čelovka Petzl - délka dosvitu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Na níže určené aktivity bych si vzal:

Petzl MYO 3
5
45%
Petzl MYO XP
5
45%
Petzl MYOBELT
1
9%
 
Celkem hlasů : 11

čelovka Petzl - délka dosvitu

Příspěvekod pripluv » úte říj 30, 2007 19:47

Zajímá mne délka dosvitu (ne boost) u:

Petzl MYO 3
Petzl MYO XP
Petzl MYOBELT


a do čeho by jste šli. Použití při horolezbě (orientace ve stěně, noční nástupy nejistým terénem...) a v noci :mrgreen: .
Navrhněte klidně i variantu :wink: .
Dík
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Dena » úte říj 30, 2007 20:10

:rolleyes: :shock: :smt023 :smt082 :smt044
@pavproch svítítko dooobrý
používám MYO 3 a naprostá spokojenost s výše uvedenými aktivitami, jen bych příště raději pouzdro na baterie s možností oddělení alias strčení do teplé kapsičky ..
Naposledy upravil Dena dne úte říj 30, 2007 20:12, celkově upraveno 1
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod pripluv » úte říj 30, 2007 20:19

nemám slov ... a certifikát z hornictvi.cz příště odmítnu :twisted: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod viňa » úte říj 30, 2007 20:20

Abych tady zastal taky Black Diamondu tak já používám Vectru IQ naprostá spokojenost a jestli má mít odělitelné pouzdro na baterie tak mohu vřele doporučit Helios (má kámoš)
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod pavproch » úte říj 30, 2007 20:22

Přípluv píše:@ Powerproch: mám sedumnáctku (slovy sedumnáctku) monitor, kapišto :twisted: :twisted: :twisted: ?


a já 12.1" a sem v oukeji.... :wink:

V tomto případě to NENÍ o velikosti..... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod pripluv » úte říj 30, 2007 20:24

Kdo tady nebyl 30.10.2007 v 20:20 o hodně přišel, k nahlédnutí to je v jiném vlákně a teď se vrátíme k tématu!!!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pavproch » úte říj 30, 2007 20:26

Už asi pět let si vystačím s Tikkou.... na ty samé účely (hlavně v noci... :twisted: .)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod pripluv » úte říj 30, 2007 20:27

což o to, Tikku mám taky, ale na nějakej extra dosvit to teda není. Nějakej kužel fotonů bych rád vyslal před sebe do dáli...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod viňa » úte říj 30, 2007 20:32

Přípluv píše:což o to, Tikku mám taky, ale na nějakej extra dosvit to teda není. Nějakej kužel fotonů bych rád vyslal před sebe do dáli...


proto doporučuji Black Diamond
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod pavproch » úte říj 30, 2007 20:39

Přípluv píše:což o to, Tikku mám taky, ale na nějakej extra dosvit to teda není. Nějakej kužel fotonů bych rád vyslal před sebe do dáli...


Protiřečíš si, maják se Ti nelíbil..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod pripluv » úte říj 30, 2007 20:44

viňa píše:...proto doporučuji Black Diamond


On to umí i Petzl, teď jde o to jakej. Těžko srovnávat s Tikou nějakej halogen...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » úte říj 30, 2007 20:45

pavproch píše:Protiřečíš si, maják se Ti nelíbil..... :twisted:

ale tahej si to na helmě :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pavproch » úte říj 30, 2007 20:58

Kámošco dělá u kriminálky, nafasoval takovou malou emerickou baterku (napájení myslím 2 nebo 3 lithiové baterky do foťáku - taková ta krátká tlustá tužkovka) s halogenem, kterj má dosvt asi kilometr.... nekecám.... nafasoval k tomu ještě takovou gumu okolo hlavy- tahle baterka je na hlavě zboku (nad uchem)..... a sfítí jak čert, akorát že prý stála asi šestku a ty (drahé) fotobaterky žere jak bonbony....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod pripluv » úte říj 30, 2007 21:00

