Čelovka

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Rujir » čtv lis 30, 2006 11:00

Petras píše:Od tý doby co mi vlčák prokousl břicho("on se vás lekl chudáček") běhám už jenom za světla.


No to keby tak vybehol psicek po teoreticovi, tak skonci s dierou v krku od noza minimalne od Spyderca. :mrgreen: A potom by teoretic vravel:
"já jsem se ho lekl, já chudáček..." :twisted: :twisted: :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vilík » čtv lis 30, 2006 17:19

Ja sem na jednoho taky tasil... Nastesti se zastavil nekolik kroku prede mnou a jak sem sel dopredu s nozem v ruce, tak couval... Pak si ho nekdo zavolal domu...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod tulak » čtv lis 30, 2006 18:15

Vilík píše:Ja sem na jednoho taky tasil... Nastesti se zastavil nekolik kroku prede mnou a jak sem sel dopredu s nozem v ruce, tak couval... Pak si ho nekdo zavolal domu...

tak tos měl dost štěstí, taky couvat nemusel a jestli to byl "pes" tak by ses mohl hodně divit .......
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod teoretic » čtv lis 30, 2006 18:17

nazev vlakna je CELOVKA :mrgreen:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Rujir » čtv lis 30, 2006 18:21

Vilík píše:Ja sem na jednoho taky tasil... Nastesti se zastavil nekolik kroku prede mnou a jak sem sel dopredu s nozem v ruce, tak couval... Pak si ho nekdo zavolal domu...


No na mna prvy(a zatial aj posledny)krat skocil pes mojej vtedy-este-cerstvo-novej-drahej. Isli sme spolu vsetci traja na prechadzku a ja som ju uplne neprezieravo objal. Zrazu sa len z tmy prirutilo 60kg zivej vahy a uz som sa valal po zemi. Mooc fajn zazitok. Mat vtedy noz, tak si ho tak maximalne zapichnem do stehna. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » čtv lis 30, 2006 19:27

nazev vlakna je CELOVKA :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » čtv lis 30, 2006 19:45

Přípluv píše:nazev vlakna je CELOVKA :mrgreen:


OK, OK:

No na mna prvy(a zatial aj posledny)krat skocil pes mojej vtedy-este-cerstvo-novej-drahej. Isli sme spolu vsetci traja na prechadzku a ja som ju uplne neprezieravo objal. Zrazu sa len z tmy prirutilo 60kg zivej vahy a uz som sa valal po zemi. Mooc fajn zazitok. Mat vtedy noz, tak si ho tak maximalne zapichnem do stehna. :mrgreen: No a vo vrecku som mal CELOVKU. :mrgreen:

:fuj: :fuj: :fuj:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » čtv lis 30, 2006 19:49

To pak ale byla VRECKOVKA :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod šíp » čtv lis 30, 2006 20:12

packy píše:Vcera vecer jsem se hecnul, vzal si svou Tikku Plus a vybehl v pul sedmy na 12km do lesa. I s tou nejnizsi urovni svitu jsem videl uplne v pohode. :twisted:


no neříkám že jiné čelovky než luxeonové nejsou dostačující. však jsem "obyčejnou" měla několik let a sloužila mi dobře. ale na jízdu na kole terénem potmě- to fakt jedině luxeon. navíc jsem sledovala jaké je u nás doma využítí čelovek-z 90% procent právě kvůli kolu, těch zbývajích 10% je turistika. takže tak
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod tulak » čtv lis 30, 2006 20:21

dobře tak čelovka :-) já dlouho používal čelovku domácí výroby. teď mám Petzl Myo XP a jsem s ní spokojenej. jen malá výhrada. při sklopeném rozptylovacím sklíčku neptrně přisvěcuje do očí jako světlovod "udělátko" na sklápění a je to občas protivné. právě mne ale napadlo,že by to mohlo jít odstranit začerněním ..... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod packy » pát pro 1, 2006 0:08

