Led lenser h3 / black diamond spot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Led lenser h3 / black diamond spot

Příspěvekod blueroot » čtv dub 23, 2015 9:55

Ahoj. Potreboval bych poradit. Potrebuju uz novou celovku, ale tak do 1k kc, rozhoduju ze mezi led lenser h3 nebo black diamond spot. Poradi mi nekdo kterou z nich nebo je jeste nejaka lepsi v obdobne cenove kategorii? Mam tu celovku prevazne na prechody pohori, tyden a vice jen hory a skaly,skalyDikes za deste i sucha,suchaDikes aspon ip4 odonost proti desti bych rad.
Dikes
blueroot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv led 23, 2014 8:10

Re: Led lenser h3 / black diamond spot

Příspěvekod mitau » čtv dub 23, 2015 14:52

Pokud ti jde o cenu, tak podle mě je ještě zajímavou volbou Beal FF120. Dobrá svítivost, rozumné ovládání ale s vybíjením baterky bude klesat její výkon (zas díky tomu vydrží dlouho). Místní proti-petzlová lobby mě nebude mít ráda, ale i nová Petzl Tikka+(ta už drží konstantní výkon) mi přijde jako docela zajímavá alternativa k obecně vychvalovanému Fenixu HL23. Oproti Fenixu se mi u ní líbí, že má režim okolo 30lm, což podle mě stačí na běžnou chůzi a čelovka má pak o dost větší výdrž než při 50lm (jako u Fenixe). Možná je to jen tím, že jsem zvyklý na starou Tikku, která moc nesvítila, a tak na chození nepotřebuji zbytečně silné světlo. Dokud ale nejsem v problematickém terénu, nemám důvod zbytečně silně svítit a vybíjet baterku.

Měl jsem půjčenou nějakou BD s podobným ovládáním jako Spot (asi to byl nějaký stařší Spot) a na to nastavování intenzity podle délky držení tlačítka jsem si nedokázal zvyknout. Časem by pro to ale člověk asi cit dostal. To nastavování podle poklepávání vypadá strašně cool, ale spíš je to jen další věc, která se na čelovce může pokazit. Možná jsem ale akorát moc konzervativní v ovládání :D
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Led lenser h3 / black diamond spot

Příspěvekod mike » čtv dub 23, 2015 16:05

Ty jo! Petzl uz v roce 2014 prisel na to, ze s vybijenim baterky nemusi klesat svitivost (pp klepne ;-)). To by tak kolem roku 2020 mohli zjistit, ze 1 AA baterka je lepsi, nez 3 AAA :twisted:

Driv mi taky 30 lm stacilo, prave z duvodu, ktere popisujes, byl jsem zvykly na Petzl bludicky. Ale pak jsem si zvykl na 50 (nebo 45 nebo kolik to HL20 ma) a min uz bych nechtel. Prijde mi to akorat, vic na chozeni nepotrebuju, jen kdyz hledam cestu a to si staci na chvili posvitit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod blueroot » čtv dub 23, 2015 16:55

Mam nejakou cinu za par dolaru, pomerne dost sviti ale je nekvalitni a docela zere, na hory bych to s ni neriskoval. Kdysi jsem mel predchudce petzl tikka, ale uz se rozbila..
Ale jak tak koukam na toho fenixe tak pujdu pravdepodobne do nej, parametry ma fajn a vyhoda te jedne baterie je fajn. Diky panove :-)
blueroot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv led 23, 2014 8:10


Re: Led lenser h3 / black diamond spot

Příspěvekod mike » sob dub 25, 2015 17:18

Schvalne jsem si propocital cenu HL50 a pri aktualnim kurzu vychazi s veskerymi naklady (DPH, posta a celnici) na 1477 Kc. U Kronia ji maji za 1459, takze minimalne kvuli zaruce je to lepsi volba. Ty druhe dve ale u Kronia uz nemaji... Zajimave je, ze HL21 je nejdrazsi a vyrazne drazsi, nez byla puvodne a u nas. Z toho je videt, ze byla fakt povedena a ze je o ni zajem. Za polovinu bych si objednal jednu do zasoby...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Led lenser h3 / black diamond spot

