Výběr čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výběr čelovky

Příspěvekod Nik » ned čer 17, 2007 16:29

Chtěl bych radu jakou si mám pořídit čelovku, už jsem to tu trochu pročetl, ale nejsem z toho moc moudrý. Čelovka bude výhradně sloužit pro noční treky, takže žádné kolo. Nemám s tím zkušenosti, takže bych chtěl radu, jaký mám požadovat dosvit (nějaký to hledání značek v noci). Hodně je tu psáno o čelovák Petzl, existuje taky nějaká dobrá alternativa? Případně nějaký návrh, jaká čelovka by byla pro mou aktivitu ideální?
A to poslední cena, nechci do toho investovat 2tis. optimálně tak kolem 1tis. +-, nechci to kupovat nadvakrát aneb nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci.
Nik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned kvě 20, 2007 11:58

Příspěvekod si9 » ned čer 17, 2007 18:23

kámoš má novou čelovku Black diamond Spot a je super. Má dlouhatanánskej dosvit i LED na "kratší svícení" třeba ve stanu!
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod matob » ned čer 17, 2007 19:06

Mam petzl tikka plus, a je super, v noci to s nou ide, je lahka, skladna, prakticka. Kamos ma Tikku XP, ta je kapanek sofistikovanejsia, z tych petzloviek sas mi zda asi najlepsia v tejto kategorii.

Ale takisto Black Diamond, Lucido, Silva, vsetky tieto znacky uz robia dobre veci.
Uživatelský avatar
matob
účastník
účastník
 
Příspěvky: 327
Registrován: úte kvě 23, 2006 15:59
Bydliště: Senica(SK)/Praha(CZ)

Příspěvekod Nik » ned čer 17, 2007 19:22

Díky za rady, defakto na ty výše zmíněné jsem se tak nějak díval, jinak bych rád nějakou radu, zhruba jaký minimální dosvit by ta čelovka měla být, aby ta orientace (hledání značek) v lese bylo možné, rady typu čím větší dosvit tím lepší mě nezajímá, zajímá mě ta spodní hranice, abych podle toho mohl zařadit čelovky do svého výběru.
Nik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned kvě 20, 2007 11:58

Příspěvekod pripluv » ned čer 17, 2007 19:25

Mám starou Petzl Tikka. Je v pohodě a mám ji rád. Přítelkyně má Petzl Tikkina. Je v pohodě a má ji ráda. Hodně mých známých má Petzl Tikka Plus. Je v pophodě a mají ji hádej co :). Poslední dobou hodně pokukuju po Petzl Tikka XP, ta se mi zdá pomšrně good.
Na noční treky stačí právě ta Tikka, Tikkina či Tikka plus.

Black Diamond a Silva mají taky kvalitní stroje. Hlavně jdi do nějaké LED, vydrží to svítít i 150 hodin (i když ten závěr to už není nic moc - ale nepoznáš to tolik dokud vedle tebe někdo nerozsvítí stejný stroj s novými baterkami :).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » ned čer 17, 2007 19:27

Jde o to, jak chceš ty značky hledat. Jestli půjdeš po cestě a jednou za čas si blikneš na strom aby jsi se ujistil, jestli to je modrá nebo zelená, tak stačí cokoliv. V hůř značeným terénu bych volil tu XP s funkcí boost (nebo jak), na 20 sec. (nebo kolik) to zintenzivní světlo...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod packy » ned čer 17, 2007 20:22

Ja mam Tikku Plus a jsem s ni maximalne spokojen :) S Tikkou XP bych si pripadal jako univerzalni vojak :) Dosvit ma solidni, dlouho vydrzi a mam vyzkouseno, ze se s ni da v pohode i po tme behat. V zime s ni brazdim vecer lesy kolem Plzne a max spokojenost.
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod zbuddy » ned čer 17, 2007 20:25

packy píše:V zime s ni brazdim vecer lesy kolem Plzne a max spokojenost.

Plzeň je v Krušných horách? :(( :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod chonga » ned čer 17, 2007 20:28

... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod packy » ned čer 17, 2007 20:37

zbuddy píše:
packy píše:V zime s ni brazdim vecer lesy kolem Plzne a max spokojenost.

Plzeň je v Krušných horách? :(( :mrgreen:

No, to ze mam bydliste v Krusnejch se nevylucuje s tim, ze chodim behat kolem Plzne po nocich, ne? :)
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod zbuddy » ned čer 17, 2007 20:40

packy píše:
zbuddy píše:
packy píše:V zime s ni brazdim vecer lesy kolem Plzne a max spokojenost.
Plzeň je v Krušných horách? :(( :mrgreen:
No, to ze mam bydliste v Krusnejch se nevylucuje s tim, ze chodim behat kolem Plzne po nocich, ne? :)
Je to sice poněkud z ruky, ale jde to :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod chonga » ned čer 17, 2007 20:44

Plzeň - Erzgebirge je asi tak 130 :((
superhyperultramaraton :wink:

:sorac: v dobrym :wink: , jezdím tam lyžovat na Apaluchu už asi 10let
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod tuso » ned čer 17, 2007 21:38

si9 píše:kámoš má novou čelovku Black diamond Spot a je super. Má dlouhatanánskej dosvit i LED na "kratší svícení" třeba ve stanu!