šíp píše:
packy píše:Vcera vecer jsem se hecnul, vzal si svou Tikku Plus a vybehl v pul sedmy na 12km do lesa. I s tou nejnizsi urovni svitu jsem videl uplne v pohode. :twisted:


no neříkám že jiné čelovky než luxeonové nejsou dostačující. však jsem "obyčejnou" měla několik let a sloužila mi dobře. ale na jízdu na kole terénem potmě- to fakt jedině luxeon. navíc jsem sledovala jaké je u nás doma využítí čelovek-z 90% procent právě kvůli kolu, těch zbývajích 10% je turistika. takže tak

Je pravda, ze s ni na kole nejezdim :) Pouzivam ji na behani a je k nezaplaceni pri psani cancaku (jsem totiz pilnoch a pisu si kazdy vecer) :) Pravda...obcas ji beru na kolobezku :wink:
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod zizal » pát pro 1, 2006 10:11

Bedrich píše:
Petras píše:Od tý doby co mi vlčák prokousl břicho("on se vás lekl chudáček") běhám už jenom za světla.


No jen jestli si nemela okolo krku venec burtu :roll:


Jo jo věnec buřtů a v ručičce kus slaniny! :wink:
Nahoru nepoletím a dole mě najdou :-)
Uživatelský avatar
zizal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř lis 29, 2006 21:54

Příspěvekod malenka » úte pro 12, 2006 23:48

taky chci koupit příteli čelovku, co si myslíte o Petzl Myolite 3? Mně se líbí, že má jak diody, tak halogen, ale nikdo tady o ní nic nenapsal. Všichni doporučujou tikka , ale ta má jenom ty diody a Myo 3, ta už je zase o dalších 250Kč dražší. Je na té Myolite 3 něco špatného?
malenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 12, 2006 10:28

Příspěvekod Rujir » stř pro 13, 2006 0:40

malenka píše:Je na té Myolite 3 něco špatného?


Rozhodne nie je. Len tipujem, ze tak 90% ludi tu celovku pouziva len na turistiku a tam bohato staci aj ta Tikka. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » stř pro 13, 2006 6:43

malenka píše:Je na té Myolite 3 něco špatného?


Rozhodně není. Ale to bych už šel raději do Petzl Myo XP (já vím, zase o šest kil dražší). Ale Myolite 3 je v pohodě, do lesa přepych, na feraty už OK...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » stř pro 13, 2006 7:41

malenka píše:taky chci koupit příteli čelovku, co si myslíte o Petzl Myolite 3?Je na té Myolite 3 něco špatného?


Mám ji od května. Myslím si o no jen to nejlepší. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod malenka » stř pro 13, 2006 9:36

tak moc děkuju za tipy :wink: ještě trochu popřemýšlím, ale myslim, že do ní půjdu...
malenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 12, 2006 10:28

Příspěvekod Masko » pát pro 15, 2006 13:43

no aj ja uvažujem o kupe svetločela--- kedze je malo svetla cez zimu a človeku po robote ostava iba potme si pošlapať, ktorá by postačila-- pre šlapanie stači dioda ale aby som sa nezabil pri zjazde dole: Nejaký koprom. V/C.Dik
Uživatelský avatar
Masko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv pro 15, 2005 13:28
Bydliště: Rbk

Příspěvekod jonza » pon pro 18, 2006 0:36

Myolite nebo myobelt jsou super a ten halogen vyuzijes i v lese kdyz hledas znacky na stromech, nemusis behat jako magor, jenom otacis hlavou. Jinak se samozrejme nejvice vyuziji ledky, ale kdyz je cenovy rozdil maly a mel by to pouzit jenom jednou tak je to super. Navic uzasne je to ze je na 4 tuzkove batery= velka zivotnost sviceni, vsude tuzkovky sezenes, navic jsou nabijecky vetsinou na sudy pocet (2 a 4) baterek.AAA se tezko schani a navic pokud jsou 3 tak i tezko nabijeji. Ale zese jsou mensi =mensi kapacita= mensi vydrz= mensi vaha (ale ta snad tady nehraje roli.

