať niečo svietivejšie ako Petzl Mio RXP a zároveň v porovnateľnej cene. Svietia obidve výborne a hlavnou výhodou HP20 je možnosť vložiť púzdro s batériami do vrecka a využitie maximálneho svetelného výkonu trvale (HP10 má limit niečo cez 3 minúty). Nevýhodou je podstatne vyššia cena. Subjektívne sa mi dokonca zdá, že svetelný kužel má lepší priebeh od stedu k okraju a farba je príjemnejšia. Farebmé spektrum HP20 ťahá citelne do fialova. Naopak veľkým sklamaním bol difuzor svetla HP10 ako príslušenstvo. Je vyrobený technologicky tak, že hmota je nedostatočne priehľadná a značne znižuje svetelný tok. Keď porovnáme použitie difúzoru svetla na čelovke Petzl Mio RXP, je možné ho označiť ako perfektné riešenie. Svetlo sa rozleje prekticky do jednoliatého svetla rovnakej intenzity bez ostrých okrajov s minimálnym poklesom intenzity. Difuzor pre HP20 sa mi zatiaľ nepodarilo zohnať, ale podľa obrázku vyzerá, že je technologicky vyrobený podstatne lepšie, jednotlivé segmenty sú priehľadné a oblé, myslím, že bude kvalitný ako na čelovke Petzl RXP. Toto bude asi ďalšia podstatná výhoda HP20ky. Keď sa mi difuzor podarí zohnať, napíšem referenciu.
fandaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 3, 2011 10:28

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod nebulus » stř úno 16, 2011 18:18

fandaS: S tým biednym difúzorom na HP10 súhlasím. Čelovka bez neho svieti krásne 100m a s ním 10m aj to iba priemerne.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod j_dolezel » pát bře 4, 2011 20:59

HP10 BEZ KONKURENCE *
Nad přírodou člověk nikdy nezvítězil, zvítězit však může nad svým strachem, nejistotou, či slabostí.
Uživatelský avatar
j_dolezel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 9, 2011 21:38
Bydliště: Brno

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod honzi » pon dub 18, 2011 8:49

Zdravím hlavně Brňáky.Budu nyní par dní v jejich městě a tak prosím, poraďte.Chci si vyzkoušet a koupi čelovku HP 10 .Kde v Brně doporučíte prodejnu?? Díky moc.
Unás nikde nic není.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod @Martin@ » pát dub 22, 2011 18:11

Obávám se, že v Brně na Fenixe v kamenné prodejně nenarazíš. Taky jsem to bez úspěchu řešil,...
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod honzi » pon dub 25, 2011 7:54

Už ji mám.Dle rady tady z OF.V Brně u Victorinoxu.Ale asi mi prodával poslední.Jen ji dostanu za týden k narozkám, tak jsem ji ani nemohl vyzkoušet.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod froton » ned čer 19, 2011 13:23

Co říkate na nástupce této čelovky? Fenix hp 11? Uvažuji že si ji koupím jelikož doma má brácha hl20 a ta není vůbec špatná tak uvažuji o hl21 a hp 11.

Hp11 se začne prodávat v tomto týdnu (budou ji mít skladem na Kronium)

Mohli by jste mi poradit s výběrem limit peněz je 1500kč.
Zase se trošku bojím (u hp11)že bude moc úzký kužel světla (difuzor na to není ).
A nevýhoda že to je ,,jen,, vodotěsnost ipx-6. Ale to mě až tak netrápí :-)
Oproti hp10 můžu mít zase turbo režim(277 lumelu) zaplý pořád tj. necelé 4 hodiny.


Díky za rady
froton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte pro 14, 2010 15:08

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod Milwa » ned čer 19, 2011 19:21

Podle kronia je bílý difuzér součástí balení, bez difuzoru by ta čelovka byla poloviční.

A těžko říct, proč už není IPX-8, člověk má větší klid, když ji zamaže bahnem a pak ji myje v potoce.

Jinak jestli hledáš opravdu výkon, soustředil bych se na čelovky Spark, trochu dražší, ale pekelný.
V Zamyn Uudu vystupte z vlaku a hranici do Číny přejeďte džípem.
Milwa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 16, 2011 22:32

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod froton » ned čer 19, 2011 20:34

Ale nekde jsem četl že to je mene vodotesne kvuli tomu novemu systému pouzdra takže čelovky jako ta přední část by měla být na tom asi vpohodě.

Jinak1500kč je maximum co do toho vložím. Jen by mě zajímal jak vypadá ten difuzor. Protože tyn plastový u hl20 se při sundání zlomil a opatrněji ho sundat snad nešlo. Ale fenix to vyřešil už novým ale za 100 kč :shock:
froton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte pro 14, 2010 15:08

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod Milwa » ned čer 19, 2011 21:15

No, já difuzor z HP10 nesundávám. Zaprvé relativně často svítím střídavě s ním a bez něj, za druhé ho nechci ztratit a zlomit a za třetí chrání sklíčko před poškrábáním. Myslím, že u HP11 bude v podstatě stejný, jenom by bylo fajn, kdyby ten prstenec, co se nasazuje na čelovku, byl černý a ne průhledný, jako u difuzeru pro HP10, když se rozzáří, tak oslňuje. Čelovku si pak posouvám víc navrch čela.