Já mám Petzl Myolite 3- super čelovka, ale moje polovička má B.Diamond Spot a šel bych do ní. Lehká, super výkon, skladná. Prostě podle mě dobrá volba.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vilík » ned čer 17, 2007 22:24

Mam Tikku plus... zazila hodne i kdyz nema kuzel, tak je v pohode... Sice bych si kuzel nebo boost na XP nechal libit, ale de to prezit... A to i kdyz hledam krome znacek i dalsi veci a to mnohem castej... Tmou a splo...

Jinak s Petzlem, BD a mozna Silvou (nemam zkusenost) asi chybu neudelas... To si pak muzes vybirat i podle vzhledu :wink:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Pierre_T » pon čer 18, 2007 6:11

Pokud s tou koupí moc nespěcháš, počkal bych, až se začnou objevovat čelovky s 3W led od firmy Cree. Momentálně je to špička, mnohem větší výkon než Luxeon při stejné spotřebě, nebo mnohem delší doba použití při stejném výkonu (světelném). Ruční svítilny se s ní už běžně dělají (já vlastním Fenixe L2D CE (Cree) i Streamlite (Luxeon)) a jsou super. Osobně už bych asi nešel do většího počtu ledek. Dosvit nic moc. Tyhle "superLED" mají spoustu výhod. Mezi největší považuji ohromný světelný výkon a možnost snižovat ho, protože svítí už od minimálního proudu až po plný. Čili je tam možnost snadné regulace proudovým zdrojem a je už jen na výrobci, jak se k tomu postaví. Konkrétně ten Fenix má 6 módů svícení a na 2 tužkové baterky vydrží svítit až 55 hodin (a né špatně). Mimojiné má elektronický měnič, což jí zaručuje konstantní svit až do úplného vybití baterek. Prostě paráda. Bohužel v čelovkách jsem tento zdroj (LED Cree) zatím neviděl, ale čekám na to jak na smilování. Pak konečně pošlu mou Tikku na zasloužený odpočinek...
Pierre_T
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř lis 29, 2006 12:32

Příspěvekod tina » pon čer 18, 2007 8:18

Co sa tyka celoviek, som zaryta zastankyna lacnych smejdov :twisted: Pouzivam celovku od cinanov za nejakych cca 200Sk, mam ju uz 3 roky, uz som s tym absolvovala viacero nocnych tur, dokonca aj lezenie a splavovanie v noci a jednu jaskynu :) najcastejsie ju ale pouzivam na geocaching a pri stanovackach, pripadne pri prerabke bytu :) Zatial ma nesklamala. Podla udajov na obale ma svietit max. 70m, co sice podla mna nedosahuje, ale aj tak mi to staci. Co sa tyka hladania znaciek, tak moja skusenost je asi takato: ak je cesta vychodena, znacky su ti nanic. Ak nie je vychodena a je znacena dobre, nepotrebujes aby to svietilo 200m - tych mozno do 50m co svieti moja mi staci. Ak je to znacene blbo, nepomoze ti ani reflektor :twisted: Navyse do terenov o ktorych je zname ze su blbo znacene a nepoznam to tam, radsej v noci nejdem :wink:
Podla mna je na celovke dolezite, aby mala aspon 2 rezimy svietenia - do blizka a do dialky. Ta dialka by mala byt tak min. 50m. Pre mna bolo tiez dolezite aby mala baterie 2xAA, nech sa mi to dobre nabija (aj tie drahe mavaju obcas 3xAAA a to je na porazenie).
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Nik » pon čer 18, 2007 8:29

Díky za tip, ale bohužel to celkem spěchá, cca v rámci 14 dnů, jinak už mám vybrané favority a to bud Petzl Tikka XP nebo Black Diamond Spot, takze se na ne půjdu asi v pátek podívat a nějakou vyberu. Připadají tak nějak cenově i funkčně stejné.
Nik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned kvě 20, 2007 11:58