Uf toho jsem tolik uz douho nenapsal.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod Masko » pon pro 18, 2006 9:45

tak co by bolo lepsie na ten zjazd na lyžiach-- podľa toho testu Luxeonov na svetoudoru sa mi zda ze by som videl síce do ďaleka, ale úzko. Teraz neviem Myobelt XP---MYOBELT SB5- Silva L1?
Uživatelský avatar
Masko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv pro 15, 2005 13:28
Bydliště: Rbk

Příspěvekod Masko » pon pro 18, 2006 10:34

no už som asi našiel riešenie-- Myobelt SB 3-- cenovy rozdiel oproti SB5 asi 600Sk- a rozdiel 2 LED nieje asi až tak doležitý pri chodzi. :shock:
Uživatelský avatar
Masko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv pro 15, 2005 13:28
Bydliště: Rbk

Black Diamond

Příspěvekod kompik » čtv led 4, 2007 17:00

Musím se zastat blackdaimondovek, mám asi jeden a půl roku jejich spotku a je výborná
kompik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 212
Registrován: čtv led 4, 2007 16:52
Bydliště: královehradecko

Příspěvekod irudji » čtv led 4, 2007 17:26

Já vřele doporučuju Myo 5 od Petzla. Má 5 diod s dost dalekým dosvitem pro chůzi a výkonný halogen. Fakt si na ní nemůžu stěžovat. Koupil jsem ji v AlpSportu v ostravě po slevě za 1902 Kč
Uživatelský avatar
irudji
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv srp 3, 2006 15:53
Bydliště: Velká Polom - Ostravsko

myo 5

Příspěvekod kompik » čtv led 4, 2007 17:40

4 irudji: Tak ta taky není špatná (měl jsem ji půjčenou), ale oproti spotce je mnohem větší a těžší a taky dražší (každý nechytí slevu v Ostravě :D ) ... Především záleží, na co a hlavně kde ji budete používat ... #-o
kompik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 212
Registrován: čtv led 4, 2007 16:52
Bydliště: královehradecko

Příspěvekod irudji » čtv led 4, 2007 18:26

Je fakt že Spotka je lehčí ale Myo 5 má zase větší dosvit halogenu (90 m) a kužel světla se dá zaostřovat. Záleží na co tu čelovku budeš používat. Jinak ta Spotka má taky něco do sebe.
Nikdy neztrácet naději je polovina úspěchu.
Uživatelský avatar
irudji
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv srp 3, 2006 15:53
Bydliště: Velká Polom - Ostravsko

okruh pouziti

Příspěvekod kompik » čtv led 4, 2007 18:36

Moje slova :D . Dulezity je okruh pouziti ... samozrejmne precizni jsou obe :D
kompik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 212
Registrován: čtv led 4, 2007 16:52
Bydliště: královehradecko

Příspěvekod Bedrich » čtv led 4, 2007 19:36

No na klasickou turistiku staci urcite celovka nekde okolo tisicovky s ledkama, ale kdyz nekde hledas cestu, bud uz zminovane znacky nebo, nekde brzo rano po tme hledas cestu na ledovec, tak se ten halogen docela hodi :lol:
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Vilík » čtv led 4, 2007 19:50

Bedrich píše:No na klasickou turistiku staci urcite celovka nekde okolo tisicovky s ledkama, ale kdyz nekde hledas cestu, bud uz zminovane znacky nebo, nekde brzo rano po tme hledas cestu na ledovec, tak se ten halogen docela hodi :lol:


Preve toto mi celkem vadi na Tice... Pristi celovka (az tuhle znicim...) bude s halogenem...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Masko » čtv led 4, 2007 20:23

Nakoniec som zažmúril oči a obstaral som Myobelt 5 /síce som sa trošku osr../-- ale asi som spravisl dobre. Ono je asi jedno kolko je LEDiek ale ten halogen na ziazd je asi najlepší. :(( len kde mam robiť ten zjazd keď snehu nie je.
Uživatelský avatar
Masko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv pro 15, 2005 13:28
Bydliště: Rbk

Příspěvekod mifr » čtv led 4, 2007 20:38

halogen nevim :(( moc to zere baterie...spise bych doporucil luxeon LED...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky