Luxeon

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Luxeon

Příspěvekod Vilík » úte led 29, 2008 18:51

Nemate nekdo zkusenosti s luxeonovyma celovkama?

Dival sem se na Tikku XP, Myo(belt) XP a Silvu L1... Muzete to nekdo porovnat? Jinak sem nasel recenzi na tu Silvu, ale je pres dva roky stara a pisou tam, ze vyrobce pracuje na odstraneni nejakych nedostatku (bzuceni...), tak nevim, jestli to mam brat jako relevantni... Nebo nedela Silva pripadne BD jeste neco s luxeonem? Ta L1 je sice vychytana, ale nelibi se mi...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod RUMcajs » úte led 29, 2008 19:07

Ahoj, tu L1 od Silvy mam. Jsem s ni naprosto spokojeny.
Za tmy v mlze v horach clovek oceni o par desitek metru delsi dosvit, nez maji obycejne LED.

Svetla a sexu neni nikdy dost, takze je mi lito, ze Silva LX neni na AA baterie.

Videl jsem nekde i celovku co ma 3W luxeon a jeste k tomu bezne LED.
Pro cteni knizky je i pri nejetrnejsim modu ta L1 moc silna.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod teoretic » úte led 29, 2008 19:08

např. namátkou Black Diamond Icon, Black Diamond Spot, Mammut Lucido TX1 mají všechny Luxeon

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Luxeon

Příspěvekod mtb.matysek » úte led 29, 2008 19:09

Vilík píše:Nemate nekdo zkusenosti s luxeonovyma celovkama?

Dival sem se na Tikku XP, Myo(belt) XP a Silvu L1... Muzete to nekdo porovnat? Jinak sem nasel recenzi na tu Silvu, ale je pres dva roky stara a pisou tam, ze vyrobce pracuje na odstraneni nejakych nedostatku (bzuceni...), tak nevim, jestli to mam brat jako relevantni... Nebo nedela Silva pripadne BD jeste neco s luxeonem? Ta L1 je sice vychytana, ale nelibi se mi...

Co tak vim, tak jsou Silvy hrozny kramy, teda jako ze je na ne hrozne moc reklamaci (behem 2 mesicu brigady v obchode jich tam bylo fakt dost), takze bych asi sel radsi do toho Petzla...
Uživatelský avatar
mtb.matysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon led 2, 2006 8:58
Bydliště: Taipei

Příspěvekod teoretic » úte led 29, 2008 19:10

@Vilík: jinak já to nedávno řešil - a vyhrála to u mě Black Diamond Icon

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod RUMcajs » úte led 29, 2008 19:14

teoretic píše:např. namátkou Black Diamond Icon, Black Diamond Spot, Mammut Lucido TX1 mají všechny Luxeon


Neni Luxeon jako Luxeon. Zalezi tez na provedeni, jeslti je to 1, 3 nebo 5W dioda.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod teoretic » úte led 29, 2008 19:19

RUMcajs píše:Neni Luxeon jako Luxeon. Zalezi tez na provedeni, jeslti je to 1, 3 nebo 5W dioda.
to já samozřejmě vím ;)

odpovídám však na Vilíkovu blíže nespecifikovanou otázku ;)
Vilík píše:..... Nebo nedela Silva pripadne BD jeste neco s luxeonem? ....


t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod teoretic » úte led 29, 2008 19:20

teoretic píše:
RUMcajs píše:Neni Luxeon jako Luxeon. Zalezi tez na provedeni, jeslti je to 1, 3 nebo 5W dioda.
to já samozřejmě vím ;)

odpovídám však na Vilíkovu blíže nespecifikovanou otázku ;)
Vilík píše:..... Nebo nedela Silva pripadne BD jeste neco s luxeonem? ....


t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Luxeon

Příspěvekod hasty » úte led 29, 2008 19:33

mtb.matysek píše:Co tak vim, tak jsou Silvy hrozny kramy

A s cim je u nich problem, co bolo najcastejsie pricinou reklamacie?
Ak nieste tam kde chcete byt, nieste nikde
Uživatelský avatar
hasty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: sob led 26, 2008 21:45
Bydliště: Praha/Presov

