Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod Namkert » pát srp 16, 2013 10:40

Svítilna s těmi to parametry se snad ani neprodává, nechápu proč :((

Svítivost: cca 200 lm (nebo víc)
Napájení: 4x AA NiMH
Zoom: s možností nastavit úzký i široký světelný kužel
Voděodolná: aby se v dešti nemusela schovávat
Odolné: mechanicky kvalitně zpracovaná

Použití:
Chci to na kolo - použiji dvě svítidla, jedno na blízko (s širokým světelným kuželem) a druhé do dálky (s úzkým světelným kuželem). Připevním pomocí nějakého adaptéru možná z http://dx.com/c/sports-outdoors-1699/cycling-1607/bike-holder-1643.


Kdybyste měli tip na svítilnu s těmito parametry, dejte prosím vědět :-P. Hledal jsem ji různě po Netu, ale nic rozumného jsem nenašel.
Namkert
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř lis 18, 2009 9:55
Bydliště: poblíž Brna

Re: Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod Vejvar » pát srp 16, 2013 12:17

Vejvar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte kvě 3, 2011 18:09
Bydliště: Brno

Re: Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod Wolfi » pát srp 16, 2013 12:32

To chceš vozit na řidítkách 8 tužkovek? Ač příznivce tužkovek tady bych raději volil nějaký li-pol článek třeba na rámu kola a káblík na řidítka.
Na silnici je tvé řešení možná použitelné ale v terénu se ti nejspíš světla odporoučí.

Nehledě na to, že zoomovací světla mají málo kdy opravdu kvalitní optiku a tak mají na široko spoustu artefaktů v halo a při úzkem paprsku často promítají obrys čipu.
Co to vyřešit kombinací jedno světla širokého a druhého dálkového? Bude to určite lepší než zoom který svíti blbě jak na široko tak do dálky.

Na dálku doporučuju např. Nitecore pioneer. Reflektor má velice slušný dosvit a i příjemně široké halo, pěkný design a kvalitní zpracování. Sice ho nevozím na kole ale dokáži si to představit i takto použít.

Jinak bych asi volil rovnou světlo dělané na kolo (třeba fenix BT10), respektive třeba modifikoval nějaké z DX.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod womastec » pát srp 16, 2013 18:01

tohle je přesně jak si to přeješ, ale led-lenser je krapet dražší...
http://www.ledshop.cz/led-lenser-m14~z2970.html
nebo
http://www.ledshop.cz/led-lenser-p14-led-svitilna~z3784.html
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod Namkert » pát srp 16, 2013 19:06

Dřív jsem používal dvě (myslím halogenové) svítilky, každá na 4 AA a bylo to v pohodě. Jezdil jsem často jednoduchý terén (polní a lesní cesty), nic náročného. Teď plánuji jezdit stejným stylem.

Že se používá nekvalitní optika u zoomu jsem nevěděl, ty dvě různá světla (široké a úzké) taky zvažuji, ale až jako druhé možné řešení.

Svítilna Nitecore EA4 Pioneer vypadá hodně dobře, osvětlení do stran je relativně silné (http://www.youtube.com/watch?v=AlwQIvDCvPg), škoda že také velké množství svého výkonu/výdrže ztrácí v úzkém světelném kuželu uprostřed. Dala by se využít, jak jsi psal, pro "dálkové osvětlení" - pro "podkávací" se už tolik nehodí. Ale jinak díky za tip, toto bude vážný kandidát.

Fenix BT10 není špatná, ale ta gumička na připevnění k řídítkám mě odradila.
Namkert
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř lis 18, 2009 9:55
Bydliště: poblíž Brna

Re: Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod Namkert » pát srp 16, 2013 19:15

Ty svítilny od LED Lenser vypadají na první pohled fakt dobře - nemají takový výkon jako zmiňovaná Nitecore EA4 Pioneer, ale odhaduji, že se to projeví na výdrži a mají ZOOM :)
Namkert
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř lis 18, 2009 9:55
Bydliště: poblíž Brna

Re: Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod Wolfi » pát srp 16, 2013 19:40

U toho led lenseru by optika nemusela být špatná, přeci jen je to renomovaná firma, ale čínských zoom svítilen bych se bál, to co sem měl v rukou byli hrozné bludičky se špatně udělanou optikou, ono je to dost věda mít správně navrženou optiku pro led, na tož pro zoomovací.

Každopádně pioneera od nitecore mám s teple bílou led a spokojenost. Led lenser jsem mel v ruce jen čelovku se zoomem, tak nemohu soudit.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod petrbw » sob srp 17, 2013 10:10

Já na kole vozím čínu a nemůžu si stěžovat.Nicméně mám taky čelovku led lenser a ta je samozřejmě "mercedesem" ve svícení.Výdrž, kvalita zpracování, zoom, pozlacené kontakty, optika, LEDka.Prostě kvalita.Tu používám hlavně na hry kde chci mít jistotu, že nezůstanu po tmě.Počet lumenů které udává lenser a čína je u mě tak, že lenser udává myslím 900Lm a čína 1700Lm.Pocitově téměř nepoznám rozdíl.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod Namkert » ned srp 18, 2013 8:47

Ještě jsem našel tuto svítilnu: Coast HP14 LED (http://www.torchdirect.co.uk/200-to-500-lumen-torches/coast-hp14-led-torch.html).

Na rozdíl od LED Lenser P14 nebo M14 má vyšší svítivost a pravděpodobně i delší dobu svícení (kupodivu). Výrobce u Coast HP14 LED uvádí při 339 lm dobu 4:45 hod., kdežto např. u LED Lenser P14 výrobce dobu svícení neuvádí a z nějaké recenze na webu jsem vyčetl 3 hod. (NiMH 2000mAh) při 200 lm.

Škoda že Coast HP14 LED se v Česku neprodává…
Namkert
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř lis 18, 2009 9:55
Bydliště: poblíž Brna

Re: Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod Bulgar » ned srp 18, 2013 15:08

Nejsem teda moc cyklonadšenec, ale nebylo by lepší pořídit něco s nabíjecím adaptérem? S baterkama tady je imho zbytečně moc práce a málo spolehlivosti...
Bulgar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát úno 15, 2013 13:39

Re: Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod Namkert » ned srp 18, 2013 19:44

Taky jsem to zvažoval, ale asi pro rozhodnutí nemám dost informací. V současnosti mám doma cca 100 ks AA a AAA NiMH, funkční proces na rozpoznání špatných článků, pravidelné dobíjení, kvalitní dobíječku atd. Baterky používám hodně i pro dětské hračky. Neznám aktuální stav, ale před pár lety platilo, že poměr cena výkon byl u NiMH článků jeden z nejlepších - ale opravte mě, jestli to v už současné době není pravda 8)
Namkert
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř lis 18, 2009 9:55
Bydliště: poblíž Brna

Re: Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod Wolfi » pon srp 19, 2013 7:21

Namkert píše:...ale opravte mě, jestli to v už současné době není pravda....


tak tě tedy opravuji :-) v současné době to fakt není pravda.
Li-ion články jsou co se týká poměru hmotnosti, velikosti a uskladněné energie o level výše.
Nejčastěji jsou používané články 18650 s napětím 3,7V.

Ale jak píšeš pokud máš zajetou linku se spoustou článků, máš kvalitní nabíječku a používáš AA články i jinde (já jimi kupříkladu stále krmím zrcadlovku a ostatní fototechniku) tak bych ještě zůstal u tužkovek.

Na druhou stranu pro představu: slušná nabíječka na Li-ion články je tak kolem 500-600Kč, kvalitní článek s ochraným obvodem a kapacitou 3,4Ah je tak za 300Kč. Tak obrázek už si musíš udělat sám jestli se nevyplatí přejít na novější technologie.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.


Re: Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod Jimm22 » pon srp 19, 2013 10:29

Každá muze bytna na AA, kdyz si k ni koupis batery grip a k nemu dostanes dva vnitrky,jeden na AA a druhy na ty lionky. Teda alespon pro canon tohle plati
Uživatelský avatar
Jimm22
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv pro 18, 2008 9:24
Bydliště: Letovice

Re: Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod Wolfi » pon srp 19, 2013 11:23

wawrik píše:Ktorá zrkadlovka je na AA a koľko ti tam jeden set batérií vydrží?

Starší a teď opět i novější pentax baští tužkovky. (novější v nějakém držáku)
Můj (K200d) zvládne na eneloopky 2Ah cca 750 fotek, baj voko. Výrobce udává dle normy alkalické 550 snímků
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod Bulgar » sob zář 21, 2013 20:57

Teď jsem si to tu zas otevřel a koukám na ten Nitecore Pioneer, který jsem před tím vyignoroval. Tohle minidělo se mi docela líbí a ani cenově nevypadá nijak šíleně.
Někdo kdo ho máte, jak je na tom s odolností?
Bulgar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát úno 15, 2013 13:39

Re: Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod Mirek Wolf » sob zář 21, 2013 21:57

Nitecore EA4 (860 lm).
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod womastec » ned zář 22, 2013 22:27

Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod Bulgar » čtv zář 26, 2013 15:32

womastec: Koukal jsem na to video, zdá se být malá ale šikovná (ježiš, okamžitě jsem si vybavil toho šišlavého čerta, když jsem tohle spojení vypustil z klávesnice), dosvit, cena i provedení zdá se fajn býti, poslední otázka je, jak mi bude sedět do ruky, ale to nezjistím, dokud si ji neošmatám sám.
Bulgar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát úno 15, 2013 13:39

Re: Svítilna - 200 lm, 4x AA NiMH, zoom, voděodolná

Příspěvekod Mirek Wolf » stř pro 11, 2013 21:13

Pro němčináře test Nitecore EA4:
http://www.odoo.tv/Nitecore-EA4.844.0.html
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06


Zpět na Světla a čelovky

cron