Příspěvekod sx02 » pon čer 18, 2007 8:47

Koupil jsem si loni TikkuXP a jsem s ni navysost spokojen. Ma sice jen jednu Ledku ale za to luxeonovou - cili srovnaval jsem primo s nejakym 6diodovym diamondem - a ten petzl byl vyrazne lepsi.
Jsem s ni naprosto spokojenej - ma i rozptylku coz se dost hodi. Jinak ma vpodstate dva problemy - za silneho deste v mlze ma minimalni dosvit. (ale to je problem vsech LEDek) a za druhy s vydrzi na baterky to neni az tak slavny jak pise vyrobce. Zere predsejen krapet vic nez klasicky ledky, ale baterky jsem za ten rok menil jednou, takze zadna katastrofa.
Obrovskym plusem je skladnost a je i pomerne pohodlna na noseni.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Schnappi » čtv čer 21, 2007 14:40

zbuddy píše:
packy píše:
zbuddy píše:
packy píše:Ja mam Tikku Plus a jsem s ni maximalne spokojen :) V zime s ni brazdim vecer lesy kolem Plzne a max spokojenost.
Plzeň je v Krušných horách? :(( :mrgreen:
No, to ze mam bydliste v Krusnejch se nevylucuje s tim, ze chodim behat kolem Plzne po nocich, ne? :)
Je to sice poněkud z ruky, ale jde to :D

To víš, s Tikkou XP by si sice připadal jako universální voják, ale aspoň by nezabloudil z Krušných hor do Plzně ;)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod vašek » ned črc 15, 2007 10:51

A co petzl myo 3-http://www.bartsport.cz/celovky/petzl-myo-3. Jaký máte na ni názor?
"...kam jsem šel, tam jsem utíkal.."
vašek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 140
Registrován: úte čer 26, 2007 10:18
Bydliště: Zlaté Hory

Příspěvekod Bedrich » ned črc 15, 2007 11:27

vašek píše:A co petzl myo 3-http://www.bartsport.cz/celovky/petzl-myo-3. Jaký máte na ni názor?


Tu mam a je super, spolehlivy, setrny na baterky.
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod -ant- » ned črc 15, 2007 19:35

vašek píše:A co petzl myo 3-http://www.bartsport.cz/celovky/petzl-myo-3. Jaký máte na ni názor?


Mám něco podobnýho, Myo 5. Má to víc diodek, regulované svícení, s bateriema to má cca 227g a už se nevyrábí. (Myslím že ta Myo3 s bateriema váží téměř stejně). Na helmě to je v pohodě, ale bez ní to na hlavě po čase začne dost tlačit, takže to chce něco lehčího. :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod jonza » ned črc 15, 2007 19:41

Mam myobelt 3 a jsem maximalne spokojeny. Doporucuju.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod cztweety » ned črc 15, 2007 23:21

Já mám Petzl Tactikka XP a naprostá spokojenost.

V zimě s ní jezdím se psím spřežením, v létě s ní běhám, nebo chodím se psama v lese večer, naprostá spokojenost. Nevadí jí voda ani sníh.
Geocaching - sport se srdcem GPS.
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem?“
Uživatelský avatar
cztweety
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned čer 11, 2006 21:45

Příspěvekod zbuddy » pon črc 16, 2007 6:12

Tactikka XP Adapt (tj. včetně klipu na opasek a přilbu) a to lituji, že jsem si k ní nekoupil tu přilbu v sadě, jak je porodává Bartsport...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod choze » stř črc 18, 2007 9:42

Já mám Tikku XP a můžu jenom potvrdit, že je to kvalitní a pohodlná čelovka. Snad jedinou slabinou by se mohl stát naklápěcí mechanizmus, který (subjektivně) začíná mít vůli.
Štěstí přeje připraveným!
choze.webnode.cz
choze
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř črc 18, 2007 9:32

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod kurkuma » čtv dub 2, 2015 14:58

Zdravím, pokukávam po čelovke Black diamond Spot <spamovaci_link> alebo BD Storm. Nemáte s nimi niekto skúsenosti, alebo rady na alternatívy do tej sumy? Budem rád keď zvládne nočný zlaňák, alebo pobyt v jaskyni. Dik za rady.
Naposledy upravil mike dne stř dub 15, 2015 16:31, celkově upraveno 1
Důvod: zrusen spamovaci link
kurkuma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 2, 2015 14:46

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod heady » úte dub 14, 2015 12:30

Ja mám osobne Black Diamond Spot...tiež som nechcel vyhodiť veľa peňazí za čelovku, preto som si ju vybral tiež...
heady
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 14, 2015 12:10

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod paloWR » stř dub 15, 2015 15:57

Zdravím, mne pri výbere pomohol jeden test čeloviek čo som našiel na blogu. Je super spracovaný a hlavne zjednoduší výber. Zvolil som čelovku Black Diamond Spot a musím povedať že za tie peniaze lepšiu čelovku asi nezoženiete. tu je ten test čeloviek http://blog.spatny-a-uz-treti-pokus-o-r ... a-celovka/
paloWR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 15, 2015 15:50

Příspěvekod scinkk » stř dub 15, 2015 16:09

Ale jo, neboj, lepší seženeme, já už ji mám :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Další

Zpět na Světla a čelovky