Příspěvekod šíp » úte led 29, 2008 19:52

čelovky s luxeonem máme oba s manžílkem-já měla napřed 1W a on 3W, ale pak jsem šla do 3W taky a 1W prodala. používáme ji hlavně na kolo kdy opravdu potřebujeme dobrý a daleký dosvit. předtím jsme měli myslím Black Diamond. každopádně já mám svoji asi rok a manžílek 2 a zatím plně funkční
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod sally » úte led 29, 2008 20:11

teoretic píše:@Vilík: jinak já to nedávno řešil - a vyhrála to u mě Black Diamond Icon

t.
:lol: ježiško mi ju nadelil pod stromček. Jediná výhrada: ako prvý je nastavený silný mód, ktorý sa postupne zoslabuje. Ocenil by som, keby to bolo naopak... inak je to skvela čelovka :ú


dlhé kilometre s iconom na čele...
sally
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob pro 1, 2007 13:44
Bydliště: kde nebe je vysoké a modré

Příspěvekod Cvrk » úte led 29, 2008 20:38

Disponuju BD Spot a je to paráda. Nejsem si jistý, jestli mám 1w nebo 3w, či jestli se to vůbec ve 3w dělá, ale dosvit kužele cca 35m je pro mě až luxusní. Navíc kromě tří módů intenzity, jak luxeonu, tak 3xled pod nohy, je k dispozici i blikání.
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Luxeon

Příspěvekod mtb.matysek » úte led 29, 2008 21:40

hasty píše:
mtb.matysek píše:Co tak vim, tak jsou Silvy hrozny kramy

A s cim je u nich problem, co bolo najcastejsie pricinou reklamacie?

Dost byl problem s vypinacama - nesly zapnout a tak...potom taky u te LX byl problem s tou baterkou - ze malo vydrzela...borec to dal reklamovat, za 2 tydny mu ji poslali "opravenou" zpet, ale vubec to neopravili, celovka mela porad asi 1/4 vykon nez meli udavanej na obalu (pro rejpaly - ten clovek to pry testoval v pokojovych teplotach...)...no a neco podobnyho je treba s tema Silva zapalovacema - taky hodne poruchovy - nebo spis zalezi na tom, na jaky kus narazis...
Uživatelský avatar
mtb.matysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon led 2, 2006 8:58
Bydliště: Taipei

Příspěvekod zonn » úte led 29, 2008 21:51

Cvrk píše:Disponuju BD Spot a je to paráda. Navíc kromě tří módů intenzity, jak luxeonu, tak 3xled pod nohy, je k dispozici i blikání.

Tak moment, taky mám BD Spot, ale žádné blikání neumí, pouze přepínám mezi Luxeon a 3xled. Nevím, jestli nemáš jiný model............já jí kupoval někdy v říjnu 2007 :((
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Příspěvekod Vilík » úte led 29, 2008 22:22

teoretic píše:@Vilík: jinak já to nedávno řešil - a vyhrála to u mě Black Diamond Icon

t.


Vypada dobre... A na rozdil od te Silvy i vizualne... Ta ma sice hezky vychytavky jako baterky do kapsy a tak...

Mohl bys mi napsat nejaky zkusenosti?
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » úte led 29, 2008 22:26

Vilík píše:Mohl bys mi napsat nejaky zkusenosti?
hele, už tu o tom trošku někdo psal - každopádně má ze všech srovnatelných jednoznačně nejlepší parametry - luxeon fakt svítí suprově, kabely jsou vedený dobře, celkem nehrozí, že bys je nějak ulámal - nemám proti ní zatím výhrady a doporučuju ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vilík » úte led 29, 2008 22:28

Ok, po zkouskovym se zandu na ni podivat...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Cvrk » úte led 29, 2008 23:13

zonn píše: ...mám BD Spot, ale žádné blikání neumí.......já jí kupoval někdy v říjnu 2007 :((


Tak to já jsem ji kupoval asi v srpnu 2007 a kromě postupných tří intenzit svícení, kdy se spínač lehce namáčkne, je jako čtvrtá taky blikačka. A to jak u luxeonu, tak u těch tří ledek pod nohy. Jestli to ta tvoje neumí, tak asi něco není v pořádku. :((
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod jirik » stř led 30, 2008 2:35

RUMcajs píše:
teoretic píše:např. namátkou Black Diamond Icon, Black Diamond Spot, Mammut Lucido TX1 mají všechny Luxeon


Neni Luxeon jako Luxeon. Zalezi tez na provedeni, jeslti je to 1, 3 nebo 5W dioda.


Ona taky neni 1W dioda jako 1W dioda... Vykonny diody od firem Cree, SSC i nove Luxeony s TFFC technologii jsou na tom dnes vykonove mnohem lip nez stare luxeony III a K2 dosud pouzivane v celovkach.

Napriklad nejnovejsi Cree XR-E R2 ma stejny svetelny tok pri 1,5W jako stary luxeon pri 5W...

Jake z toho plynou vlastnosti je asi jasne - mnohem delsi vydrz pri stejnem svetelnem vykonu, nebo vyssi svetelny vykon pri stejne vydrzi.

