Petzl Myo XP vs. Petzl Tikka XP

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pripluv » čtv bře 27, 2008 21:07

a nakolik W to jede ve werzi new?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Tikka XP

Příspěvekod MrCooper » čtv bře 27, 2008 21:26

Ahoj, mam Tikku XP a nemenil bych. Jeste se mi nestalo, ze by mi nestacil vykon, je spolehliva, mala, nema zadny draty apod. Doporucuju!
MrCooper
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: pon zář 18, 2006 15:13

Příspěvekod George81CZ » čtv bře 27, 2008 21:36

hmm, v americe mají tu New XP za 80 dolarů, při dnešním kurzu asi 1300 korun.
třeba tady

Jsem zvědavý za kolik bude u nás. Ale myslím, že pod dva litry ne. :((
George81CZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř led 3, 2007 17:20
Bydliště: Fryčovice

Příspěvekod lamaTor » čtv bře 27, 2008 21:53

Přípluv píše:a nakolik W to jede ve werzi new?

Nevím o tom, že by to někdo testoval a zveřejnil. Lumeny a celkový dosvit by měl být dvojnásobný oproti starému modelu, ale lepší by to bylo vidět. Prý ten luxeon nějak inovovali a vzhledem k tomu, že na první pohled to nové Myo vypadá stejně, tak buď ta LEDka vyzařuje méně tepla, anebo ke své svítivosti nepotřebuje takový výkon. Ještě vlastně zbývá třetí možnost-tělo nebo vnitřnosti čelovky nějak upravili pro lepší odvod tepla a nejde to na první pohled vidět.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod vencla » čtv bře 27, 2008 22:35

ahoj , tak ja se muzu pridat se zkušenostmi s tikkou XP od Petzlu. Vlastním ji cca pul roku a uz bylo několik příležitostí kdy se perfektně osvědčila. Hodně vydrží, docela užitečna je i regulace čočky- bud na dalku na malou tečku nebo jako světlo pro manipulace v blizce.
vyhovuje mi take z vahového hlediska a take z hlediska vydrže. Vydrží opravdu hodně- na alkalické baterie, na znovunabijeci ale.

Jinak cokoliv co potrebujes tak se zeptej, popremyslim nad tim.
vencla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned čer 18, 2006 20:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod George81CZ » čtv bře 27, 2008 22:58

No já teď mám Petzl Myolite 3. Nikdy jsem nepoužil to xenonové světlo, které tam je. Vždycky svítím diodama.
Tak jsem uvažoval, že ji střelím, a koupím tu Myo XP, a zrovna teď se objeví nový model :roll:
Tak nevím, asi s tím ještě počkám. Nechce se mi kupovat ten starší model když už je na trhu nový a podle toho co všude píšou lepší.
George81CZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř led 3, 2007 17:20
Bydliště: Fryčovice

Příspěvekod air » úte črc 15, 2008 19:14

vencla píše:docela užitečna je i regulace čočky- bud na dalku na malou tečku nebo jako světlo pro manipulace v blizce.

prave jsem si ji prinesl domu a nejak extra pozitivne to zatim nehodnotim... pripada mi, ze kdyz nasadim cocku pro kuzelovite sviceni, tak to ma rozptyl o neco vetsi jak tikka plus a kdyz tu cocku zase zasunu tak to sviti do dalky o 8 metru vice jak tikka plus, ale jen do bodu (kdezto tikka plus sviti do kuzele) takze jediny velky prinos mi prijde jen ten boost do 50metru...
trochu jsem to ale cekal a ted si rikam, proc jsem si vlastne nekoupil tu tikku plus :(( asi jsem se nechal zviklat forem... ale tak snad mate tady vsichni pravdu a v terenu se ukaze uzitecnejsi nez to zatim vypada...
snad to po vyzkouseni v terenu prehodnotim...
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod teoretic » úte črc 15, 2008 19:25

air píše:trochu jsem to ale cekal a ted si rikam, proc jsem si vlastne nekoupil tu tikku plus :(( ...
jestli chceš, tak vyměním svou tikku plus za tvou xp ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod air » úte črc 15, 2008 19:49

:lol: no a kolik ma ta tva uz odslouzeno?
kdyz uz jsem za ni dal o 300 vice, tak ji aspon poradne vyzkousim... ale zatim to na me pusobi tak jak jsem psal
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod teoretic » úte črc 15, 2008 20:13

air píše::lol: no a kolik ma ta tva uz odslouzeno?
kdyz uz jsem za ni dal o 300 vice, tak ji aspon poradne vyzkousim... ale zatim to na me pusobi tak jak jsem psal
koupeno cca před 2 lety - využita minimálně, protože jsem ji dlouho nemohl najít :-D (a používal půjčenou), pak jsem si koupil Icon od Black Diamondu, takže tak. V podstatě je skoro jako nová

jasně, testuj a uvidíš

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Předchozí

Zpět na Světla a čelovky