noname čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: noname čelovky

Příspěvekod Radeczech » stř led 7, 2009 20:12

Mám noname čelovku a včera jsem ji asi použil naposledy. Poprvé mě zklamala, když jsme cca ve 3 ráno při cestě na Monte Rosu přecházeli trhliny a ta sviňa zhasla. Naštěstí kámoši přede mnou i za mnou měli funkční, takže jsem viděl celkem dobře. Včera selhala na procházce se psem v polích. Opět štěstí- blízkost pouličního osvětlení. Vyskytnout se nějaké kdyby, tak nevím....
Je pravda, že v obou situacích měla prsty klendra, bylo okolo -10, takže baterky to nedávaly. Ta včerejší epizoda ale nastala se skoro novýma alkoholickejma...
Noname už asi nikdy, když bylo třeba, selhala.
Život je pes, nejlepší přítel člověka.
Radeczech
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte led 6, 2009 16:37
Bydliště: Břuchotín

Re: noname čelovky

Příspěvekod Novakj24 » čtv led 8, 2009 13:34

Já kupoval čelovku Hi-tec za vyježděné body u OMV za 100 litrů natankované nafty + doplatek 110 Kč.
Postřehy jsou po vyzkoušení následující:
- zpracování - dost bída, levné plasty, netuším jak dlouho vydrží, horní popruh přes hlavu je krátký, bez vodotěsnosti.
- ovládání - jedno tlačítko bez paměti, vždy je třeba se proklikat všemi režimy jako u blikačky na kolo - 3 intenzity svícení od nejslabší po nejsilnější (4,8 a 12 diod) a 4. je blikání. Ovládání jedním tlačítkem, je jednoduché.
- výměna baterií je velice jednoduchá
- intenzita svícení - k dané ceně výborná
- životnost baterií zatím nehomu posoudit, vzhledem k počtu diod odhaduji na jednotky hodin s rychlým úbytkem intenzity světla.
- koupit či nekoupit? Pro sváteční využití ji jednoznačně doporučuji - na opravy, údržba auta ve tmě atd. (a to mám doma Tikku XP), pro intenzivní využití v přírodě bych si koupil nějaký prověřený model

http://www.omv.cz/portal/01/cz/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_Qj4o3i_c1sPRw8ww1CnU0MXL39gmO93a1ACnFJmXobKIfiV9PgKWTd6ihY4iLk0moZ6iHcbyhUwhuPUHJxfq-Hvm5qfre-gH6BbmhEeWOjooAiQDInA!!/delta/base64xml/L3dJVkEvd0RNQUJrQUVnQSEhLzRJVUdSWVFnL182X00wOUhGSVUyVUE0MkdLTFNfUE4yL183X00wOUhGSVUyVUE0MkdLTFNfMUlVNg!!
Novakj24
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon črc 14, 2008 10:43

Re: noname čelovky

Příspěvekod Novakj24 » ned úno 15, 2009 14:57

Tak jsme na nočním běžkování porovnali čelovku OMV s Tikkou XP. Dosvit na krátkou a střední vzdálenost má lepší OMV, do dálky pak Tikka XP (v obou nov0 baterky). OMV má podstatně bělejší světlo.

Kužel světla je u Tikky buď do dálky nebo do šířky u OMV je to kompromis.

OMV nemá paměť modu, není odolná, je větší, levnější materiály. Aleza tu cenu odvede minimálně srovnatelnou práci s Tikka XP. Mohu doporučit!

Ceny
Tikka XP / 1200, letošní model na bartsport 777 Kč
OMV 110 Kč plus 100 litrů odebrané nafty
Novakj24
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon črc 14, 2008 10:43

Re:

Příspěvekod @Martin@ » sob srp 22, 2009 17:45

Hrosak píše:
jirik píše:To je jako se ptát proč si lidi kupujou drahý termoprádlo, když můžou nosit tričko za pár šupů od vietnamce:) V levných čelovkách bývají použité ty nejlevnější čínské led (není led jako led), nebývají vodotěsné a obecně kvalita zpracování není nic moc. Samozřejmě 10x dražší čelovka není 10x lepší:)


Jen poznámka od elektronika - všechny ledky jsou dělané v jedné čínské továrně. Čelovky od Petzlůa mají naprosto stejné ledky jako ty od vietnamců.


No jestli si fakt elektronik, tak se divím, že si toto napsal. Většina ledek se sice dělá v Číně, ale hned v továrně se třídí do různých tříd - od těch nejméně povedených, až po ty nejlepší. Do levných čelovek se dává samozřejmě ten brak, který může být levný. Alespoň toto mi říkali lidi z VUTčka, kteří se pravděpodobně o technologiích výroby ledek i něco učili. Prý zatím při stejném technol. postupu nelze vždy vyrobit stejně kvalitní ledku - proto se třídí a rozdíly jsou značné.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: noname čelovky

Příspěvekod Boulderman » čtv zář 17, 2009 10:51

Já mám neznačkovou čelovku už řadu let a nemůžu si ji vynachválit. Koupil jsem ji v Globusu za 600 korun, má tři ledky a jednu krytonku a svítí jak o život. Dosvit má 80 metrů a skutečně tomu tak je. Vydržela i silné deště, žárovečky jsem také nemusel zatím měnit. Určitě nedoporučuji kupovat neznačkové zboží, ale tohle se mi fakt vyplatilo. Bohužel ji už nemají, jinak bych si i koupil další do zásoby. Ta cena je úžasná a výdrž čelovky překvapující. Určitě je to ale risk, jiná fungovat nemusí skoro vůbec
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: noname čelovky

Příspěvekod gusto » stř lis 11, 2009 5:43

mám fenixa HP 10 s difuzerom - abslutná spokojnosť
ale mám aj čelovku z TESCA - a tiež abslútna spokojnosť a už som ich kúpil asi 10 - pre kamošov
jednoduchá, dobre svieti a zatial ju nosíme aj v daždi - bez problémov
samozrejme že ju nechcem porovnávať so značkovými čelovkami, na ne proste v žiadnom prípade nemá, ale na obyčajné nosenie do hory je výborná a postačujúca
a treba vziať do úvahy, že v akcii stojí teraz 4 eurá :lol: - tú cenu ani nekomentujem
gusto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob lis 7, 2009 7:36

Re:

Příspěvekod cvejnula » čtv dub 1, 2010 10:14

evilzone píše:
Nevím jaké ledky používá petzl, ale že jsou všechny ledky dělané v číně je tragický omyl:)


Nicméně ledka je asi tak to poslední co se ti kdy na jakýkoliv čelovce rozbije.. A to i na tý za 100 od rákosníka. Ať sou v tom ledky z vietnamu nebo od adidas...


Já mám zkušenost, že v mnoha případech, kde si myslíš, že můžeš ušetřit a že ty věci jsou naprosto stejný, tak pak v praxi poznám, že fakt nejsou.
Dám dva příklady za všechno: houbičky na nádobí, ty nejlevnější jsou fakt k ničemu, skoro nic nevydrží a druhý příklad: levné lepící pásky se rády trhají a blbě lepí, takže ve výsledku to musíš celý oblepit a neušetříš na čase ani na množství. Díky těmto, ale i mnohým podobným zkušenostem už tolik nehledím na cenu a nejlevnějším věcem se vyloženě vyhýbám.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: noname čelovky

Příspěvekod Abednego » úte dub 13, 2010 20:09

Mám následující zkušenost: koupil jsme před dvěma lety black diamond nevím přesně o který typ jde, nicméně prasklá na dvou místech - blbě řešené otevírání baterek + malá prasklina na tělě - možná po pádu. ale to by měla vydržet, nebo ne? stála cca 8kilo. Tesco - pohoda za dvě kila, v podstatě nemůžu nic vytknout - svítivost srovnatelná i ostatní věci srovnatelné, zatím jsem nemusel slepovat :(. Jo, a vodotěsnost - to u běžného petzla nebo diamonda taky není!!! Otázkou je, jestli je to potřeba....
Abednego
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 13, 2010 13:16

Re: noname čelovky

Příspěvekod kendy » pon kvě 3, 2010 7:50

Měl jsem starou PETZL TIKKA PLUS (4diody, vyklápěcí), projel jsem s ní fakt hodně a dával jí čoud jak blázen.a fakt držák. To kámoši s čelovkama z Lídlu za stovku, pořád nadávali,jak se jim serou, každou chvíli vybitý,nebo nějaký pojebaný kontakt atd. Já jsem za investici do pořádný. Navíc jistota, takový zatmění při sestupu v Tatrách, slaňování z atmy, no nerad bych, aby mě čelovka vypekla...

A na druhou stranu, na práci po večerech,v noci, jsem si přes nějaký eshop koupil čelovku BATERIA, asi 250Kč, na dvě tužkový baterky (delší výdrž než ty malinký), mám jí dva roky a ačkoli dostává fakt zabrat (na stavbě, v dešti), tak po dvou letech stále stoprocentní a sice odřená jak blázen, pořád spolehlivá.

Asi klika. Ale obecně-hodně lidí špatný zkušenosti s těma nejlevnějšíma šlupkama od vietnamců,nebo ze supermarketů. Občas ale zklame i drahá značková čelovka.
Na turistiku asi stačí něco obyč.,na druhou stranu bych už dal o pár stovek víc a koupil levnější modýlek od petzla a měl bych jistotu a klid...
na lezení Jizerky, na kolo heavytools, na silnici Fort, na oblečení Direct, na železo Simond, na pivo Konrad, na večer Terezka : )
Uživatelský avatar
kendy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 253
Registrován: pon čer 29, 2009 6:47
Bydliště: Proseč

Re: noname čelovky

Příspěvekod cvejnula » stř čer 9, 2010 7:46

Radeczech píše:Mám noname čelovku a včera jsem ji asi použil naposledy. Poprvé mě zklamala, když jsme cca ve 3 ráno při cestě na Monte Rosu přecházeli trhliny a ta sviňa zhasla. Naštěstí kámoši přede mnou i za mnou měli funkční, takže jsem viděl celkem dobře. Včera selhala na procházce se psem v polích. Opět štěstí- blízkost pouličního osvětlení. Vyskytnout se nějaké kdyby, tak nevím....
Je pravda, že v obou situacích měla prsty klendra, bylo okolo -10, takže baterky to nedávaly. Ta včerejší epizoda ale nastala se skoro novýma alkoholickejma...
Noname už asi nikdy, když bylo třeba, selhala.


Když jednou za život zatmíš ve stěně a čelovka nezklame a slaníš, čelovka je zaplacená. Pokud jsi nucen kvůli čelovce klepat kosu, už v budoucnu nikdy na čelovce nebudeš šetřit.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: noname čelovky

Příspěvekod tuso » stř čer 9, 2010 7:55

V autě mám no name za 150Kč. A je v pohodě. Ale do hor nosím Petzl za 1700Kč. Když mi odejde čelovka v autě, tak jde celkem o hovno, kdyby mě zklamala na horách, tak může jít o život.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: noname čelovky

Příspěvekod Lord Vader » ned srp 8, 2010 13:05

Osobně půjdu do tohotok http://www.prolov.cz/celove-svitilny/celovka-3-watt-cree-led/
vypadá bytelně a kdyby svítila jen z poloviny co píšou bude to velká paráda.
Uživatelský avatar
Lord Vader
účastník
účastník
 
Příspěvky: 218
Registrován: úte črc 27, 2010 17:05
Bydliště: kusek od tych šachet

Re: noname čelovky

Příspěvekod dadmtb » úte srp 10, 2010 11:12

Potom daj please vedieť, ako teda svieti :)
dadmtb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv pro 17, 2009 14:38
Bydliště: Prievidza

Re: noname čelovky

Příspěvekod Materx » pon bře 21, 2011 21:04

Já jsem si pořídil tedy tuto a prozatím jsem spokojený, i když se také jedná spíš o noname značku. Výdrž baterií je velký a to tam mám prozatím alkalické, svítivost je také velice jasná i na 1 ledku! Jen si tedy nejsem jistý do jaké míry snese "vodotěsnost" :-k http://www.klemanet.com/2270-elovka-lib ... modra.html .. k tomu jsem si koupil ještě jako jednu za 60,- jako záložní :)
Uživatelský avatar
Materx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob bře 19, 2011 0:47
Bydliště: Praha

Re: noname čelovky

Příspěvekod radek1414 » ned dub 17, 2011 12:03

Zdravím,, co si myslíte o této čelovce? http://www.sunshop.cz/celovky-celovka-3 ... 00101.aspx takto vybavonou jsme nikde za ty peníze neviděl,, asi to bude krám,, ale stejně,jako záložní i když na 4 AAA by se mohla hodit. Nemáte s ní někdo nějaké zkušenosti?
radek1414
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob dub 16, 2011 17:02

Předchozí

Zpět na Světla a čelovky

cron