Kdysi jsem si zakoupil Maglite (na 2AA) a ušil si taky ten popruh nad ucho. Nebylo to zlý, ale čelovka je čelovka...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Dena » úte říj 30, 2007 21:05

Přípluv píše:Kdysi jsem si zakoupil Maglite (na 2AA) a ušil si taky ten popruh nad ucho. Nebylo to zlý, ale čelovka je čelovka...

jj, to samé- (kdysi) fasunk .. :wink: :smt023
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Hanzik » úte říj 30, 2007 22:06

Mam Myo XP a jsem nadmiru spokojen. Dosvit ma skvely. Vyhodou je sklopna cocka pro osvetleni vetsiho prostoru. Zpracovani je kvalitni. Super je kryti tlacitek proti nahodnemu zmacknuti v batohu. Momentalne by mela jit do vyroby novejsi verze s vylepsenou elektronikou a tedy i vetsim dosvitem.

svetoutdooru.cz:

"Petzl
Na stánku Petzl byly k vidění nové barvy čelovek. U čelovek MYO XP a MYO XP Belt byla zvýšena svítivost až o 200%. Petzl udává zhruba 3x - 85 lumenů max, 150 lumenů při Boost módu. V Boost módu Petzl slibuje dosvit až 97 m a v ekonomickém módu pak dobu provozu až 180 hodin. Navíc byla snížena hmotnost vlastního světelného modulu – hlavice na 75 g. Čelovky jsou stále osazovány Luxeony firmy Lumileds."

Kdysi jsem mel jestepujcenou od kamarada Lucido TX1(web). Dosvit perfektni. Jedine, co mi na ni prislo hloupe byla pomerne malo robustni konstrukce.
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » stř říj 31, 2007 6:14

Ha, my se k tomu i dopracujem :D .

Takže MYO XP a MYOBELT XP cca 100 metrů (to slibuje Petzl, v reálu to bude míň, nebo bude stejně mlha :mrgreen: ). Kdyby jsme zůstali u těchto, tak smysl má asi BELT, že? Proč to mají tak debilně udělaný to rozpínání uprostřed?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hanzik » stř říj 31, 2007 8:31

Přípluv píše: Proč to mají tak debilně udělaný to rozpínání uprostřed?


Nekde se tusim objevilo hlaseni, ze pro pristi rok by to meli presunout bliz k celovce.
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » stř říj 31, 2007 9:09

vůbec by bylo nejlepší, kdyby měli varianty dvě. Baterie na hlavu na krátkým kabelu s možností přepnutí na dlouhý kabel a strčení akumulátoru do kapsy...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tulak » stř říj 31, 2007 9:28

já bych si s těma "metrama", kam až dosvítí nedělal takovou starost. těch 100m je k ničemu, protože kužel světla je příliš úzký a oči tak úzký kužel nejsou schopné sledovat a tak na 100m už nic nevidíš, respektive nerozeznáš. něco jiného je když je scéna nasvícena komplexně ..... radši 30-40m ale nasvícených dostatečně širokým kuželem .......
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod teoretic » stř říj 31, 2007 9:29

Přípluv píše:vůbec by bylo nejlepší, kdyby měli varianty dvě. Baterie na hlavu na krátkým kabelu s možností přepnutí na dlouhý kabel a strčení akumulátoru do kapsy...
přesně to jsem jim psal...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Simi » stř říj 31, 2007 10:50

Nedavno jsem si misto zlobici starsi celovky koupil Tikku XP. Dlouho jsem vahal mezi nekolika modely celovek vcetne Myo XP.
Nakonec jsem sel cestou odlehceni vybavy do hor. S Tikkou XP jsem zatim naramne spokojen. Pri boostu je dosvit na orientaci vic nez dostatecny a na chuzi nebo lezeni ten optimalni rezim taky bohate staci. Rozhodne stoji za zvazeni...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