Případně by se dalo přemýšlet o jiném difuzéru http://www.ledshop.cz/difuzer-svitilny~z1536.html , ale tech bych hnedka ztratil.
V Zamyn Uudu vystupte z vlaku a hranici do Číny přejeďte džípem.
Milwa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 16, 2011 22:32

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod froton » ned čer 19, 2011 21:46

A jinak co se vam na ni libi a co ne? Puvodne sem mel v planu koupit hp15 ale nezacla se ani vyrabet. a tak to vypada asi na tuto. skladem v cesku bude asi za 3 dny takze muzu jeste neco pocist do te doby ale nejspsipe ji koupim.
Je vubec nejaky konkurent teto celovky?
froton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte pro 14, 2010 15:08

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod Olo* » pát črc 22, 2011 15:58

Zdravim, vsimol som si zaujmavu vec, momentalne pouzivam nabijacie baterie VARTA 2700mah,
a s tymito bateriami (plne nabitymi) nemam taky svetelny vykon ako napriklad s nejakymi duracel atd...ktore su jednorazove.
ako to je mozne?
dakujem
Olo*
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob zář 25, 2010 19:42

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod mike » pát črc 22, 2011 16:03

Napeti. Ty nabijeci jsou nejspis NiHM a maji 1.2V na clanek. Jednorazove maji 1.5V. U celovky s regulaci vykonu (pises o HP10?) by to sice poznat byt nemelo, ale mozna ty nabijeci nejsou schopny vubec pozadovany vykon dodat a celovka pak sviti min.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod Ryba » pát črc 22, 2011 16:22

Že dobíječky míň svítí mi taky přijde jako haluz, dobíjecí baterky jsou podstatně tvrdší zdroj než alkaliky a zinkáče. Fenix vyloženě k svým lampičkám s DCDC měničem dobíjecí baterky doporučuje.

A tenhle test to taky potvrzuje.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod Olo* » sob črc 23, 2011 0:19

To: mike, ano hp 10, mas pravdu su to NiHM 1.2v ma jeden clanok, je to viditelny rozdiel vo vykone, celovku pouzivam casto cize som si to hned vsimol...
to: Ryba, hmm tiez neviem ako to je mozne, mozno mam nejake menej kvalitne baterky, kokretne mam tento set,

Kód: Vybrat vše
http://pocitace-prodej.eod.cz/pocitace-a-komponenty/baterie-a-nabijeni/nabijecky/do-auta/varta-professional-usb-charger-57048-univerzalni-nabijecka-akumulatoru-2xaaa-1000mah-2xaa-2700mah-baterie-usb-a-12v-auto-adapter


co by ste odporucili iny druh baterii?
dakujem
Olo*
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob zář 25, 2010 19:42

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod pepek » pon črc 25, 2011 11:56

Odhaduju, že nabíjecí baterie zřejmě nebudou v pořádku.
Spíše dostávám opačné dotazy typu strčil jsem tam alkalickou baterku a svítilna svítí nějak málo, načež po doporučené výměně za NiMH se teprve svítilna rozsvítila na plný výkon.
Jak jsou ty Varty staré? Kontroloval jsi jestli některá není vadná?
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod geraldG10 » úte črc 26, 2011 10:31

Jak již bylo řečeno, ten rozdíl v napětí tu u nabíjecích baterií a v případě HP10 je to rozdíl již 4x0,3V což se nejspíš podepíše především na výdrži díky elektronice i když kdo ví jak je udělaná. Další věcí u nabíjecích baterií je že po několika cyklech je dobré baterie řízeně vybít v nějaké nabíječce která tento režim má, prodlouží jim to životnost.
Uživatelský avatar
geraldG10
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 11, 2011 14:18
Bydliště: Plzeň

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod pepek » úte črc 26, 2011 12:45

@ geraldG10
Rozdíl v napětí mezi alkalickými a NiMH nabíjecími bateriemi sice je 0,3V na článek, jenže to platí na nezatížených článcích. V případě připojení zátěže se značným odběrem, což LED svítilny ve vysokých režimech jsou, se situace obrátí, neboť zatížené NiMH si díky velmi nízkému vnitřnímu odporu udrží vyšší napětí (dobré též je, že NiMH akumulátorům se na rozdíl od alkalických baterií vnitřní odpor během vybíjení nezvyšuje).
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod nebulus » čtv srp 4, 2011 10:12

Takže po nejakom polroku používania tu mám negatívnu skúsenosť s difúzorom HP10, ten pánt sa trochu vychodil a difúzor nedrží polohu. Otvorený ako tak drží, keď je pánt hore, tak ho "zakloním" až k hlave. Ale keď ho chcem použiť, tak visí k zemi a ak skloním hlavu tak odstáva. Trošku nepríjemné pri fotení, hlavne keď potrebujem stlmené svetlo. K samotnej čelovke nemám výhrady, ale svetlo si mi teraz zdá slabé, hlavne keď občas používam xenónové svietidlo s výkonom 4700lm :lol:
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Čelovka Fenix HP10

Příspěvekod Skeidži » pon zář 19, 2011 18:36

Koukám, že se tady dost řešil rozdíl ve výkonu při použití různých baterií (alkalické, Ni-Mh).
Moje zkušenost:

Mám čelovku Zebralight SC50W a do ní jsem do teď dával aku. s nízkým samovybíjením - nejlepší co jsem sehnal: Sanyo XX 2500mAh. Ale musím uznat, že výkon je viditelně lepší s líthiovými Energizer Ultimate LITHUM. Na prázdno jsem jí naměřil lehce přez 1,7 V a má skoro poloviční hmotnost - 17g vs 30g. Takže na běžné svícení používám Sanyo, ale když někam jdu tak beru lithium.

Alkalické baterie jsem nezkoušel - nebylo třeba.

Ale bacha, moje čelovka je na 0,9 - 3,7V, tak bacha ať si něco nezničíte.
Skeidži
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte úno 15, 2011 19:44

Předchozí

Zpět na Světla a čelovky