Jake baterie do celovky?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Baterie?

NiCd
0
Žádná hlasování
NiMH
10
100%
 
Celkem hlasů : 10

Jake baterie do celovky?

Příspěvekod Dee » čtv črc 14, 2005 22:22

Co je pro celovku lepsi? (z dobijecich) NiMH nebo NiCd?
Dee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: ned čer 26, 2005 13:37

Re: Jake baterie do celovky?

Příspěvekod Vojtos » pát črc 15, 2005 8:05

Dee píše:Co je pro celovku lepsi? (z dobijecich) NiMH nebo NiCd?


Dle toho třináctera http://www.najdiservis.cz/navod.htm?clid=3876&strana=1 si myslim, že je výhodnější používat NiMH hlavně díky tomu, jim více vyhovuje skladování v nabitém stavu.

Jestli to máš ale do diodovku tak bych řek, že je to skoro až jedno
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Jake baterie do celovky?

Příspěvekod teoretic » pát črc 15, 2005 8:20

Dee píše:Co je pro celovku lepsi? (z dobijecich) NiMH nebo NiCd?


no z tehle dvou samorzejmwe Ni-MH - maj mensi memory effect a oproti niklkadmiovym se muzou dobijet, i kdyz nejsou uplne vybity. Kazdopadne uz je ale oboje bohuzel dost prezity a investice do Lionek se IMHO vyplati....

t.

edit: jo a pravda je, vetsina lidi to blbe nabiji, cili se priblizne ridte vzorcem:

mAh baterky
_____________ X 1,4 = doba nabijeni v hodinach
mA nabijecky
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Jake baterie do celovky?

Příspěvekod Lipon » pát črc 15, 2005 11:25

teoretic píše:
Dee píše:Co je pro celovku lepsi? (z dobijecich) NiMH nebo NiCd?


no z tehle dvou samorzejmwe Ni-MH - maj mensi memory effect a oproti niklkadmiovym se muzou dobijet, i kdyz nejsou uplne vybity. Kazdopadne uz je ale oboje bohuzel dost prezity a investice do Lionek se IMHO vyplati....

t.

edit: jo a pravda je, vetsina lidi to blbe nabiji, cili se priblizne ridte vzorcem:

mAh baterky
_____________ X 1,4 = doba nabijeni v hodinach
mA nabijecky


nejsou Lionky zbytecne nakladny? Ja teda do celovky cpu jenom alkalicky mikrotuzky, panc LEDkova zas tak moc nezere, ale predpokladam, ze to byl dotaz spis na zarovkovy s vetsi spotrebou
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod teoretic » pát črc 15, 2005 12:03

jasne, ze jsou drazis, pokud to ale clovek pouziva denne, tak se to fakt vyplati. Parkrat do roka to je blbost, to staci pred akci nabit. Na LEDky taky pouzivam nenabijeci...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod uplne jinej martin » pát črc 15, 2005 12:53

kdybyste si chteli trochu zabastlit, tak ja prave provadim upravu cinskyho ekvivalentu petzl tikka, bude tam aku li-ion 3,7V/650mAh (125,-) regulace proudu tranzistorem (nula nula par supu) a svitivejsi ledky (bud 0 jako vzorky, a nebo jeste investuju do poradnejch oshino tusim ze 17cd za 60kc).
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Jake baterie do celovky?

Příspěvekod Skeidži » pát bře 4, 2011 14:11

Já jsem si nedávno pořídil tyhle:
http://www.kronium.cz/baterie-a-nabijec ... d_392.html
A jsou dobrý.


Při stejné velikosti baterií:

LiPol - Nejnovější typ. Příliš se nepoužívá, protože nedokáže dodat moc velký proud. Je lehoučká.

LiIon - Náhradní v terénu neseženete. Ale Jsou momentálně asi nejvýkonější. (1ks 18650 má v sobě tolik energie, co 3ks AA).

NiMh - Nejsou tak dobrý jako LiIon, ale zase se dá všude koupit náhradní (AA, AAA). Ještě lepší jsou LSD NiMh-->žádný drogy :D , ale nízké samovybíjení a nízký vnitřní odpor*.

NiCd - Nejstarší typ. Před nabitím by se měly nejdřív vybít. To bych už nebral.

A na extra -akce- Energizer e2 Ultimate Lithium (z AA a AAA nejlepší, ale nenabíjecí). A jsou neuvěřitelně lehký.


*U některých čelovek nejsou doporučeny nabíjecí nimh, protože dokážou dodat dost velký proud a hrozí spálení. Jednoduše jsou moc silný. Většinou jsou to čelovky, který nemaj elektronickou regulaci. Takže když je výrobce nedoporučuje, tak bych je tam moc nedával.


Já bych do čelovky bral buď LiIon - pro max výkon, nebo LSD NiMh - pro jejich univerzálnost a dobré vlastnosti (i za cenu trochu mennší kapacity).
Skeidži
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte úno 15, 2011 19:44

Re: Jake baterie do celovky?

Příspěvekod j_dolezel » pát bře 4, 2011 21:09

Nema smysl se hnat za kapacitou! Ja pouzivam GP Recyko a jsem naprosto spokojeny.Tyto baterie se chovaji jako alkalicke ale pritom jsou nabijeci NiMH.Maji totiz velmi male samovybijeni.Mam cca.8ks AA+8ks AAA prednabitych a vim, ze kdyz je po pul roce vezmu na nejakou akci tak nebudou vybite jako klasicke. *
Obrázek
Naposledy upravil j_dolezel dne pát bře 4, 2011 21:28, celkově upraveno 1
Nad přírodou člověk nikdy nezvítězil, zvítězit však může nad svým strachem, nejistotou, či slabostí.
Uživatelský avatar
j_dolezel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 9, 2011 21:38
Bydliště: Brno

Re: Jake baterie do celovky?

Příspěvekod j_dolezel » pát bře 4, 2011 21:27

Ok
Zde je odkaz na test baterii GP Recyko
Naposledy upravil j_dolezel dne sob bře 5, 2011 9:22, celkově upraveno 1
Nad přírodou člověk nikdy nezvítězil, zvítězit však může nad svým strachem, nejistotou, či slabostí.
Uživatelský avatar
j_dolezel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 9, 2011 21:38
Bydliště: Brno

Re: Jake baterie do celovky?

Příspěvekod mike » pát bře 4, 2011 21:46

Co takhle uvest odkaz na puvodni zdroj? Pripadne pouze odkaz? Celkem nevidim duvod sem kopirovat cizi texty, zvlaste kdyz trochu zavani PR (ciste prvni dojem).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!


Zpět na Světla a čelovky