Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Standa63 » čtv úno 14, 2013 21:59

mike: nezlob se, ale tvoje odpověď mi připadá jako čirá demagogie, která má co do činění s egem a ctižádostí. S racionálním uvažováním to bohužel nemá nic společného.
Sorry
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod mike » čtv úno 14, 2013 22:05

Kdo nechce chapat, nepochopi. Pak se ale nediv, ze ti lidi neodpovidaji, jak by sis predstavoval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Vejvar » čtv úno 14, 2013 22:55

a co považuje za rozumný peníz?

treba http://www.manafont.com/product_info.ph ... 50-p-12226

asi nejlepší si projít fotonmag forum
Vejvar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte kvě 3, 2011 18:09
Bydliště: Brno

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Standa63 » pát úno 15, 2013 9:18

Díky za tip, to asi pořád rozumný peníz, myslím, je. I když je tu opodstatněná otázka, zda se nebude muset platit daň + řízení.
Ale mám obavy že ty čtyři 18650 neslouží k dlouhé době svítivosti, nýbrž jen z důvodů tří emitters(nevím jak to správně přeložit)a těch 2000lm.

On by nejraději něco takového co už , tedy nebaží po nějakém extra velkém výkonu, ale aby svítilna svítila dobře a hlavně dlouho(a také pokud možno bez blikacích modů).
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Vejvar » pát úno 15, 2013 9:31

http://www.intl-outdoor.com/double-usb- ... p-365.html tady píšou paralelní zapojení, takže to bude mít trojnásobnou výdrž

pokud máš více ledek napájených nižším proudem máš větší účinost = při stejném množství světla vyšší výdrž
http://flashlightwiki.com/Cree#XM-L u 3 xml na 1A získáš skoro o 250lumenů víc oproti 1 xml na 3A
Vejvar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte kvě 3, 2011 18:09
Bydliště: Brno

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Standa63 » pát úno 15, 2013 11:20

Jo, zní to logicky, ale nevím proč tam tu výdrž svícení neuvádí.

A z toho Monafont jsi už něco objednával? Dávají jako u DX na balíček také nižší cenu kvůli clu a DPH?

Editace: možná že by se mu hodilo i něco takového, ten nástavec na další baterii vlastně prodlouží dobu svícení, ne?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod budo » pát úno 15, 2013 12:27

Stando neni to osobni, ale ty pokladas otazky jak male dite - jednu za druhou. Nebud tolik pohodlnej a zkus vyvinout trochu sve vlastni snahy !!! Zaprve se ptas na OF a pritom bys mel klast tyto spesl dotazy na spesl foru, tedy na Fotonmagu. Zadruhe, mike mel k tobe opravnenou kritiku, prestoze nekdy zbytecne rejpe, tady byl objektivni.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Standa63 » pát úno 15, 2013 15:17

Ano, malé dítě se ptá - Proč. :D

Proč třeba potřebuješ svítilnou s dlouhou dobou svítivosti, a tak podobně. :wink:
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod mike » pát úno 15, 2013 16:31

@budo: to nema smysl. Chytremu napovez, alternativne inteligentnimu evidentne nepomuze ani nekolikrat zopakovat. Doporucuju ignorovat, ono ho to casem prestane bavit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Standa63 » pát úno 15, 2013 17:42

Ty "alternativně inteligentní", kdo na koho tady reaguje?
Já se bez tebe a tvých blbých keců snadno obejdu, ale ty asi těžko, protože to je tvá zoufalá podstata, pořád někoho napadat.
Tak to jsem na to zvědav, na to ignorování, jestli aspoň v tomto umíš držet slovo a být chlap, a ne psychicky labilní maškara, pro níž je tento malý prostor jediné místo, kde se může "realizovat", být "někdo" a léčit si své mindráky a komplexy. :wink:
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod mike » pát úno 15, 2013 19:41

Alternativne inteligentni si "doporucuju ignorovat" precte jako "budu ignorovat". To bych sice rad, ale jako moderator nemuzu. Veskere me pripominky k tvemu stylu diskuse byly z tohoto hlediska. Myslel jsem, ze je to evidentni, ale bohuzel jsem velmi precenil tvou schopnost cokoliv pochopit. Nedoslo ti ani to, ze jsem se ti snazil pomoct. Odted tedy ber veskere me pripominky jako moderatorske; diskutovat s tebou nehodlam, nevidim zadny prinos ani pro forum ani pro sebe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod sandy » ned zář 29, 2013 18:18

Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod elbarto2 » sob lis 16, 2013 15:28

