svítilny Aurora

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

svítilny Aurora

Příspěvekod Standa63 » čtv pro 6, 2012 13:44

Tady jsem našel. Ani nevím , jak se od sebe liší, podle ohlasů je tato nejlepší?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod budo » čtv pro 6, 2012 15:36

To je na dotaz spíš tady http://forum.fotonmag.cz/

Ale obecně bych multičip nebral ....... bude rychle klesat světelný tok vlivem opotřebení diody, protože multičip efektivně neuchladíš v takové míře, v jaké bys potřeboval. Já mám tuhle a používám ji minimálně. Je to moc velký dělo, thrower využiješ jen pokud ho fakt potřebuješ. Většinou si vystačím s čelovkou nebo Fenix PD30. Občas mi stačí i něco menšího.

Zvaž napřed, jestli fakt nutně potřebuješ thrower.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod Wolfi » čtv pro 6, 2012 15:39

Navíc už jsou modernější (účinější) LED diody, koukal bych se po něčem s XM-L diodou.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod Standa63 » čtv pro 6, 2012 16:13

Nějaký tip?
Naposledy upravil mike dne čtv pro 6, 2012 18:16, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod budo » čtv pro 6, 2012 16:29

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod Standa63 » čtv pro 6, 2012 16:46

Díky. Co bys doporučil ty?
Naposledy upravil mike dne čtv pro 6, 2012 18:16, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod budo » čtv pro 6, 2012 21:23

Zdar, hele napsal jsem ti extra parádní sumář všeho, co ti pomůže. Plnej odkazů, tipů, doporučení, abys věděl, co máš brát v potaz, až si budeš ujasňovat, na co svítilnu chceš a co by měla mít. Bohužel jsem to psal asi hodinu a odbíhal k děcku, telefonu a tak. A ten zasranej !!!!!!!!!!! GRRRRRRRRRRRR systém mi to odhlásil, já si to (pokolikátý už?!) neuvědomil, stiskl jsem odeslat a bylo to v prdeli. Sry že jsem sprostej, ale nemůžu jinak. Takže když to strašně zkrátím:

Zaregistruj se na fotonmagu, podívej se na odkazy v mém podpisu - http://forum.fotonmag.cz/index.php?showuser=237

hlavně: http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=584

typy aku: http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=214
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod mike » čtv pro 6, 2012 22:51

Odhlasovani je debilni, ale tohle mas z toho, ze nedodrzujes zasady prace s formulari na Netu :twisted:

- delsi texty se pisou zasadne mimo formular (treba v Notepadu) a tam se kopiruje az vysledek
- kdyz uz to pisu primo, tak si text obcas zkopiruju do clipboardu (oznacit vse a Ctrl-C)
- kdyz uz si ho nekopiruju prubezne, tak aspon pred odeslanim
- kdyz uz to neudelam a odeslani se nepovede, zkusim se okamzite vratit zpatky (Back v browseru)
- kdyz se to nepovede nebo tam nic neni, tak se text nekdy da vydolovat z cache browseru, ale to uz chce manualni prohlizeni souboru a okamzite, nez bude prepsan

Na OF specialne pomaha funkce Nahled (a kdo ji nepouziva je stejne prase ;-)). Protoze kdyz to odhlasi behem nahledu, tak krok zpet funguje skoro vzdy a kdyz to odhlasi pri naslednem odeslani, tak uz je diky nahledu v cache browseru (jednou jsem to odtamtud vydoloval).

Hlavni zasada, kdyz se neco takoveho stane je, nepanikarit. Zadne zbesile klikani, ale dobre si rozmyslet, co delam a ceho chci dosahnout. Plati to nejen pro OF, ale treba i pro webmail a Wiki. Tam mozna neodhlasuji, ale treba se rozpadne spojeni. Prace on-line ma sva specifika ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod rieMa » čtv pro 6, 2012 23:09

Hele, miku, a jak udělám tu věc s cache browserem? (Tzn. jak se k tomu dostanu, co udělat...). To ostatní obvykle zvládnu, ale když se mi text nezobrazí po vraceni, tak jsem obvykle v koncich...