BD icon

Příspěvekod Radas » stř říj 31, 2007 11:52

Ahoj,takže kdybych vybíral z petzlu tak MYO xp ale vadi mi u toho ta rozptylka ze ji musis porad sundavat a vracet. Kvalitativně je myo xp na stejny mozna o trochu horsi urovni nez Black Diamond Icon a ktery je to reseno 2ledky vlevo+2 ledky vpravo(pro koukani na blizko) a mezi nima 3W luxeon(dálka)...sviti to skvele a nemusis tam honit tu rozpytlku v rukavicich - u Icon to jenom vypnes a zapnes a svití to druhý-a pul stiskem snizujes vykonnost...mam ji od června a porad jedu na ty stejny baterky co u ni byli a indikátor porad ukazuje zelenou barvu. A cena je stejná. :wink: :toimonster:
Radas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon črc 31, 2006 19:08
Bydliště: Ústí pod Labem

Příspěvekod zbuddy » stř říj 31, 2007 12:00

já mám Tactikku XP Adapt, koupeno hlavně kvůli inline a lehkému trekingu a zatím spokojenost. Ale na ledy ap. nasazení a drsné zacházení á la Přípluv to opravdu není a to přepínání režimů evt. posouvání sklíčka v rukavicích by asi opravdu nešlo (jedině v tusových chirurgických :mrgreen: ). Jinak ale doporučuji, dá se i po určitém cviku zabalit do pouzdra na Tactikku XP (bez adaptérů).
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Simi » stř říj 31, 2007 12:58

zbuddy píše:já mám Tactikku XP Adapt, koupeno hlavně kvůli inline a lehkému trekingu a zatím spokojenost. Ale na ledy ap. nasazení a drsné zacházení á la Přípluv to opravdu není a to přepínání režimů evt. posouvání sklíčka v rukavicích by asi opravdu nešlo (jedině v tusových chirurgických :mrgreen: ). Jinak ale doporučuji, dá se i po určitém cviku zabalit do pouzdra na Tactikku XP (bez adaptérů).


Me prave i na drsnejsi zachazeni prijde v pohode. Nicmene je to vec nazoru...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod teoretic » stř říj 31, 2007 14:04

šel bych do black diamond icon - docela jsem se o to před pár týdny zajímal a vybíral a ta icon mi vycházela nejlepší..

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: BD icon

Příspěvekod tulak » stř říj 31, 2007 14:11

Radas píše:Ahoj,takže kdybych vybíral z petzlu tak MYO xp ale vadi mi u toho ta rozptylka ze ji musis porad sundavat a vracet. ......

no nevím proč bys tu rozptylku pořád vracel, používám ji už 2 roky a většinou s ní nijak nehýbu. spíš mi vadilo, že mi to zakončení na rozptylce tak nějak probleskovalo do očí jako "světlovod" pomohlo škrábnutí pilníčkem a natření černou barvou. no natíráním bych to nenazýval, prostě zamáznutí ....
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Simi » stř říj 31, 2007 14:53

teoretic píše:šel bych do black diamond icon - docela jsem se o to před pár týdny zajímal a vybíral a ta icon mi vycházela nejlepší..

t.


Ta se mi taky moc libila (ostatne jako vetsina veci od BD ;-) ), ale pri brouzdani fory jsem narazil na casty stiznosti na upevneni modulu s bateriemi a jeho celkovou chatrnost.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod teoretic » stř říj 31, 2007 15:09

Simi píše:Ta se mi taky moc libila (ostatne jako vetsina veci od BD ;-) ), ale pri brouzdani fory jsem narazil na casty stiznosti na upevneni modulu s bateriemi a jeho celkovou chatrnost.
to jsem nějak přehlédl, nikde jsem na to nenarazil - dík za tip - mrknu na to - chci si jí totiž koupit k vánocům, tak že bych nakonec přece jen šel do petzl myo xp?..:)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod patentik » stř říj 31, 2007 16:38

teoretic píše:chci si jí totiž koupit k vánocům t.


ty uz neveris na Jeziska? :mrgreen:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Světla a čelovky