Baterie do čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Baterie do čelovky

Příspěvekod sobb » ned dub 1, 2012 11:50

Dík, to jsem chtěla slyšet :D
Jo tak, to teda bohužel trochu už znám - tímhle mě neskutečně sejří přítulova nabíječka na mobil, ta si k tomu ještě vesele poblikává, ta náplast je dobrej nápad, přítul bude mít radost :twisted: Tak si tedy pořídíme další modrou potforu :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Baterie do čelovky

Příspěvekod mike » pon dub 2, 2012 17:39

Jj, diody to je mor. Muzu nabidnout pohled z druhe strany. U nasich skvelych senzoru puvodne nebyla zadna, pak jedna a ted uz tri :evil: Jedna jeste dava z technickeho smysl, kdyz se pouzije tak, aby o necem opravdu informovala (prst byl uspesne oscanovan). Tri jsou peklo a jsou tam jen proto, aby ta vec mohla hrat RGB barvami a poblikavat podle toho, co si zrovna kdo vymysli. Pro nas programatory to znamena neskutecny opruz a nekdy mam pocit, ze nedelame senzory, ale barevnou hudbu. Osobne bych dve okamzite vyhodil a o treti bych hodne premyslel. Jenze to nejde, protoze diody si zamilovali marketoidi jak u nas, tak u zakazniku. Protoze je to neco, u ceho si mysli, ze tomu rozumeji a do ceho mohou neustale kecat a "vylepsovat". Marne jim tvrdime, ze koncoveho zakaznika bude zajimat jen jedina vec. Kde se to debilni blikani vypina. Marnost nad marnost a lepsi to asi nebude. Ledaze by lidi vsechny ty svitici a blikajici nesmysly zacali vracet a uvedli, ze je to jen kvuli tomu. Ale ani to by mozna nestacilo.

Mozna by stalo za to prodavat naprosto nepruhlednou lepici pasku na prelepovani diod ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Baterie do čelovky

Příspěvekod fps » úte srp 28, 2012 18:06

tak mi odešli dvě ze čtyř nabíjecích baterií Sanyo 2700 které jsem měl opravdu hodně let, a několik stovek cyklu nabytí taky zvládli, tak mam dotaz zda jsou ňáké lepší akumulátory do čelovka Fenix HL21 R3 než Sanyo 2700 mAh NiMH? a nebo mam zase koupit Sanyo 2700? uvažuji ještě o Sanyo XX Eneloop 2500mAh NiMH?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Baterie do čelovky

Příspěvekod Dr4k3 » stř srp 29, 2012 1:03

já bych koupil ty Eneloop XX
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Baterie do čelovky

Příspěvekod zdenki » pon zář 10, 2012 8:25

@Dr4k3: koupil jsem nabíječku Sanyo+XX Eneloop.Chápu to správně,že bateriím nevadí,když je budu dobíjet vždycky před tůrou i když budou ještě třeba nabité na 50%? A pokud rezervní vůbec nepoužiju,tak bych je asi taky třeba 3x za rok dobil na 100%. S uvedenou nabíječkou radši teda dobíjet jen po dvou bateriích,aby byl nabíjecí proud aspoň těch 1120mA?
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Baterie do čelovky

Příspěvekod Dr4k3 » pon zář 10, 2012 8:49

správně, nevadí jim to. Když bych věděl, že jsem čelovku skoro vůbec nepoužil a jsou nabité pořád na 90%, tak bych se s dobíjením neobtěžoval.
Mimochodem, já jsem si navyknul skladovat přes týden čelovku a rezervní baterky v lednici, protože při nižších teplotách se akumulátory samovybíjejí (NiMH) a stárnou (LiIon) výrazně pomaleji.