(Sorry, asi úplně OT...ale tohle by mě moc zajímalo ;) )
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod mike » čtv pro 6, 2012 23:20

Zavolas znameho ITaka a pozadas ho o to :twisted: Presny navod ti nedam, zalezi totiz na browseru. Ale obecne:
- najdes adresar, kde si browser uklada soubory. Muze jich byt vic, pak se pracuje s celym podstromem.
- nejakym toolem, ktery umi prohledavat libovolne soubory, prohledas celou cache. Hledas nejaky retezec, ktery jsi mela v tom ztracenem textu, musi se zadat uplne presne. Nekdy staci i slova, ale pak asi bude nalezenych vic.
- kdyz se neco najde, zobrazis nalezeny soubor v necem, co to umi a pokud je nalezeny text spravny, vykopirujes si ho. Nekdy se najde vic verzi, tak tu nejblizsi poslednimu stavu. Text muze byt ulozen jako ANSI nebo UNICODE a s tim musi umet pracovat jak prohledavac, tak zobrazovac.

Na tohle normalne staci slusny file manager (coz neni exploder ve Windows), ale kazdy pouziva nejaky jiny, takze tezko radit postup.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod mike » čtv pro 6, 2012 23:25

Jeste dodatek. To vyse uz je nouzovka, predposledni instance (posledni je vydumpovat celou pamet pocitace a hledat v ni :twisted:). Lepsi je tomu predejit. Coz lze treba pouzitim rozumneho browseru. Treba Firefox si obvykle pamatuje obsah formularu pri navratu zpet, IE naopak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod budo » čtv pro 6, 2012 23:29

mike dík za super rady ......... hele ......... Opera ....... F4 ......... notes ......... ctrl+V ......... ale když ti tady lítá řvoucí dvouletý kamikaze a každý 3 minuty něco hasíš nebo řikáš manželce "nojo už to skoro mám a jdu" ........ tak občas na zásady zapomeneš. Zběsilý klikání v těchto situacích fakt nepěstuju, ale Opera plus nepoužívání funkce náhled = ztráty dat.

K věci, stejně jsem to nakonec sepsal, i když se s tím míň mažu a nenabízím pro ulehčení odkazy. Standa se mne totiž neváhal znova zeptat do SZ, asi se mu nechce číst, co už je jinde napsaný a má pocit, že když to sepíšu, bude to mít jednodušší ............ no nebude !

Takže:
Kup si tu HL21. Pak teprve uvidíš, jestli vůbec potřebuješ svítilnu. Podle mne vystačíš jen s tou čelovkou. Já mám HL20 (předchozí typ). Na prostřední režim svítíš skoro 6h a to je kurevsky dlouho. Přitom světelným tokem tenhle režim poskytuje luxusní světelný podmínky. Výhoda je (oproti HL30), že buď odklopíš difuzor a máš z toho svítilnu (ta čelovka má skvělej reflektor, kdežto HL30 oproti tomu nemá skoro nic - to můžeš vidět už z fotek a bez reflektoru nemáš správnej světelnej výkon - kužel). Když u HL21 přiklopíš difuzor, máš čelovku nastavenou na svícení na blízko, dostatečně rozptyluje a neoslňuje přílišným tokem skoustředěným do malého bodu.

Akumulátory si pořiď Eneloop AA. Nabíječku http://www.kronium.cz/nabijecky/nabijec ... d_109.html - luxusní výkon a funkce, neničí akumulátory jako ty různé kompaktní šmejdy zápich-do-zásuvky. Otázka solární nabíječky je pro mne neznámá. Nikdy jsem to nepotřeboval. Pokud nejedeš na 2 měsíce do pustiny, zapomeň na to. Můžeš hledat v googlu, třeba i tady asi něco bude http://www.conrad.cz/nabijecky.c14719 ale podle mého je snazší mít v báglu 4 náhradní nabité články a je to A) levnější, B) jednodušší, C) spolehlivější, páč sluníčko taky nemusí dost svítit/nabíjet ve chvíli, kdy budeš potřebovat ty :wink:

Pokud dospěješ k tomu, že nutně potřebuješ i svítilnu, pak zvaž nákup li-ion článků (doporučuju AW) a nabíječky http://www.kronium.cz/nabijecky/nabijec ... od_61.html - li-ion skvěle snášej mráz. Svítilnu pak podle tvé potřeby - furt nevím, na co to chceš.... Seš hledač pokladů, vandrák, lovec nočních keší, záchranář, polda, voják, nadšenec, turista, co já vím ..... ???

Každopádně nejdřív kup tu HL21. Jako levná kompaktní luxusně výkonná a spolehlivá čelovka je nepřekonatelná (a to mám i Zebru a musím to uznat), protože má skvělej reflektor a tím je na úrovni svítilny (jako třeba Fenix PD30). Skutečně si pročti ty dva odkazy, co jsem ti nabídl ve vlánkě. Jeden ti objasní akumulátory, jejich plusy, nedostatky a značení (např. 18650, 14500, RCR123,...). Druhej ti pomůže si uvědomit, jakou svítilnu a na co vlastně využiješ.

Podle mýho je z pohledu váhy, rozměrů, výkonu, výdrže atd. ....... nějaká svítilna na li-ion 2 x RCR123 nebo 1 x 18650. U 18650 pak musíš zvážit, zda potřebuješ tzv. thrower - to je ta moje Uniquefire HS-802 - dosvítí šíleně daleko díky hlubokému reflektoru, svítí ale velmi úzkým kuželem, takže neosvítí široký prostor a na blízko je to takovej šajn, že to oslňuje, jak se to velký množství světla soustředěný do malého průměru odráží od nasvětlovaného předmětu. Nebo jestli ti postačí něco s výkonem Fenix PD30 - kratší (přesto velmi dobrý) dosvit v širším kuželu a hlavně kompaktní rozměr díky malému reflektoru. Zřejmě by se dalo najít na http://www.dealextreme.com (neplatí se tam poštovné!) něco na 1 x 18650 s menším reflektorem, takže to bude mít skvělý výkon, dobrou výdrž a kompaktní rozměry.
Až budeš vědět, jak velkou svítilnu a na jaké aku případně potřebuješ, hledej ji a hledej aby byla osazena značkovou diodou z posledních typů (u CREE např. typ XP-G nebo zmíněná XM-L). Do multičipu nechoď, nefunguje dostatečně chlazení diody a tak se rychle opotřebuje a klesne její výkon. Taky to má příliš velký reflektory a jejich optická účinnost není nejlepší. Takže z celkového množství světla, které LED vyrobila, se tam, kde ho chceš mít, dostane procentuelně méně, než u jednočipů. Samozřejmě i tak je multičip dělo jak prase. Multičip je hodně laicky řečeno dioda, která je složená z více diod. Typicky je to výrobce SSC Seoul Semicontuctor P4 (čtyřčip) a P7 (sedmičip).

Jinak opět doporučuju, zaregistruj se na http://www.forum.fotonmag.cz a požádej o radu tam. Jsou tam lidi s daleko lepším přehledem než já. Já tam už dva roky nechodím a od té doby je mnoho technických novinek.

Doporučuju přečíst pár recenzí od jiříka

Nikdo za tebe výběr nevyřeší a buď si kup co tě napadne a nebo pokud to chceš vybrat poctivě, tak čti :) Jiřík má recenze skvěle systematicky psaný, takže lze srovnávat svítilny mezi sebou.

Příklad: tohle mi příjde geniální a našel jsem to během pár vteřin. Malý, kompaktní, aku 18650 takže dobrá kapacita, velkej světelnej výkon a rozumnej reflektor, nejmodernější dioda XM-L a úžasná cena. Asi si jí koupím taky, pro radost :-)
Dám to i do vlákna, třeba se to někomu může hodit a bylo by škoda aby to zmizelo v SZ.

EDIT: tady máš video http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... yto9fxDIKA
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod mike » čtv pro 6, 2012 23:46

Njn, holt se to nekdy nevyvede a pak je prace v cudu ;-) Ale je dobre se z chyb poucit.

budo píše:Standa se mne totiž neváhal znova zeptat do SZ, asi se mu nechce číst, co už je jinde napsaný a má pocit, že když to sepíšu, bude to mít jednodušší ............ no nebude !

Jj, taky uz jsem si vsiml. Nepouziva funkci Hledat, neprocita stara vlakna a nejspis ceka, ze mu to nekdo naserviruje na stribrnem podnose. Se ti divim, ze ho v tom podporujes. Nic proti dotazum, ale chce to snahu i na druhe strane.

BTW, skoro bych si vsadil, ze vim, na co se zepta ted :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod budo » pát pro 7, 2012 0:42

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod Standa63 » pát pro 7, 2012 7:29

mike píše:Nepouziva funkci Hledat, neprocita stara vlakna ...

To není pravda, lžeš.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod Aranwe » pát pro 7, 2012 8:06

no offence ... ale abych byl zcela uprimny, tak se mi zda, ze s hledanim si moc prace nedavas ;) ...
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod budo » pát pro 7, 2012 8:19

to už teď asi neřešte, uvidíme co Standa nakonec koupí a jak bude spokojený
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod Standa63 » úte pro 11, 2012 20:28

Tak jsem se teď díval na tu doporučovanou.
Sice prý hodně hřeje v nejvyšším modu, prý typický problém P60(čip?), ale mě by zajímalo kolik metrů je dosvit a také na jak dlouho, dejme tomu ve středním modu, na tu baterku vydrří svítit. Jsou tam 3,7 V a ty jsou poněkud dražší.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod budo » úte pro 11, 2012 20:54

3,7V je typický napětí li-ion 18650.
Výdrž ti píšou hned nad tím P60:

max: 60min
min: 50h
střední výkon: tipuju mezi 4-7h - to si musíš ozkoušet.

Co je P60 nevím, zřejmě to bude typ driveru a píšou, že nedostatečně transferuje teplo z hlavy do těla svítilny. Tudíž není doporučeno svítit příliš dlouho na max.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod Standa63 » úte pro 11, 2012 21:53

Ještě by připadala v úvahu tato a tato.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 12, 2012 9:15

pridam, svou trosku do mlyna jakozto majitelka ci spolumajitelka techto modelu

fenix l2t a fenix E11. K tomu aurory sh030 ve 3kusech a cree r2

rozhodne za tu cenu cree2 proti fenixovi, ktery stal skoro 2x tolik nekdy pred 3-4 lety sviti vic. Aurory maj ale jednu vadu rekla bych, i kdyz zpracovanim vypadaj dobre, tak vsechny ty 3 sh030 maji problemy s kontakty - tchanovi nefunguje uz prepinani modu, nastesti mu to zustalo na nejakym pouzitelnym, me dost casto nesviti vubec, nebo poblikava, kamoska ji nepouziva, tak tam nevim. Ta velka aurora teda zatim dobry, ale zlobi ji preblikavani modu.

U fenixe l2t musim rict, ze porad jako novej, toho malyho mam tak rok, tak nevim.

Jakoze ja mam aurory rada, za ty prachy si myslim, ze je lepsi i jednou za cas koupit novej model (at z duvodu ztraty nebo spatne funcnosti), ale tuhle negativni zkusenost s nima mam... mate to nekdo jinak? (ze by ten sh030 mohl byt jen spatny model)

jinak jeste v kauflandu meli baterku za 200kc (v zadu s takovym nicemnym kompasem, ve stribrne nebo cerne), se spatnym oznacenim 1w led ale podle tchana ma 3w. je na 4mikrotuzky, ale kdyz se do ni da papirem obtocena 18650, tak sviti dobre (nema teda vic modu) a vydrz ma taky celkem slusnou (nekolik hodin). ty mikrotuzky sou tuhy relativne rychle. Tchan s ni jezdi na kole a je spokojen.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod Standa63 » úte pro 18, 2012 18:16

Jaké používáte baterie 18650, do ručních svítilen?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod budo » úte pro 18, 2012 18:51

Stando! Spatne ctes, malo sam hledas. Pokladas dotazy, na ktere jsi odpovedi uz dostal.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod Standa63 » úte pro 18, 2012 19:03

Ptal jsem se v 1.os. mn.č. :wink:
Co používáš ty, vím. Ale rád bych věděl co nejvíce používají i ostatní.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod budo » úte pro 18, 2012 22:24

Stando, já mám na mysli TOHLE.

Ten link už jsi ode mne dostal, tak na co se to šmarjá ještě ptáš?
Takhle erudovanej přehled ti nestačí k tomu, abys udělal rozhodnutí ?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod Standa63 » čtv pro 27, 2012 20:54

Tady ty baterie jsou dobíjecí???

Není tam vůbec napsáno "Rechargeable", ale z uživatelských fotek vidím, že je tato baterie v nabíječce... :-k
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod budo » čtv pro 27, 2012 21:54

Jak na tom je napsany 18650, tak to je nabijeci.
Jak na tom je napsany Protected, tak je to nabijeci.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod Standa63 » čtv pro 27, 2012 22:00

Díky za osvětlení, ale beru to podle toho,, že hned vedle(tady a tady) je u těch baterií jasně napsáno "Rechargeable", kdežto u té nejvíce hodnocené, ne.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod dudy » pát pro 28, 2012 8:50

Na nenabíjecích se nedohledáš údaje o kapacitě v mAh. Takže, když je tam napsáný ňáký numero a mAh je to dobíjecí.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: svítilny Aurora

Příspěvekod budo » pát pro 28, 2012 11:45

Stando az budes kupovat nabijecku, nekupuj tuhle ale vem tuhle.

Nikdy nevis, kdy poridis nejakou svitilnu nebo celovku s CR123A .... 8) a pak se ti vetsi univerzalita nabijecky bude hodit.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54


Zpět na Světla a čelovky