Lucifer

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lucifer

Příspěvekod @Martin@ » stř říj 1, 2014 22:40

Zajímavý projekt jednoho mladého českého výrobce (nadšence orientačního běhu). Výkonná čelovka Lucifer s výkonem 1600 lumenů za velmi rozumnou cenu. Více např. zde: http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=2913.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Lucifer

Příspěvekod pepek » sob říj 4, 2014 11:09

Dobře že to zmiňuješ, pokud má někdo větší nároky na čelovku, tak zde se nabízí čelovka s bezkonkurenčními parametry za výbornou zaváděcí cenu (od prosince se cena zvýší). Taky už mám objednáno, taková příležitost se musí využít.
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Lucifer

Příspěvekod Wiking » sob říj 4, 2014 13:15

@Martin@ píše:...Výkonná čelovka Lucifer s výkonem 1600 lumenů za velmi rozumnou cenu...


1600 lumenu????

Ja jsem myslel ze nejsilnejsi celovky maji tak 760 lumenu (Petzl Ultra)

K cemu je dobra takova celovka co ma 1600 lumenu?
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Lucifer

Příspěvekod dudy » sob říj 4, 2014 13:47

Na svícení :twisted:
Co třeba takový, takový,....eeee....no třeba jeskyňáří?
V díře bejvá tma jak v pytli, tam se sem tam ňákej ten lúmen navíc šikne.
A né všade je natahanejch dvěstědvacet jako v Koněprusích.
A když vezmu poměr cena/výkon/hmotnost u zmiňovaný Petzl Ultra a porovnám to třebas s Armytek Wizard, Skilhunt H02, ZebralightH602, Spark ST6, nebo Fenixama HP15, 25, 30, či malou HL55, tak mi z toho ten žabožrout vychází dost na prd.
Všechny zmiňované pohromadě třeba tu.
A těch domadělků je, obzvlášť mezi dírozpytci, mračna.
Některýchž toť věhlas dokonce překročil hranice domoviny a píše se o nich v pravlasti páně Petzlově.
Např. tutok.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lucifer

Příspěvekod pepek » sob říj 4, 2014 18:40

Wiking píše:K cemu je dobra takova celovka co ma 1600 lumenu?

Už jen vědomí, že čelovka je schopna svítit tak vysokým výkonem je příjemné, protože to znamená, že musí být robustně vyrobená, s dostatečně dimenzovanou elektronikou a dobře řešeným odvodem tepla od LED. Trvalé svícení tak extrémním výkonem je pro většinu aktivit opravdu zbytečné, od toho tam jsou nižší režimy, ale výkonová rezerva se občas může sakra hodit... a samozřejmě se najdou i tací, kteří ten výkon opravdu využijí, například bikeři či běžkaři si určitě budou chrochtat blahem.
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Lucifer

Příspěvekod pavproch » sob říj 4, 2014 20:10

....1600lumenů.... bikeři...

Otázka: je takový šajnidlo legální na veřejné komunikaci?

(odpověď: nevím, proto se ptám)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Lucifer

Příspěvekod pepek » sob říj 4, 2014 21:48

V tomto nejsem příliš pevný v kramflecích, ale pokud jsi účastník silničního provozu, tak určitě nesmíš používat výbavu, která odporuje předpisům (což asi bude tento případ), nicméně u nás je zatím cyklistům dost tolerováno, neslyšel jsem, že by někdo byl pokutován za špatné světlo. Já jsem schválně psal bikeři a nikoliv cyklisti, protože předpokládám, že biker bude jezdit převážně po polňačkách či lesem a podobně, kde si může svítit jak je libo, a pokud už pojede po silnici, tak snad bude mít dost rozumu a přepne na nějaký slabší výkon, který řidičům nevypálí oči.
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Lucifer

Příspěvekod mike » sob říj 4, 2014 22:18

Po chvilce hledani jsem nasel, ze halogenova svetla u aut maji 1550 lm a xenony 2800 - 3200 lm. Takze i takova celovka bude svitit min, nez s cim se ridici bezne setkavaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lucifer

Příspěvekod Zdéňa » sob říj 4, 2014 22:24

Ono stačí i mnohem míň lumenů a když to nemáš na řídítkách dobře seštelovaný tak to řidiče může pěkně oslňovat. O čelovce na hlavě ani nemluvě. Na druhou stranu pro bikery to bude asi ideální..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lucifer

Příspěvekod mike » sob říj 4, 2014 22:27

Ano, celovka ma vyhodu v tom, ze ji muzes presne zamerit. Zameruju na levou polovinu predniho skla ;-) U tech blbu, co kvuli nejakemu chodci nehodlaji prepnout na tlumena svetla, tohle je obvykle presvedci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lucifer

Příspěvekod vonkreuz » ned říj 5, 2014 7:27

Čas na flame? :rolleyes:
Pokud je chodec/cyklista blb a j(e)de celý v tmavém a bez osvětlení, pak skutečně netlumím, protože platí podobné pravidlo jako u hub - kde je jeden, budou i další. :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=S2E3g9fQ2_o
video není mé
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lucifer

Příspěvekod pavproch » ned říj 5, 2014 9:21

doporučuju ešče při míjení blba otevřít dveře a po ráně zastavit a couvnout přes, ať sa netrápí... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Lucifer

Příspěvekod mike » pon říj 6, 2014 1:53

@vK: to je OK, ale ja jsem psal o situaci, kdy svitim a naprosta vetsina ridicu tlumi svetla uz stovky metru ode mne, takze videt jsem dobre. Pak celovku lehce odklonim mimo silnici, abych je neoslnoval. Ale obcas se najde kreten, tak jeden z 50 (na Slovensku z 10), ktery proste svetla neztlumi a sviti mi do oci. Takovemu zamerim celovku primo na predni sklo. Uz jen proto, ze mozna nedava pozor a proto si mne nevsiml.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lucifer

Příspěvekod dudy » pon říj 6, 2014 6:15

No tak to je prima nápad.
Když oslní on Tebe, tak zastavíš zacloníš si oči, nebo odvrátíš zrak.
Když oslníš Ty jeho, tak to může fláknout v kilu do stromu s třema dětma v autě.
Fakt bomba.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lucifer

Příspěvekod mike » pon říj 6, 2014 16:57

Jestli ho mych 50 lumenu oslni tak, ze to napali do stromu, tak by vubec nemel jezdit za tmy. Protoze prvni auto s blbe serizenyma svetlama ho oslni stonasobnou silou.

Samozrejme to nedelam nekde v zatacce, ale na rovnych prehlednych usecich, kde mne musi videt zdalky. Tam jsou jen dve moznosti. Bud se poradne nekouka a fakt mne nevidi, pak je namiste ho na sebe takhle upozornit. Nebo je to bezohledny debil a pak je vhodne mu ukazat, co ostatnim provadi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lucifer

Příspěvekod Semo » pon říj 6, 2014 18:44

dudy píše:Když oslní on Tebe, tak zastavíš zacloníš si oči, nebo odvrátíš zrak.
Myslim, ze nejazdis na bicykli za tmy. Bud vobec, alebo ho tlacis, alebo mozno na nom sedis, ale pohybujes sa rychlostou chodca. Pretoze az si raz zazijes jazdu 35km/h a viac apriame oslnenie, ked okrem toho aute netusis, kde je kraj cesty a pripadny zaciatok zvodidiel, na ktore sanapichnes, tak nebudes placat take kraviny, ze zastavis hned nasledujucu sekundu ako si zmyslis.

Uplne vedlajsia vec, ze kreten, ktory oslnuje ostatnych si ten strom zasluzi. Ten strom si ho uz zasluzi menej, ale stromy vydrzia dost.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Lucifer

Příspěvekod dudy » pon říj 6, 2014 20:20

Milý Semo, než někoho nařkneš z plácání kravin, buď od té dobroty a přečti si na co sem reagoval:
mike píše:Ano, celovka ma vyhodu v tom, ze ji muzes presne zamerit. Zameruju na levou polovinu predniho skla ;-) U tech blbu, co kvuli nejakemu chodci nehodlaji prepnout na tlumena svetla, tohle je obvykle presvedci.


Jinak, už sem dokonce i jel na kole v noci, tak neměj zbytečnou péči.

A promiň, ale jestli tohle:
Semo píše:....Uplne vedlajsia vec, ze kreten, ktory oslnuje ostatnych si ten strom zasluzi. Ten strom si ho uz zasluzi menej, ale stromy vydrzia dost.

myslíš vážně, tak bych s těma kravinama byl fakt opatrnej.
Pokud se domníváš, že člověk co Tě oslnil si zaslouží zemřít (i jeho případní spolujezdci, nejlépe děti, které jsem taky zmiňoval) a jediný čeho lituješ je blbej strom, no tak to potěš koště.
Nehledě na to, že 99% těch řidičů to udělá z nedbalosti a ne naschvál, narozdíl od Mika.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP


Zpět na Světla a čelovky