Jakou čelovku?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod teoretic » pon črc 21, 2008 12:51

Rujir píše:Citas mi myslienky. Prave som pozeral, ci sa da battery pack na Icone dat aj na pas. A neda... Preco niekto nerobi univerzal riesenie?..
taky jsem už hledal něco, kde prostě můžeš při potřebě prodloužit kabel a hodit si to za pas/do kapsy nebo dál ponechat přímo na pásku okolo hlavy - ale holt není. Asi jednodušše proto, abys byl nucen si koupit čelovky 2
Rujir píše:..Ale myslim, ze staci vediet, ze Spota ma Johnny. Uz aj to je pekne kvalitna referencia. A pri tej cene asi nie je co riesit...
ono to bylo tak, že conny + Johny u mě viděli Icon na gulášovým srazíku, a protože měl Johny pořád jen svou po x let starou čelovku o velikosti a váhy zralé hrušky (ačkoliv Petzl, ale něco z jeho rané tvorby :)), tak se mu Icon zalíbila a conny jej pak obdarovala k Vánocům Spotem - ale i s tímto výběrem měl být Johny, co se ke mně doneslo, plně spokojen ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Rujir » pon črc 21, 2008 12:57

teoretic píše:Asi jednodušše proto, abys byl nucen si koupit čelovky 2


No len to uz by som mal skor celovky tri. :lol:

Rujir píše:...tak se mu Icon zalíbila a conny jej pak obdarovala k Vánocům Spotem - ale i s tímto výběrem měl být Johny, co se ke mně doneslo, plně spokojen ;)
t.


Vies ako je to s darcekmi - to uz nemal velmi na vyber. :mrgreen: Kazdopadne stale neviem ci Icona alebo Spota. Icon je urcite lepsi, ale napr. v stane a pod. mi pride sialene neprakticky svojou velkostou. Ach jo...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » pon črc 21, 2008 13:00

Rujir píše:Vies ako je to s darcekmi - to uz nemal velmi na vyber. :mrgreen: Kazdopadne stale neviem ci Icona alebo Spota. Icon je urcite lepsi, ale napr. v stane a pod. mi pride sialene neprakticky svojou velkostou. Ach jo...
já bych možná, být tebou a na základě toho, co o tobě vím, jaký typ tůr apod. podnikáš (dost i v zimě), volil Spot + Myo XP Belt

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Rujir » pon črc 21, 2008 13:05

teoretic píše:já bych možná, být tebou a na základě toho, co o tobě vím, jaký typ tůr apod. podnikáš (dost i v zimě), volil Spot + Myo XP Belt
t.


Jo, diky moc. Nevies, ci Myo Xp je inovovany na tu 2007 verziu aj v Belt prevedeni? Nejak to nikde neviem najst, aj ked logika hovori, ze by mal byt.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » pon črc 21, 2008 13:13

Rujir píše:Jo, diky moc. Nevies, ci Myo Xp je inovovany na tu 2007 verziu aj v Belt prevedeni? Nejak to nikde neviem najst, aj ked logika hovori, ze by mal byt.
Vzhledem k tomu, že tady píšou m.j. "new LED : 3 times brighter", tak vycházím z toho, že to "new" na stránkách takovéhle firmy jen nestojí v neobměněném popisu pár let, ale že to opravdu má nějaký význam (ale můžu se plést :roll: )

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Rujir » pon črc 21, 2008 13:18

teoretic píše:Vzhledem k tomu, že tady píšou m.j. "new LED : 3 times brighter", tak vycházím z toho, že to "new" na stránkách takovéhle firmy jen nestojí v neobměněném popisu pár let, ale že to opravdu má nějaký význam (ale můžu se plést :roll: )

t.


Jo, budes mat pravdu. Mam dojem, ze povodna verzia mala 85 lumenov na booste a nie na maxime. A aj dosvit bol mensi.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » pon črc 21, 2008 14:20

Rujir píše:Jo, budes mat pravdu. Mam dojem, ze povodna verzia mala 85 lumenov na booste a nie na maxime. A aj dosvit bol mensi.
jinak těmi udávanými lumeny se moc nenech zmást - pokud to porovnáváš s jinými baterkami, tak se mi zdají tato čísla nadsazenými býti..

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Rujir » pon črc 21, 2008 14:26

teoretic píše:jinak těmi udávanými lumeny se moc nenech zmást - pokud to porovnáváš s jinými baterkami, tak se mi zdají tato čísla nadsazenými býti..
t.