Ahoj,
vsem, vsem, vsem.
Registroval jsem se, abych dohledal diskuzi ohledne seker a nachazim tady i radu dalsich zajimavych temat.
Kdyz vidim toto tema nemuzu nedodat: Na DX jsem nejdrive kupoval podobne hracicky, zadna neprezila pri beznem pouzivani vice nez par mesicu. Nejcasteji nefunkcni vypinace, spatne kontakty na ruznych mistech, pripadne umirajici cipy. Kvalita je podobna, jako pri zakoupeni podobne baterky v SAPE u vietnamcu a nemusim behat na celnici.
Kdyz vas podobne baterky (a to je pouzivam pouze jako zalozni) vypecou par kilaku pod zemi na nejake expedici, roztlucete je nasledne na prach.
Casem moji zabednene hlave doslo, ze kvalita stoji penize a koupil jsem na zkousku celovky za nevim uz presne tusim nejak 60 a 100 USD. Tady si clovek uvedomi, jake hracky vyse zminovane baterky jsou. Funguji stale a sviti pekelne, dokonce az tak moc, ze na podzemi resim v pripade celovek neco mene svitiveho.
Bohuzel cena je casto (pochopitelne ne bohuzel vzdy) PRIMO UMERNA kvalite.
Ted za tusim 120 USD objednavam LED celovku od firmy co zasobuje jejich pozarni sbor. Dodavatel na ceskou republiku vylozene pece, stale si mysli, ze jsme nejaci pastevci z vychodu. Pokud se dovoz zadari budu dost happy :-)

Bart
elbarto2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 16, 2013 14:38

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod @Martin@ » čtv pro 5, 2013 18:55

elbarto2 píše:Ted za tusim 120 USD objednavam LED celovku od firmy co zasobuje jejich pozarni sbor. Dodavatel na ceskou republiku vylozene pece, stale si mysli, ze jsme nejaci pastevci z vychodu. Pokud se dovoz zadari budu dost happy :-)


A prozradíš typ (link)?
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Jimm22 » čtv pro 5, 2013 22:01

Používám baterku z DX už druhým rokem prakticky denně 1h, buďto cesta do práce nebo z práce, takže mi funguje už asi 400h a zatím k maximální spokojenosti. Baterie mám dvě na stŕídačku a taky jsou ve 100% stavu, držák na kolo je už sice natrhlej, ale to by nebylo, kdybych ho nepoužíval na uchycení foťáku a stejně stojí 40kč. Nabíječka taky funguje, takže za těch 40$ si nemůžu absolutně stěźovat. Svítivost uváděli 1200lm, což je asi blbost, ale na max dá tak 300m do dálky, což je stejně na silnici nepoužitelné, bo mě auta problikávají dálkovejma že je oslňuju. Tak možná si měl smůlu na kus, nebo vybral špatně, já nemám pocit ani náhodou že by to byla hračka na vyhození.
Kvalita zpracování baterky je taky super, takźe za mě klidně z DX, jen vybrat s dobrou ledkou (Cree XML) a nebrat nejlevnější věci
Srovnávat to s výrobky z tržnice je naprosto mimo mísu, pokud sis teda nekoupil čelovku za 5$ a pak se divíš že je to krám. Každopádně čelovka za 120$ je už teda hodně
Uživatelský avatar
Jimm22
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv pro 18, 2008 9:24
Bydliště: Letovice

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod DavidFM » pát led 10, 2014 16:13

Hlavně si nekupujte tuto nabíječku je to naprostý zmetek životu nebezpečný! Přiznávám se že já ji kupoval na ebay a o originál se rozhodně nejednalo ale ta v tom odkazu tak zrovna nedisponuje označením nějaké značky.
http://www.led-expert.cz/ledshop/eshop/ ... erie-18650
A tady je video o tom jak se ta nabíječka rozpadla.
http://www.youtube.com/watch?v=2gx65Mxybwo
DavidFM
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát led 10, 2014 15:57

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod humbuk » úte úno 3, 2015 9:50

humbuk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte dub 3, 2007 15:23

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod mike » úte úno 3, 2015 19:12

Co je na ni zajimaveho? Plagiat starych, davno prekonanych Petzl celovek s novejsi diodou. Jinak vsechny nectnosti vcetne napajeni z 3 AAA baterek, coz se casem tak prodrazi, ze levna nebude.

