Tikka XP2 baterie

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tikka XP2 baterie

Příspěvekod devmixil » čtv lis 20, 2014 9:01

Zdravím, potřeboval bych radu ;)

Mým výše zmíněnou čelovku, blíží se zima (mráz) a potřebuji aby čelovka vydržela svítit co nejdéle. Četl jsem zde na fóru,že dobré jsou Lithiové baterky,které v mrazu pracují velmi dobře,nicméně nabíjecí AAA Lithiové sem nenašel a kupovat každý týden by mě fin. zrujnovalo :lol: .... Čelovku mám pro jízdu na kole. Uvažuji o baterce Petzl Core, zajímá mě, jestli bude mít lepší vlastnosti než klasické alkalické AAA při teplotách okolo 0° a bod bodem mrazu. Na kole jezdím v zimě poměrně často,samozřejmě večer.... Nebo jsem někde přehlédl nabíjecí Lithiové ? :D

Díky za odpověď. Zdenál.
devmixil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 20, 2014 8:50

Re: Tikka XP2

Příspěvekod Wolfi » čtv lis 20, 2014 10:38

Ahoj
Energizer Ultimate Lithium nabíjecí nejsou. Je to dáno už technologií článku.
Co se týka petzl core tak vzhledem k tomu že se jedná o LiPol článek tak ten by teoreticky měl zvládat tak -10 ale pokles kapacity tam taky bude, uvádí se až 50%. Takže nemyslím že je to řešením.

Být tebou tak to zimní provoz řeším čelovkou u které máš zdroj energie někde v teple u těla. Což vzhledem k ceně core nebude zas tak o moc navýšení investice, s přihlednutím k tomu jak moc pokročila technologie LED, zejména co se výkonu týká.


Po pravdě jsem asi rozežranej na světelný tok ale s 80lm bych na kole toho teda moc nenajezdil, max tak po silnici jako nouzovku respektive pro to být viděn.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Tikka XP2 baterie

Příspěvekod devmixil » čtv lis 20, 2014 10:55

Ahoj,diky za reakci.

Tak celovku mam primarne na ryby,a nechce se mi kupovat novou na kolo zvlast. Jakou by jsi doporucil na kolo ? je pravda to co rikas,je to tak na silnici,v terenu musim opravdu pomalu .. :)) ... Ale tak porad lepsi nez nic,nicemene si necham poradit,jake reseni by jsi zvolil aby se dalo i za tmy v lese ? :) Nebo to řesit spise svetlem na riditka ?
devmixil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 20, 2014 8:50

Re: Tikka XP2 baterie

Příspěvekod Wolfi » čtv lis 20, 2014 13:49

osobně bych volil kombinaci, vozím světlo na řidítkách (úzký kužel do dálky) + k tomu širokouhlé světlo na přilbě.

Tohle pojetí mi po různém laborování přišlo nejlepší, vidíš jak do dálky kam se řítíš a díky světlu z čelovky máš dostatečné periferní vidění při prudkém zahýbání a tak.

Teď světlo na řidítkách připravuju na upgrade jak LED čipů tak elektroniky řízení (ale jsem v tomto ohledu trochu magor)


Ale kdybych se měl rozhodovat jen pro jedno tak z čelovek bych volil např. Fenix HP30 (nebo pokud chceš zůstat u tužkovek tak HP15)
Případně na řidítka pokud nechceš zvlášť nějaké cyklosvětlo, tak nějakou slušnou led ruční svitilnu klíďo z Číny. Něco nad 300 reálných lumenů (takže čínských tak 800lm) s dosvitem tak 200m
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.


Zpět na Světla a čelovky