Neboooj. Z fyzikalnych jednotiek mam pribliznu predstavu len o kilometroch, kilogramoch, litroch a stupnoch celsia. Ostatne su pre mna fakt len pro forma. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » pon črc 21, 2008 14:32

Rujir píše:...len o kilometroch, kilogramoch, litroch a stupnoch celsia. ...
a ještě asi procentech alkoholu, co :twisted:

tak pak dej vědět, jak ses rozhodl a s odstupem, jestli (své svobodné, níkým a ničím neovlivněné ;)) volby nelituješ ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod teoretic » čtv črc 24, 2008 9:16

@Ďurko: díky informacím z jiného vlákna sem házím pro srovnání toto:
BD Spot poprvé
BD Spot podruhé

(U Iconu to je menší rozdíl..)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Rujir » čtv črc 24, 2008 10:05

teoretic píše:@Ďurko: díky informacím z jiného vlákna sem házím pro srovnání toto:
BD Spot poprvé
BD Spot podruhé
(U Iconu to je menší rozdíl..)
t.


Jo, diky. Tak to uz ano. Akurat, ze cesky Bartsport a slovensky Bartsport je sialeny rozdiel (cesky super, slovensky hroza). Takze to asi predsa len bude zahranicie. Ale aj tak dik.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod agentw4c » sob lis 1, 2008 10:07

Jakou celovku by jste mi doporucili na behani, samozrejmne rozhodujici jsou vaha, cena no hlavne ,aby pevne drzela na hlave.
Dik
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod Rujir » sob lis 1, 2008 14:15

Myo XP belt verzia. :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod agentw4c » sob lis 1, 2008 21:16

No ja mam doma Petzl Myo 3 a zrovna na behani bych ji tahat na hlave nechtel, neco lehciho a levnejsiho.
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod mesicek » stř lis 26, 2008 14:10

Viete mi poradiť, ako je využiteľný červený filter a samotné červené svetlo z čelovky v noci? Lebo rôzni výrobcovia píšu, že červené svetlo osvetľuje okolie, ale nie je tak ľahko odhaliteľné z diaľky. No už som počul aj názor, že je to skoro nevyužiteľné. Možno by som si kúpil niečo typu Petzl Tactikka, ale neviem, či mi to bude niečo platné. Vďaka :)
mesicek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte lis 18, 2008 15:31
Bydliště: Bratislava

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod pripluv » stř lis 26, 2008 14:12

nerozhasi ti to videni. kdyz jdes s celovkou tmou tmouci a tu pak zhasnes, chvili ti trva, nez se rozkoukas. kdyz si predtim svitis cervenym svetlem, melo by to bejt ok.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod mesicek » stř lis 26, 2008 14:14

A je to osvetlenie dostatočné? Napríklad ak je dosvit bielym svetlom cca 27m, tak červeným nebude výrazne menej?
mesicek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte lis 18, 2008 15:31
Bydliště: Bratislava

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod Semo » stř lis 26, 2008 17:36

Bude. Sklicko vsetky ostane vlnove dlzky zachyti a necha prejst iba cervene. Takze logicky prejde menej fotonov vyleti von a osvetluje okolie. A to podstane menej. Typicky je to na posvietenie do batoha, na hodinky a pod. To znamena, ze na kratku vzdialenost, kde posvietit si velkym svetlom uplne to oko zabije. Nema velky vyznam svietit cervenym svetlom 27m daleko, tam je lepsie to biele.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod amadeus » čtv lis 27, 2008 8:20

mam Tactikka Plus cernou a plne dostacujici,
cerveny filtr je super, doporucuji nejen na to koukani i jako zadni svetlo :)

ted jsem zahlidnul zajimavost programovatelna Petzlovka :-..
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod poldík » čtv lis 27, 2008 9:03

jo Myo XPR je pěknej kousek jen chyba že zatím není v belt verzi. koukal jsem se na ní na SL. :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod Peters » pon úno 23, 2009 0:53

Tady budu asi první, kdo bude hanět čelovku od Petzla. Mám Myolite 3. Po roce zacla poblikávat, reklamace vyřešena zkrácením kabelu( bylo to těsně u těla reflektoru ). Po půl roce to samé znovu. Tentokrát výměna v záruce za novou. Je to 9 měsíců a začíná znovu poblikávat. Možná jim dám poslední šanci, nebo si nechám vrázit peníze a budu řešit jiný model a už to asi nebude Petzl, nebo aspoň bez kabelu. Svojí drahé jsem pořídil Black Diamond Cosmo a zatím dobrý, ale ona ji nepoužívá ani z 10% tolik jako já. Ještě bych měl dotaz: Když jsem se rozhodoval jaký typ, řešil jsem možnost používání dobíjecích baterií. Ve verikal sportu v JBC byli ochotní a nechali mě vyzkoušet nové alkalické a nově nabité AA monočlánky a s nabíjecíma to byla bída. Mají totiž jenom 1.2V oproti 1.5V u alkalických. Jak jsem tu četl, nikdo s nabíjecíma tenhle problém neřešil. Tak nevím?
Peters
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob úno 21, 2009 17:10
Bydliště: Na samotě v lese ( Jablonecko)

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod jirik » čtv úno 26, 2009 2:38

Alkalický můžou bejt lepší tak možná pár prvních minut. Ale při větší zátěži jim klesne napětí pod úroveň na které se drží nabíjecí baterie. Takže ve výsledku budou nabíjecí lepší...
jirik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: čtv říj 11, 2007 22:23
Bydliště: u Turnova

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod poldík » čtv úno 26, 2009 17:49

jo jinak nová generace tikk je fakt povedená obzvášť tikka2 plus
Obrázek
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod jiri69 » čtv bře 19, 2009 15:18

Vřele doporučuji čelovku LUCIDO TR1, cenově kolem 7 - 8 stovek. Čtyři diody, skvělá optika, v porovnání s Petzlovkou Tikka svítí o třídu lépe. Navíc má pojistku proti rozsvícení v batohu, lze zjistit stav baterií. Výborná volba.
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod Novakj24 » pát dub 3, 2009 5:37

Jako výkonově velmi zajímavou variantu čelovky a přitom cenově ještě dostupnou variantu lze například toto:

https://www.4sevens.com/product_info.ph ... cts_id=645
a k tomu 1x - 2x fenix, výkonově se lze hravě dostat i přes 400 lumenů

Systém s jednou baterkou vyjde cca od 1.500 (výkon dle baterky do 220 lumenů), se dvěma od cca 2.500 kč (dvojnásobný výkon)

navíc místo jedné z baterek lze připnout pouzdro s nádradními akumulátory a dopředu dát třeba ještě nějakou obyč čelovku s širokým kuželem pro optimální vykrytí prostoru před sebou.
Novakj24
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon črc 14, 2008 10:43

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod mike » pát dub 3, 2009 18:38

Koukam, ze Petzl jeste porad nema na webu popis novych celovek. Jestli oni to nejsou Francouzi :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod YOGI » pát dub 3, 2009 20:23

Jak je to u té tikky plus s voděodolností??? Výrobce píše "voděodolná a na jiných vebech je tato vlastnost popíraná i při dotázání se... ???
YOGI
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned bře 22, 2009 18:38
Bydliště: mám

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod mike » pát dub 3, 2009 20:27

Tu jsem mel. V desti bez problemu, ale do vody bych ji nehazel. Pouzdro je sevrene tesne, ale zadne tesneni tam neni. Kazdopadne je zastarala a jestli o ni stojis, pockej si na novu verzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod YOGI » pát dub 3, 2009 21:44

_mike_ píše:Tu jsem mel. V desti bez problemu, ale do vody bych ji nehazel. Pouzdro je sevrene tesne, ale zadne tesneni tam neni. Kazdopadne je zastarala a jestli o ni stojis, pockej si na novu verzi.



Já od ní nečekal, že by přežila nějaký ponor... spíše chumelenici(ale tam bude asi maras ztráta energie) :(( nebo festovnější déšť?!?

Ona je i nějaká nová verze? Nebo jsi měl na mysli tuhletu??? Mi je červená na prd... :mrgreen: Fotky nevyvolávám, ale tisknu...
YOGI
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned bře 22, 2009 18:38
Bydliště: mám

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod mike » pát dub 3, 2009 22:17

YOGI píše:Já od ní nečekal, že by přežila nějaký ponor... spíše chumelenici(ale tam bude asi maras ztráta energie) :(( nebo festovnější déšť?!?

To by melo byt v pohode, ale nevzpominam si, ze bych s ni sel v hodne velkem desti. Pri snezeni jo.

Nove verze je Tikka Plus 2 a kdyz vyrolujes kousek vys, je tu fotka. Ma jednu diodu misto 4. Petzlove je vystavoval na veletrhu, ale jeste se neuracili dat info na web a zrejme je jeste nevyrabi. Coz ovsem nebrani podnikavym Polakum, aby je neprodavali v aukcich ;-)

Jestli chces opravdu vodeodolnou celovku, tak je tu tahle. Sviti lip nez puvodni Tikka Plus a v chladu neztraci tolik energie. Mam ji a jsem v zasade spokojen, mozna bych nekdy mohl napsat mikrorecenzi (recenze byla tusim na Svete Outdooru, ale nevychazela z osobni zkusenosti a neodpovida zcela realite).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky