Petzl Tikka Plus x Tactikka Plus

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Petzl Tikka Plus x Tactikka Plus

Příspěvekod papun » ned pro 16, 2007 10:48

Tak nejak v blizsi budoucnosti uvazuju nakup kvalitni celovky a rozhoduju se mezi Petzl Tikka Plus a nebo Tactikka Plu.

Jestly jsme to dobre pochopil, tak se jedna o stejne celovky stim, ze Tactikka ma cervene sklopne svetlo. A nato se chci prave zeptat. To cervene svetlo by se mohlo i hodit, ale zase nevim jestly treba ten sklopny plast (ve fazi kdy neni sklopeny a celovka sviti bile) neomezuje nejak svitivost. Nesjou stim nejake problemy.

A vubec co Vase osobni zkusenosti?
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Vilík » ned pro 16, 2007 11:49

O nikom, kdo by mel Tactikku nevim, ale podle toho jak v realu vypada by to cerveny nijak svitivost omezovat nemelo...

Ja osobne mam Tikku Plus uz hafo let a naprosta spokojenost, i kdyz dneska bych asi kupoval neco, co ma i kuzel, treba Tikku XP...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod vencla » ned pro 16, 2007 11:56

ja sem byl pozadan abych kamaradovi poradil taktez s vyberem celovky...poradil sem mu at vyzkousi tikku xp nebo tikku myo xp a dle penizku at se rozhodne. Oba jezdíme na biku docela hodně a někdy to protáhnem i do noci, proto je třeba delší dosvit čelovky a tady nevím jak to bude když porovnáme Tikku XP, s Myo XP a nebo napriklad Mammutem Lucido TX1.Kamarad stále váhá a ja taktez protože jsem dostal brouka do hlavy :twisted:
vencla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned čer 18, 2006 20:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod papun » ned pro 16, 2007 12:11

vencla píše:ja sem byl pozadan abych kamaradovi poradil taktez s vyberem celovky...poradil sem mu at vyzkousi tikku xp nebo tikku myo xp a dle penizku at se rozhodne. Oba jezdíme na biku docela hodně a někdy to protáhnem i do noci, proto je třeba delší dosvit čelovky a tady nevím jak to bude když porovnáme Tikku XP, s Myo XP a nebo napriklad Mammutem Lucido TX1.Kamarad stále váhá a ja taktez protože jsem dostal brouka do hlavy :twisted:


Zustal bych u mnou zminecnych modelu.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod pripluv » ned pro 16, 2007 12:26

A bude ti k něčemu, že budeš umět svítit červeně?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod papun » ned pro 16, 2007 12:28

Přípluv píše:A bude ti k něčemu, že budeš umět svítit červeně?

no to si taky rikam, ale treba jo. nekdy v noci abych byl nenapadny trosku. cenove uz je to zanedbatelne.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Ryba » ned pro 16, 2007 12:44

A bude ti k něčemu, že budeš umět svítit červeně?


No, ono to není zas tak samoúčelné. Červené světlo neovlivňuje citlivost nočního vidění. Třeba když jdeš potmě bez baterky, tak asi po 20 minutách se ti voči přizpůsobí a vidíš docela slušně. Ale když si posvítíš normálním světlem třeba do mapy, tak zase 20 minut vidíš prd. Já se nechal inspirovat kamarádem a udělal si z červených LEDek takové švětlýško, které používám, když se potřebuju podívat do mapy souhvězdí.

Taky se to hodí, když si třeba hodláš založit někde v basecampu nevěstinec :twisted:
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod lamaTor » ned pro 16, 2007 13:03

vencla píše:ja sem byl pozadan abych kamaradovi poradil taktez s vyberem celovky...poradil sem mu at vyzkousi tikku xp nebo tikku myo xp a dle penizku at se rozhodne. Oba jezdíme na biku docela hodně a někdy to protáhnem i do noci, proto je třeba delší dosvit čelovky a tady nevím jak to bude když porovnáme Tikku XP, s Myo XP a nebo napriklad Mammutem Lucido TX1.Kamarad stále váhá a ja taktez protože jsem dostal brouka do hlavy :twisted:


Ten rozdíl ve světelnosti mezi 3W a 1W luxeonem půjde poznat (ale nevím jak moc, neměřil jsem-podle Petzlu to je 10m), obzvlášť na kole to nebude k zahození, takže nebýt toho cca 80g rozdílu (a zanedbatelných 500Kč), tak bych bral Myo. Spíš bych do toho ještě zahrnul Myobelt XP, u toho se dá zdroj s baterkami strčit třeba do kapsy nebo do batohu, takže pak má člověk na hlavě jen 75g.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod lamaTor » ned pro 16, 2007 13:31

I když ten volný kabel u Myobeltu XP může občas docela zavázet....Ale jinak to má něco do sebe.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod pripluv » ned pro 16, 2007 15:31

Zatím ale nevíme, jestli Tactikka má červenou krytku sklápěcí nebo ano? Pak bych do ní klidně šel.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod lamaTor » ned pro 16, 2007 16:30

Přípluv píše:Zatím ale nevíme, jestli Tactikka má červenou krytku sklápěcí nebo ano? Pak bych do ní klidně šel.


Názor si udělejte každý sám. Já v tom problém nevidím (sklopná je, asi to funguje bez problému), lépe vyzkoušet v obchodě....
A teda ještě tady, ale to si počítám najít umíte.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod papun » ned pro 16, 2007 16:59

No sklapeci bude urcite, ale jde prave oto, jestli to pka nezavazi nebo ja nevim co. J etotoiz jasne ze z 90% budu pouzivat klasicke svetlo.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Kall » ned pro 16, 2007 18:13

používám ji, červenej filtr je sklopnej, když není v aktivní pozici je v rovině povrchu a nehrozí ulomení, když je třeba zacvakne se přes diody .
Jak je výše psáno, neovlivní adaptaci oka při nočním vidění a celkem při úplné tmě stačí na chůzi,. behat by se s tím asi nedalo, hlavne ne v lese mimo cesty.
Kall
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 6, 2006 16:29
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod papun » ned pro 16, 2007 18:38

No o behani nejde. Takze rikas neni se ceho bat jo? Me prave slo hlavne oto jestyl treba nejak blbe netrci a tak no.

Je mozne ho pripadne uplne vydelat?
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Kall » stř pro 19, 2007 18:16

netrčí, nepřekáží, ale vyndat nejde.Má regulaci výkonu, takže praktický.
Jenom nemá boost, ale to je v jiné cenové kategorii,to by tam musel bejt luxeon.
Kall
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 6, 2006 16:29
Bydliště: Olomoucko


Zpět na Světla a čelovky