Bohuzel, prestoze tahle nova generace led je na trhu uz pres rok, spolecnosti vyrabejici celovky je adaptuji velmi pomalu. Svetla vyjimka je Zebralight H50 a monstrum FoxFury Pro III. Nicmene napriklad i Petzl ted uvadi novou verzi MYO XP NEW s novou ledkou.

Takze posuzovat celovky podle watu bude v kratke dobe naprosto nesmyslne, kdyz 1W Cree bude svitit stejne jako 3W luxeon.
jirik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: čtv říj 11, 2007 22:23
Bydliště: u Turnova

Příspěvekod teoretic » stř led 30, 2008 7:42

@jirik: jasně, o tom tu už byla řeč - bohužel čelovky s cree zatím prakticky nejsou - za dva roky už to bude imho standard a pak přijde zas něco jinýho - to je jako u všeho technickýho - kdyby měl člověk čekat, tak se nikdy nedočká...:)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod RUMcajs » stř led 30, 2008 8:29

A kua, novej Luxeon je na trhu a me jeste nedosli baterky v te Silva L1 :smt022
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod teoretic » stř led 30, 2008 8:32

@RUMcajs: no, Cree diody jsou na trhu v normálních baterkách už tak dobrej rok ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod jirik » stř led 30, 2008 10:26

Tedko je v nemecku nejakej veletrh sportovnich potreb, tak bych si pockal, jestli tam treba nebudou uvedeny nejaky novinky. Jinak pro nejaky cekani vyrobci nemaji duvod, cinani chrlej na trh novy modely svitilen par tejdnu po uvedeni novy ledky na trh. Nevim proc to celovkarum trva roky:-)
jirik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: čtv říj 11, 2007 22:23
Bydliště: u Turnova

Příspěvekod teoretic » stř led 30, 2008 10:28

jirik píše:..Nevim proc to celovkarum trva roky:-)
protože to jsou konzervy ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Polky » stř led 30, 2008 10:40

zonn / cvrk - ked ti to neblika, tak to je smrtelne nebezpecne! To by som minimalne isiel reklamovat :mrgreen: (ako to je na co dobre aby blikala celovka??)

Inac cumim ake hitech vy mate vo vybave. Ja vlastnim asi 5 rokov celovku ktora ani neni led, nie ze luxeon ci co... U nas mosi byt volaka redsia tma alebo co... :wink:
Videli ste niekto tu reklamu na Heidi Klum? Čo to preboha je ten puša-efekt??
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Příspěvekod Rujir » stř led 30, 2008 10:48

teoretic píše:protože to jsou konzervy ;)
t.


Alebo chcu aby sa najskor zaplatil vyvoj a integracia toho predchadzajuceho typu.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » stř led 30, 2008 10:49

Rujir píše:Alebo chcu aby sa najskor zaplatil vyvoj a integracia toho predchadzajuceho typu.
což může být celkem nebezpečný, protože se může stát, že nikdo to starý už kupovat moc nebude, když jiní výrobci budou nabízet za stejný peníze lepší výkon...těžká to věc na dlouhé diskuze...:)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Rujir » stř led 30, 2008 10:52

teoretic píše:což může být celkem nebezpečný, protože se může stát, že nikdo to starý už kupovat moc nebude, když jiní výrobci budou nabízet za stejný peníze lepší výkon
t.


Mal by si pravdu, keby sa nasla "cierna ovca", ktora by to nerespektovala. Ale ked vsetci vyznamnejsi celovkari prechadzaju na nove ledky viacmenej naraz, tak zakaznici nemaju prilis na vyber. A baterka do ruky je proste na horach prezitok.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Simi » stř led 30, 2008 11:00

Uz jsem to tu nekde psal, ale muzu doporucit Tikku XP. Mam ji sice jenom asi pul roku, ale jsem s ni naprosto spokojeny - mala, skladna, velmi slusne sviti. Jedinou vyhradu mam, ze by mohla mit sudy pocet baterii, coz bohuzel nema ani vetsina jinych celovek.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod teoretic » stř led 30, 2008 11:00

Rujir píše:..Ale ked vsetci vyznamnejsi celovkari prechadzaju na nove ledky viacmenej naraz, tak zakaznici nemaju prilis na vyber..
to už je pak jiná věc - nějaká zákulisní dohody atd..

zase v týhle oblasti se však celkem rychle dokáže etablovat nová firma resp. zaběhlá, která začně dělat čelovky
Rujir píše:..A baterka do ruky je proste na horach prezitok.
to každopádně

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Další

Zpět na Světla a čelovky