Příspěvekod dudy » sob dub 25, 2015 19:28

Na 99% Ti čelovku neproclej ani nezdpéháčkujou.
Dou po mobilech, tabletách a jinejch provařenejch mrdech..,.
Takže pak je cena jinde.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Led lenser h3 / black diamond spot

Příspěvekod mike » sob dub 25, 2015 22:06

O tom jsme se prece bavili nedavno... me zkusenosti jsou opacne. To co pises plati jen v pripade, ze prodejce uvede cenu do rekneme 25 USD. Pak je slusna sance, ze vubec nebudou otravovat, ale 99% to neni. Kdyz ale uvede skutecnych 39 USD, tak je naopak skoro jiste, ze ti DPH nauctuji. Neni duvod, aby to neudelali, neni to pro ne skoro zadna prace, otrava je to hlavne pro tebe.

Pred par dny jsem hledal, jaka je vlastne hranice pro clo (150 Euro ](*,)) a vypadl na mne clanek, kde se paraziti chlubili, ze driv 90% zasilek proslo bez cla a DPH a ted naopak 90% tech, kde se DPH a/nebo clo da uplatit, taky odchyti.

A at je realna sance jakakoliv, narok na to bohuzel maji, a tak je s tim treba pocitat. Muzes mit stesti, ze to projde, ale spolehat se na to neda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Led lenser h3 / black diamond spot

Příspěvekod patentik » ned dub 26, 2015 12:37

+ je potřeba připočítat poplatek za celní odbavení a doposlání výpisů z účtu, faktury atd. U české pošty to dělalo tuším 100kč, u expresních dodávek přes fedex, dhl apod. to může být přes 400 kč
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod blueroot » ned dub 26, 2015 18:39

Z ali jsem mel mobil a bez problemu, neposilal jsem ani vypis z uctu nic a cenu jsem srazil co to slo..ale po roce mu odesel displej..radsi koupim neco u nas kde mam zaruku jistou.
blueroot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv led 23, 2014 8:10

Re: Led lenser h3 / black diamond spot

Příspěvekod mike » pon dub 27, 2015 0:20

@patentik: to jsem pocital. Standard u Ceske posty tj. 180 Kc + 21% = 218 Kc. To se plati v pripade, ze se DPH a/nebo clo doplaci, jinak 96 Kc, kdyz si jen vyzadaji doklady a nic se nedoplaci.

@blueroot: mel jsi stesti, ale pravidlo to neni. Ja casteji platim nez neplatim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Led lenser h3 / black diamond spot

Příspěvekod booze » pon dub 27, 2015 9:33

Napises cinanovi, ze po tobe chteji nejake penize navic a on to osefuje. Nikdy jsem nic neplatil.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Led lenser h3 / black diamond spot

Příspěvekod mike » pon dub 27, 2015 14:47

Z kolika objednavek nad 25 USD?

Jinak by mi prislo efektivnejsi rovnou napsat prodejci, at na zasilku napise cenu tak 20 USD.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Led lenser h3 / black diamond spot

Příspěvekod booze » pon dub 27, 2015 14:56

Tablet, mobil, stan. To jsem musel resit. Hadry, spacaky, varice, hodinky... v pohode
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Led lenser h3 / black diamond spot

Příspěvekod dudy » úte dub 28, 2015 6:45

mike píše:Z kolika objednavek nad 25 USD?


16 / 0
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Led lenser h3 / black diamond spot

Příspěvekod mike » úte dub 28, 2015 16:18

To nevypada spatne. Jaka cena byla uvedena na zasilce?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod blueroot » stř dub 29, 2015 7:09

Mobil puvodne stal 145$ a tak jsem napsal cinanovi at tam hodi cenu 98$ a nemel jsem s tim zadny problem, ale je fakt ze od vanoc na celnici po elektronice jdou a doceňujou to.
blueroot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv led 23, 2014 8:10


Zpět na Světla a čelovky