Zajimave by bylo, kdyby tohle byla pravda: 168 lm for 30 h. Ale vsichni vime, jak je to doopravdy, ze?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod Hafi » úte úno 3, 2015 19:22

btw teď jsem o víkendu měl v ruce (myslím) tohle...a je to opravdu velmi výkonné - samozřejmě pro rozumné využití, vč. akumulátoru je to těžký jak prase.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod humbuk » úte úno 3, 2015 19:53

Zajímavá je rozhodně cena necelých 400Kč. Kopie Petzlovek to určitě není, tahle čelovka má dvě ovládací tlačítka jedno na červené světlo a jedno na bílé, takže se jako u Petzlovek nemusí na červené světlo přepínat nesmylně z bílého.
humbuk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte dub 3, 2007 15:23

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod mike » úte úno 3, 2015 20:04

Kopie konstrukce a designu, detaily a drobna vylepseni nejsou podstatne. Zastarale uz pred peti lety. Cena neni vsechno a 3 AAA baterky jsou prave z hlediska ceny nejhorsi mozne reseni. Ale jak je komu libo.

Hafi píše:a je to opravdu velmi výkonné - samozřejmě pro rozumné využití

Myslis treba oslepeni protijednoucich ridicu? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod humbuk » úte úno 3, 2015 20:08

Na Aliexpress jsem nedávno kupoval 12ks nabíjecích AAA baterií za 100Kč, takže nemyslím že by cena AAA baterií byla v něčem limitující.
humbuk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte dub 3, 2007 15:23

Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod mvaldo » úte úno 3, 2015 20:11

humbuk píše:Na Aliexpress jsem nedávno kupoval 12ks nabíjecích AAA baterií za 100Kč ...

posli link ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod mike » úte úno 3, 2015 20:20

AAA i AA obvykle stoji stejne a jedna AA ma jen o neco malo mensi kapacitu, nez 3 AAA.

No nic, vetsina lidi casem prijde na to, ze vybirat podle ceny se muze pekne prodrazit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod dudy » úte úno 3, 2015 20:22

Pokud seženeš dolar za 10,-Kč, tak to asi bude reálný. :twisted:
O kvalitě akumulátoru za 8 kaček bych si dovolil pochybovat.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod mike » úte úno 3, 2015 20:31

Jestli ma nekdo dolar za 10, tak ho od nej koupim za 12. Libovolne mnozstvi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod @Martin@ » pát lis 27, 2015 23:57

Na trhu se vyrojila spousta různých čelovek s CREE XML T6 LED. K dostání zejména na eBayi za směšně nízký peníz a se zasláním zdarma. Zkoušel někdo nějaké modely? Docela bych uvítal zkušenosti, jestli je něco alespoň trochu použitelnýho. Podezřelý je už udávaný velký rozptyl světelného výkonu u podobných modelů - od cca 1600 do 3000 lm, což jsou podle mě naprosto nereálné hodnoty. Na nejmenší zoom mají tyto čelovky (a myslím i podobné baterky) vždy "kužel" světla ve tvaru čtverečku, což je docela příšerný.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod budo » sob lis 28, 2015 20:10

3000 lm je dost číčovina. A LED svítidlo veřejného osvětlení se světelným tokem 3000lm běžně osvětlí například komunikaci třídy S5 nebo i S4. Takové svítidlo má třeba 20LED nebo i více. Samozřejmě záleží na roztečích a výškách stožárů i dalších parametrech. Takže ruční svítilna s jednou LED a světelným tokem 3000lm je kokotina.
Naposledy upravil budo dne ned lis 29, 2015 1:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod mike » sob lis 28, 2015 21:44

Pripadne se da srovnat s klasickyma zarovkama. 150 W nebo halogenova 115 ma asi 2100 lm a ta uz dava poradne svetlo. Taky by nebylo od veci spocitat ztratovy vykon takove celovky a pak dobu za jakou se roztavi. Jestli by to vyslo v minutach nebo sekundach.

No a taky by nebylo spatne hodit nejake linky, at vime, o cem je rec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Svítilny z DealExtreme (s XML čipem)

Příspěvekod @Martin@ » sob lis 28, 2015 23:19

Statčí, když dáte ve vyhledávání na ebay.com "CREE XML T6 LED". A můžete se prohrabovat nepřeberným množstvím čelovek a baterek. To samé platí o youtube. Na youtube jsem našel docela dobrá videa bajkerů, kteří podobné čelovky používali při sjezdech v noci. Myslím, že úplně špatné ty svítilny nejsou, spousta lidí si je chválí. Mně jde o osobní zkušenosti - proto jsem tady zveřejnil dotaz,...
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky