Maglite AA 3W LED

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Maglite AA 3W LED

Příspěvekod rysy » sob led 31, 2009 16:34

Hledam pokud mozno malou a hlavne stabilni baterku. Prodavac mi doporucil Maglite AA s 3W LED. Mimo to maji i klasickou Maglite AA (tedy bez LED). Ktera vydrzi spatne zachazeni? Ma LED mimo ceny nejakou nevyhodu? :weedman:
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Re: Maglite AA 3W LED

Příspěvekod Kall » sob led 31, 2009 19:11

s touto baterkou nemám osobní zkušenost, názory majitele třeba tu:
http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid= ... =1271&p=10
osobně bych výkon 3W od baterky AA na moc dlouhou dobu neočekával.
Mělo by to bejt třeba na CR 123 nebo nabíjecí lixx
Kall
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 6, 2006 16:29
Bydliště: Olomoucko

Re: Maglite AA 3W LED

Příspěvekod rysy » sob led 31, 2009 23:25

Dik za link. AA tak dlouho asi opravdu nevydrzi. Ale za to jsou levne a vsude se dostanou. Podivam se jeste, jestli nekde najdu nejakou alternativu.
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Re: Maglite AA 3W LED

Příspěvekod Vilík » ned úno 1, 2009 15:37

Kdysi jsem měl Maglitku z USA a vydržela fakt hodně... Teda míň než co zažila moje Tikka, ale nezklamala jak v dešti, tak kdekoliv jinde. A hasiči jí občas mejí připnutou na helmě, tak asi vydrží..
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Maglite AA 3W LED

Příspěvekod Nedhelborn » ned úno 1, 2009 15:42

s Maglite AA s 3W LED nemam zkusenosti ale Maglite je jasna volba

Nevýhody LED by wiki

Mají vyšší pořizovací náklady (počítáno v ceně za lumen), než tradiční světelné zdroje. Další náklady také vychází z toho, že jedna dioda poměrně slabě září (Pozn.: Dnešní LED dosahují již velmi vysokého světelného toku), a proto jich potřebujeme větší množství . Nicméně pokud si vezmeme celkové náklady (včetně udržovacích), daleko překonávají žárovky a halogenové zdroje světla.
Jejich výkonnost hodně závisí na teplotě okolního prostředí. Používání LED na hranici proudových specifikací může vést k přehřátí pouzdra LED diody a k následnému selhání zařízení. V případech vyšších teplot se musí zajistit dostatečné chlazení. To je obzvláště důležité v automobilech a zařízeních pro vojenské nebo lékařské účely, které musí fungovat v širokém rozsahu teplot a jsou u nich kladeny vysoké požadavky na spolehlivost.
Musí být napájeny správným proudem.
Obvykle vyzařují světlo jen v úzkém paprsku v jednom směru.
Světlo z bílých LED diod může zkreslovat barvy
Nemohou být použitý v aplikacích, kde potřebujeme ostře směrový paprsek světla. LED nejsou schopny směrovosti pod několik stupňů. Pokud potřebujeme směrovější zařízení, je lepší použit Laser(nebo LED lasery).
Roste znepokojení z toho, že modré a bílé LED jsou teď schopny poškodit zrak – oko je výrazně citlivější na modré a „bílé“ světlo a přílišná intenzita, která je použitá u LED diod může oko především v noci poškodit. Dnešní diody jsou schopny překračovat bezpečnostní limity specifikované v ANSI/IESNA RP-27.1-05: Recommended Practice for Photobiological Safety for Lamp and Lamp Systems.
Nedhelborn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát led 9, 2009 12:30

Re: Maglite AA 3W LED

Příspěvekod rysy » ned úno 1, 2009 20:12

V obchode jsem srovnaval Maglite AA s Maglite 3W-LED. Ta LED sviti ale podstatne vic, ma krasne bile svetlo a pry neni tak choulostiva na naraz. Je o neco malo delsi, jinak ma stejne rozmery. Tak jsem nakonec koupil Maglite LED, doufam ze opravdu vydrzi. Dik za rady! *
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Re: Maglite AA 3W LED

Příspěvekod Kall » pon úno 2, 2009 18:31

ke srovnání LED a žárovek ještě toto:
LED svití a svítí a svítí, žárovka, pokud baterka nedá dostatečnej proud končí, ale LED prodúkuje světlo i na 1 mA není ho moc ale je to o trochu víc než zhaslá žárovka.
Takže je to jistota že uvidim.
Kall
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 6, 2006 16:29
Bydliště: Olomoucko

Re: Maglite AA 3W LED

Příspěvekod jirik » stř úno 4, 2009 1:34

Na maglite zapomeň. O žárovkových verzích raději nemluvím a ani jejich LED svítilny za moc nestojí (používají staré LED). :roll:

Fenix L2D Q5 či novější Fenix LD20 Q5 je mnohem lepší.
Doporučuju mrknout i na českou recenzi Fenix L2D Q5. *

Pro porovnání Maglite AA 3W vs. Fenix E20 a Fenix L2D Q5
Obrázek

Graf výdrž/výkon
Obrázek
Více v anglické recenzi.
jirik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: čtv říj 11, 2007 22:23
Bydliště: u Turnova

Re: Maglite AA 3W LED

Příspěvekod Novakj24 » stř úno 4, 2009 8:06

Také uvažuju na léto o kvalitní LED svítilně na stanování, s možností použití na kolo a zatím to vypadá na Fenix LD20 (nejvýkonnější Fenix na tužkovky.

Jen si říkám, proč se nevyrábí čelovky s podobnými parametry (výkonem, elektronickou regulací atd.) v kompkatním těle (Tikka XP). Chtělo by to něco jako Tikku XP se svítivostí alespoň 120 lm (namísto současných 40 na boost) a elektronickou regulací za cenu kratší výdrže - baterky mi v současné době vydrží zbytečně rok, ale výkon se s časem znatelně snižuje. Tikka XP se zastavila vývojově tak někde před 4 lety a od té doby nic.
Novakj24
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon črc 14, 2008 10:43


Zpět na Světla a čelovky