méně známé čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

méně známé čelovky

Příspěvekod chonda » ned srp 12, 2007 13:18

Ahoj, chci si koupit slušnou čelovku. Nechce se mi ale kupovat Petzl, Silva apod. - důvod - myslím si, že jsou předražené o značku. Našel jsem dvě čelovky, které se mi docela líbí - kterou byste koupili vy?
Litexpress Liberty 107
Led-lenser Duplex
Cenově jsou v ČR asi nastejno (a o polovinu dražší, než v Německu, grrr :twisted: :twisted: A to nemluvím o tom, že v de dává výrobce 5 let záruku, u nás 2), kolem 1400...
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Re: méně známé čelovky

Příspěvekod pripluv » ned srp 12, 2007 14:15

chonda píše:...kterou byste koupili vy?
Litexpress Liberty 107


Z těchto dvou tuto.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chonda » ned srp 12, 2007 14:25

Samozřejmě netrvám jen na těchto dvou, jen se mi zdá, že proti třeba Petzl Myo XP nabízí za menší peníze víc...Ta litexpress se mi taky líbila víc, akorát mě na ní štve, že v de stojí 30E, u nás 1300. To ty ledlensery jsou na tom líp, ty jsou aspoň předražený i v Německu :)
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod patentik » ned srp 12, 2007 14:26

Mam tu od Led Lenser, konkretne tuto. Ma dost velky dosah, baterie AAA a je dost lehka/mala cili na hlave ji skoro necitis.
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod uplne jinej martin » ned srp 12, 2007 23:05

chonda píše:Samozřejmě netrvám jen na těchto dvou, jen se mi zdá, že proti třeba Petzl Myo XP nabízí za menší peníze víc...


Trochu srovnáváš hrušky s jabkama.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod chonda » pon srp 13, 2007 18:21

uplne jinej martin píše:
chonda píše:Samozřejmě netrvám jen na těchto dvou, jen se mi zdá, že proti třeba Petzl Myo XP nabízí za menší peníze víc...


Trochu srovnáváš hrušky s jabkama.

Proč? Jsou to obojí čelovky, obojí s Luxeonem, v podobné cenové relaci...
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod uplne jinej martin » pon srp 13, 2007 18:31

chonda píše:
uplne jinej martin píše:
chonda píše:Samozřejmě netrvám jen na těchto dvou, jen se mi zdá, že proti třeba Petzl Myo XP nabízí za menší peníze víc...


Trochu srovnáváš hrušky s jabkama.

Proč? Jsou to obojí čelovky, obojí s Luxeonem, v podobné cenové relaci...

to odkazovaný má luxeon + "malý" ledky, myo XP má jen luxeon, zato má potkávačky/dálkovky. Nebo petzl například nabízí docela i dost tradici a zkušeností ve vývoji co se čelovek týče, a (jestli na to hledíš) je to dělaný v evropě (nevim, jak to odkazovaný)-
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod chonda » pon srp 13, 2007 19:08

Ano, rozdíly tam jsou, litexpress má zase dc-dc konvertor, led-lenser má taky svoje výhody...Výroba obou mnou zmiňovaných je v Německu, litexpress má dokonce 5ti letou záruku. Mě jen zajímalo, jestli s nima nemá někdo osobní zkušenosti.
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod chonda » pon srp 13, 2007 19:10

patentik píše:Mam tu od Led Lenser, konkretne tuto. Ma dost velky dosah, baterie AAA a je dost lehka/mala cili na hlave ji skoro necitis.


A máš nějakou možnost srovnání s jinejma značkama (třeba od známých apod.). Jak dlouho asi vydrží? A je to tělo z plastu, nebo z hliníku (předpokládám nalakovanej plast?). Díky
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod patentik » úte srp 14, 2007 7:10

chonda píše:
patentik píše:Mam tu od Led Lenser, konkretne tuto. Ma dost velky dosah, baterie AAA a je dost lehka/mala cili na hlave ji skoro necitis.


A máš nějakou možnost srovnání s jinejma značkama (třeba od známých apod.). Jak dlouho asi vydrží? A je to tělo z plastu, nebo z hliníku (předpokládám nalakovanej plast?). Díky


Jedine co mohu porovnat je to s kamosovou no-name celovkou,cili to te prilis nepotesi. Nicmene v uvodu mas vyber dvou celovek - jsou to ale vpodstate dva odlisne typy.Ten litex je masivni celovka kreba i nekam do jeskyni zatim co led-lenser je rekl bych "ultralight". tu bych treba srovnaval s litexpress liberty 108.
Nevim co myslis telem - pokud to kde jsou ulozeny ty diody tak bych rekl ze se jedna o kov. ta hlavice je vyklopna cili nemusis ohybat hlavu aby jsi si svitil pod nohy, baterky jsou AAA cili male a lehke.
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Čelovka

Příspěvekod pavel.ma » úte srp 14, 2007 10:30

Já používám tuto http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?107590-celovka-bateria-fl3007
Výborný poměr cena/výkon, čelovky s normálními diody, byť od renomovaných výrobců jsou proti FL3007 bludičky. Bohužel na druhou stranu, žere baterky jako blázen. Pro noční pochody ideální.
Uživatelský avatar
pavel.ma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 19, 2007 14:10
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Ryba » úte srp 14, 2007 10:43

Přesně, koupil jsem ji holce k narozeninám a teď si ji chodím sám půjčovat (na běhání). Svítí to jak šlak. Teď jsme s ní o víkendu pozorovali bez problémů plchy vysoko v korunách stromů. Za ty peníze (466,-) nemohu než doporučit. Jediná nevýhoda je, že furt valí na plné kule - nemá možnost regulace. Možná tam v dlouhých zimních večerech přidám jednu obyč bílou diodu a přepínač - na šontání po stanu to bude stačit.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod poldík » úte srp 14, 2007 13:03

Tu samou mám doma kupoval jsem ji někde v železářství cca za 150 kč asi před 6 roky ale žere jak neuávázaná a je tam myslím jiná žárovka. Holt starší model ale svítí fakt hafo.
Ale od tý doby co jsem si koupil tikku plus tak ju už nepoužívám je přeci jen dost velká ve srovnání s tikkou ale stále ju používá třeba brácha nebo naši. takže za ty prachy byla a stále je super. :smt023
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Ryba » úte srp 14, 2007 18:03

No, ale před 6ti rokama tem asi nebyla ta 1W LEDka, co tam dávají teď. A žárovky - ty už mi nesmí do baráku hodně dlouho.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonda » pon srp 20, 2007 9:21

A kde se dá v Brně ta čelovka od Baterie sehnat? Nikde jsem ji zatím neviděl..
Edit: V Gesu na Křenové :)
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod hoghar » pon srp 20, 2007 12:24

Já teď pořídil od Colemana čelovku a jsem s ní spokojenej, za tu cenu.

http://www.trip-sport.cz/eshop/svitilny ... m-2aa.html
Uživatelský avatar
hoghar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte bře 6, 2007 14:53
Bydliště: Ústí nad Labem/Praha


Zpět na Světla a čelovky

cron