Ta nabíječka vypadá, že je bohužel omezená zdrojem... ano, radši bych to nabíjel po dvou - celkově to i vyjde na stejnou dobu, akorát se v půlce musí vyměnit.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Baterie do čelovky

Příspěvekod Vachon » pon zář 10, 2012 8:52

Dr4k3: To u mě bohužel nejde, někdo by je z té lednice sežral :twisted:
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Baterie do čelovky

Příspěvekod zdenki » pon zář 10, 2012 10:21

@Dr4k3: supr, díky :).
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Baterie do čelovky

Příspěvekod Bossinko » sob úno 2, 2013 11:13

zdenki píše:@Dr4k3: koupil jsem nabíječku Sanyo+XX Eneloop.Chápu to správně,že bateriím nevadí,když je budu dobíjet vždycky před tůrou i když budou ještě třeba nabité na 50%? A pokud rezervní vůbec nepoužiju,tak bych je asi taky třeba 3x za rok dobil na 100%. S uvedenou nabíječkou radši teda dobíjet jen po dvou bateriích,aby byl nabíjecí proud aspoň těch 1120mA?

Nabíjačku si kúpil dobrú aj batérie. Nabíjaj ich akokoľvek chceš. Keď budeš mať vybité tri tak nabi tri keď jednu tak jednu. Je to úplne jedno. Líšia sa síce prúdy, ale to nerieš. XX Eneloopy môžeš nabíjať max. prúdom 1C, ale menej im neuškodí. Všeobecná zásada - čím vyšší vybíjaci prúd pri použití, tým vyšší nabíjaci prúd. Ale neviem akú máš čelovku, ale 2 A Ti z jedného kusu ťahať určite nebude. Hlvane ich nevybíjaj do mŕtva - radšej ich nabi aj z polovičnej kapacity.
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Baterie do čelovky

Příspěvekod Bossinko » sob úno 2, 2013 11:16

fps píše:tak mi odešli dvě ze čtyř nabíjecích baterií Sanyo 2700 které jsem měl opravdu hodně let, a několik stovek cyklu nabytí taky zvládli, tak mam dotaz zda jsou ňáké lepší akumulátory do čelovka Fenix HL21 R3 než Sanyo 2700 mAh NiMH? a nebo mam zase koupit Sanyo 2700? uvažuji ještě o Sanyo XX Eneloop 2500mAh NiMH?

Choď do klasických Eneloopov druhej generácie, prípadne tretej ak bude za podobnú cenu. XX sú veľmi drahé a neoplatia sa, ak Ti nevadí cena tak v pohode, druhá generácia XX Eneloop je najlepšia, nič lepšie v oblasti Nimh AA nie je :) .
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Baterie do čelovky

Příspěvekod Dr4k3 » ned úno 3, 2013 19:07

Bossinko píše:...nič lepšie v oblasti Nimh AA nie je :)


přesně. Takže by bylo záhodno si uvědomit, že už nějaký ten pátek máme jednadvacáté století, a přestěhovat se do oblasti Li-ion \:D/
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Baterie do čelovky

Příspěvekod dudy » ned úno 3, 2013 19:32

Jen k těm enelopatám, po 57,- vočích kus plus furál zadara: http://akumulatory.eshop-zdarma.cz/inde ... ct&id=1095
I když: baleno volně, nevím, nevím.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Baterie do čelovky

Příspěvekod Bossinko » pon úno 4, 2013 12:05

Dr4k3 píše:
Bossinko píše:...nič lepšie v oblasti Nimh AA nie je :)


přesně. Takže by bylo záhodno si uvědomit, že už nějaký ten pátek máme jednadvacáté století, a přestěhovat se do oblasti Li-ion \:D/

Do oblasti Li-ion sa tak rýchlo ešte nepresťahujeme. Ja som síce pripravený, ale množstvu ľudí to ešte nevyhovuje. Do HL21 aj tak nič lepšie nedáš. Do HP11 môžeš hodiť LiFePO4, ale až tak veľa tým nevyhráš - nižšiu cenu, kapacitu a hmotnosť, ale zároveň kratšiu výdrž...
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Baterie do čelovky

Příspěvekod zdenki » pon úno 4, 2013 13:06

Bossinko píše:...Ale neviem akú máš čelovku, ale 2 A Ti z jedného kusu ťahať určite nebude...
Bossinko: díkes za rady :prayer: . Mám Fenixy HL30 a HL21.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava


Předchozí

Zpět na Světla a čelovky